Skocz do zawartości

Creative ZEN X-Fi 8GB


Diego

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy mój odtwarzacz mp4 z radiem :P, poszłem w poniedziałek do sklepu FNAC, i chciałem kupić Creative ZEN 16GB no cóż, zobaczyłem Creative ZEN X-Fi 8GB bez Wi-Fi oraz zobaczyłem na wywieszce, że są EP-830 więc te kupiłem, akurat nie było Creative ZEN X-Fi 16/32GB z Wi-Fi, kosztował mnie 140 euro + słuchawki sennheiser LX70 LINK za 40 Euro, myślałem że drożej hehe, tak tanio było, w Polsce bym chyba w życiu nie wydał 560 zeta

 

Co było w pudełku:

* odtwarzacz MP4

* słuchawki EP-830

* zapasowe gumki do słuchawek

* miniCD z programem Creative Centrale

* kabelek USB; uwaga 13 cm :lol:

* krótka instrukcja typu: QuickStart, w formie mapy, czego nie lubię, ale coż, chociaż jest język polski

 

veca3bq0sdjeazzfhqrs.jpgs7r9lhfnvn9z97i2holm.jpg

 

Wygląd:

 

Odtwarzacz jest wykonany solidnie, i ładnie się prezentuje w kolorze czarnym. Nie obejdzie się bez kupna jakiegoś pokrowca co by chronił ekran oraz cały odtwarzacz przed upadkiem czy zarysowaniem ekranu/dotykaniem palcami. Jak się patrzy to ciężko wzrok oderwać. ;)

 

qf29ls544tjtezj06ad1.jpg9467338dvnp5lmra4g4.jpg

 

Użytkowanie:

 

Interfejs jest zrobiony bardzo przejrzyście, obsługa nie powinna sprawić nikomu trudności, nawet tym co mają styczność z odtwarzaczem pierwszy raz. Menu po polsku, wszystko jest ładnie rozmieszczone. Szybko się włącza do ostatniego słuchanego utworu z miejscem zatrzymania. Ma oczywiście kilka minusów, ekran może szybko się rysować, w pełny słońcu menu jest słabo widoczne, ale da się korzystać z odtwarzacza, właśnie czasami odtwarzacz przestaje reagować/wiesza się, ale na szczęście jest przycisk RESET.

 

w78yfi07terrdwafuc2f.jpgix5j7wwp0socvafoh8a3.jpg

 

Muzyka:

 

Jak pierwszy raz włączyłem Creative Zen X-Fi mało co nie zemdlałem, aż mi ciarki przeszły po plecach, normalnie krystaliczny dźwięk, jeszcze te basy, wysokie i niskie tony. Spoko, że w komplecie były słuchawki EP-830, najnowsze firmy Creative. Najnowszy odtwarzacz + słuchawki. :lol: Jak podłączyłem same słuchawki do mojej N95 to od razu poczułem różnicę. Moim zdaniem nie warto kupować innych słuchawek, bo każdy myśli, że zawsze beznadziejne są dołączane słuchawki, ale nie w tym wypadku. Aż przyjemnie słuchać, max głośność to 25. W menu można uregulować jaka ma być max. głośność, bardzo dobra i przydatna rzecz. Odtwarzacz wyposażono w X-Fi Crystalizer - opatentowaną technologię audio opracowaną przez Ośrodek Zaawansowanych Technologii Creative - która, podczas odtwarzania ma przywracać dynamikę, oraz odpowiedni poziom niskich i wysokich tonów, utraconą w czasie kompresji muzyki do formatu MP3, WMA lub AAC.

 

2kp335j7i2s0jhpybpzw.jpg9467338dvnp5lmra4g4.jpg

 

Video:

Co tu dużo gadać, wyświetlacz jest TFT 2.5'', ostrość wyraźna, dobrze widać obraz z pod kąta, dobra jakość filmów, świetnie się ogląda na małym ekranie :D Dobra płynność obrazu, nic się nie tnie jak się dobrze sconvertuje *.avi - Divx/Xvid - 320x240, dobra głębia kolorów, aż kusi by obejrzeć film.

 

xovg1d765eezhj3w2lcg.jpg003cp5dps3vjj7rowlxl.jpg

 

Podsumowując:

 

Moim zdaniem jest to świetny odtwarzacz ale nie tylko muzyki, ale również oglądania filmów, przeglądania zdjęć, słuchania radia oraz nagrywania przez dyktafon. Jest bardzo tani w porównaniu z jakością wykonania/użytkowania. Wersja Creative ZEN X-Fi 8GB jest bez WiFi. Ma złącze kart pamięci SD/SDHC. Akumulator trzyma około 25 godzin słuchania muzy oraz około 5 godzin oglądania filmów. Akumulator ładuje się około 2 godzin przez komputer, oczywiście można dokupić oddzielną ładowarkę do gniazdka. Posiada wbudowany głośnik. W zestawie jest bardzo krótki kabel połączeniowy MP4-komputer, około 13 cm, to nic nie przeszkadza, można dokupić dłuższy, już za 10 Euro 1.8 metra, albo można skorzystać z tego co jest razem z telefonem np N95 czy aparatem cyfrowym :P Bardzo dobre i mocne słuchawki, szybko się kopiuje na odtwarzacz. Myślę, że zachęciłem do kupna tego niesamowitego odtwarzacza jakim jest Creative ZEN X-Fi 8GB :P

 

cxu5fb8u1a1qxtjuks3.jpg

 

Parametry:

 

* Pojemność: 8 GB

* Wbudowane technologie Creative X-Fi

* Wymiary: 55 x 83 x 12,5 mm

* Waga: 70 g

* Czytnik kart SD / SDHC

* Ekran TFT 2,5 cala wyświetlający 16,7 mln kolorów

* Wbudowany głośnik

* Radio UKF z możliwością zaprogramowania 32 stacji

* Czas pracy na akumulatorze:

o 25 godzin muzyki (15 godzin przez głośnik) w przypadku plików 128kbps w formacie WMA

o 5 godzin wideo

* Obsługiwane formaty audio:

o MP3, WMA (DRM 10), AAC (M4A), WAVE, Audible

* Obsługiwane formaty wideo:

o WMV9, MPEG4, DivX, XviD (320 x 240)

* Obsługiwane formaty zdjęć:

o JPEG (Wielkość: do 16,6 megapikseli)

* Format nagrań z dyktafonu: IMA ADPCM (16 kHz, Mono)

 

Gwarancja

* Dwa lata

 

 

Plusy:

* złączę na kartę pamięci

* słuchawki EP-830

* menu po polsku

* kalendarz + zegarek

* radio

* intuicyjne menu

* sporo opcji

* wbudowany głośnik

 

Minusy:

* krótki kabel - 13 cm

* nie można w tym samym czasie słuchać muzyki i przeglądać kartę pamięci

* słabo widać menu, gdy jest słońce

* szybko może się ekran rysować oraz brudzić

 

// Możecie komentować, wyrażać swoje opinie, pisać co się wam podobało i co się nie podobało, może coś pominąłem to dopiszę jak będzie trzeba // :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tendencyjna mi się troszkę ta recka wydaje, ale może i rzeczywiście ten creative gra wybitnie

Proponuję posłuchać trochę top modeli konkurencji w postaci iriver e10, clix2 i inne.

 

a najpiękniejsze było "(...) nic się nie tnie, jak się dobrze sconvertuje" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja subiektywna, jak to eternality napisał tendencyjna, chociaż przeczytać można.

 

* Wbudowane technologie Creative X-Fi

Ok.

 

Podejrzewam, że poza interfejsem, który w odtwarzaczach Creative jest bardzo przyjazny pod względem wyglądu i obsługi, ten odtwarzacz nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Ponoć kiepska ergonomia i niewygodna obsługa. A jakość dźwięku jak to w odtwarzaczach Creative...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Nie chcę być uszczypliwy, ale jeśli chce się napisać dobrą recenzję, to trzeba mieć jakieś rozeznanie w temacie. Autorowi recenzji tego rozeznania wyraźnie brakuje, a sam tekst napisany jest niezbyt poprawną polszczyzną. Zresztą, czy z tej recenzji dowiadujemy się czegokolwiek na temat tego odtwarzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, ale on creative porownywal do NOKI N95 (powazny przeciwnik) bo ona ma GPS, WIFI, BLUTACZA, odtwarzacz mp3, radio, nagrywanie filmow, robienie super zdjec(mozna je podziwiac w tescie), dyktafon, i w ogole jest n-gage...:).....zarty zartami...drogi Diego jesli chcesz zobaczyc jak wyglada przyzwoity test tego odtwarzacza to zapraszam http://www.anythingbutipod.com/archives/20...-xfi-review.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja sie zapytam po co takie duze zdjecia?

 

 

Bo ziomal Diego źle wstawił :D

 

Ogólnie nie podoba mi się ta recenzja, głównie dlatego, że porównujesz odtwarzacz MP4 z telefonem. Brawo za pomysł, kiedy porównanie lodówki z odkurzaczem? Za to ten test z anythingbutipod jest super :D Widać, że ktoś doświadczony to pisał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Drobne uzupełnienie

Ponieważ przed zakupem sprzętu nie znalazłem satysfakcjonującego opisu, pozwolę sobie dodać kilka subiektywnych uwag.

Ja dla odmiany jestem posiadaczem wersji 16 GB.

 

Po pierwsze, dźwięk. Spodziewałem się więcej. Nie jest źle, ale zestaw za bardzo "ciągnie w dół". Mimo wszelkich kombinacji z equalizerem i innymi ustawieniami, które to ustawienia zmieniają trochę charakterystykę (o equalizerze możemy zapomnieć, i tak nie ma znaczenia co ustawimy będzie prawie tak samo) to przy pięknych, dźwięcznych i głębokich basach brak "góry". Tylko chcę być bobrze zrozumiany. Sprzęt gra nieźle, ale przy tej cenie oczekiwałem czegoś więcej. Sprzętem który służył mi do tej pory był Sandisc e130 i zawsze do tego słuchawki sennheiser, słuchawek nie kupowałem nigdy w cenie większej niż 80 - 100 PLN. Po prostu za często musiałem je zmieniać (jakoś nigdy nie miałem szczęścia, zawsze coś im się przytrafiło).

I mówcie co chcecie, ale po podłączeniu starych sennheiserów MX500 te z zestawu mogą się schować. I teraz jest lepiej, ale nie idealnie :)

Może warto zainwestować w jakieś przyzwoitsze.

 

Filmy:

Nie odtworzyłem nic wgrywając prosto do playera prosto z kompa. Nie chciał współpracować. A więc: Zen Video Converter i godzina czekania.

OPŁACIŁO SIĘ. Rewelacja. Świetna jakość, żadnych cięć, czysta frajda.

Wrzuciłem "Misia", " Bruneta wieczorowa porą", "The Wall". Zostaną tu na stałe. Gdzieś wyczytałem że "widzi" napisy. Nie wiem, nie sprawdzałem.

zapamiętuje automatycznie w którym miejscu skończyła się projekcja i zaczyna od tego miejsca. Przydatne.

A i bez tego przewijanie idzie sprawnie.

 

Radio.

Mało używam. Znalazł wszystkie stacje, odtwarza bardzo ładnie. Nie wiem czemu brak RDS.

 

Obsługa.

Mimo mnogości funkcji nie trzeba wiele czasu żeby wszystko ogarnąć.

Ogromna konfigurowalność. Menu można dostosować do własnych potrzeb.

Wyszukiwanie i odtwarzanie plików na wiele różnych sposobów.

Zalecany porządek w tagach. Tylko wtedy można cieszyć się oprawą wizualną (okładki) oraz poruszać się sprawnie po plikach.

Nie kopiowałem muzyki bezpośrednio z komputera, używałem Creative Centrale.

Ale tu pewien zgrzyt.

Kopiując muzykę do odtwarzacza, program dokonuje jakiejś tajemniczej konwersji (nie zawsze), i u mnie odrzucił kilka plików z komunikatem że nie da się ich skonwertować.

Nie rozumiem tego. Pliki odrzucone niczym szczególnym się nie charakteryzują. Foobar gra je bez problemu. Dziwne.

 

Bateria. Zapowiada się sympatycznie. Nie ma co liczyć na 25 godzin producenta. Nie sprawdzałem z zegarkiem w ręku, ale częstotliwość ładowania nie dokucza. Obejrzenie filmu 1,5 h + kilka godzin muzyki bez problemu.

Ładuje się około 3 godzin. Bateria pełną wytrzymałość osiąga po około 10 - 12 ładowaniach.

 

On line. Jeszcze nie sprawdzałem, ale mam zamiar dziś połączyć sprzęt z routerem. Jak okaże się że ktoś to czyta to dopiszę kilka słów w tym temacie.

 

Podsumowanie.

Za drogi. Świetnie wykonany, wizualnie prezentuje się imponująco. Tylko co z tego skoro już siedzi w etui silikonowym. Polecam. Dobrze dopasowane i funkcjonalne.

Maxymalna głośność nie jest przesadzona. Jeżeli ktoś lubi muzę aż obrywa uszy, to nie da się. Nawet na maxa nie ma nieprzyjemnego efektu bólu w uszach. Piszę o tym bo w Sansie kilka razy udało mi się włączyć niechcący dźwięk na full i gorzko tego pożałowałem.

Dźwięk na przyzwoicie wysokim poziomie ale nie powala.

Dokuczliwy minus, po załadowaniu pamięci prawie do pełna CZASAMI zauważa się spowolnienie menu. Średnio wygodna obsługa programu do zarządzania, aczkolwiek dająca gwarancję porządku w playerku. Wart polecenia osobom którym nie zrobi różnicy cena, a chcą przyzwoite, dobrze i starannie wykonane urządzenie. Jeżeli ktoś do zakupu ma "dozbierać", to sadzę że można rozejrzeć się za czymś innym, bez gadgetów w stylu wi-fi a napewno prze to taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Planuje zakup omawianego tutaj odtwarzacza, ale w wersji 8 gb bez bajeru z wi-fi. dlatego potrzebuje kilka informacji:

1. Jak spisuje się po dodaniu karty SD (planuje kupic kartę 8gb). Chodzi o to czy nie tnie się kiedy na karcie jest full, jak to jest z tymi plikami które są odtwarzane z karty bo z tego co wiem to z tym są jakieś problemy.... ogólnie jak sprawuje się z kartą.

2. Jak jest z tymi napisami w filmach. Pytam gdyż wole osobiście oglądać filmy z napisami niż z lektorem. Jeśli Wiatrak88 już sprawdził to bardzo proszę o odpowiedź. :D

Błagam o szybką odpowiedź kogoś kto ma to cacko lub wie coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do napisów przetestowałem wrzucenie pliku txt ale nie zadziałało. więcej nie chce mi się sprawdzać, średnio jestem zainteresowany napisami.

ale znalazłem jakiś wątek na forum o problemach z napisami

http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?p=291330

więc pewnie działa

 

karte wrzuciłem 2GB i tylko na chwilę, problemów nie zarejestrowałem, tu też większych testów nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh akurat na innej stronce oglądałem dzisiaj test tego x-fi ogólnie ponoć beznadziejny interfejs, a Wi-Fi jest tam po nic... jak to powiedzieli "dla leniwych, którym się nie chce podpinać playera do kompa żeby streamować muzykę" bo poza tym nie możemy zainstalować jakiegoś skaype'a czy g-talk nie można ponoć też korzystać z internetu a zżera baterię na potęgę. Karta oczywiście dalej czytana jest jako osobny dysk i nie można jej "połączyć" z odtwarzaczem, czyli pamięć wbudowana lub karta... X-fi ON daje ponoć dźwięk "inny (jako to określili) nie lepszy tylko inny" Fajnie że dają nowe EPki ale jak dla mnie w takiej cenie powinni dawać Aurvane.

Recenzja faktycznie słaba i bardzo tendencyjna chociaż jeżeli byłby to Twój pierwszy odtwarzacz no to jest to uzasadnione poniekąd.

Ja bym zakup odradzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz... nie jestem jakimś kolekcjonerem odtwarzaczy. po prostu od pięciu lat ma creativa muvo n200 i jeszcze dobrze sie sprawuje. jestem jakby "przywiązany" do tej marki i chciałem kupic coś nowego. :D a wydaje mi się że ten player nie jest zły jeśli chodzi o jakość dżwięku i odtwarzanie filmów bo mi głównie o to chodzi. jestem otwarty na inne propozycje. chodzi mi o dużą pojemność (16gb), dobra jakość dźwięku i odtwarzania filmów ( najlepiej z napisami ). cena nie przekraczająca 600zł. prosze o wasze propozycje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz... nie jestem jakimś kolekcjonerem odtwarzaczy. po prostu od pięciu lat ma creativa muvo n200 i jeszcze dobrze sie sprawuje. jestem jakby "przywiązany" do tej marki i chciałem kupic coś nowego. :D a wydaje mi się że ten player nie jest zły jeśli chodzi o jakość dżwięku i odtwarzanie filmów bo mi głównie o to chodzi. jestem otwarty na inne propozycje. chodzi mi o dużą pojemność (16gb), dobra jakość dźwięku i odtwarzania filmów ( najlepiej z napisami ). cena nie przekraczająca 600zł. prosze o wasze propozycje :D

 

Cowon D2? kupujesz 16GB ze stanów za 400zł i za 150zl karte 16GB i masz luksus <_< pytanie czy Ci będzie odpowiadał dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh akurat na innej stronce oglądałem dzisiaj test tego x-fi ogólnie ponoć beznadziejny interfejs, a Wi-Fi jest tam po nic...

Akurat co do pow. zdania to sie nie zgadzam. Wi-Fi to jeden z najw. atutow tego playerka. Wyobraz sobie ze masz wirelessa w domu, stacjonarny komp w jednym pomieszczeniu a impra lub posiadowa w drugim...i co bedziesz taszczyc calego kompa stacjonarnego albo lapa do pokoju gdzie jest towarzystwo tylko po to by muzy posluchac ? Majac tego playerka nie musisz nic przestawiac. Odpalasz playerka w pokoju, podpinasz przez przez wi-fi do stacjonarnego i wchodzisz do folderu gdzie masz muze ;)

. X-fi ON daje ponoć dźwięk "inny (jako to określili) nie lepszy tylko inny" Fajnie że dają nowe EPki ale jak dla mnie w takiej cenie powinni dawać Aurvane.

To prawda, przesiadlem sie z iRivera T10 2GB do Zen X-Fi 32GB i slysze roznice - dzwiek jest "inny", ani lepszy ani gorszy. Niektore mp3 - slucham glownie psytrance - brzmia jakos plasko ale niektore brzmia o wiele lepiej. Podejrzewam ze x-fi "poprawia" tylko okreslona "game/zestaw/barwe" dzwiekow w utworze. Moim skromnym zdaniem jednak na Iriverku brzmienie elektroniki jest lepsze (za sprawa SRS najprawdopodobniej).

 

Byc moze niedlugo skrobne jakas bardziej konkretna recke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do pow. zdania to sie nie zgadzam. Wi-Fi to jeden z najw. atutow tego playerka. Wyobraz sobie ze masz wirelessa w domu, stacjonarny komp w jednym pomieszczeniu a impra lub posiadowa w drugim...i co bedziesz taszczyc calego kompa stacjonarnego albo lapa do pokoju gdzie jest towarzystwo tylko po to by muzy posluchac ?

 

No faktycznie, taszczenie lapa to duży problem :lol:

 

Ale ze stacjonarnym masz rację. Tyle że to chyba właściwie jedyna (i pewnie raczej rzadko wykorzystywana) korzyść z wi-fi w X-fi, bo rozmówki przez MSN i Yahoo to istna katorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, taszczenie lapa to duży problem :lol:

Zle sie wyrazilem. Powinienem napisac ze playerek zajmuje malo miejsca i mozna go wszedzie wcisnac podlaczajac zestaw 2+1.

Ale ze stacjonarnym masz rację. Tyle że to chyba właściwie jedyna (i pewnie raczej rzadko wykorzystywana) korzyść z wi-fi w X-fi, bo rozmówki przez MSN i Yahoo to istna katorga.

Nie wiem po co to. Zupelnie nie umiem tego uzywac... nie laczy sie z niczym mimo iz zalozylem profil.

 

Mam pytanie: Skoro playerek obsluguje XviD (320 x 240) to co mam zrobic jak mam XVID w wiekszej rozdzielczosci ? Sa jakies programy modyfikujace do nizszej rozdz. albo do innego formatu ktore by player napewno obsluzyl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem zen x-fi 8Gb parę miesięcy temu. Jakość dzwięku jest rzeczywiście ok ale minusów jest cały długi szereg:

- nie wiem czy to akurat kwestia mojego egzemplarza czy nie ale usunięcie nagranego folderu z muzyką to spory problem bo większości folderów z jakichś przyczyn po prostu nie da się usunąć. Ponadto często bywa tak że usuwam folder w kompie a mimo to on pozostaje na odtwarzaczu. Problem te występują zarówno przy używaniu dołączonego oprogramowania creative centrale i jak przy użyciu normalnego explorera windows.

Teraz minusy jak mniemam bardziej ogólne:

- większość komputerów z winxp nie wykrywa odtwarzacza jako dysku przenośnego bez zainstalowanego na kompie oprogramowania,

- nie można odtwarzać muzyki czy innych danych bezpośrednio z odtwarzacza podłączonego do kompa, czyli nie działa on ja typowy dysk przenośny, można z niego jedynie dane na kompa skopiować a nie korzystać w kompie bezpośrednio z danych na nim zawartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności