Skocz do zawartości

wolne rozmowy na poziomie - na temat akcji oczywiście


nowebrzmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do rozmów, zadawania pytań, i konwersacji na tematy Akcji.

Czy to ma byc cos a'la Festiwal Nowa Muzyka. W pierwszej edycji mielismi kompot na najlepsze kawalki i czesc pozniej mogla wystapic na Festiwalu u boku np. DJ Krusha - I Edycja w Szybie Wilson. Na drugiej byl juz Amon Tobin i Bonobo, ale mam wrazenie ze promocja nowych ludzi troche kulala i nie nabrala odpowiedniego impetu.

 

Jest tyle wzmianek i informacji, ze nim to wszystko przeczytam - lepiej porozmawiac na forum :) Sam takze zajmuje sie produkcja muzyki wokol IDMowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, nie chcemy stawiać na gwiazdy i promować gwiazd zapraszając je na festiwale. Oczywiście będzie ogromny festiwal Nowe Brzmienie, zagra 18 zespołów, artystów - związanych z Akcją Nowe Brzmienie, wybierzemy tych których warto promować i pokazać.

 

Akcja Nowe Brzmienie ma odmienić termin promocji w tym kraju. Mamy umowy z niezależnymi rozgłośniami radiowymi, portalami i prasą, która patronuje Akcji. Znaleźliśmy kanały promocyjne które łącznie mają dotrzeć do 3.5 miliona odbiorców w Kraju. Co około 3 miesiące wybieramy jednego laureata, którego promujemy. Co 3 miesiące, dlatego też na prawdę wielu wykonawców prezentujących nowy tok myślenia i coś odmiennego a niżeli w rozgłośniach typu RMF czy ZET może liczyć na dużą promocję. Będzie nagrany DVD HD jeden z koncertów, oraz wydany zawodowo singiel danego artysty, trasa koncertowa w bardzo dobrych klubach krajowych itd itd, na pewno pojawi się wiele niespodzianek.

 

Elementem docelowym Akcji jest m.in. wyłonienie Reprezentantów Akcji Nowe Brzmienie, z którymi będziemy organizowali trasy i nagrywali składanki nie tylko w Polsce, by pokazać siłę polskiej muzyki.

 

1 września zaczyna się pierwsze przesłuchanie ... Trzymajcie kciuki a wszystko pójdzie bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzilo kompletnie o promowanie gwiazd i _BYNAJMNIEJ_ Festiwal Nowa Muzyka tego nie robil. To wielka sprawa dla kogos kto dopiero wschodzi moc wystapic u boku kogos kto jest juz ceniony na calym swiecie. Cala akcja byla organizowana takze przy wspoludziale klubu Elektro i Hipnozy jednak to co stalo sie potem - a wlasciwie czy cos sie stalo ? :) Nic. Wlasciwie nic. Licze wiec na to, ze Nowe Brzmienie da cos nowego, tylko troche martwi mnie strasznie oficjalna i propagandowa wypelniona marketingowym tonem odpowiedz na moje pytanie. Az nasuwaja sie skojarzenia jakoby bylo to copy'n'paste na wiekszosc pytan w jednej postaci :) a tylko pierwszy akapit byl de facto wlasciwa odpowiedzia :)

 

BTW. Jedna z ciekawych stron zaplecza Festiwalu Nowa Muzyka jest serwis - www.nowamuzyka.pl laczacy muzyke oscylujaca wokol ambitnego elektronicznego jazzu oraz roznej masci IDMow az po soundscape czy click'n'cut przez breakcore lub odskoolowe jungle.

 

Czy nowe brzmienie ma na celu wypromowanie konkretnych gatunkow czy tez mozemy czekac na polskie Venetian Snares ? :)

 

Kto decyduje o tym - kogo promowac a kogo nie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, Oczywiście nie są to odpowiedzi typu kopiuj wklej, nie o to chodzi.

 

NowaMuzyka ... cóż, proponowaliśmy współpracę, niestety raczej się nie udało, za to mamy partnerów m.in. cgm.pl i muzyka.pl, midimania.pl, instrumentyklawiszowe.com, alternativepop.pl i wiele innych serwisów muzycznych na wysokim poziomie jeśli chodzi o dostęp i promocję muzyki w kraju. Mamy stały kontakt z FutureMusic i innymi pismami nie tylko polskimi, dlatego zdziwiła mnie odmowa NowaMuzyka. No nic.

 

Co do stylistyki, nie ma takiej. Chcemy promować to co dobre. Kto o tym decyduje? głównie Ja, lecz są jeszcze 4 osoby, które według mnie są na odpowiednich stanowiskach w mediach krajowych by móc pomóc i co najważniejsze są bezstronne, znają się na muzyce. Pewne są dwie rzeczy. Znajdzie się na tyle środków promocji iż pozwoli nam to na promocję nie tylko jednego artysty, ale grupy wybranych przez nas twórców. Na pewno też nie zamierzamy ściągać jakichś tam przykładów innych festiwali czy serwerów zagranicznych, powielać itp.

 

Staramy się mocno robić coś czego raczej nie ma. Rozmawiamy z Youtube, rozmawiamy z Myspace w polsce ... co wyjdzie, zobaczymy. Wiem doskonale, że na media powiązane z wytwórniami muzycznymi nie można liczyć ... ale zbudujemy taką jakby obwodnicę dla ludzi, którzy chcą i ciągle szukają czegoś nowego, nowego brzmienia. No i mamy firmę MIP i MP3STORE, z nimi również jako szef Akcji wiążę wielkie nadzieje i współpracę na długie lata.

 

Ciągle szukamy ludzi - pasjonatów do pomocy w redakcji. Na razie nie ma wynagrodzeń pieniężnych niestety, ale mamy ogromne plany, wiadomo początki są trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności