Skocz do zawartości

Creative Zen Nano Plus


papierek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Ogólnie zastanawiam się nad zakupem Mp3 Playera. Chciałbym prosić posiadaczy playera Creative Zen Nano Plus (o ile tacy są) o wyrażenie opinii na jego temat. Chciałbym dowiedzieć się czy są zadowoleni z jakości dźwięku, radia, dyktafonu, wykonania. Jeśli mieli okazje słuchania innych playerów.... to może jakieś małe porównanie.

Czy jest możliwość używania go jako PenDrive-a?

Czy byłby to ewentualnie dobry zakup w tej cenie czy znajdzie się coś lepszego? (512MB ok. 395zł)

 

Istnieje prawdopodobieństwo, że zdobędę pieniążki na jakiegoś iRivera bądź iAudio i w tedy nie będę zastanawiał się nad Creativem.

 

Z góry dziękuje za wszelkiego rodzaju opinie i rady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym firmware'rze do MuVo TX FM widziałem że wywalili opcję "pendrive" na rzecz "sterowników" O_o nowe modele ponoć firmowo wymagają "sterowników"... :/

miałem MuVo TX FM (nie wiem czy bardzo różnił się do n200/v200/nano) ale zanim usłyszałem iRivera to nawet mi się podobał ;) był użyteczny, działał jako pendrive (konkretnie MuVo TX FM - nie potrzebował kabla :) )... radio było takie sobie, a nagrywanie tragiczne!

 

 

tak BTW to chciałbym zacytować opinię z innego forum ;] ma on teraz iFP-180T ;]

 

W czwartek kupiłem w Media Markt muvo n200 micro 128 MB - za 179 zł (taka jest cena w MM zarówno n200 jak i v200 128 MB), do tego 24 miesięczna gwarancja.

Odtwarzacz przetestowałem do dziś, oto moje osobiste wrażenia:

Muszę stwierdzić, iż niestety odtwarzacz trochę mnie zawiódł. Oczekiwałem czegoś więcej. Jakość muzyki nie jest tak oszałamiająca, jak się można było spodziewać. Wcześniej używałem jako odtwarzacz mp3 siemensa sl45i - i myślałem, że poprawa będzie zauważalna-niestety nie.

Radio-tu tez się zawiodłem.Wrocław to wojewódzkie miasto, niestety, poprawnie radio mogłem odbierac tylko stojąc w miejscu. Poruszając się (idąc, nie biegnąc) przerywało czasami; dotyczy to nie tylko lokalnych stacji, ale także takich gigantów jak RMF FM i ZET. Ta sama sytuacja w Legnicy. W miejscu -jest ok; idac, biegnąć, jadąc windą - już gorzej. Pzzechodząc przez przejście podziemne-same szumy. Kiedyś miałem do swojej slki dołączane radio z przyciskami "scan" i "reset"-i lepiej ono odbierało stacje w Legnicy niż n200. Tam jadąc samochodem, mogłem posłuchać RMF FM, MuVo znalazł w Legnicy zaledwie 4 stacje (autoscan), do tego podczas jazdy samochodem występowały lekkie szumy.

Wyjście USB - to w n200 kompletne nieporozumienie pod względem ochrony. Jest to wyjście micro USB, które ochraniane jest gumową klapeczką. Na pewno ta cienka, gumowa klapeczka odpadnie - tym bardziej, iż USB często się uzywa i trzeba ja odginać, by włożyć kabel. Nie wiem, kto wymyślił ten sposób zakrywania USB, ale wyobrażni nie miał. A wątpie, by uznali to na gwarnacji, bo powiedzą, iż to uszkodzenie mechaniczne...

Rzeczywista pojemność odtwarzacza to 120 MB.

 

Zaskoczyło mnie za to wyjście line-in. Okazało się, iż jego jakość jest całkiem dobra, lepsza, niż się spodziewałem. Tak samo dyktafon - zgrywa czysto i ładnie.

To moje opinie na temat tego odtwarzacza. Może pochopne - ale spodziewałem się czegoś więcej, tym bardziej po Creative. Wczoraj wystawiłem owe n200 na allegro-sprzedałem je dziś za 190 zł. Tyle mego szczęscia.

Podsumuwując - nie polecam n200. Radio-nie ma na co liczyć. Wejście USB-klapka to porażka. Jakośc dzwięku nie aż taka oszałamiająca. Samo wyjście line-in nie rekompensuje tych wad. W tym momencie planuje kupić sobie czytnik do MMC, ewentualnie przejściówkę na mini jacka i porządne słuchawki - sennheisery czy koss porty i będzie czad ;) 

 

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam Nano Plus (512) od kilku dni... slucham na dolaczonych sluchawkach, poniewaz PortaPro maja byc dopiero jutro w mp3store :), wiec opinia bedzie dla zestawu prosto z pudelka.

Po opiniach na temat Creativa itp. myslalem ze bedzie gorzej, nie mam porownania z iRiverem/iAudio (moze i dobrze ;)) ale po zabawie equalizerem nie jest zle w moim odczuciu.

Radio faktycznie slabe - szumi przy przemieszczaniu sie. O nagrywaniu sie nie wypowiem poniewaz nie testowalem i nie jest mi to potrzebne.

Ogolnie za ta cene (385zl - 512MB) jest do przyjecia, jutro moge cos dopisac jak sprawa wyglada przy dolaczonych Portach.

 

Pozdrawiam

Piciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności