Skocz do zawartości

Recenzja Pentagram Vanquish R Touch


Mayha

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim namyśle, czy kupić zwykłego "chińczyka", czy coś lepszego, wybrałem Pentagram Vanquish R Touch o pojemności 2 GB.

Jak dotąd (a mam go piąty miesiąc) nie zawiodłem się. Po prostu dostałem tyle, za ile zapłaciłem.

 

 

W pudełku oprócz odtwarzacza ujrzałem:

-) słuchawki (jakość brzmienia nie powala, bo wyglądają super)

-) płyta ze sterownikami

-) kabelek USB

-) zasilacz sieciowy (wygląda na solidny)

-) smycz (przydatny bajer)

-) etui ochronne (chroni przed kurzem i ryskami)

-) instrukcja obsługi (solidnie wykonana, po angielsku i po polsku)

-) podbitą na 2 lata kartę gwarancyjną

 

WYGLĄD:

 

Obudowa odtwarzacza wygląda na solidną(lecz strasznie "ściąga" odciski palców). Na przodzie znajduje się duży wyświetlacz (2,4", 320x240, 262 tys. kolorów), oraz bardzo ładnie wyglądający panel dotykowy. Po bokach znajduje się: wejście na słuchawki i mini USB, mikrofon, miejsce na smycz, przycisk zasilania oraz wejście na kartę microSD (niestety niczym nie osłonięte, przez co mogą się tam dostać różne kłaczki). Tylny panel został wykonany z lśniącego metalu, na nim naniesiona została marka i model playera.

 

MENU I STEROWANIE:

 

Menu jest proste, ładne i przejrzyste. W menu głównym ujrzymy takie opcje jak: Muzyka, Filmy, Radio, Zdjęcia, Ebook, Dyktafon, Pliki, Gra, Ustawienia. Sterowanie odbywa się za pomocą dotykowego panelu 2-giej generacji. Czasami może denerwować to, że potrafi się zaciąć (problem znika po wgraniu najnowszego firmware).

 

MUZYKA:

 

Odtwarzane formaty muzyczne to MP3, WMA, WAV oraz LRC. Mamy do dyspozycji następujące ustawienia equalizera: normal, bass, 3D, rock, pop, classic, jazz i ustawienie użytkownika. W najnowszej wersji oprogramowania dochodzi jeszcze MS PlayFX, pozwalający w trzech stopniach regulować natężenie basu oraz efektów 3D. Widok panelu odtwarzania przypomina inne odtwarzacze dostępne na pecety. Zauważymy tutaj takie informacje, jak bitrate, wybrany eq, głośność, stan baterii, tytuł i album utworu, a także długość ścieżki dźwiękowej i postęp odtwarzania.

Na słuchawkach dołączonych do zestawu dźwięk nie był taki zły. Używałem ich przez 3 miesiące, aż zgubiłem. Kupiłem Seinnheissery MX300. Dźwięk był ciut lepszy, bas już tak nie dudnił, daje się rozróżnić poszczególne instrumenty, jakie biorą udział w grze. Tony wysokie, jak i srednie brzmią bardzo dobrze. Nie ma co kupować lepszych słuchawek, bo z tym playerkiem i tak się zmarnują (tzn. nie pokażą swoich możliwości w pełni).

 

FILMY:

 

Odtwarzany tutaj format to mpeg-4 (.avi). Każdy filmik trzeba przekonwertować za pomocą dołączonego oprogramowania do tego formatu i rozdzielczości wyświetlacza. Jakość obrazu jak na player w tej cenie jest wręcz zachwycająca. Nie zaobserwowałem żadnego smużenia.

W filmach bardzo dobrze sprawdzają się efekty 3D. Kolory są żywe i dobrze nasycone, a spora jak na urządzenie tego typu rozdzielczość zapewnia dobrą ostrość i szczegółowość obrazu. W szybszych sekwencjach video może denerwować "opóźnianie się obrazu". Polega to na tym, że np. słyszymy wybuch, a zobaczymy go dopiero za ok 0,5 sekundy. Tutaj możemy zobaczyć takie informacje jak: głośność, stan baterii, postęp odtwarzania oraz długość filmu.

 

RADIO:

 

Radio nawet nieźle zbiera sygnał. Zakres częstotliwości to 87-108 MHz dla regionu Europy, Chin i USA oraz 76-90 MHz dla Japonii. Mamy opcje ręcznego, jak i automatycznego wyszukiwania stacji. Można zaprogramować do 30 stacji radiowych. Mamy także możliwość nagrywania audycji radiowych do pamięci odtwarzacza w formacie wave. Jakość nagrania z radia jest nawet zadowalająca.

 

ZDJĘCIA:

 

Można zapisać tylko i wyłącznie format jpg. Da się wrzucić fotki o rozdzielczości 1600x1200, większej nie sprawdzałem. Jakość jest bardzo dobra, zdjęcia same dopasowują się do rozdzielczości wyświetlacza, załadowanie się fotki o rozdzielczości 1600x1200 trwa poniżej sekundy. Nie da rady zdjęć obracać, czy choćby zoomować. Niestety nie ma możliwości odsłuchu muzyki podczas przeglądania zdjęć.

 

E-BOOK:

 

Tekst wyświetlany jest w formacie .txt. Czcionka jest czytelna, wyświetla polskie znaki, jednak po zmianie firmware na najnowsze ma z tym problemy i w ich miejsce wstawia chińskie litery. Niestety nie ma możliwości zmiany koloru i rozmiaru liter. Możliwy jest odsłuch muzy podczas czytania.

 

DYKTAFON:

 

I tu pojawiają się największe problemy. Dostępne są 2 poziomy ustawienia jakości nagrania, zapis odbywa się do pliku wave. Nagranie z odległości większej jak 3 metry jest praktycznie ledwo co słyszalne, a słowa już bardzo trudno rozpoznać. Inaczej jest z nagraniem z radia, co opisałem wcześniej.

 

PLIKI:

 

Tutaj można przeglądać i usuwać wszystkie pliki i foldery zapisane w pamięci odtwarzacza, a także te, znajdujące się na karcie pamięci.

 

GRA:

 

Gra Tetris (chyba nikomu nie trzeba jej przedstawiać). Podczas grania możliwe jest słuchanie muzyki.

 

USTAWIENIA:

 

W tej opcji mamy możliwość zmiany ustawień, takich jak equalizer, ustawienia wyświetlacza, dyktafonu, wybór języka, aktualizacji firmware oraz powrót do fabrycznych ustawień. Możemy także sprawdzić informacje o playerze, np. wersja oprogramowania, czy wolna pamięć.

 

BATERIA:

 

Na pełne naładowanie baterii potrzeba ok. 3 godzin. Bateria trzyma 8 godzin słuchając muzyki ( eq MS PlayFX, połowa skali głośności, jakość 192 kbps) oraz 4 godziny oglądając filmy.

 

PODSUMOWANIE:

 

Ogólnie odtwarzacz mimo małych niedoskonałości mi się podoba. Gdybym miał jeszcze raz wybrac, z pewnością, nie zawahałbym się po niego sięgnąć.

 

PS. To moja pierwsza recenzja, dlatego nie czepiajcie się za bardzo. :)

 

PS2. Tak mało wad opisałem, gdyż jest to mój pierwszy player i nie mam z jakimi porównać.

 

PS3. Poprawiłem trochę niektóre niedoskonałości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności