Skocz do zawartości

iPhone 3G


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Korzystałem z tego "cudu marketingowego" przez 3 dni i raczej mnie zniechęcił niż przekonał do siebie. Jakości odtwarzacza nie będe porównywał, bo nie mam z czym. Jest całkiem przyjemny, w miarę intuicyjny.

Za to większość funkcji jest dla mnie trochę nieprzemyślana. Jak chociazby a-GPS i google maps problemy z dokładnością oraz koszty - zapłaciłem dodatkowo ponad 50zł za korzystanie z internetu, a można by tego uniknąć gdyby istniała mozliwość zapisywania map w pamięci telefonu. Także obsługa klawiatury palcami jest dość nieergonomiczna, dużo bardziej wolałem rysik i rozpoznawanie pisma z 7710. Jestem także przyzwyczajony do możliwości personalizacji telefonu, czego tu mi bardzo brakowało (chyba, że jest to możliwe, niestety w papiereku, który miał służyć za instrukcję, nie było to opisane) Kopiowanie plików z/na iPhone'a jest totalną porażką, tak samo jak itunes, z którego trzeba korzystać, aby cokolwiek zrobić - jest strasznie nieintuicyjny.Inne braki technologiczne także są irytujące, jak chociazby brak pełnej funkcjonalności BT czy brak Javy. Pamięć RAM także nie jest jego mocną stroną, często przeglądarka wyrzucała mnie do gł. "pulpitu" nawet jeśli miałem otwartą tylko jedną stronę. Irytujące jest usuwanie kontaktów. Mozna to zrobić tylko pojedyńczo albo wszystkie naraz.

Jako pozytywy na pewno można zaliczyć oglądanie zdjęć i filmów na ekranie, który nie jest duzy, ale wystarczający. Także rozmiar tegoż urzadzenia można uznać za plus. Bardzo podobało mi się prezentacja sms-ów w formie 'chmurek', jest ono bardzo czytelne. Głośnik (tylko jeden) gra jakościowo lepiej niż te w mojej N73ME. Obsługa dotykowa jest ciekawa, ale przydałby się rysik lub chociaż 'kostka' jak w Nokii 5800. Wbudowana pamięć jest szybsza, ale dla mnie wymiana danych za pomoca karty pamięci jest prostsze, szybsze no i pamięci są dużo mniejsze.

W porównaniu do smartphone'ów wypada raczej słabo, tym bardziej, ze niedawno nastapiła premiera Symbiana S60v5 i nadchodzi WM7 które przebijają iPhone praktycznie pod kazdym względem. Większość tego co oferuje teraz iPhone 3G nokia 7710 miała 4 lata temu (oprócz 3g i hsdpa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież iPhone ma ekran działający nie na zasadzie oporu elektrycznego, tylko pojemności... co oznacza że nie reaguje na dotyk jako na siłę, tylko na dotyk jako na zbliżenie do powierzchni materiału o pewnych określonych cechach (w tym przypadku: ludzkiej skóry)

 

więc taki wyświetlacz nie ma prawa działać z jakimkolwiek "normalnym" rysikiem (jakkolwiek już od dawna istnieją takie, które mają końcówkę wykonaną z materiału o parametrach podobnych do skóry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Iphona jeszcze nie mam, ale kurier powinien go dostarczyć w przeciągu kilku godzin. Przeglądam sobie ten topic i tak nasunęło mi się pytanie - czy w iphonie można kompletnie wyłączyć obsługę sieci poza wifi? Tzn. czy można się zabezpieczyć przed łączeniem się z normalnym netem i pozostać tylko przy wifi? W Poznaniu nie brakuje hotspotów, ale jak pomyślę, że przez przypadek mógłbym włączyć normalnego neta i ile bym po tym za to zabulił, to aż mnie ciarki przechodzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można - musisz podać błędne ustawienia transmisji danych. Z tym że z tym różnie bywa, bo ja mam taką możliwość w iP z orange, natomiast moja siostra w Erze już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga

 

metoda na "podanie błędnych danych" jest oczywiście skuteczna, ale mając najnowszy firmware i najnowsze iTunes zobaczymy (jeśli mamy telefon z Ery) okienko "czy uaktualnić dane operatora?"

 

... po uaktualnieniu znika możliwość konfiguracji APN-u (to o czym właśnie mówicie) a więc i możliwość jego zablokowania

 

wtedy trzeba zrobić jailbrake i albo ręcznie wyedytować plik konfiguracji, albo po prostu zainstalować coś, co pozwoli na całkowite wyłączenie EDGE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Coś co pozwoli na całkowite wyłączenie edge"? Można prosić o jakieś szczegóły? Tak się skałda, że fona będę miał właśnie z ery. (kurier nie wyrobił i będzie jutro rano grr)

 

BTW

Co myślicie tym futerale?

http://www.allegro.pl/item476419717_skorza...pionowa_fv.html

Na allegro jest tego zatrzęsienie i nie wiem co wybrać B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając chwilowo kwestię neta pozwolę sobie na kilka słów odnośnie itunes - dawno nie widziałem tak zrytego programu! To co on zrobił mi z pięknie otagowanymi zbiorami nie sposób opisać. Pogubił okładki, pomieszał utwory między albumami, w niektórych mam teraz po 3-4 taki same kawałki. Jest jaakś alternatywa dla tego czegoś?

 

EDIT

Dotarł iphon - wszystko pięknie, tylko czemu u licha nie mogę skopiować kontaktów z karty sim? Przecież nie będę kilkuset nazwisk wprowadzał ręcznie!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@White Haven

 

> "Coś co pozwoli na całkowite wyłączenie edge"?

 

to nie jest cytat, nie oszukuj :P

 

a pozwoli na to np. "boss tools" czy "boss prefs", czy jakoś tak - nie wiem bo nie używam ;) ale jest toto w cydii

 

> Co myślicie tym futerale?

 

jest do bani (krzywo szyty i niewygodnie obsługuje się w takim telefon) :)

 

taki weź: http://www.allegro.pl/item480322606.html

 

> itunes - dawno nie widziałem tak zrytego programu!

 

za tydzień-dwa będziesz iTunes chwalił, do tego czasu będziesz musiał sprawdzić, co sknociłeś tagując pliki ;)

 

> Jest jaakś alternatywa dla tego czegoś?

 

dla iPhone'a nie ma, ale możesz kupić inny telefon/odtwarzacz :)

 

> czemu u licha nie mogę skopiować kontaktów z karty sim?

 

bo to jest iPhone :) (to stwierdzenie po lewej jest w połowie ironiczne a w połowie poważne ;] )

 

ale w cydii na pewno znajdziesz coś do kopiowania kontaktów z karty sim...

 

> Przecież nie będę kilkuset nazwisk wprowadzał ręcznie!?

 

możesz zsynchronizować stary telefon z outlookiem a potem iPhone'a z outlookiem...

 

@Meister

 

> A nie lepiej po prostu skasować cały profil Ery

 

to jest iPhone, nie "typowy telefon" (w znaczeniu: zwykle to co działa dla telefonów, nie ma odniesienia dla iPhone'a - tam nie ma żadnych "profilów połączeń danych")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł iphon - wszystko pięknie, tylko czemu u licha nie mogę skopiować kontaktów z karty sim? Przecież nie będę kilkuset nazwisk wprowadzał ręcznie!?

Ustawienia -> poczta, kontakty -> importuj kontakty z sim

 

Według mnie iphone jest w pełni funkcjonalnym telefonem. Po zainstalowaniu odpowiednich aplikacji możemy pisać sms w trybie landscape, co jest dużo łatwiejsze od standardowej klawiatury. Do tego interfejs jest przyjazny i miły dla oka, co wyróżnia go w tle innych telefonów. Jedyne co mi się nie podoba to strasznie słabe głośniki - i ten od rozmów jak i od dzwonków. Tutaj jest strasznie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosc drobna rzecz. Jak potrzebowalem, to i tak zazwyczaj korzystalo sie z simport'a zainstalowanym po jailbreak'u.

 

A na 1.1.4 juz praktycznie nie powstaje zaden soft, dlatego sie przenioslem. Jest kilka dosc wygodnych udogodnien w 2.1 (tzn. w Cydii sa jak ktos je chce miec), np. SBSettings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na 1.1.4 mam proste czytanie plików PDF z pamięci telefonu (protokół "file://")... chyba że i na 2.x jest jakiś dobry sposób na czytanie plików PDF?

Protokół file:// jest dostępny na 2.1 po zainstalowaniu odpowiedniej łatki z Cydii.

Z 2.2 trzeba będzie się trochę wstrzymać - musimy czekać na Dev-Team. :)

 

EDIT: głupi błąd - dev pracują nad software unlockiem dla 3G, my musimy czekać na autorów QuickPwn'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info odnośnie kontaktów - nie wiem jak mogłem to przegapić. :huh: Ale swojego zdania po całym dniu obcowania z itunes nie zmienię - już WMP11 miał dużo bardziej przyjazny i przejrzysty interfejs (no i nie mieszał w tagach).

 

A i mam jeszcze jeden problem - z rejestracją - program uparcie odrzuca moją Visę (lukas bank) pisząc coś o nieakceptowaniu kart debetowych (to niby czym mam płacić? <_< ) Da się to jakoś obejść?

 

Khron - etui piękne tylko pieruńsko drogie, chyba skończy się na silikonie.... (po zakupie iphona jestem spłukany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności