Skocz do zawartości

Boot Failure-100% działający fix


Rekomendowane odpowiedzi

PORADNIK DLA OSÓB KTÓRYM PONOWNE WGRANIE USUNIĘTYCH/UTRACONYCH WCZEŚNIEJ PLIKÓW SYSTEMOWYCH NA ODTWARZACZ NIE ROZWIĄZAŁO PROBLEMU Z BOOT FAILURE

 

Witam,

Jakiś czas temu borykałem się z problemem słynnego "boot failure".Cała sytuacja spowodowana była tym że dysk mojego odtwarzacza doznał trwałego uszkodzenia mechanicznego i zapisanie więcej niż 5 gb muzyki było nie możliwe.Postanowiłem kupić nowy dysk.Gdy ten już do mnie dotarł,kulturalnie odtworzyłem PMP i wymieniłem dysk na nowy,pomyślałem że po prostu wgram mu paczkę softu,uruchomię ponownie i wszystko ładnie pójdzie,ale niestety pojawił się problem.

Nic nie pomagało,przeczytałem pewnie tak jak wielu z Was że jedyną drogą na ponowne postawienie systemu na odtwarzaczu jest wrzucenie mu paczki plików systemowych zgodnych z wcześniejsza wersją softu.Niestety u mnie to nie działało,probowałem z każdą wersja softu pobrana ze strony ShamrockMan'a www.shamrockman.net i wynik był negatywny z resztą tak samo jak u kilku innych osób z tego forum borykających sie z tym problemem.

 

Pomyślałem że mogę jeszcze ostatecznie zgrać pliki systemowe ze starego dysku no i wgrać je na nowy,skoro na starym działało to dlaczego na nowym miało by nie.Zrobiłem tak i już myślałem że będzie ok ale niestety problem "boot failure" nadal występował.Stwierdziłem że jesli to nie wina softu to coś musi być nie tak z dyskiem.

 

Na początku zrobiłem pełny format dysk jeszcze raz na FAT32 ale to też nic nie dało.

 

Teraz krok po kroku co zrobiłem dalej a mój odtwarzacz wstał:

1.Skorzystamy z windowsowego zarządzania dyskami

 

Aby uruchomić Zarządzanie dyskami:

1.Zaloguj się jako administrator lub jako członek grupy Administratorzy.

2.Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom wpisz polecenie compmgmt.msc, a następnie kliknij przycisk OK.

3.W drzewie konsoli kliknij ikonę Zarządzanie dyskami. Pojawi się okno Zarządzanie dyskami. Dyski i woluminy są wyświetlane w widoku graficznym i w widoku listy. Aby dostosować sposób wyświetlania dysków i woluminów w górnym dolnym okienku, wskaż polecenie Góra lub Dół w menu Widok, a następnie kliknij widok, którego chcesz używać.

 

2.Jesteśmy w Zarządzaniu dyskami,widzimy nasz dysk,teraz usuwamy z niego partycję,robimy to następująco:

 

Aby usunąć partycję lub dysk logiczny:

1.W oknie Zarządzanie dyskami kliknij prawym przyciskiem myszy partycję lub dysk logiczny, który chcesz usunąć, a następnie kliknij polecenie Usuń partycję lub Usuń dysk logiczny.

2.Po wyświetleniu monitu o usunięcie partycji lub dysku logicznego kliknij przycisk Tak. Partycja lub dysk logiczny zostaną usunięte.

 

3.Tworzymy nową partycję na dysk w następujący sposób:

 

Aby utworzyć nową partycję lub dysk logiczny na dysku podstawowym:

1.W oknie Zarządzanie dyskami wykonaj jedną z następujących procedur, a następnie przejdź do punktu 2:

Aby utworzyć nową partycję, kliknij prawym przyciskiem myszy nieprzydzielone miejsce na dysku podstawowym, na którym chcesz utworzyć partycję, a następnie kliknij polecenie Nowa partycja.

2.W Kreatorze nowych partycji kliknij przycisk Dalej.

3.Kliknij typ partycji, którą chcesz utworzyć (Partycja podstawowa), a następnie kliknij przycisk Dalej.

4.Określ rozmiar partycji w polu Rozmiar partycji w MB, a następnie kliknij przycisk Dalej.

5.Zadecyduj, czy chcesz przypisać literę dysku ręcznie, pozwolić na automatyczne przypisanie litery dysku przez system, czy też nie chcesz przypisywać litery dysku do nowej partycji lub dysku logicznego, a następnie kliknij przycisk Dalej.

6.Za pomocą jednej z następujących procedur określ opcje formatowania, których chcesz używać:

Jeśli chcesz sformatować partycję, kliknij opcję Formatuj tę partycję z następującymi ustawieniami, a następnie wykonaj następującą procedurę w oknie dialogowym Formatuj:

a. W polu Etykieta woluminu wpisz nazwę woluminu. Zauważ, że ten krok jest opcjonalny.

b. W polu System plików kliknij system plików, którego chcesz używać.(FAT32-ważne)

 

Można zmienić rozmiar jednostki alokacji dysku, a następnie określić, czy ma zostać przeprowadzone szybkie formatowanie, lub włączyć kompresję plików i folderów w woluminach NTFS.

Kliknij przycisk Dalej.

 

7. Potwierdź, że wybrane opcje są prawidłowe, a następnie kliknij przycisk Zakończ.

 

 

No i teraz gdy zostanie utworzona nowa partycja wgrajcie paczkę z softem Folder "SysFiles" i uruchomcie ponownie odtwarzacz i wszystko już powinno działać.

 

A teraz co zauważyłem:

1.Gdy skasujemy z dysku Folder systemowy w większości przypadków będzie Boot Failure,ponowne wgranie paczki plików systemowych nic nie daje,nadal Boot Failure.

2.Zwykłe formatowanie dysku w tym momencie też nic nie daje

3.Jedyną możliwą opcją by działał odtwarzacz jest to co pokazałem wyżej czyli skasowanie partycji,utworzenie nowej ALE KONIECZNIE PARTYCJI PODSTAWOWEJ i sformatowanie jej na FAT 32.

4.Do tworzenia nowej partycji nie musimy używać windowsowego Disk Manager'a możemy to równie dobrze zrobić np. przez Partition Magic.

5.Testowałem wiele razy ten sposób na dwóch odtwarzaczach(jeden porzyczony) i na obu działał.Celowo usuwałem pliki systemowe i zawsze było boot failure nawet po ponownym ich wgraniu i jedynym sposobem było skasowanie i utworzenie nowej partycji.

 

 

Mam nadzieję że to co napisałęm się przyda i stare juz niby stracone odtwarzacze znowu zaczną działać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności