Skocz do zawartości

Sansa Clip 4GB + słuchawki?


blaise

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i na wstępie prosiłbym o wyrozumiałość gdyż mimo, że czytam to forum regularnie to jest to jak widac mój pierwszy post.

 

A teraz do rzeczy zdecydowałem się kupić sanse Clip 4GB i od razu chciałbym do niej dokupić jakieś porządne(w rozsądnej cenie, zestaw ok 250zł) słuchawki i tu zastanawiam sie nad:

1.SRS200 (wydają się najrozsądniejszym wyborem)

2. EP-630 (boje sie, że bass zagłuszy wszystko)

3. Cyberpunk (???)

4. ???? (macie jakies inne propozycje)

 

Dokładnie w tej kolejności jeżeli chodzi o oczekiwania co do dźwięku a odwrotnej co do ceny.

Słucham głównie cięższego rocka i potrzebuje dobrego zestawu do takiej właśnie muzyki.

Dodam jeszcze, że mój poprzedni zestaw to Creative Zen Vision M 30GB (niestety okazał się za duży) + KOSS Spark Plug (tragedia, przebasowione ogólnie nie nadają się do niczego, lepiej grały juz słuchawki dołączone do playerka).

Oczekuje głównie dobrych proporcji dźwięku o ile mozna tak powiedzieć:), dobrze odwzorowanych perkusji i gitary.

 

Z góry dzięki za odp.

 

PS. Chodzi mi jeszcze po głowie jedno Clip 4GB czy Fuze 2GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No warto przemyśleć choć generalnie wolałbym pchełki, co do Koss'ow mam mieszane uczucia po Spark Plugach i Porta Pro, nie wiem czego mozna sie po ksc 75 spodziewać, jeżeli grałyby podobnie do Porta Pro i byłyby wygodne to nic tylko brac:P

Choć pojawia się jeszcze jedno ale impedancja 60 ohms więc dużo większa od reszty i tu bat mogła by się szybciej wyczerpywac, do tego sa otwarte a nie lubie słyszeć dźwięków otoczenia (czyt hałas starego Ikarusa) w drodze na uczelnie, a lubie słuchac muzyki dość głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graja dosc podobnie do koss porta pro - troche lepiej bo bez dziury u gory i z mniejszym basem. wygoda to kwestia indywidualna. wyzsza impedancja powoduje ze wlasnie mniejszy prad plynie, wiec i bateria dluzej trzyma. co do izolacji to taka sama bedziesz mial w srsach, wiec ikarus tak czy siak ci je zagluszy, podobnie jak kossy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszał ktoś tych Cyberpunk??

Zależy mi na tym aby dźwięk był jak najbliższy oryginałowi i słuchawki w miare dobrze tłumiły.

A jak sie sprawuja Ep 630 w muzyce cięższej?? Są tak samo przebasowione jak Spark Plug??

Doradźcie bo dzisiaj jade kupić cały zestaw.

Dzięki

 

Cyberpunk odpadaja!!

Do wyboru pozostały Koss ksc 75, SRS 200 i EP 630, choć powoli przekonuje sie do Koss'ow.

Moze ktos powiedziec jak sie sprawują z Clip'em (SRS 200 i Koss ksc 75) chodzi mi tutaj o dźwięk i wytrzymałość baterii playera.

Cena podobna wiec teraz tylko kwestia które słuchawki lepiej by się zgrały z Clipem w rockowych klimatach:)

 

EDIT:

Jak widac z sygnaturki wybrałem SRS200N ze względu na mobilność i rozmiary, jak narazie jestem w miarę zadowolony. Dzieki za odpowiedzi i za to forum, z któreg bardzo wiele sie dowiedziałem. Jak dokładnie przetestuje sprzęt może pokusze się o jakąś mini recenzje.

BTW: Jak by ktoś chciał kupić EP-630 po 38zł bądź SRS 200 69zł to znam mały sklepik we Wro, w którym te słuchawki można dostać po jak widac stosunkowo niskich cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że znajdzie: o Ep-kach można pisać prace doktorskie na podstawie materiałów na forum, a Zen Aurvana przy całej mojej lubości do nich, do trance bym ich nie polecał: ścięta góra i skromny dół (przycięty niski dół i szybki wysoki dół).

 

Co do propozycji, to w jakim budżecie? Może Philips SHE 9500 jeeli ma być tanio? KSC też by się sprawdziły, ale izolacja jest w nich minimalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje jeżeli chodzi o SHE 9500 ale izolacja w nich jest gorsza niz w EPkach a jezeli chodzi o KSC to nie sa dokanałówki a Quasi pytał o słuchawki własnie tego typu. Poza tym SHE 9500 ciężko dostać w zwykłym sklepie a w sklepach internetowych często cena jest zawyżona bądź droga wysyłka. EP 630 dostaniesz wszędzie a koszt jest stosunkowo niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje maximum jaki chcę przeznaczyć na słuchawki to 150zł, do tego Clip 2GB, to razem będzie jakoś 280zł za zestaw. I teraz w ogóle mam dylemat, bo nie wiem co będzie lepsze... Zestaw, Clip 2GB + jakieś doki do 150zł, czy może Sony NWZ-A816? Przypomnę, że chodzi mi głównie o muzykę trance, progressive trance. Ale tak czy inaczej, jakie polecacie słuchawki do 150zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze clipa nie kupiłeś to go sobie odpuść...

;)

Tylko dlatego, że Ty jesteś do niego uprzedzony? Clip to w tej cenie bardzo dobry wybór i jako tani, mały player z dobrym dźwiękiem sprawdza się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale na forum nie ma podobnych tematów...

 

Jeżeli jeszcze clipa nie kupiłeś to go sobie odpuść...

;)

 

Rzecz w tym, że właśnie mam Clipa, tylko że jest to odtwarzacz dziewczyny i powiem szczerze, że bardzo przypadł mi do gustu. Chciałbym tylko wydobyć z niego lepszy dźwięk i nie wiem na jakie słuchawki się zdecydować, no albo czy nie lepiej kupić NWZ-A816.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlatego, że Ty jesteś do niego uprzedzony? Clip to w tej cenie bardzo dobry wybór i jako tani, mały player z dobrym dźwiękiem sprawdza się świetnie.

 

Nie, nie tylko ja jestem do niego uprzedzony. Ale w swoim przedziale cenowym jestem przekonany, że można znaleźć lepszy odtwarzacz.

 

Tak już na świecie jest, że każdy chwali to co sam obecnie posiada nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tylko ja jestem do niego uprzedzony. Ale w swoim przedziale cenowym jestem przekonany, że można znaleźć lepszy odtwarzacz.

 

Tak już na świecie jest, że każdy chwali to co sam obecnie posiada nieprawdaż?

Ciekawe, bo co innego można wyczytać w postach. Niektórzy już tak mają, trudno. Co do chwalenia, to mało czytasz forum widocznie i nie widzisz, że odradzam rzeczy, które sam posiadam i które bardzo lubię, na przykład Aurvany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo co innego można wyczytać w postach. Niektórzy już tak mają, trudno. Co do chwalenia, to mało czytasz forum widocznie i nie widzisz, że odradzam rzeczy, które sam posiadam i które bardzo lubię, na przykład Aurvany.

 

Wybacz ale mam ciekawsze rzeczy do roboty niż uczenie się na pamięć posta każdego użytkownika żeby potem pamiętać kto co odradza a kto co poleca.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zawsze możesz kupić 2 pary słuchawek jedne outdoor a inne do słuchania muzy w domu. Jako słuchawki outdoor dobrze sprawdzaja się właśnie Epki bo maja lepszą izolacje od SHE i kosztują ok 40zł. A do domu może właśnie KSC 75, Porta Pro albo jakieś Sennheisery lub cos innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zawsze możesz kupić 2 pary słuchawek jedne outdoor a inne do słuchania muzy w domu. Jako słuchawki outdoor dobrze sprawdzaja się właśnie Epki bo maja lepszą izolacje od SHE i kosztują ok 40zł. A do domu może właśnie KSC 75, Porta Pro albo jakieś Sennheisery lub cos innego:)

Problem, że najtańsze sennki warte zainteresowania, to PX100, a to trochę ponad limit będzie: w żadnym wypadku nie patrzeć na HD202, rzecz nie warta tych pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do domu może właśnie KSC 75, Porta Pro albo jakieś Sennheisery lub cos innego:)

Do domu to są lepsze propozycje niż słuchawki typowo portable. Chyba że ma to służyć tylko i wyłącznie z playerkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego byś proponował do domu do Audigy SE ze zmodowanymi sterami na X-fi xtreme audio? Tak, żeby do death metalu i odmian pasowało (Vader, Behemoth, In Flames [w szczególności stare płyty] itp.) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że się wtrącę, jestem nowy i jeszcze się trochę nie orientuje.

Chce kupić jakiś odtwarzacz mp3 zależy mi na cena/jakość, myślałem nad Sandisk sansa c250 i nie wiem czy to dobry wybór,

nie znam się na odtwarzaczach wiec pytam ekspertów, do wydania mam około 150 zł.

Mam również zamiar kupić do tego słuchawki Aurvana live!

Jak się na to zapatrujecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności