Skocz do zawartości

Ładowarka I Akumulatorki Do Ifp-7xx I Ifp-8xx


KILLER1313

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

 

Heh mam ifp 890 i po 3 dniach duracell padł <_< . Odrazu pomysł żeby zaoszczedzic bo jakbym musiał kupywac baterie co 3 dni to bym zwariował:)

 

 

A tak poważnie to wybrałem

 

Ładowarka : MW8168 EMOS

Akumulatorek: AKU SANYO 2500

 

Cena za zestaw około 55 zł. przesyłka 0 zł. Mysle ze sie opłaca.

Aha do ifp opłaca sie kupic 4 szt za 30 zł czy 1 za 7,50. Lepiej miec na zapas i nie trzeba wtedy ladowac ciagle??? Czy jednak to zbędne wydawanie kasy? Ile wy macie akumulatorków do ifp???

 

Jak kupie to przetestuje

 

Interesuje mnie niezawodnośc ładowarki, oraz moc akumulatorków(czas działania playera) - znacie coś lepszego od tego co napisałem za max 100 zł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam-

Ładowarkę Emos sam posiadam-jak również mój brat i kuzyn. Już od około roku służy mi do aku w aparacie cyfrowym - i sprawuje sie naprawdę rewelacyjnie. Spokojnie mogę ją polecić każdemu. Aku pojemności 2400 mAh rzeczywiście ładuje ok 4h. Żadnych problemów z tą łądowarką nie miałem.

Osobiście aku, jak napisałem-używam do aparatu cyfrowego. O Sanyo nic nie powiem, bo ich po prostu nie używałem. Za to miałem styczność z innymi modelami i :

 

Aku Forevera 2400 mAh-bardzo złe wspomnienie, początkowo działałby sprawnie, ale jakoś po 4,5 miesiącach aparat w ogóle na nich nie "startował"

 

Aku Panasonica 2300 mAh - kupione w tym samym czasie, co Forever-do teraz, czyli ponad już rok-działają sprawnie i jestem z nich zupełnie zadowolony.

 

Aku Enerzigera - takie ma kuzyn, tez jest zupełnie zadowolony.

 

Wszystkie obsługiwane są przez wspomnianą przez Ciebie ładowarkę Emosa. Ładowane były już wielokrotnie, aparat jest dosyć energochłonnym urządzeniem ;-)

 

Mam nadzieje,ze pomogłem w wyborze ;-)

 

PS. możesz na pm napisać wrażenia o ifp890? bo myślę także o zakupie tego modelu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha do ifp opłaca sie kupic 4 szt za 30 zł czy 1 za 7,50. Lepiej miec na zapas i nie trzeba wtedy ladowac ciagle??? Czy jednak to zbędne wydawanie kasy? Ile wy macie akumulatorków do ifp???

 

A zastanów się dobrze, odpowiedź chyba nie jest trudna... PEWNIE ZE JAK MOZESZ TO KUPUJ 4 szt.

Po pierwsze nie mozesz naladować tylko jednego aku - laduje sie minimum po dwa

p[o drugie nawet jak by sie dalo to sobie wyobraz - pada ci bateria i ty:

- jak jestes poza domem to Cię ch** strzela

- jak jesteś w domu to na kilka godzin tracisz mozliwosc korzystania z playera

Wg mnie ideałem jest posiadanie 4 szt

Zawsze jedna pare masz naladowana, jak padnie drugi aku z aktualnie eksploatowanej patry to przechodzisz na drugą pare a wyladowana pare wrzucasz do ladowary... i tak w kolko. Nie ma opcji żeby Cie nagle zaskoczyło low batt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w saturnie jest dostepna ladowarka na 4 AKU + 6 baterii(2500)ADVANCED Enerzigera. Czy ktos to moze polecic?? no jest tez wersja z 4 AKU zamiast 6 i kosztuje 99,-.

No wlasnie nie wiem czy warto ladowac w to pieniadze i czy ma znaczenie jaka ladowarka czy od tej samej firmy czy jak kolega podal na allegro za 25 zl???? Czy czasy ladowania moga byc rozne ktos wie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy warto brać tą samą łądowarkę i te same Aku-powiem tylko to, że w zależności od ładowarki czasy ładowania mogą być różne. Są różne ładowarki z różnymi technologiami - i jak popatrzysz na allegro, znajdziesz ładowarki za 10,15 zł-ale czas ładowania aku pojemności 2000 mAh będzie wynosił ok 20h. To ja już wolę dopłacić 15-20 zł i mieć szybką łądowarkę procesorową w 4h ładującą takie pojemności.

 

Ja swoje zabawki, o których wspominałem wyżej-kupiłem za 55 zł rok temu (całość, ładowarka + 4 akumulatorki). Zostałem zrobiony lekko w kanał, bo się nie znałem-a sprzedawca niby "sie pomylił" i dał zamiast Enerzigerów 2 Panasoniki i 2 Forevery. Na początku wydawało się,że jest ok-dopiero pózniej te forevery padły. Ale kuzyn nauczony moim doświadczeniem przypilnował swego-i za podobną cenę 50 zł ma ładowarkę i 4 akumulatorki, które w pełni się sprawują. Więc wg mnie nie warto kupować za 100 zł-po co przepłacać dwukrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiedziec czy czas dzialania playerka bedzie znczny przy AKu 1300 a 2500??? jak pojemnosc wplywa na czas dzialania itp??no bo cenowo to ok 50,- roznicy ale czy warto te 2500?? Bo jak juz kupowac to wole drozsze jesli zeczywiscie beddzie lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz ;] z prostej matematyki wynika, że jeżeli akumulatorek jest dwa razy pojemniejszy to dwa razy dłuej tą samą energię "podaje" czyli grajek gra dwa wary dłużej ;)

 

a jeżeli akumulatorek będzie do tego lepszej firmy to przeżyje więcej ładowań i będzie dłużej "pełną pojemność" trzymał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym drugim mieści się prawie dwa razy więcej energii. Czyli teoretycznie będzie działał 2 razy dłużej. Myśle że jakby miał być różnica nawet rzędu 50% zawsze opłaca się kupiś większe.

 

Edit: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym drugim mieści się prawie dwa razy więcej energii. Czyli teoretycznie będzie działał 2 razy dłużej.

Im mniejsze napięcie tym większe zużycie akumulatora.

Akumulatorek, który ma pojemność 2600 mAh, jest wbrew pozorom, więcej niż dwa razy wydajniejszy, od akumulatora 1300 mAh.

 

If a fully charged battery level (4.2V) was put to the system, CPU takes only 51 mA at 48 MHz. With empty battery (3.0V) the system current was 73 mA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w saturnie jest dostepna ladowarka na 4 AKU + 6 baterii(2500)ADVANCED Enerzigera. Czy ktos to moze polecic?? no jest tez wersja z 4 AKU zamiast 6 i kosztuje 99,-.

No wlasnie nie wiem czy warto ladowac w to pieniadze i czy ma znaczenie jaka ladowarka czy od tej samej firmy czy jak kolega podal na allegro za 25 zl???? Czy czasy ladowania moga byc rozne ktos wie???

Osobiście brałbym Energizera, według mnie nie warto inwestować floty w akumulatorki poniżej 2300 mAh. Wyższa pojemność, bardziej przyszłościowy zakup. Wielomiesięczne bezawaryjne użytkowanie akumulatorków\ładowarki Energizera przemawia samo za siebie.

Nie polecam tylko szybkich ładowarek ładujących 2h pojemność 2500 mAh.

http://www.energizer-eu.com/en/rechargeabl...ble/default.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnei o tej z prawej w linku co wyslalems myslalem tylko ze w promo bylo by 6 baterii i o pojemnosci 2500 ADVANCED, no ale jest 1 ale czy baterii przed ladowaniem nie powinno sie pierw rozladopweac taka ladowarka a potem naladowac bo spotkalem sie w necie ze niektore maja funkcje rozladowuywania bo podobno powinno sie rozladowac i potma ladowac tylko nie wiem czy to sie dotyczy danego typu AKU??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Emosa na pewno posiada tryb rozładowywania-wiem, bo sam używam ;-)

Ogólnie z tego, co wiem - dostajesz Aku do ręki, wkładasz do urządzenia i używasz-czyli ją rozładowujesz ;-)

Po rozładowaniu do ładowarki i ładujesz ;-)

PS - nawet,jak dane urządzenie już nie odpala na danej baterii, to aku w pełni nie jest rozładowane. Dlatego w ładowarce możesz dać opcje-rozładuj, potem ona automatycznie (mówie o emosie,ale myśle,że w innych jest podobnie) przełączy się na ładowanie.

Jak ja używam aku do aparatu cyfrowego-to jeżeli takie aku, na których już aparat nie startuje włoze do akumulatorka i dam mu najpierw "rozładuj" - to proces rozładowywania do końca trwa ok 12-15h, a potem 4 h ładowania-wychodzi pełna doba. Ale rzadko to robię własnie ze względu na czas ;-)

Ale myślę,ze z nowymi akumulatorkami tak bym parę razy zrobił - analogicznie,jak formatowanie baterii w telefonie-rozładować do pełna i naładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnei o tej z prawej w linku co wyslalems myslalem tylko ze w promo bylo by 6 baterii i o pojemnosci 2500 ADVANCED

http://www.energizer-eu.com/en/rechargeabl...ble/default.htm

A ja mam tą z lewej (Bardziej uniwersalna)

 

Mam aktualną ulotkę Carrefour a tam ładowarka Energizer Compact Charger + Akumulatorki o pojemności 2500 mAh 4 + 2 gratis razem 6 akumulatorków za 129zł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w koncu ładowareczke ta z prawej stromny z 4 Aky o pojemnosci 2500 w saturnie z 99,- no za pierwszym razem ladowaly sie 4 bateryjki ponizej 10 h spalem 9 wiech raczej ponizej 9. Teraz wlaczylem playerka znaczy sie o 10:30 grac bedzie bez przerwy na glosnosci 20, Ex equalizer, tylko mp3 w 5 folderach ustawione na mieszanei utworow wszystkich na playerku, o bitrate od 160-250. zobaczymy ile bedzie gral na tym akumulatorku. wylacze playerka przed spaniem i jutro rano od nowa wlacze. Playerek gra na standardowych sluchaweczkach ale terz od 14:30 na glosniczku Sony na 4 paluszki Sony SRS-T1.

 

___________________

update 1: playerek dziala przez 11 h jak narazie i ani jedna kreseczka nie ubyla we wskazniku zobaczymy jeszcze jutro jak to bedzie, bo jak narazie to tylko gral jutro jakis format zrobie przekopiuje pliki od nowa a usune stare wiec to moze troche baterri zjesc zobaczymy.

___________________

update 2: playerek gral 13h i 30 min bez przerwy wczoraj dzis zrobilem frmat i od nowa wgralem muze do pelna i nadal bateria jest full:))) jak tal dalej bedzie to bedzie super:)

___________________

update 3: nastepnie playerka uzywalem przez ok 5h gral na vol 20 przy eq extream3d, a potem 8h gral na vol 40 przy eq extream3d.

___________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWANIE: playerek gral 21h, 30 min na vol 20 i 8h na vol 40 co uznam za bardzo dobry wynik po tym jak go uzywalm bo kilkanascie albo wiecj razy wlaczalem go i wylacalem podswietlenie chodzilo przewijalem czasami caly czas byl ustawiony na shurfle all. wiec wynik ok 30h jest niezly mysle ze przy plynnym odtwarzaniu to by dluzej pociagnol. polzecam energizerki:)

Mam nadzieje ze te informacje sie komus przydadza:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :)

 

 

Wczoraj kupiłem

Ładowarka : MW8168 EMOS

Akumulatorek: AKU SANYO 2500

 

Niedługa zaczne testy, poczekam az sie rozładują....Naładuje na max i zobaczymy ile wytrzyma

 

 

Jak z 20 h to bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem ładowareczkę (dzięki Skręt za linka, nie chciałoby mi się pewnie szukać ;] )... dojdzie MAM NADZIEJĘ w piątek/poniedziałek... oby nie później :/

 

w sumie co za różnica czy będę ładował dwa czy jeden akumulatorek? to tylko 3h + rozładowywanie ;]

 

 

... a akumulatorki są relatywnie tanie, więc na żywotności mi nie zależy (pozatym, wcale nie jest tak do końca prawdą że "szybkie ładowarki" źle działaja na kondycje akumulatorków jak się okazuje ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem zapytać o taki oto zestaw: Ładowarka MINWA 1270 i 4 Akumulatorki Energizer R6/AA NiMH 2500 Mah. Mam playerka iRiver IFP 795. Prosiłbym o opinie, jeśli natomiast zestaw ten nie jest w waszej opinii dobry to chciałbym abyście podali lepszy w podobnej konfiguracji cenowej. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności