Skocz do zawartości

Porysowany ekran


filip11

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się od tego, jak mojego playerka pożyczył kuzyn. Gdy mi go oddał zauważyłem na nim "plamkę" która jak się później okazało była na powierzchni foli ochronnej. Nie wiem od czego mogła powstać ale próbowałem się jej pozbyć bo dość poważnie mi przeszkadzała. Jednak nie wyszło, bo po lekkim zagięciu foli i próbie nałożenia jej jeszcze raz w celu zlikwidowania owego utrudnienia pojawiło się jeszcze więcej "plamek". Więc kompletnie niewiedziałem co zrobić i tak kolejno próbując do foli stopniowo przylepiał się kurz. Po tej wpadce wpadłem na głupi pomysł aby zdjąć całkiem folię i ją umyć. Po czym przetarłem ją szmatką - i to była moja największa głupota :( . Później wyczyściłem niezabezpieczony ekran z kurzu i ujrzałem mnóstwo rysek. Nie myślałem, że jest możliwe aby od zwykłego przetarcia szmatką coś takiego się wydarzyło :angry:. Może da się te rysy jakoś usunąć? Co da się z tym zrobić? I co z tą zniszczoną folią? Będę wdzięczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że ta folia będzie ci zakrywać tylko ekran (poza tym na pewno po włożeniu w pokrowiec/kieszeń już jej nie będzie). Jak czujesz się na siłach to kup sobie dużą i przytnij sobie na cały playerek (touchpad powinien działać bezproblemowo przez folię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytak, bzdury piszesz... Jak naklei tylko na ekran, to folia sie odklei, a jak na cały player, to będzie się trzymać?

Twoja wersja jest bardziej podatna na odklejenie się (ponieważ będzie przy samych rogach).

 

Na telefonie mam folie (co prawda z poliwęglanu, na klej) od ośmiu miesięcy i nawet róg się nie odkleja.

Trzeba dobrze przykleić i nie ma później żadnych problemów.

 

Kup poliwęglanową i dotnij na wymagany rozmiar, lub jeżeli jest możliwość, niech sprzedający ją wytnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie to działa, ale chyba raczej nie na ekraniku od meizu :(. Nie wiem czy mieliście już do czynienia z ekranem bez foli ochronnej, ale uwierzcie mi, że ekran jest bardzo czuły. Jednak nie myślałem, że aż tak aby przy czyszczeniu ściereczką rysał się :o. Więc ta pasta nie przyniesie pewnie użytku bo to co naprawie to i tak efekt zniszczy ścierka :angry:. Wczoraj jeszcze mój tata próbował mi wmówić, że to są zamazania i po wypolerowaniu wszędzie są ryski :angry:. Na szczęście ryski nie przeszkadzają w np. oglądaniu filmów. Jednak i tak mi psują humor. Widać je tylko pod odpowiednimi kątami. Nigdy bym nie pomyślał, że ekran może być tak wrażliwy, ale cóż... Więc już chyba nic nie poradzę. Jedyne co mogę zrobić to kupić folię ochronną na ekran, aby nie pojawiły się na nim jakieś większe niedoskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności