Skocz do zawartości

Wieża do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje wymienić swój sprzęt grający, który służył mi wiele lat na coś nowego. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 1000zł + ewentualnie 200, 300zł więcej jeżeli znajdzie się coś naprawdę wartego dołożenia.

Chodzi mi głównie o to żeby wieża nie była duża, a jednocześnie dobrze grała i tak wybrałem trzech kandydatów: Kenwood K-501USB, Sony CMT-HX50BTR/HX5BT, Yamaha Pianocraft E320.

Prosiłbym o propozycje i uwagi dotyczące ww wież oraz innych w tej klasie jakościowej i cenowej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu widzę, że kupno wieży bez możliwości odtwarzania jakichś bardziej 'egzotycznych' formatów (czyt. cokolwiek poza audio cd) nie ma sensu, jeśli ta wieża nie odczyta tego z płyty DVD. Sam mam sprzęcik odtwarzający wav, mp3 ale tylko z płyt CD. Wtedy gdy kupowałem tą wieżę, to wszystko było fajnie, a teraz już prawie wszystko mam na DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem odtwarzacz czytający tylko cd, właśnie dlatego, żeby nie kombinować z mp3 i innymi wodotryskami. Kupujesz płytkę i cieszysz się nią słuchając od początku do końca, a nie pojedyncze kawałki wyciągnięte z kontekstu, hity jednej chwili. mp3 jest ogólnie ok, ale ma IMHO tę jedną wadę, że z muzy robi się śmietnik, a z albumu jako zamkniętej, kompletnej całości - sieczkę. A kupowanie pojedynczych kawałków z neta to już jak dla mnie przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem odtwarzacz czytający tylko cd, właśnie dlatego, żeby nie kombinować z mp3 i innymi wodotryskami. Kupujesz płytkę i cieszysz się nią słuchając od początku do końca, a nie pojedyncze kawałki wyciągnięte z kontekstu, hity jednej chwili. mp3 jest ogólnie ok, ale ma IMHO tę jedną wadę, że z muzy robi się śmietnik, a z albumu jako zamkniętej, kompletnej całości - sieczkę. A kupowanie pojedynczych kawałków z neta to już jak dla mnie przesada.

W pełni się z Tobą zgadzam :) Nie zależy mi na DVD, gdyż jestem zwolennikiem tradycyjnych cd-ków; w razie czego jakbym potrzebował odtworzyć muzykę z jakiegoś większego zbioru czy chciał właśnie ją zebrać to można wykorzystać USB i pendrive'a.

Na razie chyba postawię na Pianocrafta. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OK, ale 660 za sony z czytaniem DVD a 1600 za Yamahę to jest spora różnica.

Powiedzcie więc, czy to sony ma znośny dźwięk i nie ma jakiś drastycznych wad. Na Yamachę nie mam funduszy. Poza tym zależy mi na odczycie DVD i pewnie będzie przydatne czytanie po bluetotch. Słuchałem u znajomej już kilkuletniej wieży sony za 600zł nic nie żadne wodotryski i dźwięk był zaskakująco dobry, ale to były dość duże głośniki jak na tą cenę. Czy z takimi małymi też tak będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją poprzednią wieżą też był sprzęt Sony, a dokładnie MHC-BX2. Aktualnie od dwóch tygodni cieszę się Pianocraftem i mówiąc krótko dźwiękowo to jest ogromna przepaść :) W tej klasie cenowej to tylko Denon D M33 grał jakościowo podobnie, choć troszkę inaczej. Przed zakupem wysłuchiwałem kilku innych modeli różnych producentów i moim zdaniem te pochwały dla serii Pianocraft'ów są uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK< ale nie mogę wydać na sprzęt tyle ile kosztuje Yamaha więc w takim razie czy CMT-HX50BTR w cenie (jak dzisiaj znalazłem) 614zł to najlepszy zakup czy jest coś jeszcze?

zauważyłem, że na skapiec.pl w opisie jest DVD a na stronie sony.pl piszą, że DVD nie ma. Tak więc pewnie jest tylko CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś grającego z rozmachem i wykopem to zapoluj na używane technicsy. Pianocraft zagra na pewno szczegółowiej, z większa kulturą, ale... co kto lubi.

Nie napisałeś czego słuchasz, jakiego dźwięku oczekujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słucham jazzu i po trochu wszystkiego innego, nadmiaru basu nie potrzebuję. Techno u mnie nie gości, pop tylko przypadkiem, drum'n'bass lubię ale nie mam płyt etc tu bass by się przydał ;) żona jest muzykiem, ale ona nie chce wydać więcej na sprzęt :) więc dlatego myślę o tym sony. Jest w sumie tani, a słyszałem brzmienie sony (innej taniej wieży) i było wystarczające, aby nie powiedzieć zaskakująco dobre. Wiem, że Denon za 15k zł będzie lepszy, ale poruszajmy się w granicach, które mamy ;) Technicsa miałem kiedyś, stary już i się skopał jeden kanał, poza tym za duży. Teraz nie przekonuje mnie bo nie ma przydatnych dodatków jak USB czy bluetotch i ma zbyt duże gabaryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model Sony nie ma DVD. Gra całkiem przyzwoicie i moim zdaniem całkiem ładnie wygląda :) Mnie osobiście przeraził tył tej miniwieży, gdyż nie ma tam prawie nic tylko wejścia na głośniki i antenę... Do tego wejście audio z przodu i brak możliwości rozbudowy o subwoofer- chociaż wiem, że to nie każdemu potrzebne :) Jeśli nie przeszkadzają Tobie te fakty to będziesz zadowolony, brzmieniowo jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dokładniej zastanowiłem to jednak nie . Nie wiele drożej jest takie LG: http://www.torres.pl/wieza-fb163-p-11229.html

Ma DVD, może robić za kino domowe, ma więcej głośników, ma RDS.

Brat dla syna kupił tez LG nieco tańszy model i jest zadowolony z dźwięku, nie mam jednak możliwości podjechania aby osobiście porównać do sony. Chyba jednak wolę lepsze i bardziej uniwersalne LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to chyba jest dobry wybór :) tamta miała niepotrzebny do niczego port na iPoda, a DVD wsuwało się od góry co mi się nie podobało.

Dzięki za dobrą radę :D Na dodatek jest najtańsza w Siriusie (Pixmani nie liczę bo ma bardzo słabe opinie), a ja blisko mieszkam więc odbiorę osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności