Skocz do zawartości

(Jak) Najlepsze Dj'ki


daroq

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo mój młodszy "brat- didżej" ma osiemnastkę, więc postanowiłem mu kupić jakieś słuchawki przystosowane do wykonywania tego żmudnego rzemiosła...

Mam trzy kryteria:

1. Dźwięk- na pewno nie taki jak w V700dj, bo to po prostu katorga dla uszu oraz mózgu i to za jaką cenę... Czyli Soniakom (czy tam Soniaczom) mówimy stanowczo nie. Wiadomo, mają grać dość ciemno, jak to djki, ale żeby to jakoś wyglądało też biorąc pod uwagę całe spektrum... Nie żeby braciszek był audiofilem, no ale ja też chcę sobie je posłuchać zanim on je dostanie.

2. Budowa- muszą mieć obracane nauszniki (to raczej standard), mile widziany łamany pałąk przy każdej słuchawce (tak jak np. w HD215, tyle że z dwóch stron) oraz "odpinany" kabel. Mogą mocno siedzieć na głowie (coś na modłę K518)...

3. Trwałość- mój brat to w sumie jeszcze ****iarz, ma skłonności do szybkiego niszczenia wszystkiego wkoło. Czyli słuchawki muszą być prawie "nie do zajechania" jak powiedzmy Technicsy DH1200.

 

Wybrałem sobie kilka modeli:

Pioneer HDJ1000 (chyba odpadają, bo ponoć szybko się rozpadają)

Technics DH1200/DJ1200

Denon HP1000

AKG K181dj

Stanton Pro 3000DJ

Ultrasone DJ1

A-H Xone XD53

 

Napisałem wcześniej podobny temat na forum.djshop, licząc na fachową poradę, ale od panów z forum aż emanowała niewiedza, ogólnie szkoda gadać...

Który z ww. modeli jest najlepszy pod kątem tych kryteriów, a moze macie jakieś inne sugestie w temacie najlepszych dj'ek?

Interesują mnie modele max do 800zł <_< Od razu mówię, że nie chcę HD25-1. To słuchawki do masteringu a nie dla dja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się naczytałem że Ultrasone są bardzo OK... ale jako że miałem K518Dj dość długo i co jak co podobały mi się, doliczając do tego że lubię markę AKG wybrał bym K181DJ dlatego że K518DJ grają już tak jak na DJejskie słuchawki przystało, do tego K181DJ to model bardziej rozbudowany więc powinno być jeszcze lepiej ;) Trzymać na pewno będą się trzymać tak jak K518Dj. Jeśli chodzi o wytrzymałość to myślę że nie powinno być problemu K518Dj są już bardzo dobrze wykonane a K181DJ mają wymienny kabel więc powinno być tylko lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wymienione przez Ciebie słuchawki zapewne grają przyzwoicie :) ale na pewno najlepszymi słuchawkami będą Beyerdynamic DJX-1 Jakiś czas temu dosyć dużo obracałem się w słuchawkach typu Dj i zdecydowanie Beyerdynamic DJX-1 ;) Z podanych przez Ciebie słuchawek zapewne tylko Ultrasone DJ1 mogą się troszeczkę zbliżyć do DJX-1 bo reszta to odpada na starcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJX- 1 spełniają kryteria. Nie wiem tylko jak z dźwiękiem i trwałością, bo wyglądają dośc wątło i trochę "plastikowo". Oczywiście po zdjęciu nie ocenia się jakości materiałów... ~Daniel243 mógłbyś rozwinąć, czym się one wyróżniają. Nawet cena mi odpowiada. A jak nic nie znajdę to kupię K81, dopiszę jedynkę po obu stronach, a braciszek pewno się nawet nie zorientuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na necie natrafiłem na forum, gdzie byli praktycznie sami ludzie zajmujący się prowadzeniem imprez, było tam bardzo wielu DJ-i, którzy znali się na rzeczy ;) Jak tylko znajdę z powrotem to forum to wrzucę linka, lub przytoczę kilka wypowiedzi o Beyerdynamic DJX-1 :).

Ale już teraz mogę Ci napisać powołując się na opinie ekspertów :), że Beyerdynamic DJX-1 od strony dźwiękowej są zdecydowanie lepsze niż wszystkie wymienione przez Ciebie słuchawki, z tego co pamiętam to Ultrasone DJ1 wypadały również całkiem dobrze, ale Beyerdynamic były na 1 miejscu. Może i te słuchawki wyglądają "plastikowo", ale jeszcze chyba nikt z tamtego forum nie miał z nimi problemów technicznych (nie łamią się, nie pękają itp) - taki po prostu mają wygląd :) Większość słuchawek tego typu tak wygląda z tym że innych firm pękają.

Goście na tamtym forum przeważnie pisali opnie o danym sprzęcie po zakończeniu jakiejś imprezy, a na imprezach używali przeróżnych słuchawek. Najgorzej wypadały pod wszystkimi względami słuchawki Sony :P

 

 

Odnalazłem stare forum ;)

Przykładowa wypowiedź o Beyerdynamic DJX-1:

"No nie ma porownania jesli chodzi o dzwiek! Na korzysc beyerow rzecz jasna. Szczerze to nie slyszalem jeszcze lepszych djskich sluchawek niz djx1."

Daroq linka do tego forum wysłałem Ci na PW:) bo nie wiem czy tu można pisać coś takiego :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyery grają bardzo dobrze, ale są obleśnie plasticzane.

Denony są bardzo basiaste, jak dla mnie za.

Technics dj1200 gdzieś pomiędzy, ale są rewelacyjnie małe i komfortowe. Poza tym to legendarnie wręcz trwałe słuchawki.

K181dj nie słuchałem jeszcze na poważnie, są trudne do napędzenia z tego co pamiętam. Wielki plus to kabel na mikroXLR.

DJ'e używają czasem HD280pro, ale IMO to słuchawki studyjne, nie DJ'skie. CO nie znaczy, że złe. Chłodne, bardzo wytrzymałe.

 

Jeśli liczy się komfort i wytrzymałość, to brał bym dj1200.

Jeśli jakość dźwięku to Beyery lub AKG.

K81/k518 świetnie się nadają na słuchawki dla DJ'a, zwłaszcza grającego w małych klubach. Przetestowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zastanawiam się nad K181 i DJX1. Te pierwsze są bardzo solidne, a drugie elastyczne, właściwie nie do złamania. Obydwa modele mają przełącznik mono/stereo, który wbrew pozorom jest bardzo przydatny, obydwa modele mają łamane pałąki oraz obrotowe słuchawki... W niemieckim magazynie de: bug w kategorii "nur fur deejay" wygrały AKG, chawlone za bardzo małe zniekształcenia przy głośnej grze, dużą maksymalną moc wejściową, pancerne przetworniki i bass boost switch, który pięknie łapie bit i najniższe tony, tzn nie podbija średnicy i ogólnie zmienia charakterystykę dźwęku... DJX były trzecie, po Ultrasone. Dobra, nie ma co się egzaltować kupnem słuchawek, oba modele są bardzo dobre, więc chyba wezmę ten tańszy czyli DJX 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oj panowie... Plastik w DJX- 1 jest raczej nie do złamania. Tłumienie jest duże, ale myślę że jest kilka modeli lepszych w tym aspekcie. Modele Ultrasone i ww. Beyery grają najlepiej. Ale DJXy to są raczej strictly for dj.

 

A z takich tanich alternatyw to K81/518dj tłumią naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności