Skocz do zawartości

Sony Hd 5


Damianek

Rekomendowane odpowiedzi

ja nawet zastanawiałem sie nad jego poprzednikiem nw-hd 3

 

ogólnie cena jest korzystna (dla hd 5 już nie tak bardzo). solidna bateria i paskudny atrac :)

 

więcej nie wiem :)

poczytaj recenzje na benchmark.pl

hd 3 jest nawet nieźle opisany. może to ci coś więcej powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o działanie na jednej baterii to SONY nie ma sobie równych...

... jeżeli o "genialny inaczej" format ATRAC3plus to również ;)

 

ale zawsze pozostają (tylko :/ ) pliki MP3 - dla jednego to aż nadto, ale mi jednak brakuje chociaż WMA (nie mówiąc już o OGG :/ )

 

[edit] a to po co? ;] nie dało się po prostu gniazdka USB i zasilania zrobić? O_o

 

img-4.jpg

 

[edit2] SonicStage jest bardzo niewygodne w obsłudze :/ (kto używał ten wie) a o formacie ATRAC3plus nie da się nic dobrego powiedzieć poza tym że ma tryb 256kbps w którym brzmi jak taki sam plik MP3, więc po co przepłacać? ;]

 

[edit3] nie podano mocy i impendancji wyjścia (jak znam zycie w insrukcji pisze: 5mW na kanał, w europie 1.5mW na kanał... imp. 16ohm) ani co za "efekty" ma do zaoferowania ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale nowy już nie ma? poszli po rozum do głowy inżynierowie sony... :)

 

ale ATRACa już nie poprawili ani nie dodali obsługi "normalnego" formatu O_o

 

ani nie dali info o mocy grajka

te wymienione mankamenty są jak najbardziej prawdziwe.

 

dodam od siebie, że sonic stage to straszna kobyła.

 

a rozwiązanie wyjścia słuchawkowego, które może być także line-out /zmienia się w menu playera/ jest jak dla mnie rewelacyjne. wtedy sygnał ma inne parametry, chyba wyższe wartości napięcia z tego co się orientuje.

 

o atrac nawet nie będe pisał, też uważam, że upór sony w tym kierunku jest tak samo szkodliwy jak to tylko możliwe. sony może i stać na wspieranie takich wynalazków, ale to ich drogo kosztuje a i tak nie przeforsują tego formatu. są lepsze, którym się nie udaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem... niemal cytat z pewnej "profesjonalnej" strony o przenośnym audio ;]

 

ATRAC3plus

jakość dobra/doskonała w zależności od ustawień

ok, ale mamy do wyboru 48kbps, 64kbps i 256kbps, gdzie 256kbps brzmi jak LAME@standard (czyli jakieś 200kbps nie przymieżając ;) )

 

OGG

jakość kiepska/dobra

nie wiem kto im taki kit wcisnął, ale pan "audiomaniak" chyba nie ma pojęcia o czym pisze :]

 

 

więc ATRAC3plus może przez czystoludzką niewiedzę "przejść" ;) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to może sobie zawsze napisać jakiś kiepskiej jakości dziennikarzyna.

 

a atrac zapewne zdobędzie te pół procenta rynku, a za kilka lat będzie tylko kolejnym wytworem ambicji firmy sony - której wiele rzeczy faktcznie się udaje, ale nie atrac :)

 

sony zaczynało jako firma produkująca gliniane garnki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie tez rozważałem nw hd5 ale:

 

-Obsługa formatów (raczej ich brak)

-Sonic stage

-Baaaardzo cicho gra

 

To są 3 rzeczy które mnie od niego odepchnęły. A tak pozatym to bardzo fajny sprzęt :D

 

Ale X5 Rulezzzz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą obsługą formatów to sony sobie leci w głąba.

takie teksty jak bezpośrednie wgrywanie mp3 lub możliwość słuchania plików mp3 to tylko sugerowanie, że playery sony mogą obslugiwać pliki mp3.

jednak to nie do końca jest prawda, pliki mp3 są zamieniane w locie do jedynego słusznego atrac :)

 

jest też (podobno?) rozwiązanie, że wgrywa się soft (dekoder mp3) i wtedy sony gra bezpośrednio z mp3, jednak bez eq. jednak ten soft to nie firmware a dodatkowy plik zajmujący miejsce jak inne nagrania w pamięci flash - mało eleganckie rozwiązanie jak dla mnie.

 

uparli się na tego atraca, jakby chcieli na nim zarobić - dziwni jacyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności