Skocz do zawartości

clix + ......... = bass i czystkosc


pietrov11

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO nie ma takich universalnych IEMow ktore maja dobrze odwzorowany jak to zostalo powiedziane spory bas, dobra gore, i dobre srodek :)

Zawsze czegos brakuje. Zawsze idzie sie na kompromis. Albo po prostu ewidentnie brakuje jakiegos zakresu, albo jest on slaby jakosciowo - nawet w najdrozszych IEMach universalnych.

SE530 - gora, Triple.fi 10 - srednica slaba, UM2 - bas slaby technicznie, gory brak etc.

Byc moze zmienia to dopiero Westone 3 (kiedy juz w koncu wyjda) - beda mialy po jednym przetworniku na kazdy z 3 zakresow - bas, srednice i gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że przeskakując półkę wyżej i szarpiąc się na custom - też musisz godzić się na kompromisy :)

 

Blisko szczęścia jestem dopiero po zgraniu toru w postaci H140-RSA Tomahawk-custom 3d by Themadcub. Nie jest jeszcze idealnie i pewnie gdyby Tom wpływał w ten sam sposób na brzmienie jednak wprowadzał nieco dalej idące zmiany byłoby idealnie :)

 

Wartość takiego toru przekracza jednak 1500USD. Nie sądzę, żeby poniżej takich kombinacji można było szukać bezkompromisowych rozwiązań. Jeśli się mylę 0 dajcie znak:)

 

AD temat: słuchałem Clixa2 na shure E3 i było świetnie. Mimo, że E3 nie dysponują rewelacyjnym dołem to w połączeniu z Clixem brzmienie bardzo mi się podobało. Clix ma świetny, szybki, zwarty bas - może Tobie bas kojarzy się z innym brzmieniem:). Poczekaj trochę i naucz się słuchać bez buczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w triple.fi 10 dodalbym przede wszystkim do slabych stron gore - chyba ze ktos lubi cykanie i piach, jest jej faktycznie dosc sporo, ale nie brzmi ona "naturalnie". srednica w porownaniu do niej jest jednak na wyzszym poziomie, chociaz jak na moje ucho zbyt zrolowana w stosunku do (w szczegolnosci) basu i w mniejszym stopniu gory - dla amatorow loudnessow, tj brzmienia wygietego w "V". ;) srednica jakowoz prezentuje lepszy poziom od wielu tanszych sluchawek - np q-jaysow, a tym bardziej super.fi 5pro, chociaz jest chyba najslabsza technicznie w towarzystwie UM2 i SE530. bas bardzo dobry, ale jest go moim zdaniem nieco za duzo. basu podobny w SE530. w ktorej jest go wiecej juz niestety nie pamietam. SE530 to jednak dla mnie lepsze sluchawki - bo maja po prostu za malo gory, ale brzmi ona normalniej, a srednice oferuja sporo lepsza. szkoda tylko ze w shure'ach mocno kuleje jakosc wykonania...

 

a propos tematu to czy aby na pewno prawidlowo wkladasz epki? jeszcze jedno: jesli nie mozesz sobie pozwolic na wydatek rzedu 600zl to mozesz sprobowac jakies nauszne sluchawki - np koss ksc 75 - nie kosztuja nawet stowki, a nuz ci beda odpowiadaly. o izolacji w takim przypadku jednak zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Niezaleznie od tego ile sie wyda - nigdzy nie bedzie idealu. Ale po co go szukac :) ? Sluchawki przeciez nigdy nie oddadza wszystkich mozliwych typow prezentacji jakich potrzeba w muzyce. Inaczej brzmi kameralny koncert jazzowy bez naglosnienia, inaczej z naglosnieniem inaczej koncert rockowy na stadionie inaczej nagranie w studio a inaczej prezetnacja dla realizatora.

 

Mysle, ze kiedy sie osiagnie taki poziom - ze mankamenty nie raza, sa akcpetowalne i bedzie sie mialo zestaw ktrory brzmi tak - ze ciagle chce sie nam na nim sluchac muzyki i zapominamy juz o calej technice - to jest wlasnie to :) Trudno jest zlozyc cos takiego - ale jest to mozliwe.

Drogi sa rozne - nie trzeba wcale wydawac niesamowitych pieniedzy. A wydajac ogromne ilosci - nikt nie gwarantuje ze w konkretnym przypadku zestaw za 500 pln nie bedzie brzmial lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności