Skocz do zawartości

Jakie słuchawki


itamasek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja słucham tak jak ty jazzu na Aurvanach Live właśnie z nano 3g! Brzmi to po prostu pięknie a jak się przemieszczam to ep-630 (tylko w equ trzeba wyciągnąć soprany). Moim skromnym zdaniem w trakcie ruchu i tak nie jesteśmy w stanie wsłuchać się w muzykę a już na pewno nie w jazz.. Trzeba sobie postawić priorytety dla mnie na zewnątrz liczy się tłumienie i uwierz że ep wcale nie brzmią tak źle. W domu to zakładam sobie CAL! i odpływam w ich magi (niektórzy uważają że to czarna magia ale te słuchawki po prostu brzmią po swojemu ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że zrobiłem ostatnio parę testów porównawczych.. I nano nadaję się tylko do sprzedaży.. (niestety :( )

Z czym zestawiałeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym zestawiałeś? ;)

 

Kiedyś padł mi MuVo v100 (gdzieś z 2 lata temu) zrobiłem taki ślepy test. Siedziałem słuchając tego samego nagrania w wysokiej jakości na obu playerach Nano 3g 4gb i tym MuVo (udało się go odratować jakimś creative recovery tool) wcześniej miałem Nano 2g i grał lepiej od tego MuVo (dlatego dałem sobie z nim spokój)... Po odsłuchu na aurvanach live ja jak i druga osoba która robiła odsłuch zemną uznaliśmy że MuVo brzmi ZNACZNIE lepiej(przypominam że nie widzieliśmy który player aktualnie gra)... Po prostu nie mogłem uwierzyć że ten grajek tak zagrał. iPoda sprzedałem dosłownie 2 godziny później i teraz czekam albo na tego Zen X-fi (to może być ciekawe) albo kupię iPhona 3g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czas zmienić preferencje co do marek i pójść w jakieś iAudio np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czas zmienić preferencje co do marek i pójść w jakieś iAudio np?

 

Powiem Ci strasznie mnie vedia zainteresowała ale podobnie jak cowon zalatuje mi to lekko chiną (bez urazy - nie mówię tutaj o brzmienie gdyż po prostu go nie znam). Po prostu ciężko mi przełamać ten stereotyp. Wydaję mi się że to wszystko idzie w złym kierunku firmy pakują się w jakieś wi-fi i inne bzdety zamiast skupić się na samym brzmieniu :/ Bo tak szczerze jest jakiś player który jest nastawiony tylko po to by dobrze grać? Jedyne co mi przychodzi to Rio Karma (szkoda że już nie produkują).. Jednak AAC FLAC rca na wyjściu.. tak to powinno wyglądać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i teraz czekam albo na tego Zen X-fi (to może być ciekawe) albo kupię iPhona 3g.
Wydaję mi się że to wszystko idzie w złym kierunku firmy pakują się w jakieś wi-fi i inne bzdety zamiast skupić się na samym brzmieniu :/ Bo tak szczerze jest jakiś player który jest nastawiony tylko po to by dobrze grać? Jedyne co mi przychodzi to Rio Karma (szkoda że już nie produkują).. Jednak AAC FLAC rca na wyjściu.. tak to powinno wyglądać..

Hmmmmmm, coś mi tu nie pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Kiedyś padł mi MuVo v100 (gdzieś z 2 lata temu) zrobiłem taki ślepy test. Siedziałem słuchając tego samego nagrania w wysokiej jakości na obu playerach Nano 3g 4gb i tym MuVo (udało się go odratować jakimś creative recovery tool) wcześniej miałem Nano 2g i grał lepiej od tego MuVo (dlatego dałem sobie z nim spokój)... Po odsłuchu na aurvanach live ja jak i druga osoba która robiła odsłuch zemną uznaliśmy że MuVo brzmi ZNACZNIE lepiej(przypominam że nie widzieliśmy który player aktualnie gra)... Po prostu nie mogłem uwierzyć że ten grajek tak zagrał. iPoda sprzedałem dosłownie 2 godziny później i teraz czekam albo na tego Zen X-fi (to może być ciekawe) albo kupię iPhona 3g.

 

po 1 miałem muvo i dla mnie to była parówa i nano gra w ch*j lepiej

po 2 żaden z tych playerów nie jest w stanie dobrze napędzić CAL więc porównanie na tych słuchawkach jest bez sensu według mnie, muvo nawet ex51 nie był w stanie napędzić na tyle żebym odczuł że przy max głośności jest bardzo głośno i że powinienem skręcić trochę...grało głośno ale nie jakoś bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 miałem muvo i dla mnie to była parówa i nano gra w ch*j lepiej

po 2 żaden z tych playerów nie jest w stanie dobrze napędzić CAL więc porównanie na tych słuchawkach jest bez sensu według mnie, muvo nawet ex51 nie był w stanie napędzić na tyle żebym odczuł że przy max głośności jest bardzo głośno i że powinienem skręcić trochę...grało głośno ale nie jakoś bardzo

 

1> to polecam zrobić podobny test

2> mam w domu dobry wzmacniacz do odsłuchu i uwierz jeżeli by brakowało mi mocy to bym sobie poradził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko uważam że powinieneś sprwdzać bez wmacniacza na latwiejszych sluchawkach bo tu jeszcze jest kwestia na ile wzmacniacz zgrywa sie z odtwarzaczem

 

Nie zrozum mnie źle robiłem różne warianty na ep630 na mx400 również (ale w tych wydatkach uznaliśmy że różnica jest subtelna). iPoda nano można uznać za odtwarzacz typu flat który właśnie gra mało barwnie wąską sceną ze słabą selekcją. Na drugim odtwarzaczu w/w aspekty wypadły po prostu lepiej. Dla mnie to był szok jak zobaczyłem którego playera słuchałem (takim trochę apple zwolennikiem jestem). Szkoda tylko że apple owiewa siebie "jakością" a kolejne edycje są słabsze od poprzednich..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc tak, nie kupiłem jeszcze żednych słuchawek(byłem u Jączaka ale powiedział mi gość, że musi zamówić je i będą za tydzień ale ja wyjeżdżam i mnie nie będzie), oddałem ipoda do reklamacji bo coś znowu po raz drugi wysiadło, i powiedziałem im, że chcę nowego albo zwrot gotówki. Powymyślałem trochę rodzicom, że nano jest wadliwy itp. i możliwe, że kupię touch'a :D . Jakie słuchawki lepiej(sony ex85 czy JBL 220) do "dotykalskiego" jabuszka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam twierdze że di ipoda nano lepsze są nauszne

Przeczytaj moje posty najpierw.... Na pierwszej stronie napisałem, że douszne lun dokanałowe. Potem napisałem, że czy Ex85 czy JBL200 do TOUCH'a.

Touch gra znacznie lepiej od nano?? Niech jeszcze parę osób napisze co by wybrali(Sony EX85'ki czy JBL'e 220'stki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli przez "słuchawki do ipoda" mają na myśli iBudsy, to musialby je kupić tylko zdesperowana gwiazda popu, bo gra toto niekoniecznie dobrze...

 

naw3 - szkoda że jak już masz taki dobry wzmak nie przesłuchałeś nano po wyjściu line-out, bo różnica jest duża(przynajmniej w przypadku nano 2gen, ale tu też powino być podobnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności