Skocz do zawartości

Kto pomoze, jaka karte muzyczna kupic?


szatis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam glosniki logitech z3e 2.1, sluchawki creative aruvana live, bede uzywal > dzwiek > sluchawki/glosniki=30/70, czasem jakas gra.

Wiec tak na pocztku myslalme o xifi xtreme music gold, pozniej dowiedzialme sie o audiotrak prodigy hd2, aktualnie szukam info o asusie xonar dx xd, bo jednak cena d2 przytlacza.

Kto pomoze ? czy xi-fi to faktycznie taki badziew?, co myslicie o asusie xonar DX XD? czy jest jaks inna alternatywa oprocz audiotrak prodigy hd2?.

Chodiz mi przede wszsytkim o jakosc dzwieku, sterowniki do ubuntu i vista.

Z gory thz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja również chętnie podczepię się z pytaniem bo kompletnie się na tym nie znam. Potrzebuję karty muzycznej (nie creative chyba, że coś się wybija jakością). Nie potrzebuję 2.1,5.1 czy x.1. Normalne kurde stereo 2.0 :)

 

Zależy mi na w miarę liniowym brzmieniu. Żadnych "U"śmiechów jak w H140. Więcej wymagań nie mam. No może poza tym że musi być na usb:) i powinno dać się do niej podłączyć przewodzik optyczny:) Super by już było gdyby oferowała zwykłe gniazda RCA a nie jacki placki inne grześki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja również chętnie podczepię się z pytaniem bo kompletnie się na tym nie znam. Potrzebuję karty muzycznej (nie creative chyba, że coś się wybija jakością). Nie potrzebuję 2.1,5.1 czy x.1. Normalne kurde stereo 2.0 :)

 

Zależy mi na w miarę liniowym brzmieniu. Żadnych "U"śmiechów jak w H140. Więcej wymagań nie mam. No może poza tym że musi być na usb:) i powinno dać się do niej podłączyć przewodzik optyczny:) Super by już było gdyby oferowała zwykłe gniazda RCA a nie jacki placki inne grześki.

 

Ja polukalem na necie znalazlem test karty muz. asus xonar dx polecam kazdemu ~215 zł lepsza od xifi albo prodigy audiotrak hd2 za 350 jak ma ktos wiecej kasiury i slucha glownie muzyki na sluchawkach.

test asus xonar dx

http://techgage.com/article/asus_xonar_dx_71_sound_card/4

 

ja biore te karte chbya, normlanie wypas, wreszscie creative bedzie mialo konkurenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze kolega ma tu troche racji i w czystosci dzwieku na pewno Xonar jest dobry. (btw. przetwornik AD to PCM1796 )

Tutaj jest ciut konkretniejszy -> http://www.digit-life.com/articles3/multimedia/asus-d2.html

 

Na pewno jest to b.dobra i tansza alternatywa dla kart X-Fi. Nie slyszalem nigdy jak ta karta gra wiec nt. brzmienia nie bede sie wypowiadal. Swietne parametry to jak wiemy dopiero wierzcholek gory lodowej :)

 

Moze jednak ktos pokusi sie o jej wyprobowanie i porownanie do kart w podobnej klasie cenowej jak Maya czy Prodigy :) ?

 

 

Siloe: jaki limit :D:) ? I bedzie oddzielny wzmacniacz czy wbudowany ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
asus xonar dx polecam kazdemu ~215 zł lepsza od xifi albo prodigy audiotrak hd2 za 350 jak ma ktos wiecej kasiury i slucha glownie muzyki na sluchawkach.
Ja juz po oczytaniu sie na necie kupuje do komptra, asusa xonar dx, glosniki microlab solo 7c, jakis kabelek rca np prolinka lepszy i bedzie super muza z pc. Polecam xonara dx jako alternatywe xi-fi (od wersji music w gore).

Hmmm, szatis, a może będziesz coś polecał dopiero jak już to coś kupisz, przetestujesz (najlepiej mając odniesienie do znanych produktów) i Twoim zdaniem będzie godne uwagi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, szatis, a może będziesz coś polecał dopiero jak już to coś kupisz, przetestujesz (najlepiej mając odniesienie do znanych produktów) i Twoim zdaniem będzie godne uwagi... ;)

 

:D spx nie goraczkowac sie, przetestowane przez rzesze internautow, ja nie z laboratorium jeno prostu uzytkownik, opieram sie na testach netowych i opiniach,

 

test glosnikow microlab solo 7c juz na forum jest, takze najwyzej xonara dx moge w porowaniau do tego co mam > audigy 2 zs, ale xonar dx gra ladniej niz xi-fi (liczne testy net) i w testach netowych (licznych ;) ) ma lepsze parametry, bez problemu oblsuguje eax w grach, wiec coz duzo mowic, tylko sie cieszyc ze creative ma takiego konkurenta, moze w koncu zrobia porzadna karte, ten caly crystalizer to mozna sobie zrobic dobrym eq.

pclab.pl redaktor testujacy sprzet o nicku vega rowniez polecal konfuguracje microlab solo 7c + asus xonar dx, jersli kgos stac to oze sobie kupic audiotrack prodigy hd2 ale az takiego sprzetu nie 3eba do tych glosnikow -> ew. jesli ktos glownie slucha na sluchawkach to tak, a tylko czasami chce "podokuczac sasiadom" ;):)

 

A na usb http://www.allegro.pl/item392160008_e_mu_t...und_import.html

jabym mial wiecej kasy sam bym to kupil :)

albo xifi crystalizer na usb jest z tanich rozwiazan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opieram sie na testach netowych i opiniach,

Wiesz, są opinie i "opinie", tak jak są testy i "testy". Generalnie nie uważasz, że to jednak razi jak ktoś poleca rzecz, której na oczy nie widział? Doprawdy zadziwiającą karierę zrobiło to słowo jak się tak popatrzy na różne komentarze w necie... Skoro znasz coś tylko z testów i opinii to możesz co najwyżej zasugerować komuś zakup tego (dodając jeszcze jakie jest źródło Twojej wiedzy na ten temat), a do polecania (co jest nacechowane jednoznacznie pozytywnie) to jeszcze daleka droga. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, są opinie i "opinie", tak jak są testy i "testy". Generalnie nie uważasz, że to jednak razi jak ktoś poleca rzecz, której na oczy nie widział? Doprawdy zadziwiającą karierę zrobiło to słowo jak się tak popatrzy na różne komentarze w necie... Skoro znasz coś tylko z testów i opinii to możesz co najwyżej zasugerować komuś zakup tego (dodając jeszcze jakie jest źródło Twojej wiedzy na ten temat), a do polecania (co jest nacechowane jednoznacznie pozytywnie) to jeszcze daleka droga. ;)

 

Jesli cos kupujesz to przeciez empirycznie tego nie sprawdziles coz sie dziwisz, looknij w temat bylo zrodlo test asusa xonar dx, jak pisalem ten microlab solo 7c, test jest na tym forum, reszta to google.

Jesli ktos dopiero sie rozglada a druga osoba przez 2 tygodnie trzepala temat to mysle ze wtedy mozna doradzic tej pierwszej.

Idz sobie do sklepu np fotograficznego i zapytaj o zalety i wady co warto a czego nie, naprawde musze to tlumaczyc, chbya sprzedawcy nie przestestowali kazdego sprzetu a mimo tego maja wiedze i pojecie poniewaz sie tym interesuja. Oczyw notabene nie zawsze, sa przypadki i przypadki ale to tylko przyklad ze mozna polecac nie majac doswiadczen w uzytkowaniu.

Kowalski chce miec dobry sprzet choc nie wykorzysta go w 100% pewnie, dlatego korzysta z opinii fachowcow ktorzy maja po temu srodki by sprawdzic i porownac. Pewnie nie zauwazy roznicy miedzy sprzetem tanszym o polowe nawet :)

Nie czepiac sie :)

Poleceanie czy sugerowanie kwestia slowa, mozna sobie wejsc na jakies forum i poczytac, "..tak kupilem uzywam juz 2 dni super rzecz polecam wszystkim jestem bardzo zadowolony". Moze napisalbym mniej wiecej tyle :) jakbym mial, ani nie mam sluchu doskonalego, ani laboratorium dzwieku, ani wyksztalcenia inzyniera dzwiekowca. Niech zostanie ze to opinia osoby ktora sie troche rozgladala i pytala.. sugestia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności