Skocz do zawartości

Philips SHE9700?!


maciej3

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zastanawiałem się nad zakupem SHE9500, bo wyczytałem wiele pochlebnych opinii na ich temat, ale teraz widzę, że na allegro użytkownik "AGAWICHER" oferuje model SHE9700. Czy ktoś je już testował, bo na forum nie widzę żadnych opinii są jedynie tematy które nic nie wnoszą. Wiem, że SHE9600 nie brzmią tak dobrze jak seria 9500 dlatego też jestem ciekaw jak w porównaniu z nimi wypada model wyższy 9700. Widzę, że tylko cena wyższa o jakieś 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tylko cena wyższa o jakieś 15zł.
Sprzęt powystawowy ze sklepów

 

Stan techniczny 100%sprawny , nowy , nieużywany .

 

oryginalne otwarte opakowanie

 

na sprzęt dajemy gwarancje

Stąd ta cena... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ktoś już coś może powiedzieć o She9700? Jestem Ciekaw czy będą grały z Vibezem. Na razie słucham na Logitech Stealth i nie jest źle, Dziś chce kupić ep630 z www.znak.pl ale waham sie... podobno zbyt zamulają dół. To prawda? Czy da się je wysterować okazałym equalizerem Vibeza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrzymaj się, jak je dostanę, to się wypowiem.

ep630 to zupełnie inna półka niż SHE9700. i cenowo i dźwiękowo.

BTW: na ebayu nowe she9700 stoją po 25dolców.

ChGW, czy oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, wiem ze lepiej she9500, ale mi głównie chodzi o tłumienie dźwięków z zewnątrz... lubię być w swoim świecie, odcięty..a Philipsy podobno cieniutko sobie z tym radzą, z drugiej strony 630tki maja za dużo dołu... sam nie wiem... może e2c? Dzięki bogu ze popierniczyły mi sie godziny otwarcia Znaku bo bym już dziś wystawiał na allegro moje nowe epki :) A tak Btw co polecicie mi do Vibeza? Słucham głównie Elektroniki [prog house, minimal d'n'b] chilloutów, downtempa i szeroko pojętego jazzu. Chciałbym żeby LTJ Bukem i ADAM F brzmieli na nich wyjątkowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby LTJ Bukem i ADAM F brzmieli na nich wyjątkowo :)

 

To dorzuć kilka stów i dopiero szukaj. Za te pieniądze nie oczekuj cudów. Czy she, czy epy, czy nawet moje hje to podobna półka cenowa z nieco inną charakterystyką brzmienia. Miałem wszystkie 3 i najbardziej przypadły mi do gustu hje. She moim zdaniem to słabizna, o epach nie wspominam. Nawiasem, te słuchawki (16 omów) na Vibezie będą ostro szumieć.

Co do izolacji: hje tłumi podobnie do ep, she nieco słabiej. Ale jeszcze raz powtarzam - nie oczekuj cudów.

 

EDIT:

nawiasem - pasmo przenoszenia HJE (podane na pudełku) jest takie samo jak she9650 (?) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co polecacie do Vibeza? Chce żeby dobrze izolowały ale 300 nie dam:P Myslałem o Shure e2c, e2g, ale o nie ciężko. Aruwany maja 27 Ohm? Czyli będą nieco ciszej grały od powiedzmy She gdzie mamy 16 Ohm?

 

Nie będą ciszej grały- przy tej mocy to nie ma znaczenia. Vibez jest najbardziej kompatybilny z 32 ohmowymi słuchawkami. Poniżej tego słyszalna będzie cała elektronika i praca dysku. Akurat jeśli chodzi o doki do Vibeza, to może rzeczywiście shurki. Nie wiem, nie słuchałem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś SHE 9500, porównywałem z Panasonicami HNJ300.

 

SHE9500. Z Z5 (po wyłączeniu trybu ulicznego) grają pięknie! Klarownie, potężnie i mięsiście. Izolacja słabiutka, trzymanie w kanałach-beznadziejne (może to kwestia niedopasowanych gumek). Bardzo muzykalne

 

HNJ300. Ładne, bardzo, bardzo wygodne (podobna konstrukcja do EX85LP, ale dużo mniejsze, owalna(!) część dokanałowa). Dźwiękowo są bardziej zrównoważone i spokojne niż SHE9500, chłodniejsze, ilość detali podobna. Bardzo mi się podobały. Mam mieszane uczucia co do (ładnej)smyczy. Mój odtwarzacz jest po prostu za duży na takie zabawy.

 

Sennki HD280pro - krystaliczne, mało basu, ale ładny i odzywa się, gdy trzeba. Po włączeniu "trybu ulicznego" dostały trochę życia. Mam wrażenie, że potrzebują wzmaka. Posłucham ich jeszcze raz dokładniej. Miałem wrażenie, że scena jest bardzo rozsunięta, tak jakby się siedziało samotnie pośrodku wielkiej sali koncertowej, daleko od sceny. W porównaniu z tym SHE9500 to stanie w pierwszym rzędzie tłumu na koncercie w małym klubie.

 

Nie mogę się doczekać SHE9700 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie (i Panie)

MAM!! :lol: :lol:

Po jednym dniu słuchania trochę wniosków mi się nasunęło.

Chciałem potestować i sprzedać. Nie sprzedam. This one is a keeper! :D

Izolacja: z Z5 więcej, niż wystarczająca. W metrze jest super nawet -4 kreski od końca!

Jest to związane z baaardzo dużą skutecznością tych słuchawek, w każdym razie w porównaniu do q-jays.

Chyba pierwsze słuchawki, przy których nie rozkręcam playera do maksa.

Najwygodniejsze doki. Komfort porównywalny chyba jedynie z q-jays.

Brzmienie... To są dokanałowe k518dj. Grają bosko. Jak dla mnie nie mają konkurencji. ew. JBL'e, ale musiał bym jeszcze posłuchać 220'ek.

No i JBL'e nie kosztują 65pln.

Zupełnie inna szkoła grania niż q-jays, IMO lepsza przestrzeń, soczysty, bardzo głęboki bas, chyba trochę cofnięta średnica. Wysokie na granicy tolerowanej przeze mnie ostrości. Ciepłe, przyjemne, bezpośrednie i bardzo sympatycznie brzmiące. Nie męczą.

Krótko mówiąc: jestem na tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności