Skocz do zawartości

Pink Floyd


Wszechmogacy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Generalnie Pink Floyd to w końcu jeden z wielkiej szóstki zespołów rocka progresywnego.

Ulubione płyty w kolejności od najlepszej:

1. Animmals - bez dwóch zdań

2. Dark Side of The Moon i Wish you Were Here i The Wall

5. Divison Bell, Pulse, Echo

 

Teraz wreszcie się zabieram za: "Meddle"

 

a propo pink floydow to mam pytanie: jakis czas temu z soulseeka sciagnalem plyte pink floyd with the beatles - applejuice. orientuje sie moze ktos z was kto stoi za tym albumem? na necie ciezko cokokolwiek znalezc ma ten temat.

 

Pierwszy raz słyszę, ale jak taka jest to było by super.

Dark Side of the Moon był nagrywany w studiu Abey Road w tym samym momencie co The Beatles, tylko za ścianą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igorzasty gratuluje wyboru, animals jest genialne :)

 

polecam też koncercik Watersa, In the flash, rewelacyjna aranżacja

 

bardzo podoba mi się też saucerful of secrets

 

 

a oh, by the way (kto wie z jakiej piosenki to cytat ?:P) jest bardzo fajne, ale znakomita większość płytek jest już w domu i troche głupio kupować podwójnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam też koncercik Watersa, In the flash, rewelacyjna aranżacja

Na gwardii też było fantastycznie :P (btw, ma ktoś bootlega stamtąd?)

a oh, by the way

...which one's "Pink"?

 

A co do samych Floydów, to powielę z wątku o "ulubionych":

 

Pink Floyd - zaczynając od momentu wywalenia Syda i tak do TFC, czyli wszystko gdzie działali (raz wspólnie, raz przeciw sobie) Wafers i Gilmour. Kiedyś uwielbiałem DB i MLOR, ale powoli mi to przechodzi. O ile MLOR jeszcze da się słuchać (Sorrow ^_^), to DB jest dla mnie zbyt ugłaskane, zbyt perfekcyjnie zrealizowane, mdłe aż rzygać się chce od tego ideału. Albumowi brakuje "pazura", pewnej "twardości" w brzmieniu. (podobne odczucia w stosunku do solowych Davida)

 

Roger Waters - szczególnie KAOS i Amused, niezbyt mi wpadł w ucho +/-, a Ca Ira zupełnie nie trawię, stacza się dziadek... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bezwarunkowo Meddle i Wish You Were Here. O Floydach nawet nie zamierzam się rozpisywać, postanowiłem ograniczać wypowiedzi o swoich muzycznych absolutach ;)

 

Dodam tylko że jedną ze ścian pokoju zdobi mi oprawiony w solidną ramę plakat o wymiarach 100x140cm :D

pp0505.jpg

 

+ The Division Bell na Aurvanach to poezja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pink Floyd.

Ktoś pokusił się o założenie takiego tematu... nie powiem, że wreszcie, bo został rozpoczęty... minimalistycznie, trochę jednak w sposób nieodpowiedni do wielkości dokonań zespołu ;)

Pink Floyd to od paru lat mój numer 1. Studyjne dokonania zespołu, począwszy od Atom Heart Mother aż po Division Bell, wybitnie do mnie przemawiają.

Dokonania sprzed AHM również sobie cenię. Nie ma w nich magii późniejszych dokonań zespołu, jest za to jakaś inna wartość, która pozwala mi systematycznie do nich wracać.

 

Gdybym miał wybrać ulubiony album - chyba bym nie potrafił. Atom Heart Mother to genialny klimat. Meddle to mistrzowskie Echoes. Dark Side Of The Moon to absolutnie wspaniałą całość. Wish You Were Here - patrz: DSOTM. Animals - hipnotyzuje. The Final Cut - kawał pięknej muzyki. The Division Bell - tak jak ktoś powiedział - płyta aż za idealna, ale nie da się ukryć, że słucha się jej diabelnie przyjemnie; używam jej do sprawdzania słuchawek - łatwo na niej wymiękają (w moim odczuciu).

A Momentary Lapse Of Reason - płyta b. dobra, ale mam wrażenie, że brakuje jej czegoś... ciężko powiedzieć czego. Na pewno nie potrafiłbym nazwać jej moją ulubioną.

 

Muzyka PF najlepiej trafia po zmroku - bez dwóch zdań! Imho, nie da się jej słuchać cicho. Poziom głośności musi być taki, żeby to muzyka stała na pierwszym miejscu. W tym wypadku poleciłbym dobre słuchawki. Z drugiej jednak strony, genialnie brzmi na dobrych głośnikach, tylko nie zawsze wypada katować domowników (/sąsiadów odpoczywających w ogródkach :PP nie no, przesadzam...).

 

Kupiłem kiedyś anniversary edition DSOTM na winylu. W zestawie były plakaty ^^ Płytkę posłuchałem raz i nie mam serca więcej. Plakaciki wciąż leżą w opakowaniu, czekając na... no właśnie, na co? :)

 

 

EDIT:

Roger Waters :)

Ten pan nagrał jedną płytkę na poziomie najlepszych dokonać PF - Amused To Death. Coś cudownego, majstersztyk.

Poza tym Radio K.A.O.S. - hmmm... jest po prostu świetna :) wrażenie jednak mogą popsuć elementy elektronicznego brzmienia (perkusja...) czy uproszczenia. Wciąż pozostaje jednak świetny klimat i ciekawy pomysł.

Pros And Cons Of Hitch Hiking - ta płytka nie przemawia do mnie w 100%. Są na niej świetne momenty ale jako całość wydaje się ciut przydługawa... może po prostu jej nie rozumiem?

Ca Ira - n/c ;)

 

David Gilmour

Ups! Pan Gilmour wraz z Nickiem Masonem i Richardem Wrightem radzi sobie znakomicie. Ale już solo - czegoś mu brakuje? Jego płyty są w 100% dobre, ale brakuje im... wybitności, imho. Wielu może się nawet wydawać, że gra... nudnawo.

 

EDIT2:

Koncerty :P

Nie ma co owijać w bawełnę. Pulse to najlepszy koncert jaki kiedykolwiek słyszałem. Dwie płyty muzyki. Na drugiej 3/4 stanowi odtworzenie albumu Dark Side Of The Moon. Technicznie zrealizowany genialnie. Brak Rogera wcale jej nie przeszkadza.

In The Flesh (RW) - świetnie zagrane. Mimo, że jest tu tylko Roger (i to już podchodzący pod 60, co słychać m.in. po głosie) słucha się tego naprawdę świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności