Skocz do zawartości

MEIZU SL czy SP?


Gość kad0

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze - Meizu M6 to nie MP4, tylko PMP - Personal Media Player. Nie ma nic wspólnego z formatem MP4, natomiast obsługuje wiele formatów - AVI, MP3, WAV, WMA, APE, FLAC, OGG...

 

Nie miałem bezpośredniej styczności z obydwoma wersjami, ale sam zadawałem sobie to podobne pytanie jakiś czas temu, więc czytałem wiele na forach na ten temat... Moja rada jest taka, żeby brać SP. Dlaczego?

1. Zdecydowanie lepszy wyświetlacz (każdy kto porównywał, musi się z tym zgodzić, ja oglądałem zdjęcia na teście), żywsze kolory, lepszy kontrast... Na angielskim forum dużo się o tym mówi.

2. Ci, którzy testowali bezpośrednio obydwa modele mówią, że SP brzmi lepiej. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale tak czytałem.

3. W końcu to tylko 3mm różnicy, więc ja osobiście wolę mieć lepszy wyświetlacz:)

 

Reszta parametrów pozostaje ta sama. Bateria trzyma równie długo w wersji SP jak i SL, radio również działa tak samo (kieruję się tu opinią użytkowników z www.meizume.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdecydowanie lepszy wyświetlacz (każdy kto porównywał, musi się z tym zgodzić, ja oglądałem zdjęcia na teście), żywsze kolory, lepszy kontrast... Na angielskim forum dużo się o tym mówi.

2. Ci, którzy testowali bezpośrednio obydwa modele mówią, że SP brzmi lepiej. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale tak czytałem.

 

1. tu racja. mam sl, wyglada nawet niezle dopoki nie zobaczylem porownania ze starsza wersja.. roznica narawde widoczna.

http://forum.mp3store.pl/index.php?act=att...ost&id=4240

 

2. no nie do konca, nie, ze gra lepiej ale roznia sie brzmieniami. Po prostu sp maja lepszy glebszy i mocniejszy bas, za to sl ma lepsza gore i srodek, tak opisali to na meizume. jednak o ile w basie ponoc jest roznica wychwycalna, to co do tej reszty ponoc bardziej subtelna.  :huh:  Ale z tego co wiem to nie mozna jednoznacznie powiedziec co gra lepiej. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sprzedajesz SP, bo uwazasz ze gra gorzej odSL, czy tak po prostu?

 

Z tego co czytałem to gra lepiej od SL, ma lepszy wyświetlacz, lepszą baterię, ale na żywo nie sprawdzałem i nie mam zamiaru się przekonywać. Mając do wyboru nowego SL za 400zł a używanego SP za 400zł wziąłbym SP.

Stwierdziłem poprostu że nie potrzebuje PMP, pozatym troche mnie irytuje długa aktualizacja tagów w najnowszym firmwarze (przy 90% z 8GB potrafi się aktualizować kilka minut, w starszym fw jest lepiej), touchpad też potrafi wkurzyć (np jak nosisz w spodniach do ciała od strony touchpada, to potem świruje i trzeba wyłączyć/włączyć), zbyt często myli mi się w610i z m6 w kieszeni (np chce zmienić muze i wyciągam telefon), sprawy tego typu (chyba jedyne wady jakie mi dokuczają), ale głównie to chyba chęć zmiany na coś innego:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności