Skocz do zawartości

Jakie słuchawki pchełki,bądź dokanałowe?


szymszonmmx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wydania 120zł.Zastanawiam się nad sennheiser cx 300,bądź nowymi creativami ep 830,lecz nie wiem niestety jak brzmią.(miałem ep 630,lecz była beznadziejna jakość dźwięku,mam nadzieję że ten nowy model to nie to samo).Które z nich wybrać?A może znacie lepsze od nich w tej cenie?Słucham głownie rapu(dmx,eldo,ostry,itd.),czasem zdarzy mi się słuchać techna.Mój odtwarzacz to samsung yp k5 jqb.Zależy mi na mocnym basie,i oczywiście dobrej jakości dźwięku.Bardzo proszę o radę.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny dylemat i kupię najpewniej SHE 9500 (miałem EP-630, byłem bardzo zadowolony. Zepsuły się i teraz chcę czegoś nowego).

Ze smyczą są SHE 9600, i podobno są trochę gorszej jakości. Też myślałem o JBL Reference 220, ale te tańsze na Allegro nie wyglądają za ciekawie (podróbki?) a 249zł to trochę za dużo dla mnie.

 

PS. Edytuj posty ;p

 

PS2. Te 9500 za 69zł i 2 lata gwarancji są oryginalne. Na Merlinie są nawet taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL za 150-180 zł, jeżeli są w pudełku i mają akcesoria, można póki co spokojnie uznać za oryginalne. W USA kosztują poniżej 30$, więc ktoś, kto sprzedaje je u nas za 150-180 i tak swoje zarobi.

 

Jeżeli chodzi o JBL, to trzymałbym się z daleka od wersji oem (orygniały nie są sprzedawane w tej wersji, a wszelkie historyjki i pożarach itp. można włożyć między bajki) i od słuchawek w cenie poniżej 100 zł (chyba, że używane, lub cena bardzo sensownie uzasadniona, z możliwością zwrotu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprzedniego posta dodam:

Warto poczytać o SHE 9500: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=33431 i http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=33620&st=0 oraz inne na forum.

 

A co do JBL. Zauważyłem tą różnicę z ceną w USA, ale mimo wszystko kupując słuchawki szerokim łukiem omijam okazje z gwarancją rozruchową 14/30 dni albo w ogóle bez gwarancji. Słuchawki jak słuchawki, zawsze się może ten kabelek naciągnąć albo coś z membraną stać, a wtedy gwarancja się przydaje.

 

Możesz pomyśleć o Zen Aurvana. W linku, który podałem były mi polecane :) Na Allegro akurat się zmieszczą w limicie 120zł. Białe są nawet za 99 i to raczej oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHE9500 podobno są bardzo zbliżone jakością dzwięku do JBL 220 - a kupując SHE9500 a nie JBL 220 zaoszczedzisz jakies 100zł

Zen Aurvana bym nie kupił, zresztą wszystko co od Creativa to nie zbyt dobrej jakosci, moze z wyjatkiem Aurvana live!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego chcę kupić SHE 9500. Aurvany mnie nie przekonały, a JBL póki co trochę za drogie.

Można jeszcze pomyśleć o Panasonikach RP-HJE200. Też polecane :) Od SHE różnią się zamkniętą konstrukcją. Tyle, że one mnie też nie przekonały.

 

A co do Creative ogólnie to ja zastrzeżeń nie mam. EP-630 uważam za bardzo dobre słuchawki. I jak ktoś mówi, że beznadziejnie grają to podświadomie uważam, że kupił podróbki (co trudne nie jest). (Nie chodzi o to, że dźwięk się nie podoba, ale ogólnie- beznadziejna jakość itp). Co mi się nie podobało w EP to szumy, które słyszałem po zakupie. Później przestałem to zauważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ep 630,lecz podróbki,racja.Lecz dużo osób uważa że nie mają one zbyt dobrej jakości.Mam nadzieję iż te philipsy będą miały jakośc lepszą.Zdziwiło mnie to że najlepsze słuchawki do 120zł,to philipsy...jakoś nie miałem zaufania do tej firmy.Co chwilę musiałem ich sprzęt do gwarancji oddawac.No ale cóż.Może przez rok coś się zmieniło.Chyba zaryzykuję i kupię te philipsy.Liczę jednak na dalsze odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHE9500 podobno są bardzo zbliżone jakością dzwięku do JBL 220
Ja bym był ostrożny w przekazywaniu takich opinii. Być może aurvana live są jakimś wyjątkiem wśród słuchawek, ale nie róbmy takiej reguły, że tańsze rzeczy są takie same lub lepsze, jak droższe, a w tych drogich płaci się za znaczek itp. bo to czysta demagogia.

 

Chętnie podepnę SHE do swojego IFP i sprawdzę co potrafią, ale posłuchałem jużw życiu różnych słuchawek i z prawdopodobieństwem sięgającym 90% mogę powiedzieć, że PHILIPSY za 60 zł nie zagrają w sposób nawet zbliżony do JBL. Być może na niektórych odtwarzaczach różnice są mniejsze (BA! na niektórych odtwarzaczach JBL brzmią podobno bardzo słabo i nie sprzeczam się z tym), ale równie dobrze możemy wziąć mp3@128 i dam sobie rękę obciąć, że na tych SHE będzie to brzmieć nawet lepiej, niż przy Shure e500 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze pomyśleć o Panasonikach RP-HJE200. Też polecane :) Od SHE różnią się zamkniętą konstrukcją. Tyle, że one mnie też nie przekonały.

 

Co z tego, że mają zamkniętą obudowę, jeżeli prawie nic nie tłumią. Możesz tłumienie poprawić slikonami z oryginalnych epek, ale podróbki mają bardzo kijowe tipsy. Szczerze odradzam Panasonici. Tam prawdziwego basu też nie znajdziesz, a po za tym dynamika jest ich najsłabszą stroną. Sprzedałem je koleżance za połowę ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EP-630 uważam za bardzo dobre słuchawki. I jak ktoś mówi, że beznadziejnie grają to podświadomie uważam, że kupił podróbki (co trudne nie jest). (Nie chodzi o to, że dźwięk się nie podoba, ale ogólnie- beznadziejna jakość itp).

To sa obiektywnie bardzo kiepskie słuchawki (nietylko podróbki), dużo kiepskiej jakości rozlazłego basu, studzienny dźwięk, minimum szczegółów, wcale nie taka dobra izolacja i można tak jeszcze trochę powymieniać.

 

Ja bym był ostrożny w przekazywaniu takich opinii. Być może aurvana live są jakimś wyjątkiem wśród słuchawek, ale nie róbmy takiej reguły, że tańsze rzeczy są takie same lub lepsze, jak droższe, a w tych drogich płaci się za znaczek itp. bo to czysta demagogia.

I vice versa: cena słuchawek jest na tyle umowną sprawą, że na pewno nie jest ostatecznie żadnym wyznacznikiem jakości. Te same AL jako Denon kosztują kupę kasy i co? Tak samo Jble pomimo dużo wyższej ceny nie muszą o tyle samo odbiegać jakościowo. Wysokiej ceny zwykle nie tłumaczą ani użyte materiały, ani dodatki, ani ogólnie jakość wykonania, czy wreszcie know-how danej firmy, najczęściej są to chyba koszty marketingu, marki, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I vice versa: cena słuchawek jest na tyle umowną sprawą, że na pewno nie jest ostatecznie żadnym wyznacznikiem jakości. Te same AL jako Denon kosztują kupę kasy i co? Tak samo Jble pomimo dużo wyższej ceny nie muszą o tyle samo odbiegać jakościowo. Wysokiej ceny zwykle nie tłumaczą ani użyte materiały, ani dodatki, ani ogólnie jakość wykonania, czy wreszcie know-how danej firmy, najczęściej są to chyba koszty marketingu, marki, itp.
1. Zarejestruj sie proszę, bo trudno dyskutować z ~Gość~, który może zmieniać zdanie, nicki itp. jak mu wygodnie.

 

2. Oczywiście, że działa to w obie strony, ale gdybyś dłużej śledził(a) forum to wiedział(a)byś, że od pewnego czasu zrobiła się moda na wyszukiwanie tanich superokazji. Takie się oczywiście zdarzają, ale nie ma co robić z tego reguły w stylu "nie kupuj tych droższych, bo w nich płaci się tylko za znaczek" -to bzdura, zresztą jak każda przesada, w każdą stronę.

 

3. To co napisałeś/aś jest oczywistą oczywistością praw rynkowych, bo na całym świecie i wśród wszystkiego co tylko można sprzedać cena nie odzwierciedla jakości. Ale też przypadki w których cena i jakość są kompletnie niepowiązane związkiem przyczynowo-skutkowym nie są tak częste, jak niektórzy "bojownicy z systemem" sobie wyobrażają. Tym też rządzą pewne prawa. Tyle tylko, że zwykle to "płacenie za znaczek" skądś się bierze i zwykle właśnie stąd, że firma CZYMŚ sobie zasłużyła na pewien poziom zaufania. Gaże sławnych aktorów są również nieproporcjonalnie wysokie w stosunku do różnic między ich grą, a grą o wiele słabiej opłacanych aktorów, ale producenci płacą im, bo wiadomo, że taki aktor, nawet jeżeli nie "wymiecie", to również nie zejdzie poniżej pewnego poziomu i wiążą się z nim pewne gwarancje.

 

Cena z jogurt w sklepie również jest umowna, a pewnie jak idziesz, to się nie kłócisz przy kasie, że Danon powinien kosztować tyle samo co Yogi ;).

 

Zresztą koniec końców dyskusja jest akademicka i możemy sobie takie argumenty wytaczać w nieskończoność (a przynajmniej ja mogę, bo tak naprawdę to kwestia pewnej umiejętności, a nie racji faktycznej). Ja ze swoich JBL jestem bardzo zadowolony i póki co dosłownie każda jedna osoba która słuchała duetu IFP+JBL220 wypowiada się o nim w samych superlatywach. A jak to gra na innych sprzętach, to mnie średnio interesuje (tylko z punktu widzenia recenzenta), bo nie słucham ich na Creativie, Clipie, czy innych "tańszych, a też dobrych" wynalazkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności