Skocz do zawartości

VEDIA - co nas czeka ;)


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Żaden OEM tak naprawdę nie oferuje aktualizacji. Przez to, że robimy duże interesy z RAmosem, w ogóle mogę mówić, że coś się pojawi i jest na to szansa. W każdym innym wypadku, jest to totalnie bez cienia szansy.

Kurczę wszyscy po drodze robią nam klientom łaskę!!! Pani Kołodziejczyk ze sklepu 3kropki umywa ręce i odsyła do Vedii, przedstawiciel Vedii, to wina Chińczyków, ale teraz są święta i tralala... a dzisiaj - żaden OEM nie oferuje aktualizacji! To już jest szczyt, co to nas klientów obchodzi, co firmuje Vedia i skąd to bierze? Jeżeli nawet tak jest, a nam przecież nic do tego, to w takim razie T8 powinien być tym bardziej dopracowany w szczegółach zanim opuścił fabrykę! Z jakiej paki klienci, którzy kupili przecież według własnego mniemania pełnosprawny sprzęt (w przedsprzedaży zakup w ciemno), a za taki T8 nie uchodzi, mają tolerować działania jakiegoś niedołęgi, który spartolił robotę, nie dopilnował, nie umiał, nie miał czasu?

 

Kupiłem nie jakiś OEM, ale T8 MARKI VEDIA i nie chcę żeby ktokolwiek robił mi łaskę z czegoś, co należy się, jak psu zupa!!! Jeżeli nie mam racji Ksy, to mnie popraw.

 

Max

 

PS Co do konkursu, nie jestem organizatorem, więc nie znam szczegółów, ale nie sądzę, żeby Pani @Sylwia.A z Promosfery wyrażając się dosadnie, robiła sobie z gęby cholewę. Kwartał to duuużo czasu na wysyłkę, ale mnie to nie obchodzi, w konkursie nie brałem udziału, chodzi o zasady, czyli podejście do klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max ma rację, wypuściliście kaszanę i nic z tym nie robicie. Nawet mp3 no-name (pierwsze jakie miałem 128Mb wtedy to był kosmos :D) miało dopracowane FW - wszystkie opcje takie jak przyspieszanie spowalnianie odtwarzania i inne takie dziwactwa chodziły bez problemu. Nie wiem z czym Wy macie taki kłopot. Ostatnio wyczyniacie cuda, przydałby Wam się kubeł zimnej wody na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości, gdzie jest napisane, że należy Ci się aktualizacja? Dodam, że jest to pytanie retoryczne, bo nigdzie tak nie jest napisane. To tak w kwestii formalnej. Co do odtwarzaczy to ja dalej czekam na aktualizacje i liczę, że właśnie VEDIA przełamie to "nie oferowanie". Fakt jest taki, że ani pentagram, laberg, trak, lark, manta i inni nie oferują aktualizacji jak się nad tym zastanowić. Problemem vedii jest raczej to, że się przejmuje tym, bo jak widać inne sprzedają dużo i mają głęboko gdzieś to, że coś nie działa. Śmieszne to w sumie jest.

 

RAIN: Dopracowany no-name? Można trafić taki tak samo jak można trafić całą masę niedopracowanych. Takie słodkie pouczanie, nie wnoszące za wiele, bo wszyscy wiemy jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że ani pentagram, laberg, trak, lark, manta i inni nie oferują aktualizacji jak się nad tym zastanowić.

 

Rafmass to się jeszcze raz zastanów i może wreszcie od Laberga się odczepisz. I bardzo Cię proszę zmień sobie motto życiowe w podpisie bo już mi się opatrzyło - nie za bradzo rozumiem skąd się wzięło, pracujesz u konkurencji?

Lista apgrejdów Laberga: Laberg firmwary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafmass a ja w moim Bellwoodzie zaktualizowałem firmware i co ty na to? Jeśli Vedia wypuszcza produkt niedopracowany i ma możliwość go poprawić to nawet nie powinna tylko MUSI to zrobić. Chyba chcą przyciągać coraz więcej klientów i rżnąć coraz większą kasę, poszerzać swoje możliwości i segmenty oferowanych produktów aż stworzy się firma-tyran która zawładnie światem co nie?

 

EDIT: Sylwik mnie ubiegł. RaffMass miałem to powiedzieć Laberg oferuje aktualizacje firmware'u do swoich odtwarzaczy na swojej stronie. A odnośnie postu Sylwika - cytowanie samego siebie jest wg. mnie żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafmass Opel i niedawno Mercedes usuwali błędy konstrukcyjne w swoich samochodach mimo że sam samochód był w porządku i tam też nigdzie kupujący nie mieli napisane że przy znalezieniu jakiejkolwiek usterki zostanie ona usunięta Moim zdaniem można to porównać do aktualizacji oprogramowania w odtwarzaczach przenośnych rafmas rozbawiłeś mnie cytuje "Fakt jest taki, że ani pentagram, laberg, trak, lark, manta i inni nie oferują aktualizacji jak się nad tym zastanowić"zacznę od sprostowania że firma Pentagram wypuściła aktualizacje swojego oprogramowania,Laberg także i również firma Manta to uczyniła o innych firmach się nie wypowiem bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! W takim razie vedia też dała do C3, V19 czy V39... i? Poza tym słowo update dodający funkcje HOLD to tez duże słowo. Ale to nie jest kwestia osobista do Laberga. Rozmawiamy o faktach, a są one takie, że tych aktualizacji nie ma. Pentagram też dał jedną aktualizacje do slidera, która wcale nie wyeliminowała wielu (żadnego?) błędów, ale dodali funkcje (NES), która jest niemal nie do użycia przy dotykowej obsłudze. Do Cineo, nic. Do Skita czy Pocket też nic. Manta, firmware do playerów, litości? Ja nie mówię, że tych aktualizacji ma nie być! Ja zwracam uwagę, że takie są realia. Nie sztuką jest wypuść coś co ma nowy numerek. Ważne jest poczytać i zobaczyć co to zmieniło i co dało, realnie użytkownikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! W takim razie vedia też dała do C3, V19 czy V39... i? Poza tym słowo update dodający funkcje HOLD to tez duże słowo.

 

Rafmass, te opisy na stronie Laberga nie są pełne. Np. dodanie funkcji HOLD to nowa rzecz w firmware, poza tym było kilka poprawek bugów. A nawet jakby to była jedyna rzecz to była to zmiana o którą prosiło kilka osób.

Nie oczekujcie szybkich releasów nowych wersji firmware skoro producenci chipów nie udostępniają SDK.

 

Obiektywnie patrząc napisałeś:

Fakt jest taki, że ani pentagram, laberg, trak, lark, manta i inni nie oferują aktualizacji jak się nad tym zastanowić.

Ja Ci pokazałem, że to nie prawda, dając linka do aktualizacji Laberga. Nie odbierz tego, że się czepam, ale na przyszłość sprawdź proszę zanim coś napiszesz, bo wcześniej już Ci się zdarzyło coś napisać bez sprawdzenia...

http://forum.mp3store.pl/index.php?s=&...st&p=420984

 

 

Sorry za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości, gdzie jest napisane, że należy Ci się aktualizacja? Dodam, że jest to pytanie retoryczne, bo nigdzie tak nie jest napisane.

Człowieku, o co Tobie chodzi, że tak zaciekle bronisz Vedię? Czy miałeś w ręku T8, bo jeśli nie to twoje słowa są bezpodstawne! Powiedz mi dlaczego na moim zegarku no-name za 5 złotych kupionym na targu dzisiaj jest PIĄTEK, a w T8 SOBOTA? Czy taka "funkcjonalność" zachwalana wszędzie, jako kartka z kalendarza, a skopana do ostatnich możliwości, to normalka, a klientowi nie należy się aktualizacja? Mam na myśli ewidentne bugi, które uniemożliwiają używanie sprzętu zgodnie z przeznaczeniem zapisanym w instrukcji obsługi, a których sam Ksy naliczył TYLKO jedenaście!

A więc nie chodzi o jakieś wymysły, wodotryski, tylko o to co powinno być normalne w zakupionym T8. I nie ma znaczenia, czy T8 kosztuje stosunkowo tanio, jak piszą Ksy i Pani Kołodziejczyk, czy też drogo...

 

Zanim coś napiszesz, przemyśl dogłębnie. Jeżeli chodzi o Mantę, to tak się składa, że mam ich DVD z wgranym firmware, który podrasowuje DVD do firmowego sprzętu i to z najwyższej półki, jeśli idzie o funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Teraz Max123 nie zgodzę się z tobą wiem jaki sprzęt robi Manta miałem ich odtwarzacz cd/mp3 i wiem jak działa serwis Manty i wiem że nigdy nie kupie bardziej poważnego sprzętu z ich firmy myszka,jostyick,joypad tak ale nic więcej Manta może wyglądać jak sprzęt z najwyższej półki ale zawsze będzie TYLKO wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było, żeby to grało jak iAudio/ iRiver a modyfikacje firmware' u pojawiały się tak często jak w Mancie :P

No ale cóż. Większość firm wraz z wypuszczeniem nowego sprzętu, powoli przestaje się interesować wspieraniem poprzednich modeli.

Szkoda, bo przeglądałem kilka wątków poświęconych Vedii i miałem nadzieję, że zacznie się tworzyć właśnie coś na kształt Manty, gdzie wszyscy wspólnie działają, by wycisnąć maksimum z danego sprzętu.

No ale może jeszcze nie jest za późno. Pozostaje czekać na rozwój wydarzeń po wypuszczeniu w pełni polskich mp3 - ek.

 

Aha i żeby nie było, nie jestem w żaden sposób powiązany z Mantą ;) Jeśli chodzi o kwestię DVD - użytkuję konkurencyjnego Korra 9907, wciąż czekając na nowy firmware :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, o co Tobie chodzi, że tak zaciekle bronisz Vedię?

A co jest z tobą, że tak zaciekle walczysz z Vedią?

Max123, mówię ci po raz kolejny - świat nie kręci się wokół ciebie i twojego #@!%!#$@! T8. Kupiłeś ten odtwarzacz z wszelkimi wadami, pogódź się z tym i nie rzucaj takich smętów na forum, wszyscy już wiemy jak to cię wielka, zła firma Vedia wykorzystała i okradła z 500zł. Przesadzasz, i to grubo - nabiłeś już ponad 100 postów, nie pisząc nic odkrywczego, powtarzając to samo po 20 razy w różnych topicach.

Producent NIE MUSI robić aktualizacji oprogramowania, to tylko jego dobra wola - znajdź mi zapis który zobowiązuje producenta do przygotowywania poprawek oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest z tobą, że tak zaciekle walczysz z Vedią?

Max123, mówię ci po raz kolejny - świat nie kręci się wokół ciebie i twojego #@!%!#$@! T8. Kupiłeś ten odtwarzacz z wszelkimi wadami, pogódź się z tym i nie rzucaj takich smętów na forum, wszyscy już wiemy jak to cię wielka, zła firma Vedia wykorzystała i okradła z 500zł. Przesadzasz, i to grubo - nabiłeś już ponad 100 postów, nie pisząc nic odkrywczego, powtarzając to samo po 20 razy w różnych topicach.

Producent NIE MUSI robić aktualizacji oprogramowania, to tylko jego dobra wola - znajdź mi zapis który zobowiązuje producenta do przygotowywania poprawek oprogramowania.

Nie walczę, chcę zwrócić uwagę potencjalnym klientom, aby omijali szerokim łukiem T8, innych produktów Vedii nie znam, więc się nie wypowiem w odróżnieniu od Ciebie, który poznałeś T8 widocznie od podszewki.

Nie tylko wokół mnie się kręci, poczytaj choćby uwagi niejakiej @elizy a zauważysz zbieżność poglądów, nie okradła, ale przyznaję dałem się wyrolować, jak małe dziecko złapane na lep reklamy, dawkowania informacji i sprawiania wrażenia poprzez kolejne odkrywanie kart, jaki to niezwykły i bezkonkurencyjny produkt pojawi się po raz pierwszy na rynku...

 

Dobry producent owszem NIE MUSI robić aktualizacji, bo i po co, dobry producent dba o swój wizerunek i nie dopuściłby na rynek chłamu. A jeśli ktoś mądry robił odbiór techniczny T8 przed wypuszczeniem na rynek, to niech teraz firma Vedia stara się naprawić i to bez łaski. Prozaiczny brak korelacji (w nazwie dnia tygodnia), to WADA fabryczna kwalifikująca produkt do wymiany lub wprowadzenia zmian w firmware (AKTUALIZACJA) bez łaski i czy się Tobie to podoba lub nie, należy się jak psu zupa!!!

Może Tobie nie robią różnicy chińskie krzaczki zamiast polskiego tłumaczenia menu - tak jest w Vedii?

 

Ostatnio kupiłem koreański telewizor Samsung i nie domagam się nowego firmware, bo pomimo bogatego menu nie ma tam krzaczków, grafika rewelacyjna, ikony rozmieszczone intuicyjne etc., mało tego NAWET data jest wyświetlana poprawnie :)

 

Powtarzam, jeśli nie miałeś do czynienia z T8, to po co próbujesz się wymądrzać? A moje posty możesz, a nawet powinieneś ignorować, wszak Jesteś minimalistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym zgiełku dodam od siebie tylko tyle, że IMO producent nie musi wypuszczać aktualizacji software`u, w przypadku gdy jego sprzęt spełnia wymagania (dane techniczne) uwzględnione w specyfikacji swojego produktu, innymi słowy działa bez zarzutu. W innym przypadku wypadałoby, aby braki, niedociągnięcia software`u były poprawione, o ile producent w ogóle dba o swe dobre imie, a tym bardziej o klienta, który może wymagać aby specyfikacja produktu miała swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, bo w końcu pisząc w specyfikacji produktu "A", nie można sprzedawać produktu "B".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym zgiełku dodam od siebie tylko tyle, że IMO producent nie musi wypuszczać aktualizacji software`u, w przypadku gdy jego sprzęt spełnia wymagania (dane techniczne) uwzględnione w specyfikacji swojego produktu, innymi słowy działa bez zarzutu.

Cały czas do tego zmierzam, ale dupowłazy twierdzą co innego, bo nie chcą albo tak Im każą :(

Według instrukcji:

polski interfejs -> błędy w tłumaczeniu oraz tzw. krzaczki w miejscu "polskich" liter

kalendarz (ustawianie daty i czasu) -> ustawienie jest daremne, bo kalendarz schrzaniony

kalendarz (ustawianie daty i czasu) -> kartka z kalendarza spieprzona - przesunięcie o jeden dzień

dotknij (tu rysunek ikony) aby powiększyć zdjęcie -> po powiększeniu fotki T8 wiesza się, pomaga RESET

dotknij >> aby przewinąć bieżący film -> funkcja nieaktywna

:

:

:

i tak dalej..........

a wszystko było, dokładnie opisane, ale taki @beamerkun wie lepiej bo używa T8 na co dzień :)

 

Muszę dodać iż cwaniacy z Vedii zastosowali swoiste dupochrony w postaci szeregu obostrzeń i zastrzeżeń!!!

I tak: "Wygląd i zawartość wyświetlacza może się różnić od grafik pokazanych w instrukcji"! Na okładce instrukcji kolorowe zdjęcie odtwarzacza z grafiką i datą full wypas, czyli grafika zegara ustawiona prawidłowo, odsunięta od pionowej krawędzi T8, kartka z kalendarza z poprawną datą i pełną nazwą dnia, czyli do zdjęcia było można się postarać!

 

"Wszystkie informacje i cechy produktu mogą zostać zmienione bez powiadomienia"!!! Na podstawie tego zastrzeżenia mogą sprzedać nawet słonia...

 

Muszę dodać, że wszystkie zastrzeżenia Vedii pisane drobnym druczkiem nie tylko są nieuczciwe wobec nabywcy, ale taki zapis z prawnego punktu widzenia jest nic nie wart i Vedia może sobie schować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli firma w swoich materialach reklamowych informuje np. ze jest dostepny kalendarz, a ten kalendarz jest przesuniety o jeden dzien, to mysle, ze zgodnie z prawem daloby sie taki sprzet zwrocic i zadac za to gotowki, ewentualnie rzecznik praw konsumenta moglby wymoc na producencie stosowne poprawki.

 

I tak: "Wygląd i zawartość wyświetlacza może się różnić od grafik pokazanych w instrukcji"! Na okładce instrukcji kolorowe zdjęcie odtwarzacza z grafiką i datą full wypas, czyli grafika zegara ustawiona prawidłowo, odsunięta od pionowej krawędzi T8, kartka z kalendarza z poprawną datą i pełną nazwą dnia, czyli do zdjęcia było można się postarać!

 

A to jest sk... w najczystszej postaci.

 

"Wszystkie informacje i cechy produktu mogą zostać zmienione bez powiadomienia"

 

Podobnie jak to. W dodatku z tego co sie orientuje nie ma zadnego znaczenia prawnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności