Skocz do zawartości

Testerzy poszukiwani - ankieta


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no okej, tak na szybko modele, jak chcesz to dokładniej przeanalizuje dział co kupić ;)

 

clip vs z5 vs t60

c240 vs clip

vedia a3 vs clip

e100 vs e10

meizu m6 vs njoy

meizu m6 vs m3

i7 vs d2/clix2

 

 

no to tak mniej więcej.

 

ze słuchawek

she 9500 vs hje200 vs srs'y

kpp vs px100

dj518 vs k26p

k26p vs on3

hd201 vs ur40

hd202 vs ur40

 

to tak z grubsza, bo ja te testy widze raczej jako porównania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to po co? bo każda jest inna? :)

 

żadna pojedyncza recenzja nie jest "ostateczna"... dobrze jest mieć więc kilka różnych - jeśli wszystkie są w podobnym tonie np. "odtwarzacz jest ok" to pewnie JEST ok... jeśli zaś każda pisze coś innego, to coś jest nie tak z tym odtwarzaczem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam, ale mi osobiście nieco znudziły się recenzję, gdzie opis dźwięku zajmuję tylko 10% recenzji, a pozostałe 90% to opis zawartości opakowania, wyglądu itp, których ja nigdy nie czytam.

 

Proponuję wprowadzić jakieś warunki dla recenzenta; np. co najmniej dwie dobre recenzje, aparat pod ręką, dobre (w miarę możliwości neutralne) słuchawki, bądź do recenzji słuchawek - dobre źródło.

 

Jednego sprzętu mogły by być dwie recenzje; jedna bardziej rozbudowana, z naciskiem na dźwięk; a druga, z punktu widzenia 'zwykłego użytkownika'. Do tego dobre zdjęcia, albo jeszcze lepiej - filmik (gdzie zaginęła ta idea?), i było by naprawdę pr0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maba, ale o czym tu się rozpisywać? Sorry, ale jak czytam niektóre recenzje, to leżę na podłodze. Ze śmiechu, jaki wzbudza we mnie niejednokrotnie obszerność i absurdalność opisów dźwięku. Należę do ludzi prostych - gra dobrze/źle, ciepło/zimno, szczegółowo/mulaście, czy ma zrównoważone pasmo, czy nie szumi i kilka innych ficzerów, oraz ewentualnie z czym to można porównać. Mimo wszystko opis ergonomii, funkcji etc. jest dla mnie bardzo ważny, bo nawet najlepszy dźwięk nie zrekompensuje niektórych wad. Może w wypadku odtwarzaczy pokroju szuffli to nie ma znaczenia, ale ja zwracam uwagę nie tylko na samą jakość dźwięku. Pamiętaj, że na tym forum, garstka ludzi jest pod tym względem "wyjątkowa". Większości na takich cudach nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dobre zdjęcia, albo jeszcze lepiej - filmik (gdzie zaginęła ta idea?), i było by naprawdę pr0 ;)

Ja mam ochote zrobić wideo-recenzję e100 ale nie moge nigdzie dorwać kart sd >256 :/ żeby nagrać filmik

no oprócz tej co mam w e100 ale ta mi będzie potrzebna w recenzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre recenzje nawet nie zawierają połowy z tego co napisałeś.. ;)

 

Co do opisu 'poza dźwiękowego', wolałbym kilka treściwych zdań, a do tego filmik, który zawsze będzie lepszy i przejrzystszy od 'suchego' opisu słownego, IMHO.

 

P.S. Może dla Ciebie nie jest problemem napisać dobrą recenzję - właśnie dlatego wybierałbym takie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja od siebie może coś dodam

Siloe ma dostęp do Audio-Technica więc ja z ich wyrobów może bym przetestował jakieś ciekawe doki (z racji kształtu ATH-EC700GM ) / clip-ony (ciekawe jak by było zestawienie choćby KOSS KSC75 z racji ich popularności z ATH-EM700BK wydają się solidniejsze) / słuchawki redukujące szumy ( ATH-ANC7 ) / słuchawki z rodzaju ATH DJ (o ile widzę są naprawdę bardzo tanie)

 

a z odtwarzaczy

ludzie ostatnio porównują ?na biegu? Laberga NJoy z Vedi-ą V19 i V39

wypadało by je porównać

 

a ze słuchawek posiadam Creative Aurvana Live! i często są porównywane do Grado SR60 (ja nie widziałem recenzji i starcia między nimi)

 

choć od razu uprzedzam mam ?gumowe uszy?

ale zawsze jakieś tam odczucia estetyczne czy też odnośnie ich barwy dźwięku mogę napisać ];)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maba, ale po co powielać filmiki i robić videorecenzje? Na youtube, gdy wklepie się w wyszukiwarce nazwy większości z w/w playerów, wypluwa dziesiątki rekordów i można przebierać ile się chce. W dodatku nie każdy ma środki, żeby taki filmik nakręcić, jeżeli ma być na prawdę konkretny - dobrze mieć przyzwoitą kamerę, umieć to dobrze przyciąć etc. Myślę, że "tradycyjna" recenzja z fotkami będzie ok.

 

Z resztą już KSY kiedyś kręcił takie filmiki... ;) I jakoś nie cieszyło się to specjalnym zainteresowaniem z tego co pamiętam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dotychczas na koncie żadnych recenzji, ale jeśli jest zapotrzebowanie to chętnie poświęciłbym swój czas na napisanie czegoś sensownego i nauczenie się fachu recenzenta.

 

Interesują mnie sennki IE 7 i ew. porównanie ich do um2.

Najpierw wypadałoby napisanie recenzji tego co aktualnie posiadasz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ja bardzo chętnie Clix2 vs i7. Tylko nie wiem czy odesłałbym clixa chłopakom czy zdefraudował. No tego obiecać nie mogę:) ale wiedzą jak mnie znaleźć więc może i bym się z nim rozstał.

 

-kolejna rzecz - chętnie porównam Vedia V39 do Laberg njoy lub smart. Chyba wolałbym smarta pomęczyć.

 

-na deser Q5 vs A3 vs Booster.

 

-z czystych nie porównawczych recek BARDZO chętnie myszę i Mpio MG300, Laberg TV.

 

Nie wiem tylko czy mój wrodzony krytycyzm nie jest nieco zabójczy od marketingowej strony :):)

No jak się Mario nie wystraszy (taka mała podpucha) to coś tam mógłbym skrobnąć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności