Skocz do zawartości

[d2] Firmware V2.57


Rekomendowane odpowiedzi

Krótki opis zapożyczony z cowonglobal.com:

 

Improved the maximum number of files (internal memory:4000 +external memory:4000)

 

Fixed the error to delete the recorded file when pause a file after recording if it is over the specified file size

 

Fixed the error of maximum recording time if set 32 kbps as recording quality

 

Fixed the error that does not recognize some SD cards

 

Miłego uaktualniania :)

 

INFO: LINK

 

DOWNLOAD: Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wybrzydzam ;), ale np. przeglądarka PDF byłaby kolejną fajną opcją. I czy budowa D2 zupełnie wyklucza zrobienie z niego odtwarzacza gapless?

 

Po namyśle... ostatnio nie dosypiam... ekspres by się przydał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to sam miałeś niezłą radochę, że na iPoo Touch da się PDFy przeglądać. :P

A zwiększenie limitu to taki konkret, który powinien być od początku. 4000 plików to wcale nie jest dużo gdyby ktoś chciał wrzucić do D2 kartę 32 Gb (bo chyba taka jest maksymalna pojemność SDHC?). To nawet dla karty 16 Gb nie jest dużo. ;)

 

EDIT:

Żeby nie było - cieszę się, że firma nie zapomina o tym odtwarzaczu i poprawia to co kuleje. Tylko, że każda kolejna wersja firmware'u zaczyna przypominać coś w stylu "poprawia problem z nagrywaniem z radia przy jakości 64 kbps, kiedy obsługujemy odtwarzacz prawą ręką, a lewą drapiemy się za uchem." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem frajdę, oczywiście, ale chciałem przez to powiedzieć coś zupełnie innego :)

 

toto co kupiliście (D2) to jest odtwarzacz, nie PDA (mimo że za takie możecie próbować go uznawać)... jedyny odtwarzacz który uzyskał pośrednią (nie bezpośrednią!) możliwość czytania plików PDF, to COWON A2... a i to też "nie tak do końca"...

 

... to tak, jakby oczekiwać, że nagle Apple chwyci coś na serce i wypuszczą uaktualnienie pozwalające na zrównanie możliwości 5G i 6G (co teoretycznie jest możliwe) albo przestaną pobierać opłatę za firmware/programy do Toucha :)

 

poza tym takie rzeczy kosztują - ktoś musi zapłacić za pracę programistów - nowy firmware jest z założenia darmowy, w końcu zapłaciliśmy za działający odtwarzacz (więc bugfiksy muszą być darmowe), a żeby wprowadzić "nowe ficzery" opłacalniej jest wypuścić nowy model różniący się od starego... właśnie ficzerami - za co można zedrzeć ponownie i co już zrobiło Apple z 5.5G a potem 6G :)

 

dlatego nie oczekujcie czytajki PDF-ów ani żadnych "rewolucyjnych zmian" w D2... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - fakt, ale zawsze jest jakieś "fajnie by było gdyby...". ;) Nie próbuję uznawać D2 za PDA, bo to rzeczywiście bez sensu. Służy mi przede wszystkim do słuchania muzyki i nagrywania wykładów. Z drugiej strony nowy Zune jakiś czas temu doczekał się odtwarzania gapless i ciągle się zastanawiam czy w D2 to jest tak, że się nie da czy tylko nikomu się nie chce/nie opłaca? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po prostu jestem realistą... poza tym daje mi to możliwość bycia "mile zaskoczonym" (nie żeby mi się już to kiedyś zdarzyło, ale... ;) )

 

a Zune to przecież evil-twór jeszcze bardziej evil-micro$oftu, więc wiesz... zuo w stanie czystym... ;)

 

dlatego na gapless też nie liczcie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje, to jeszcze archos 605 (pewnie ktorys z archosow tez, ale nie bede teraz sprawdzal) czyta pliki pdf. pewnie i tak nie wszystkie i na dodatek (z tego co czytalem na archosfans) wolno, ale zawsze mozna sie podratowac nim, jak trzeba cos koniecznie z takiego pliku przeczytac, a nie ma w poblizu alternatywy.

 

jako nowe dodatki do d2 mozna potraktowac aplikacje flash, ktore robia uzytkownicy. ot chociazby w zyciu bym sie nie spodziewal wikipedii w normalnym FW, a na flashu jest (tutaj http://www.iaudiophile.net/forums/showthread.php?t=20667).

dobrze, ze sa bugfixy. a ostatnio przeciez wypuscili wersje 16gb i to wystarczy na jakis czas, zeby znowu zwrocic na d2 uwage. nawet jesli maja jakis fajny pomysl na dodatek do fw, to rozwaznie by bylo poczekac az znowu o d2 ucichnie i trzeba bedzie sie ludziom przypomniec. ale raczej nie ma co liczyc na rewolucje - co sie mialo pokazac ciekawego w upgradeach juz bylo. przeciez to juz stary odtwarzacz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale archos to archos... przecież od archosów nawet rockbox się zaczął :)

 

faktem jest że zapomniałem o "możliwości danej użytkownikom w postaci flash lite", ale mimo nawet tego na PDF-y bym nie liczył (a przynajmniej nie zbyt szybko)...

 

[edit] opis tej wikipedii na D2 jest całkiem fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale archos to archos... przecież od archosów nawet rockbox się zaczął :)

 

faktem jest że zapomniałem o "możliwości danej użytkownikom w postaci flash lite", ale mimo nawet tego na PDF-y bym nie liczył (a przynajmniej nie zbyt szybko)...

 

[edit] opis tej wikipedii na D2 jest całkiem fajny :)

 

na archosa mam ostatnio chec i wlasnie fakt, ze od niego zaczal sie rockbox mnie dodatkowo motywuje

 

pdfy we flashu na d2... czy ja wiem... juz lepiej na pliki graficzne przerabiac i ta aplikacja do przegladania map sobie w d2 czytac/ogladac.

 

wikipedia bardzo fajna. potrzebuje troche dopracowania ze strony robinab, ale juz mozna co nieco przegladnac. niedawno czytalem watek o robieniu innych slownikow we flashu [ruscy ponoc juz od dawna maja, a teraz wlasnie robinb sie przymierza do przygotowania aplikacji pod inne wersje jezykowe]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale archos to archos... przecież od archosów nawet rockbox się zaczął :)

 

faktem jest że zapomniałem o "możliwości danej użytkownikom w postaci flash lite", ale mimo nawet tego na PDF-y bym nie liczył (a przynajmniej nie zbyt szybko)...

 

[edit] opis tej wikipedii na D2 jest całkiem fajny :)

A czy wszystkie archosy mogą mieć wgrywany rockbox, chodzi mi głównie o te z bardzo dużą pamięcią 100Gb i więcej, czy bez rockboxa, dzwięk jest dobry napoziomie Iadio czy Iriver, czy może lepszy? Sorry za OT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rockbox NIE ZMIENIA BRZMIENIA w sposób bezpośredni, wszystko co robi to np. zmienia equalizer czy ewentualnie dodaje gapless... ale jeśli odtwarzacz sam w sobie brzmi źle, to ani rockbox mu nie pomoże

 

poza tym wszystko masz dokładnie opisane na stronie rockbox.org (na samej górze strony głównej jest lista wspieranych odtwarzaczy, więc nawet nie trzeba znać języka...)

 

... ale odpowiem: nie, tylko "stare" archosy są wspierane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności