Skocz do zawartości

Laberg przyśpiesza - kolejny produkt 4.4" + TV OUT


Sylwik

Rekomendowane odpowiedzi

No bo dziwna sytuacja. Uploaduje filmik na rapidshare bo forum pozwala na załączniki tylko do 67 mb.

 

I sytuacja wygląda tak:

 

74 % (80762 KB from 75431 KB)

 

Upload speed: 12 KB/Sec, Time remaining: 0:00 minutes

 

A KB cały czas rosną. Nie wiem co się dzieje. ;/ Poczekam jeszcze chwilkę jak nie będzie hulało to wrzucę na coś innego.

 

EDIT: No i się zepsuło ;/. Teraz wrzucam na sendspace.com. Mam nadzieję, że za jakąś godzinkę będzie już na bank.

 

 

Filmiki to na youtube - i to nie żart - tam sporo już filmików do recenzji jest.

 

Do plików to ja ostatnio używam mediafire.com, może też być odsiebie.com - tego co prawda jeszcze nie testowałem, ale to jeden z niewielu polskojęzycznych. Przy kompresowaniu filmu pamiętaj również o skompresowaniu fonii... nie tylko wizja potrafi "ważyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fakt o youtubie nie pomyślałem. Co do kompresji to po prostu dałem w rar i tyle ;p

 

EDIT: Filmik wrzucił się na sendspace no ale forum nie dopuszcza hostingów. Wrzucam już 3 raz (trzecia godzina) tym razem na youtube i musi być ok.

 

Trzymajcie kciuki.

 

EDIT2: Wszystko jest. Wreszcie mogę się udać na zasłużony (?) odpoczynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porządku podaję linka do recki, którą zrobił Senshi: BIGboy recenzja

Tak dla porządku podaję linka do zbioru recenzji, w podpunkcie Laberg macie wszystkie jak do tej pory recenzje odtwarzaczy tej firmy.

Swoja droga jakoś mało tych recek. ;)

 

Index recenzji - KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepek zrob tak jak Khron robi z reckami, czyli walnij zdjecie ktore bedzie linkiem do recki i lajt :]

 

Zrobiłem :)

I nie będę ukrywać, że mam takie zasady, że jak publikuje jakiś tekst to tylko na swojej stronie i w żadnym innym miejscu.

Jak firma Laberg będzie zainteresowana dalszą współpracą, to na pewno pojawią się kolejne recenzje sprzętu ze stajni Laberg na mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(ulit @ 25.08.2008, 11:31)

Na zmianę czcionki nie licz. Kiedyś pisał o tym .ksy.

 

Co z tego, że pisał. On pisał o V, a to jest Laberg.

 

Czy sa jakies przecieki o aktualizacji softu BigBoya?

Na podstawie recenzji i wypowiedzi na forum jest jasne że aktualizacja oprogramowania bardzo by się przydała.

Ciekawe czy jakieś prace trwają, jeśli tak, to co poprawiają i kiedy jest spodziewana wrzutka na stronę Laberga?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa jakies przecieki o aktualizacji softu BigBoya?

 

Dołączam się do pytania. Od tego głównie zależy, czy zdecyduję się na zakup tego odtwarzacza, a właściwie dwóch. :)

 

Nie bardzo wiem, jaki stanowi problem dodanie sensownej polskiej czcionki. Przed oddaniem odtwarzaczy do sklepów nikt tego nie sprawdzał? Albo czy osoba, która za to odpowiadała, z czystym sercem była w stanie powiedzieć, że jest ok? Wiem, że to nie dotyczy tylko tych odtwarzaczy, ale połowy sprzętu na rynku. Ale to właśnie ten planuję kupić, więc tutaj mnie to zastanawia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w dłoni trzyma się kiepsko, w dwóch super, ale trzeba mieć naprawdę wyrobione paluchy, żeby w silikonie te klawisze wciskać. Za to ekran marzenie - 4,3 cala to w sam raz. :)

 

---

 

To na razie obiecanki, ale piszcie na laberg@laberg.pl co byście chcieli udoskonalić w BIGboy'u. Postaramy się Was miło zaskoczyć.

 

Do kiedy mozna podsylac propozycje? Bo po dwoch dniach testowania troche sie tego nazbieralo.

 

Jak bede mial chwile czasu, to walne recenzje na youtube, bo kamera sie za mna stesknila. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w dłoni trzyma się kiepsko, w dwóch super, ale trzeba mieć naprawdę wyrobione paluchy, żeby w silikonie te klawisze wciskać. Za to ekran marzenie - 4,3 cala to w sam raz. :)

 

---

 

 

 

Do kiedy mozna podsylac propozycje? Bo po dwoch dniach testowania troche sie tego nazbieralo.

 

Jak bede mial chwile czasu, to walne recenzje na youtube, bo kamera sie za mna stesknila. ;]

 

Można jeszcze słać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem pare dni temu juz, ale teraz zobaczylem w koncu fotki ebooka z Vedii T8 i...

 

No panowie z Laberga - porazka niestety.

 

Zapomnialem o tym napisac w mailu, ale brak wyswietlania czytanej strony i calkowitej ilosci stron jest bardzo wkurzajacy. Rozumiem, ze ciezko byloby obliczyc na ktorej jestesmy stronie w przypadku przewijania linijka po linijce, ale pokombinowac z zaokraglaniem ulamkow chyba sie da. W dodatku przewijanie linijka po linijce jest malo wygodne, a automatyczne przewijanie piksel po pikselu zbyt wolne, zeby oplacalo sie je wlaczac.

 

Nie bardzo tez rozumiem, czemu nie da sie rozwinac tekstu na cala szerokosc ekranu - w koncu po to jest on taki duzy, aby te wielkosc wykorzystywac.

 

Poza tym to przyciemnione tlo moze i pomaga przy jasnych (przy bialej czcionce) lub kolorowych tapetach, ale jesli ustawiam ciemna tapete, to... przyciemnione tlo jest jasniejsze, niz tapeta ktora ustawiam. Powinna byc co najmniej mozliwosc wylaczenia tego tla, a do tego do wyboru rowniez jasne tlo, bo w tej chwili zmiana na czarna czcionke mija sie z celem, a naturalny sposob czytania to wlasnie czarne na bialym. Choc byc moze ekran bilby wtedy za bardzo po oczach.

 

Ponadto w opcjach ebooka (klawisz mode) powinna byc mozliwosc zmiany rozmiaru czcionki. Wychodzenie do menu glownego aby zmienic w ustawieniach glownych jest bardzo niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem o tym napisac w mailu, ale brak wyswietlania czytanej strony i calkowitej ilosci stron jest bardzo wkurzajacy. Rozumiem, ze ciezko byloby obliczyc na ktorej jestesmy stronie w przypadku przewijania linijka po linijce, ale pokombinowac z zaokraglaniem ulamkow chyba sie da. W dodatku przewijanie linijka po linijce jest malo wygodne, a automatyczne przewijanie piksel po pikselu zbyt wolne, zeby oplacalo sie je wlaczac.

 

Podawanie ilości stron mija się z celem, gdyż zmiana wielkości czcionki powoduje automatycznie ich zmianę. Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem byłoby podawanie w procentach ilości przeczytanego tekstu, choć nie wiem po co, system zakładek i zapamiętywanie ostatnio czytanej strony są wystarczające, dobrze się sprawdzają.

 

Mylący jest odwrotny kierunek przewijania stron - we wszystkich menu aby przejść w dół należy nacisnąć trigger w lewo, natomiast aby przewinąć tekst w dół trzeba nacisnąć triggera w prawo. Dodatkowo w menu ebooka nie działa lewy trigger i główny przycisk.

 

Brakuje również, przy przewijaniu stron, powtórki ostatniej linijki z poprzedniej strony.

 

Nie bardzo tez rozumiem, czemu nie da sie rozwinac tekstu na cala szerokosc ekranu - w koncu po to jest on taki duzy, aby te wielkosc wykorzystywac.

 

Przyłączam się do propozycji, prawdopodobnie zniknął by wtedy problem z kolorem tła. Sugeruję również likwidacje górnego paska z nazwą pliku - niepotrzebny ozdobnik.

 

Na razie nie mam informacji nt. nowego softu do BIGboya. Ale rozumiem wasz ból, czcionkę przydałoby się zmienić. W tym tygodniu w Chinach świętują. Może w przyszłym uda mi się coś ustalić.

 

Czy święta w Chinach już się skończyły?

Czy wiadomo coś o nowym sofcie?

Co będzie zmienione i kiedy będzie dostępny?

Jakie są propozycje zmian, nie ma sensu aby każdy pisał "zmieńcie czcionkę, jesy beznadziejna".

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie ilości stron mija się z celem, gdyż zmiana wielkości czcionki powoduje automatycznie ich zmianę.

 

Wystarczy aby soft policzyl ilosc linijek, na jakie podzielil tekst i podzielil przez liczbe linijek wyswietlanych na jednej stronie. Byle edytor tekstowy to potrafi.

 

Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem byłoby podawanie w procentach ilości przeczytanego tekstu, choć nie wiem po co, system zakładek i zapamiętywanie ostatnio czytanej strony są wystarczające, dobrze się sprawdzają.

 

1. Bardzo lubie opowiadania SF. Ale opowiadania maja bardzo rozna dlugosc - jedno potrafi byc nawet dziesiec razy dluzsze od drugiego. Nie znajac jej, nie jestem w stanie wymierzyc, ktore opowiadanie zdaze przeczytac np. w pociagu lub autobusie, tym bardziej jesli wrzucam na pamiec odtwarzacza setke opowiadan (tak wlasnie zrobilem z elektroniczna wersja opowiadan z Nowej Fantastyki - mam je wszystkie w wersjach papierowych, wiec to nie piractwo i nie lamie regulaminu forum ;) ).

 

2. System zakladek to fajna sprawa, ale ma to do siebie, ze czasem sie myli.

 

3. Przeczytalem polowe ksiazki na papierze lub komputerze, przerzucam na ebooka i... za diabla nie jestem w stanie sie odnalezc, przewijajac 500 stron ebooka, zeby odnalezc odpowiedni fragment. Podobnie, jesli pozniej przeczytam kolejnych 50 stron ksiazki w wersji papierowej i potem znowu wroce do ebooka. Dzieki stronom, jestem przynajmniej w stanie okreslic czy znajduje sie w ebooku w polowie, czy pod jego koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy aby soft policzyl ilosc linijek, na jakie podzielil tekst i podzielil przez liczbe linijek wyswietlanych na jednej stronie. Byle edytor tekstowy to potrafi.

 

3. Przeczytalem polowe ksiazki na papierze lub komputerze, przerzucam na ebooka i... za diabla nie jestem w stanie sie odnalezc, przewijajac 500 stron ebooka, zeby odnalezc odpowiedni fragment. Podobnie, jesli pozniej przeczytam kolejnych 50 stron ksiazki w wersji papierowej i potem znowu wroce do ebooka. Dzieki stronom, jestem przynajmniej w stanie okreslic czy znajduje sie w ebooku w polowie, czy pod jego koniec.

 

Nie jestem ekspertem, lecz wydaje mi się że ebook w BigBoy-u działa tak, jak notatnik w Windows i nic po za tym.

A więc chyba nie nalezy się spodziewać żadnych udogodnień, niestety.

Ebook nie potrafi nawet poprawnie przenosić wyrazów do następnego wersu.

 

Konkurencja oprócz lepszej, ładniejszej czcionki prawdopodobnie nie oferuje nic więcej, jeśli tak to proszę o porównanie (foto).

Oczywiście w odtwarzaczach w których zainstalowany jest system operacyjny (Symbian, Windows), mozliwości są większe, ale to już inna klasa.

 

Ciekawe co w tym temacie (mozliwosci ebooka w Bigboyu) moze nam przekazać Sylwik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem przerzucania to jeszcze mozna wytrzymac, bo sie przynajmniej wiecej miesci na stronie. Ale zawezony ekran i tak skutecznie to niweluje.

 

------

 

Kolejna sprawa - podczas czytania ebooka, przycisk po lewej stronie moglby sluzyc pauzowaniu muzyki. Przynajmniej jako opcja. Bo brak pauzowania muzyki jest bardzo niewygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności