Skocz do zawartości

nJoy - nowy soft


Sylwik

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni walczymy z nowym softem do nJoya. W zasadzie jest on już gotowy, jednak chcemy żeby aktualizacja była dla Was jak najprostsza, czyli wrzucacie pliki z firmware restartujecie playera i update robi się sam. Walka z tym wciąż trwa. Ale jeżeli ktoś z Was się niecierpliwi to proszę wysłać maila na laberg@laberg.pl podeślemy nowy firmware wraz z instrukcją jak dokonać aktualizacji. Sposób aktualizacji nie jest może prosty, ale do przejścia.

 

Nowy soft dodaje menu w j.polskim, umożliwia poprawne czytanie polskich znaków w e-bookach no i gry są w j.angielskim nie chińskim smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wszystko co polepsza soft czy tylko tyle co pamiętasz? Ew. chciało ci się wymienić? Tzn taką mam nadzieję, bo menu w j. polskim jest raczej niczym przy totalnie spartaczonych shuffle, braku własnych ustawień EQ, choć wg zapewnień instrukcji można samemu ustawić czy choćby takie bzdety które totalnie zalatują chińską tandetą jak krzaki zamiast ang napisów na głównym ekranie podczas słuchania muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wszystko co polepsza soft czy tylko tyle co pamiętasz? Ew. chciało ci się wymienić? Tzn taką mam nadzieję, bo menu w j. polskim jest raczej niczym przy totalnie spartaczonych shuffle, braku własnych ustawień EQ, choć wg zapewnień instrukcji można samemu ustawić czy choćby takie bzdety które totalnie zalatują chińską tandetą jak krzaki zamiast ang napisów na głównym ekranie podczas słuchania muzyki

 

To jest tyle co widziałem tak na szybko. Odnośnie krzaków to z tego co pamiętam już ich nie ma. Co do shuffle i własnych ustawień EQ to zerknę później i dam znać.

 

Szufla niestety bez zmian. Trzeba będzie z tym zawalczyć przy kolejnej wersji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne. Testowałem shuffle nie tylko ja i wydaje się, że opcja jest naprawiona. Odtwarzacz nie zapamiętuje losowania. Przy włączeniu na nowo odtwarzacza losuje on inne piosenki, a nie jak miało to miejsce poprzednio, ciągle w tej samej kolejności.

 

Nie możesz się doczekać nowego softu? To zaraz go dam ;]. Jest to oryginalny soft Laberga. Instalując go nie tracisz gwarancji. Różni się on od wersji końcowej tylko tym, że jest trudniejszy w instalacji. Nie jest ona zbytnio trudna, ale jak ktoś jest niepewny zawsze może zaczekać ;]

 

Witam,

proszę ściągnąć pliki:

 

Driver: http://www.laberg.pl/Download/Driver.zip

Firmware: http://www.laberg.pl/Download/243h upgrading tool.zip

Instrukcja aktualizacji: http://www.laberg.pl/Download/Instrukcja.xls

 

 

Proszę postępować zgodnie z instrukcją, która jest w pliku excel. Na samym początku proszę rozpakować wszystkie pliki. W trakcie aktualizacji kasowane są pliki znajdujące się w odtwarzaczu.

 

A ja od Sylwika. Pracujesz w Labergu? Chciałbym dostać pełny dziennik zmian. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne. Testowałem shuffle nie tylko ja i wydaje się, że opcja jest naprawiona. Odtwarzacz nie zapamiętuje losowania. Przy włączeniu na nowo odtwarzacza losuje on inne piosenki, a nie jak miało to miejsce poprzednio, ciągle w tej samej kolejności.

 

Nie możesz się doczekać nowego softu? To zaraz go dam ;]. Jest to oryginalny soft Laberga. Instalując go nie tracisz gwarancji. Różni się on od wersji końcowej tylko tym, że jest trudniejszy w instalacji. Nie jest ona zbytnio trudna, ale jak ktoś jest niepewny zawsze może zaczekać ;]

A ja od Sylwika. Pracujesz w Labergu? Chciałbym dostać pełny dziennik zmian. :)

 

Senshi - jak ktoś Ci daje coś na priva to raczej nie po to żebyś rzucał do publiki. Efekt jest taki, że podanie przez Ciebie linki zostały zablokowane.

 

A co do szufli - skoro została poprawiona to nic tylko się cieszyć. Każdy może się pomylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufla niestety bez zmian. Trzeba będzie z tym zawalczyć przy kolejnej wersji softu.

 

Szufle jest naprawione, choć w można uznać że połowicznie.

Co prawda odtwarza losowo - i faktycznie za każdym podejściem w innej kolejności, ale lista utworów czyli "wszystkie utwory" nie jest układana losowo.

 

 

Jeśli można, to miałbym pytanko - kto pracuje nad nowym softem ? Chiny (Onda), czy może też ktoś w PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek_67 uważasz, że lista utworów powinna być szuflowana? Przecież to debilizm. Kawałki się szuflują, chcę jakiś kawałek znaleźć to wychodzę do listy utworów i go szukam. Gdyby utwory były nie po kolei to przy 800 utworach znalezienie jednej piosenki graniczyłoby z cudem. Inna sprawa, że gdy przesuwamy jopy w prawo to idziemy do kolejnej piosenki w kolejnosci a nie shuflowanej. Mi to w sumie obojętnie.

A kolejność zawsze możemy wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek_67 uważasz, że lista utworów powinna być szuflowana? Przecież to debilizm. Kawałki się szuflują, chcę jakiś kawałek znaleźć to wychodzę do listy utworów i go szukam. Gdyby utwory były nie po kolei to przy 800 utworach znalezienie jednej piosenki graniczyłoby z cudem. Inna sprawa, że gdy przesuwamy jopy w prawo to idziemy do kolejnej piosenki w kolejnosci a nie shuflowanej. Mi to w sumie obojętnie.

A kolejność zawsze możemy wyłączyć

 

 

Wydaje mi się że lista nie powinna być szuflowana, ale taka opcja występuje w ustawieniach. I nie jest realizowana. To chyba nawet dobrze wyszło. Ale wskazane by było żeby przy losowym odtwarzaniu przechodziło do następnego losowo wybranego kawałka po ręcznym "popchnięciu".

A tak po prawdzie, to odtwarzanie losowe jest mi całkiem zbędne :]

 

Bardziej przydała by się opcja zapamiętywania miejsca zatrzymania - do audioboków :)

 

Rany.. współczuję tym którzy będą chcieli przetłumaczyć nasze "propozycje" chińczykom, jeśli oczywiście będą one brane pod uwagę, i jeśli to chińczycy robią oprogramowanie :)

 

Wrzuciłem dzisiaj ebooka - i się trochę przyłamałem... małe fonty.. to już nie dla mnie, te duże... jeszcze na styk mogą być... szkoda że nie są w stanie utrzymać się w jednej linii.. "spolszczone" czcionki są innego kroju, wielkości i są wyżej niż pozostałe. A najbardziej mnie dobiło dzielenie wyrazów... Nie mogę się w tym doszukać żadnej logiki, czasem, do nowej linii przerzucana jest tylko jedna litera. Przedtem problem był praktycznie tylko z przecinkiem, który potrafił być przeniesiony. Teraz to enigma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denhur miło, że takowe propozycje dajesz ale myślę, że od tego jest serwis

jeśli coś się spierdzieli np po wykonywaniu instrukcji serwisu zawsze łatwiej dochodzić swoich praw niż jak soft pochodzi od osoby 3

czyż nie ?

 

Tylko, że to JEST firmware od Laberga, ten sam, który był udostępniany przez nich dopóki ktoś nie podał linków do niego na forum ;) A poza tym - nie chcesz, nikt Ci nie karze, mówiętylko, że mogę podesłać te pliki dla chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy napisać na laberg@laberg.pl :)

 

 

I oto chodzi :)

 

Odnośnie aktualizacji - u brata bliźniaka Onda VX979+ w celu aktualizacji firmware należy wgrać pliczek HXF w główny katalog. Potem przy wyłączonym playerku wcisnąć joy'a i włączyć odtwarzacz. Ale tam dotyczy to v 1.21. Do tego dążycie w v1.31?

 

Pytanko - jest gdzieś dostępna lista błędów w nJoy nad poprawą których pracujecie? Nie chciał bym zawracać głowy problemami o których już wiadomo.

 

Chińczycy mocno pracują nad innym odtwarzaczem z chipem ingenic (zreszta takim samym jak w njoy) AINOL 2000SE - udało im sie już częściowo dołożyć symulator gierek FC - przynajmniej tak wynika z tłumaczenia ;)

 

Pojawiły sie już narzędzia do rozpakowania i spakowania plików HXF. Dołożywszy do tego oprogramowanie do "boot usb" które udostępniliście z 1.31 .. A na ftp ingenic'a cała masa tool'sów dla programistów - przyszłość zapowiada się ciekawie :)

 

I oczywiście - wiem o gwarancji, itd... ale czasem kusi żeby coś "poprawić" ;)

 

Edit: Ta aplikacja do aktualizacji oprogramowania nie jest jednak całkowitą nowością ;)http://bbs.v15i.com/viewthread.php?tid=93431

Wygląda znajomo ?

p.s. Określiłem to jako "boot usb", ponieważ właśnie tak to działa.. a przynajmniej tak mi się wydaje na podstawie lektury na stronie ingenic'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... jak powinna wyglądać aktualizacja ? bo mi co chwila wyskakują krzaczki z cyferkami ;/ i to już od 13 minut. niektóre mają "!" . ;/

 

 

Wyglądaja znajomo. ;)

 

Na przyszłość - tekst ten mozna skopiować, wkleić do pliku txt (notatnik), a potem wysłać do tłumaczenia online - tu: http://www.worldlingo.com/en/products_serv...translator.html

 

Chinese Simplified -> English.

 

Taka zabawa z lewym dużym przyciskiem w tej aplikacji sugeruje że służy on do zainstalowania sterownika:

 

Starts to install the driver…

Installs the initialization to complete…

Inspection actuation disposition…

Is registering the actuation…

The actuation registration completes…

The driver installment completes…

 

Attention: After installs the actuation, when holds down the MP4 A-B key fever records, WINDOWS springs found the new hardware window;

Please single-click “the next step " button until to complete..

 

Zaś tłumaczenie domyślnie wyświetlanego tekstu wygląda tak:

Operating guide:

The first fever records in front of the system please first to install the driver, the concrete step is as follows:

First, actuation installment:

When MP4 and the computer do not connect, the click “the installment actuation” the button, after prompts installs successfully, the sequence of operation is as follows:

1), “the power source key” pulls out MP4 to the OFF end (right margin);

2), holds down “the A-B key”, simultaneously uses the USB line the computer and the small machine joint;

3), the computer end springs when installs the window, the choice springs in the window “the automatic selection software” the option;

4), the click “the next step”, completes the installment;

Second, the fever records the system

1), “the power source key” pulls out MP4 to the OFF end (right margin);

2), holds down “the A-B key”, simultaneously uses the USB line the computer and the small machine joint;

3) after, the computer right lower extremity springs connects the successful icon, the click “the fever records the system” the button;

4) after, the prompt fever records successfully, COPY system data;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4 razem dopiero się udało. ale jest jeden problem... gdy wchodze w wszystkie pliki muzyczne playerek zalicza zwiechę.

 

 

Dziwny przypadek. Może to jakiś problem z zakłóceniami podczas przesyłania danych. Albo zasilacz kompa sieje, albo zakłócenia zewnętrzne (tv, komórka). Sugerował bym ponowne flashowanie z innego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ten 4ty raz był na innym kompie robiony. gdy daje by otworzył foldery z muzyką to jest wszystko ok. Czy może jest to problem zbyt wielu plików nie wiem.

 

Ile plików wrzuciłeś?

Czy przy uruchamianiu playerka widać przeglądane pliki mp3?

Czy robiłeś ""Aktualizacja biblioteki" - w menu Muzyka (ostatnia pozycja)?

Czy używasz zewnętrznej karty pamięci ?

 

To takie kilka pytań aby można było spróbować porównać.

Ja mam ok 90 mp3, tylko na pamięci wewnetrznej. W 4 katalogach, z tego 2 z podkatalogami.

I brak problemów z "Wszystkie utwory" jeśli chodzi o przeglądanie "listy odtwarzania muzyki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - jest gdzieś dostępna lista błędów w nJoy nad poprawą których pracujecie? Nie chciał bym zawracać głowy problemami o których już wiadomo.

 

Nie ma problemu, prześlij na laberg@laberg.pl co byś chciał żeby zostało poprawione. Jeżeli coś się powtórzy to też jest dobra informacja, bo wiadomo, że jest to bardziej widoczne. Jakoś trzeba ustalać priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności