Skocz do zawartości

Recenzja Sony NWZ-A815


wuwu

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja odtwarzacza Sony NWZ-A815

Pewnego dnia napisałem na stronie internetowej forum HiFi i Muzyka post o treści "tak" stając się jednocześnie właścicielem Vedii V39 o pojemności 4gb. Po paru tygodniach doszła upragniona paczka z nagrodą. Włączam. Katastrofa!

Przeraziło mnie dotykowe sterowanie...

Nie wyobrażałem sobie obsługi tego odtwarzacza na co dzień.

Postanowiłem go sprzedać i kupić w podobnej cenie coś „zwykłego”. Najpierw napaliłem się na Cowona F2, później na iRivera E100. Następnie na Sansę Fuze i Cowona U5. Nie miałem jednak cierpliwości czekać na te dwa ostatnie odtwarzacze. Postanowiłem więc kupić mało popularnego na Naszym forum Sony NWZ-A815.

 

1: Opakowanie:

 

Po rozszarpaniu „kurierskiej” folii zabezpieczającej ujrzymy małe, biało-granatowe pudełeczko. Jest dość ciężkie. Po wyjęciu kartonowej wkładki możemy zobaczyć masę bezużytecznej makulatury, równie bezużyteczną płytę CD, słuchawki, Kabel USB, podstawkę pod odtwarzacz, przedłużkę do słuchawek, tipsy do słuchawek no i sam odtwarzacz.

 

2: Pierwsze wrażenie:

 

Sony nie jest dużym odtwarzaczem. Ma płaską, metalowo-plastikową obudowę, na której mamy z przodu trzy przyciski. Jeden kierunkowy, guzik „Option” i przycisk „Back”. Z tyłu mamy tylko suwak Hold. Ciekawie wygląda bok odtwarzacza, przez który przebiega lustrzany zwężający się pasek. Z boku mamy też przyciski do zmieniania głośności i Reset. Od dołu mamy po środku wejście na kabel USB, a obok gniazdo słuchawkowe.

 

3. Odpalamy:

 

Klikam przycisk Option uruchamiający odtwarzacz i co? Nic. Odtwarzacz całkowicie rozładowany. Po podłączeniu pod usb komputer instaluje jakieś sterowniki. Gdy to skończy odtwarzacz jest wykrywany w komputerze jako „urządzenie multimedialne”.Pełne naładowanie trwa ok. 1,5h. Muzykę wrzucamy do odtwarzacza przez „Drag & Drop”

Po włączeniu odtwarzacza ukazuje nam się główne menu odtwarzacza o następujących opcjach do wyboru:

-Intelligent Shuffle – Odtwarzanie wszystkiego w trybie losowym.

-Initial Serach – Ciekawa opcja, możemy wyszukiwać Artystę, Album lub Piosenkę przez

podanie pierwszej litery.

-Clock Display – Zegar

-Photo Library – Zdjęcia

-Music Library – Przeglądarka plików muzycznych

-Video Library – Filmy

-Settings – Ustawienia

-Playlists – Playlisty (można je wygodnie robić używając WMP11)

-Now Playing – Teraz odtwarzane.

 

4. Słuchawki:

 

W zestawie dostajemy słuchawki Sony MDR-EX082. Porównać mogę je jedynie do Philipsów SHE9500. Niszczą je. W SHE9500 przeważał bas, scena była wąska, a separacja dźwięków po prostu słaba. Wszystko instrumenty były jakby zmiksowane w jedną całość. W EX082 bas pojawia się rzeczywiście gdy jest potrzebny, w SHE9500 był praktycznie zawsze i wszędzie. Scena podobna, separacja jest nieco lepsza.

Można się przyczepić do wygody ich noszenia. Ciężko się je też zakłada. Ale można im to wybaczyć. Imho są co najmniej 2x lepsze od Philipsów.

 

5. Dźwięk:

 

Nie będę się zbytnio rozpisywał bo nie potrafię opisywać brzmienia. Jest ciepłym odtwarzaczem. Dźwięk jest „z życiem”, barwny, miło się go słucha. Wokal jest nieco schowany wśród perkusji i gitar. Jest przez to nieco „mulasty” jak to niektórzy określają. Scena jest blisko słuchacza. Ma sporo dodatków i polepszaczy dźwięków, min. VPT surround, DSEE, Clear Stereo, Dynamic Normalizer. Nie zabrakło też User EQ. Bez problemu napędza większe słuchawki zamknięte (Technics Rp-F350) wątpię, czy ktoś wytrzymałby z nimi na pełnej skali.

 

6. Filmy i Zdjęcia:

 

Nie chciałem się tym zbytnio bawić. Przecież odtwarzacz jest do muzyki. W czasie przeglądania zdjęć można włączyć pokaz slajdów, zmienić orientację obrazu. Filmy się dosyć przyjemnie ogląda, ale tylko niezbyt długie, póżniej zaczynają boleć oczy. Możemy regulować kontrast obrazu.

 

7. Podsumowanie:

 

Pewnie zaraz mnie spytacie: „Czemu nie kupiłeś E10”?

Zdecydowałem się na Sonego z paru powodów.

-Duży czytelny wyświetlacz, który umila obsługę na co dzień.

-Szybki interfejs, nic się nie zacina

-Znakomite wykonanie i wygodne przyciski.

-Mniejsze wymiary od E10

-Słuchawki w zestawie

-Jest piękny :P (Maba, nie marudź :P )

 

Byłem w stanie poświęcić podobno znakomity dźwięk E10 dla tych wyżej wymienionych podpunktów. Naprawdę polecam ten odtwarzacz, wszystkim!

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

@wuwu

 

Parę zdjęć:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Duży czytelny wyświetlacz, który umila obsługę na co dzień.

-Szybki interfejs, nic się nie zacina

-Znakomite wykonanie i wygodne przyciski.

-Jest piękny :P (Maba, nie marudź :P )

Właśnie dlatego jest wyjątkowo kuszący.

 

Ale już mniej kuszący, gdy pomyślę o:

- braku kompatybilności z ogg

- max 8GB

 

Wygodnie się nawiguje mając taki duży wyświetlacz

Popieram.

 

Przy okazji zapytam, czy nawigacja po zbiorach muzyki odbywa się wyłącznie poprzez tagi, czy można również przez foldery? :huh: Z opisu menu można wywnioskować, że tylko po tagach...

Ajj, duży minus :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam, czy nawigacja po zbiorach muzyki odbywa się wyłącznie poprzez tagi, czy można również przez foldery? :huh: Z opisu menu można wywnioskować, że tylko po tagach...

Ajj, duży minus :/

 

Bawiłem się sony NWZ-A61x w sklepie i z tego co pamiętam to można było też po folderach, więc w NWZ-A815 pewno też się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam, czy nawigacja po zbiorach muzyki odbywa się wyłącznie poprzez tagi, czy można również przez foldery? Z opisu menu można wywnioskować, że tylko po tagach...

Ajj, duży minus :/

można nawigować po tagach i folderach - jak komu wygodniej ;) (ja wolę jednak po tagach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzedziłeś mnie z recką :P

krótka, przejrzysta, ciekawa, dobra robota!

niedługo pewnie będę musiał się rozstać ze swoim soniaczkiem ze względu na pamięć (4 GB), w chwili obecnej zostało mi z 150 MB wolnego miejsca... może uda mi się tanio dorwać wersję 8 GB :D

a player znakomity!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzedziłeś mnie z recką :P

krótka, przejrzysta, ciekawa, dobra robota!

niedługo pewnie będę musiał się rozstać ze swoim soniaczkiem ze względu na pamięć (4 GB), w chwili obecnej zostało mi z 150 MB wolnego miejsca... może uda mi się tanio dorwać wersję 8 GB :D

a player znakomity!

a nie lepiej poprostu wymieniać na bierząco muzykę pomiedzy PC>Playerek? ;)

 

[edit: na twoją recenzję Sebastian też czekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do folderów i tagów wchodzisz przez opcję "music library"

W takim razie super :)

 

wuwu: gratki doskonałego wyboru, tak trzymaj ;) ale i tak do niektórych nie dotrze, że Sony robi świetne odtwarzacze, bo dla nich Sony = shit (analogicznie jak Microsoft).

 

podsumowując: Sony <3

Nie nie nie Douglaz, mylisz pojęcia. Sony jest w porządku. To Sony Ericsson= shit :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwu: gratki doskonałego wyboru, tak trzymaj ;) ale i tak do niektórych nie dotrze, że Sony robi świetne odtwarzacze, bo dla nich Sony = shit (analogicznie jak Microsoft).

 

podsumowując: Sony <3

Dzięki ;)

Nie nie nie Douglaz, mylisz pojęcia. Sony jest w porządku. To Sony Ericsson= shit

Aha,

Najpierw chciałem zrezygnować z Sonego (przed zakupem), bo spodziewałem się wykonania 'ala' K510i. Na szczęście A815 jest o wiele lepiej złożony. Interfejs też jest szybszy niż w telefonie

Ale już mniej kuszący, gdy pomyślę o:

- braku kompatybilności z ogg

- max 8GB

co do Ogg, to szkoda że ich nie odtwarza, ale jest AAC :)

Niedługo pojawi się w PL Sony A729, który będzie mieć 16Gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie Douglaz, mylisz pojęcia. Sony jest w porządku. To Sony Ericsson= shit

 

tak się składa, że firmy Sony i SE mają ze sobą bardzo nie wiele wspólnego, to obie sobie cenie. zgodze się, ze w SE często wykonanie sprawia wątpliwe wrażenie, ale te telefony są jedynimi, które są inteligentnie zrobione imo. zresztą teraz to już większość telefonów jest słabo zrobiona (żeby nie było, Nokia nie ma lepszego wykonania niż SE, a przy tym jest droższa, ma gorszy interfejs i możliwości, a i zazwyczaj Nokie z wyglądu są ohydne); jako tako solidnie zrobione sa Samsungi.

prawdą jest, że Sony jest w porządku, natomiast nieprawdą jest, ze nie jedzie się po tej korporacji (niesłusznie!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Sony cenię za... PlayStation ^_^ A przynajmniej PS1/2 i PSP, bo do PS3 mam mieszane uczucia.

Playery też robią stosunkowo dopracowane jeżeli chodzi o konstrukcję i jakość wykonania.

 

Ja o SE tak tylko niewinnie zażartowałem ;)

Lepiej w ogóle podarować sobie dyskusje o stylistyce. Dla mnie praktycznie wszystkie SE poza M600, X1, P1, K610 są nieciekawe stylistycznie. Na początku większość mi się podoba ale kończy się to po opatrzeniu (np. W760) czy ujrzeniu telefonu na żywo (K800) :/ Nokia natomiast dysponuje zastępami ładnych telefonów, jak: 5610, 6300, 6220, 6210, 6500 Slide, 8600, 8800, 9300 (:D), E50, N81, N95 ;>

 

I szczerze mówiąc już wolałbym Symbiana z rozdzielczością 208x176 niż SE z 220x176 jeżeli chodzi o interfejs (zarówno wygląd jak i użyteczność).

 

Dobra, już się zamykam, takie rozmowy to przecież w innym dziale a i tak nie prowadzą one do niczego :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było celowe, hehe <joke>

A px100 podobno lepsze są do zimnych playerów, a sony zdecydowanie jest cieeeeepły ;)

No to jak jest ciepły to może jeszcze coś innego? Bo faktycznie, PX100 mogą niezbyt zgrać się z ciepłym playerem. No ale to nie miejsce do dyskusji na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wuwu, chciałem nieco sprostować - miałem tego Soniaka w ręce, i całokształt wypadł nieźle. Fajne wykonanie, odpowiedni wyświetlacz i w miarę ładny - tylko nie podoba mi się ułożenie tych przycisków.

 

Jest mniejszy i zgrabniejszy od Samsunga Z5 - wykonanie na podobnym poziomie (ale plus dla Soniaka, bo Z5 ma beznadziejne sterowanie, imho) :)

 

Generalnie, jeżeli dźwięk Ci odpowiada - polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności