Skocz do zawartości

Akumulatorki


Aston

Rekomendowane odpowiedzi

pojemność nie ma żadnego znaczenia. ważne jest napięcie. im więcej megawatów tym lepiej, dłużej player będzie grał. ale nie podłączaj pod 220 V bo puścisz go z dymkiem. napięcie stałe od 1.65 do 1.2 V, czyli z baterii alkaicznej lub aku ni-mh, ni-cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASTON

 

Nie spowoduje. im większe tym lepiej ale kupuj tylko firmowe (Panasonic, Energizer, Philips, GP)

 

 

pojemność nie ma żadnego znaczenia.

ma znaczenie zasadnicze! im większa pojemność ogniwa (wyrażana w miliamperogodzinach [mAh]) tym dłużej będziemy mogli cieszyć się muzyką.

ważne jest napięcie. im więcej megawatów tym lepiej, dłużej player będzie grał.

[??]

ale nie podłączaj pod 220 V bo puścisz go z dymkiem.

po primo: od zeszłego roku mamy już sieć 230V

 

po secundo: a gdzie niby miałby do playera te dwieściedwadzieścia podłączyć?

napięcie stałe od 1.65 do 1.2 V,

napięcie baterii: 1,5V

napięcie akumulatorków: 1,2V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wyjaśniam - aby player prawidłowo działał musi być bateria / aku o właściwym napięciu. pojemność dla samego działania jest obojętna. im więcej megawatów - czyli przy stałym napięciu można zmieniać pojemność P = V*A. więcej A , dłuzej gra :)

 

co do sieci 230 V - może warto zmierzyć jednak to napięcie bo norma zezwala na pewne odchylenia + / -

Najczęściej /u mnie/ jest napięcie rzędu 222 V, skacze co najwyżej do 226 V. dlaczego - nie wiem.

 

podłączyć playerka można pod dowolne napięcie celem zrobienia z niego chmurki dymu - pozwól, że nie będe tu podawał sposobów, bo jak ktoś by chciał skorzystać z takiej porady ... nie chce mieć tego na sumieniu. to może być niebezpieczne przerabianie końcówek np. od usb.

 

napięcie znamionowe baterii - 1.5 V, nie obciążone mają więcej /baterie/.

inna sprawa, że napięcie należy mierzyć pod obciążeniem :) więc tutaj zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Naładować Akumulatorki Do Pojemności 2500mAh Trzeba Mieć Ładowarkę Która Potrafi Naładować Je Do Takiej Pojemności W Innym Przypadku Akumulatorek O Pojemności 2500mAh Będzie Ładowany Ładowarką Która Obsługuje Akumulatorki 2300mAh (Bardziej Popularne) I Nie Naładuje Więcej Np. Do Pojemności 2500mAh

To Akumulatorek Chcąc Czy Nie Chcąc Zostanie Naładowany Do Pojemności 2300mAh

Sam Posiadam Ładowarkę I Akumulatorki Energizer I Sprawują Się Nieźle Niestety Uniwersalna Mikroprocesorowa Ładowarka Ma Ograniczenie I Ładuje Zawsze Do Pojemności 2300mAh A Ładowarki Energizer Obsługujące 2500mAh Są Podejrzanie Drogie

Primo W Starym Mokotowie Nadal Jest Napięcie 220V A Przeważnie Sporo Poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napięcie sieci ma tutaj najmniejsze znaczenie bo to to tylko zasila nasze użądzenia tak więc jak wam czajniki w domu nie wybuchają to widocznie w sieci macie cirka 220V. Odnosnie akumulatorków.

 

Pojemność jak tutaj kilka osób wspomniało ma najważniesze znaczenie.

 

Im więcej mAh tym lepiej. Dodam jedynie że takowe posiadają jedynie akumulatory NI-MH ( niklowo wodorkowe ) lub Polimerowe itp, niestosowane jako ogniwa AA lub AAA. Odnośnie ładowania to dla akumulatorka ma to znaczenie. Typowy akumulator ma napięcie 1.2 V, to że można go naładować do 1.5 V o niczym nie świadczy bo jego jedyna energia brana jest z tych mAh. Akumulator 2500 powinno się ładować prądem o 1.2V o napięciu 0.1C co znaczy dla tego przykładu 250 mAh przez okres 12-14 h.

 

Każda ładowarka tzw. mikroprocesorowa ma układ kontroli ładowania który zabezpiecza przed przegrzewaniem lub przeładowaniem akumulatora co prowadziło by do jego wybuchu. Co i tak pozwala naładować akumulator 2500 do jego nominalnej pojemności. Ładowanie długie tzn 12-14 h ma wpływ na pracę akumulatora - im dłużej ładujesz tym dłużej używasz ( możesz ładować 1000 razy ). Pamiętajmy że to chemia i niestety podczas ładowania super szybkimi 1h ładowarkami akumulator dostaje w d... niestety pomijam zachodzące w nim zmiany chemiczne.

 

Odnośnie Krecik, nie spotkalem baterii która miała by więcej niż 1,5 V akumulatora który napięcie nominalne 1.2 V a w sieci powyżej 244 V bez obciążenia. Pojemność akumalotora podaje się w mAh a nie w Watach, bez obrazy ale nie wprowadzaj innych w błąd, oraz ta jego pojmeność ma jedynie znaczenie podczas pracy.

 

Zgodzę się z przedmówcami że jedyne i dobre Akumulatory to FIRMOWE. Nie jakieś tam markety lub inne stadiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hurt.baltrade.pl/hurt/?o=shpp&i=1812

 

Co sądzicie o tej ładowarce. Sugerując się odpowiedziami poprzedników (przy okazji dzięki), znalazłem ladowarkę o przystępnej cenie, a poza tym jest to ładowarka, która ładuje do 2500 mAh (wiec "nic" sie nie traci), do tego czas ładowania = 4h (nie za szybko nie za wolno) + 4 akumulatorki w zestawie.

 

Chyba byłaby dobra. Ale proszę o fachową poradę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Krecik, nie spotkalem baterii która miała by więcej niż 1,5 V akumulatora który napięcie nominalne 1.2 V a w sieci powyżej 244 V bez obciążenia. Pojemność akumalotora podaje się w mAh a nie w Watach, bez obrazy ale nie wprowadzaj innych w błąd, oraz ta jego pojmeność ma jedynie znaczenie podczas pracy.

weź sobie pierwszą lepszą baterię 1.5 V byle nową, zmierz napięcie, odczytaj wynik. i nie wprowadzaj innych w błąd jak nie zmierzyłeś. aby napięcie znamionowe /co zaznaczałem/ było 1.5 V potrzebne jest troszke wyższe bez obciążenia, właśnie w okolicach 1.65 V.

 

i jeszcze jedno, nie podawałem pojemności w Watach, tylko przytoczyłem wzór na moc elektryczną P = V*A. (zaznaczyłem, że więcej A dłużej gra) !!

szkoła podstawowa się kłania. jak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem staraj się nie odnosić do tekstu, którego nie rozumiesz za dobrze. swoją wypowiedź skierowałem do ludzi mających minimum wiedzy :) z zakresu szkoły podstawowej.

więc wiesz. człowiek się uczy całe życie :) bez obrazy także :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojemność nie ma żadnego znaczenia. ważne jest napięcie. im więcej megawatów tym lepiej, dłużej player będzie grał. ale nie podłączaj pod 220 V bo puścisz go z dymkiem. napięcie stałe od 1.65 do 1.2 V, czyli z baterii alkaicznej lub aku ni-mh, ni-cd

 

Przeczytaj to może sobie jescze raz, zastanów sie nad sensem tej wypowiedzi, bo ja nijak tego nie mogę zrozumieć. Do szkoły nie musiał bym chodzic żeby wiedzieć że jak coś ma wtyczkę z dwoma bolcami i wklada się to w scianę to działa, więc jak bym miał irivera do sciany podłączyć? Napęcie stałe u ciebie w bateri ma 1.65 bez obciążenia a akku powinien mieć 1.45.

 

Firmy takie np. jak BP przyjeły że bateria 1.5, a akku 1.2. Nazwali to napięciem nominalnym i już.

 

Pojemność nie ma znaczenia ? Jaką szkołe trzeba skończyć żeby do czegoś takiego dojść ??

 

Akumulator ma swoją pojemność w mAh - A x h, jednostka ładunku elektr., legalna, stosowana do określania pojemności elektr. akumulatorów; 1 A x h = 3600 C (kulombów).

 

Teraz podstaw to do swojego wzoru na MOC POZORNĄ ; voltoamper, V x A; A gdzie dla przykładu masz pojemność 2500 mAh i oblicz ile czsu będzie działał twój odtwarzacz. Wpisz to w swoim stylu na Forum w dziale FAQ żeby wszyscy wiedzieli przed zakupem ile będzie działać im na 1 Akku ich sprzęt.

 

Oczywiście ten post oraz poprzedni nie ma na celu obrażanie nikogo kolwiek, lecz Krecik wydaje mi się że wyraźiłeś się troszeczkę nie ściśle. Kolega zadał pytanie odnośnie akumulatorów, oczekiwał prostej odpowiedzi typu kupuj Akku 2500 Energizera bo mi na nim śmiga 20 h mój iRiver, lub podobnej mniej lub bardziej wyczerpującej. Sam wprowadziłeś troszeczkę ( w/g mnie ) zamentu.

 

Powtarzam, nie mam zamiaru nikogo obrażać.

 

Dodam jeszcze tylko że mój iriver w/g producenta powinien działać około 24 h z jednej baterii alkalicznej.

 

Zakładam że gęstość energii alkalika jest cirka 400, akku niklowo wodorkowy ma cirka 170. Wyliczam pobór w mA na jakieś 164,705. Stąd po przypomnieniu sobie regół fizycznych i matematycznych z podstawówki wynika że Akku 2500 mAh da mi jakieś cirka 15 h grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty przeczytaj to:

 

" Cześć, czy do odtwarzaczy muszą być akumulatorki konkretnie 2400 mAh, czy też mogą być o wyższej wartości, np. 2500 mAh ? Czy nie spowoduje to żadnych komplikacji ani uszkodzeń ? Dzięki."

 

i napisałem zgodnie z panującymi regułami, że pojemność nie ma tutaj żadnego znaczenia - że liczy się napięcie, ale że im więcej A tym dłużej gra.

 

widze, że problemy z czytaniem trwają nadal - bez obrazy jak najpardziej.

 

jak można kogoś pouczać, że pisze za skomplikowanie - a potem komplikować swoje wypowiedzi jeszcze bardziej ?

 

wg twoich wypowiedzi - można podłączyć akumulator od samochodu ciężarowego o poj. 360 AH - będzie dłużej działało. Ja napisałem, że ważne jest napięcie, podałem zakres napięcia i zaznaczyłem w oparciu o wzór,że skoro napięcia mamy dane to można tylko manewrować pojemnością.

 

szkoda, że musze pisać to ponownie - jednak jak widze, nie wszyscy zrozumieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj panowie nieuwaznie czytacie, ot co! I obaj komplikujecie.

Krecik, czarno na bialym pisales o 'megawatach', chyba ze byl to bardzo duzy skrot myslowy :), ale dodanie zdania o podlaczaniu do 220V to juz kompletnie zamieszalo ten zart-nie-zart.

A z kolei twoje "pojemność nie ma żadnego znaczenia" zostalo opacznie odczytane przez webdev'a... , ktory w to zamieszanie jeszcze wplata gestosc energii (po co?!) zeby wyliczyc czas grania playera

Najlepiej na tym o tak wyszedl Aston, mam nadzieje. Pewnie wszystko przez ten upal - propnuje zimny prysznic i bedzie wszystkim lepiej.

 

ps.webdev, gdybys sie nudzil to szukam informacji o tym, jaka to pojemnosc mozemy dostac w baterii alkalicznej i dlaczego zaden producent nie podaje takich informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik, czarno na bialym pisales o 'megawatach', chyba ze byl to bardzo duzy skrot myslowy :), ale dodanie zdania o podlaczaniu do 220V to juz kompletnie zamieszalo ten zart-nie-zart.

tak, z megawatami to przesada - 20 megawatów to ma blok energetyczny w elektrowni.

jednak chciałem zwrócić uwagę na istotny parametr jakim jest napięcie i to prądu stałego - stąd tutaj odniesienie do powszechnego 220 V prądu zmiennego - z wyraźną uwagą by nie podłączać playera pod takie napięcie.

 

zawsze można było napisać coś w tym stylu:

 

"Zobacz sobie człowieku do intrukcji, jest napisane, że playera zasila się bateriami AA, więc jaką włożysz z takiej będzie grał".

 

nie chciałem tak odpowiadać - bo: ktoś by zapytał, czy nie można równolegle połączyć 20 baterii równolegle i otrzymać sume pojemności ? ma się zgadzać napięcie - pojemność jest dowolna. i do znudzenia powtórze - więcej A dłużej gra.

 

cholera jasna, jaśniej już nie potrafie. nie mogę przytakiwać jak się z czmyś nie zgadzam - to nie placówka dyplomatyczna ale forum.

 

i jeśli ktoś czegoś nie zrozumie to można dopytać - nikt tu przecież złych intencji nie ma.

zdaje sobie także sprawę, że jeśli jestem źle rozumiany to mogę coś źle tłumaczyć - z chęcią spróbuje ponownie. jak pisałem - człowiek się uczy całe życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla ciebie krecik, w ramach nagrody na trudy wyjasniania na forum :), tez mam problemik do wyjasnienia, nie dotyczy playera, ale akumulatorow:

Mam bezprzewodowy-stacjonarny telefon, zasilanie 2 aku ni-cd 700mah. Nie mam do niego zadnej instrukcji/opisu technicznego. Pytania:

- czy jak wloze ni-cd 800 albo 1100mah to bedzie mi ladowal i czy doladuje w pelni poslugujac sie telefonowa ladowarka (w 'bazie' telefonu)?

- czy moge zastosowac ni-MH? czy na takim ni-mh 2000mah bedzie dzialal conajmniej 2 razy dluzej?

- dlaczego producenci takich telefonow wkladaja ni-cd a nie pojemniejsze ni-mh? z oszczednosci?

 

Gdyby upal za bardzo ci doskwieral to daj spokoj, ale gdybys sie nudzil... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy jak wloze ni-cd 800 albo 1100mah to bedzie mi ladowal i czy doladuje w pelni poslugujac sie telefonowa ladowarka (w 'bazie' telefonu)?

 

jeśli układ ładujący ma kontrolę napięcia to wszystko będzie ok, doładuje i wyłączy po pełnym ładowaniu.

często jednak producenci obliczają jakiś prąd ładowania, którym aku ładowane są nieprzerwanie. jest to prąd n a tyle niski, że łąduje ale nie uszkadza aku poprzez przeładowanie. charakterystyczne są tutaj bardzo długie czasy ładowania - nagminnie spotykane w tańszych telefonach bezprzewodowych.

 

na pewno 800 mah będą doładowane prawidłowo, co do 1100 mah może być tak, że do pewnego stopnia się naładują po czym ich prąd samorozładowania (po przekroczeniu konkretnego progu) może (ale nie musi) być większy niż łądowania i wtedy nie będzie już dalej doładowywany. aku do ni-cd nie ładują impulsowo tylko walą prądem ciągłym.

 

- czy moge zastosowac ni-MH? czy na takim ni-mh 2000mah bedzie dzialal conajmniej 2 razy dluzej?

 

tu będzie dużo gorzej - aku ni-mh wymagają ze swej natury impulsu prądowego. ładowarka w bazie (telefonu) prawie na pewno ich nie da rady doładować. nie, nie, nie, - na pewno ich nie naładuje, inaczej by nie dawano w standardzie ni-cd o niskiej pojemności. mało prawdopodobne jest aby tam był najnowszy układ ładujący z delta V oraz rozpoznawanie typu aku (kadmowe, czy wodorkowe). tylko najnowsze ładowarki procesorowe to potrafią.

 

- dlaczego producenci takich telefonow wkladaja ni-cd a nie pojemniejsze ni-mh? z oszczednosci?

 

dają ni-cd bo te wymagają prostszych układów ładujących, ni-cd są także tańsze (bywa odwrotnie czasami, że są droższe).

moim zdaniem przesądza właśnie elektronika ładowarki - jest za prosta (stały prąd, nie impulsowy).

koszty samych akumulatorków mają wg mnie mniejsze znaczenie.

 

To dla ciebie krecik, w ramach nagrody na trudy wyjasniania na forum

 

wiele tutaj się nauczyłem od wielu ludzi - a za nagrode bardzo dziękuje. nagrody to lubi każdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ta telefoniczna ladowarka nie ma zadnego 'samowylacznika' ani sygnalizacji wizualnej czy dzwiekowej - ladowalo sie te ni-cd 700 okolo 6-8 godzi, bo tak sprzedajacy poradzil albo tak bylo w instrukcji (tej co to juz jej nie ma :) ), bo tak naprawde to telefon moich rodzicow...

- nawet nie przyszlo mi do glowy, zeby te ni-MH ladowac na telefonicznej ladowarce, natomaist bardzo kuszace jest porownanie pojemnosci aku cd z mh i wyobrazenie sobie , ze to co do tej pory dzialalo 5 dni bedzie dzialac 10 albo i dluzej :), no ale zadnych doswiadczen nie mam w tej mierze i stad moje pytanie, pewnie trzeba bedzie poeksperymentowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kupić aku po 2.50 za sztukę i się przekonać.

 

ale nie spodziewaj się rewelacji na bardziej pojemnych ni-mh. mała szansa, że ta wbudowana w bazę ładowarka je należycie doładuje.

 

co innego jak zdecydujesz się dokupić łodowarkę procesorową i na niej ładować komplet aku, drugi w telefonie. jest to jednak duże utrudnienie.

 

ja bym kupił aku Ni-Cd, o możliwie największej pojemności i się zbytnio nie przejmował. starczą na 2-3 lata na pewno a potem je do eko-koszlandii i następne.

 

serio - tak jest najlepiej wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, krecik bardzo sie postaral :)

Mam 'zbedne', znaczy juz troche uzywane aku 2100 to wloze i sie zobaczy.

Podejrzewam, ze ta ladowarka laduje pradem stalym rzedu 100mA (okolo 7 godzin ladowaly sie te ni-cd 700) i moze te ni-mh 2100 tez naladuje do niezlego poziomu, tyle ze bedzie to troche trwalo, moze ze 20godzin?

sie zobaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik przyznaję Ci rację jesteś najmodrzejszy na tym forum i potrafisz tak zamotać że sam się już gubię, JESTES GURU ! Wyrazy szacunku, teraz wszystkie posty będę czytał z zaciekawieniem i stosował w praktyce wszystkie twoje teorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
tak, z megawatami to przesada - 20 megawatów to ma blok energetyczny w elektrowni.

 

Blok w elektrowni bełchatów daje coś ponad 840 Megawatów :)

 

Mam nową baterie od starej motorolli i w niej są trzy akumulatorki, na opakowaniu pisze że 3,7V, jakim napięciem musze ładowac każdą z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności