Skocz do zawartości

Recenzja Uzytkownika Iaudio 5


Stratos

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku należy wspomnieć ze wybór mojego I5 był poprzedzony nie tylko analizy informacji które są dostępne w internecie lecz także pofatygowałem się do punktu detalicznego, by w końcu go dotknąć i porównać z jego konkurentem G3. I5 wygląda w rzeczywistości trochę lepiej niż pokazują to zdjęcia a na pewno nie oddają jego rozmiaru, także zachęcam wszystkich do pomacania obu plejerków, by samemu przekonać się, który lepiej leży w dłoni bądź ma wygodniejszy system sterowania.

 

W opakowaniu oprócz playera znalazłem: instrukcje obsługi w 9ciu językach w tym rosyjskim , portugalskim, szwedzkim i innych. Z tego co słyszałem polska jest w drodze i będzie dostępna do pobrania online na iaudio.pl, oczywiście w środku były słuchawki, jedna bateria Duracell , kabel usb, przejściówkę usb która ułatwia życie bo jest malutka jak skuwka od długopisu i nie trzeba nosić kabla ze sobą idąc do kogoś, by zgrać na player muzykę czy film (co w moim wypadku jest możliwe przy 2gb pamięci) Dostajemy także kabel do nagrywania line in z różnych źródeł dźwięku. Player posiada pokrowiec , który skutecznie chroni go przed zadrapaniami, jest tak zaprojektowany by nie utrudniał pracy z urządzeniem, jedyny minus pokrowca to fakt ze trzeba go zdjąć przy zmianie baterii Cowon zapewne myślał ze więcej będziemy wymieniać muzykę (odsłonięte wejście usb) niż baterie ale to już sprawa indywidualna. Oprócz pokrowca zapakowano 2 folie na ekran, po przyklejeniu musiałem się trochę namęczyć by wygonić banki z pod ekranu. W pudełku znalazłem tzw. naszyjnik do player'a, który jest masywny i trwały, wygląda ciekawie. Cowon dostarcza także płytę z oprogramowaniem które pozwoli nam ripowac muzykę z płyt i zarządzać naszymi zasobami muzycznymi, ale nie korzystałem z tego jeszcze.

Jak widać, producent postarał się i wyposażył swoich klientów we wszystkie potrzebne akcesoria by wygodnie i bez problemu korzystać z jego playerów.

 

W pierwszym kontakcie Iaudio5 wydaje się ładniejsze i mniejsze, co wpływa na nasze samopoczucie ;) Długość I5 to mniej więcej tyle ile szerokość mojej dłoni, taki rozmiar dla mnie jest idealny, bardzo wygodny. Jakość wyrobu playera nie pozostawia rzadnych pytań, jest solidnie wykonany wraz z naklejka na ekran i pokrowcem wróżę mu wiele lat bez zarysowana i uszkodzeń ponieważ jest lekki i nawet jak spadnie to nie będzie tragedii. Jest lżejszy od mojej komórki, która nie wydawała się nigdy ciężka i nie zwracałem na nią uwagi, obecnie gdy jestem na spacerze z psem, łapie się na tym ze wyczuwam obecność komórki na podstawie kontrastu wywołanego przez lżejszy plejerek.

W urządzeniu zdecydowano się na użycie jog'ow (pokręteł) w liczbie 2ch po prawej i po lewej stronie, jeden podgłasza a drugi : przewija, zmienia i zatrzymuje (po wciśnięciu).

Jog posiada mały ząbek na środku który ułatwia przesuniecie. W kieszeni plejer nie sprawia żadnych problemów z obsługą, jogi chodzą lekko i sprawnie, po pewnym czasie można intuicyjnie wyczuć w kieszeni który z nich podgłasza a który zmienia piosenki/stacje radiowe. (wyjście słuchawkowe znajduje się bliżej joga zmieniającego piosenki) Ostatnio udało mi się nawet zmienić piosenkę bez wkładania ręki do kieszeni, przez spodnie lekko przesunąłem joga (miałem ręce w piachu - rożnie to bywa z psami)

Po naciśnięciu jog'a player włącza się, przeciętnie trwa to 8 sekund ( po usunięciu animacji początkowej) mi 13 bo nic jeszcze nie usuwałem ale nie przeszkadza mi to, wyłącza się w ok3 sek. Pierwszy raz można włączyć player w ciemnym pomieszczeniu, będzie lepiej widać efektowny start. W I5 umieszczony już jest plik muzyczny który uslyszymy zaraz po właczeniu, jest nawet fajny.

Player posiada takie przyciski jak [mode] (do zmiany pomiędzy dyktafonem, radiem ,odtwarzaczem i nagrywaniem line in)

[Rec] który ma kilka funkcji jedna z ciekawszych to robienie pętli np. słuchamy jakiś utwór a po naciśnięciu rec możemy zaznaczyć punkt początkowy i końcowy, które będą odtwarzane w kółko. Dla pewnej grupy ludzi może być to przydatne. Gdy chcemy by nic przypadkiem się nie przełączyło wciskamy hold, choć mi osobiście nie zdążyło się żeby cos przeskoczyło dla tego nie używałem jeszcze tej funkcji.

Ekran w I5 jest duży, znajdują sie na nim wszystkie potrzebne informacje począwszy od , kbps piosenki i khz przez informacje zamieszczone w tag'u piosenki ,efektach używanych (BBE,MP,3D itd.) do stanu baterii, trybu odtwarzania (folder,+shuffle, all , playlist,itp) aktualnego czasu piosenki i ustawień equalizer'a i godziny.

Ekran może być podświetlony przez 1000 kolorów (odcieni) każde menu ma swój kolor który można zmieniać bądź modyfikować. Ktoś zrobił test i trzymał podświetlenie przez cały czas grania I5, co zmniejszyło żywotność playera o 17minut, wiec chyba nie potrzeba zbytnio oszczędzać na podświetleniu.

Jakość radia jest naprawdę dobra jeśli znajdujemy się w polu silnego sygnału, lecz gdy ten sygnał będzie słabszy to już niestety nie można wymagać cudów od takiego małego urządzenia. Zaprogramować da się 24 stacje oraz ich nazwy. Ciekawa funkcja jest nagrywanie radio o ustalonej porze dzięki czemu nie przegapimy ciekawych audycji.

Nagrywanie line in pozostawia trochę do życzenia, ponieważ możemy nagrać mp3 do 128 albo wave do 32 jednak trzeba nie zapominać ze to jest dodatkowa funkcja tego urządzenia, wiec jeśli chcemy nagrywać w lepszej jakości trzeba pomyśleć o innym urządzeniu.

Dyktafonu nie testowałem jeszcze ale zrobiłem kilka prób i nawet jestem zadowolony, na pewno przetestuje go na wykładach.

W dyktafonie można ustawić jakość nagrywania ,głośność mikrofonu posiada tez funkcje pauzy nagrywania gdy zapada cisza. jeśli chodzi o dyktafon to odtwarzacz posiada przydatna funkcje przyspieszania bądź zwalniania nagranego materiału/piosenki.

Teraz pora na najważniejsza funkcje urządzenia.

Mp3 player

Dzwiek:

Mamy do dyspozycji kilka ustawień equalizera takich jak rock, jazz, vocal, pop, normal i własne ustawienie. Player posiada cała gamę rożnych innych efektów które zmieniają brzmienie dźwięku.

BBE - po włączeniu tej funkcji dźwięk staje się bardziej wyraźny ,czystszy (10 stopni do wyboru) czytałem trochę na temat BBE i używa się tego w studiach nagraniowych, starsze płyty być może nie były poddawane obróbce BBE i użycie efektu może ulepszyć końcowy dźwięk. BBE polega na tym ze z głośników do słuchacza szybciej docierają niższe częstotliwości BBE powoduje ze do ucha niskie i wysokie częstotliwości docierają w tym samym czasie.

Mach3Bass - Dla tych wszystkich którzy są miłośnikami bassu ta funkcja naprawdę się przyda.

MP Enhance - podnosi wyższe częstotliwości co zmienia w pewien sposób dźwięk.

3D Surround - Orkiestra oddala się, ma się wrażenie przestrzennego brzmienia z bliższym głosem wokalisty

Każda z funkcji to kwesta gustu.

Jakość dźwięku jest bardzo dobra aż dziw ze tak małe urządzonko może generować tak dobry dźwięk, słyszy się różnice miedzy 192 a 320 a co dopiero 128. Barwa jest naturalna i przyjemna, dźwięk jest dynamiczny i czysty. Odczuwa się prawdziwa przyjemność ze słuchania swoich kawałków a najfajniejsza cześć jest gdy zauważy się nowy instrument, którego wcześniej jeszcze się nie słyszało w tym miejscu.

Podczas odsłuchiwania utworów możemy przeglądać zawartość playerka i dodawać nowe utwory/foldery do playlisty, zmieniać ustawienia sprawdzać informacje dotyczące poboru mocy przez baterię.

Istnieje możliwość ustalenia w bookmark piosenek/utworów oraz czasu z którego chcemy odsłuchiwać, przydaje się to w długich audiobooks.

Usb 2.0 chodzi z prędkością 2mb/s - 4mb/s co pozwoli zapełnić plejer 2gb po brzegi w 20 minut

Słuchawki dołączone do grajka są mniej wygodne (jak wszystkie pchełki) i bardzo brzydkie ale dość dobrze brzmią. By jednak usłyszeć wszystko, co player potrafi trzeba kupić lepsze. Osobiście słucham muzyki na poziomie 15(dość cicho ale znośnie) do 25(wtedy czuje odpowiednio muzykę) nie którzy tylko na 30 ale to już indywidualna rzecz, ja planuje słyszeć na starość ;)

Pora podsumować. Iaudio 5 to odtwarzacz który posiada mnóstwo przydatnych funkcji odtwarza wiele formatów miedzy innymi wav i ogg, ma bardzo dobra jakość dźwięku i może pomieścić do 2gb danych przy małym kompaktowym rozmiarze. Obsługuje szybkie USB 2.0 Ma duży czytelny ekran co ułatwia obsługę playera, system sterowania jest w miarę wygodny, nawet w kieszeni spodni. Radio potrafi bardzo dobrze brzmieć przy silnym sygnale. Jakość dyktafonu nie jest perfekcyjna ale jest do zaakceptowania.

Największe wady playera to krotka żywotność baterii pewnie ok. 10h choć to już zależy od użycia efektów dźwiękowych i rodzaju plików odtwarzanych, ponieważ da się wyciągnąć na nim 17 godzin (bez efektów dźwiękowych) co nie jest złym wynikiem, następny minus to jego cena ponieważ wersja 2gb jest tańsza od odtwarzacza hdd X5 20gb tylko o 100zł, minusem może być brak możliwości przeglądania muzyki przez ID3 tag np. według artysty czy albumu. (odbywa się to za pomocą drzewa folderów) Urządzenie mogło by być jeszcze mniejsze i ładniejsze tak jak np. Sony NW-E505

Przy wyborze urządzenia kierowałem się tym ile danych może pomieścić i wielkością. Niestety odtwarzacze Hdd nie pozostawiają wiele swobody dla tego nie są skierowane do osób aktywnych.

I5 2gb rodzi kompromis miedzy wielkością muzycznej biblioteki a gabarytami urządzenia. Jadąc na wakacje mam możliwość posiadania wszystkich ulubionych kawałków bez żadnych ograniczeń jakie daje hdd. Jakość dźwięku także jest ważnym atutem tego urządzenia i to właśnie ona daje chyba najwieksza satysfakcje z posiadania tego plejerka.

Jeśli wahasz się pomiędzy G3 bądź I5 musisz zdecydować na czym Ci zależy. G3 to długi czas grania kosztem większego rozmiaru i wagi oraz mniejszego wyświetlacza. Ostania rzecz która rożni te playery to oczywiście system sterowania, jeśli ktoś woli joya i bardziej przypadł mu do gustu wygląd G3 to powinien go wybrać ponieważ więcej różnic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki, na to czekałem...nie rozwiałeś moich wątpliwości co do wybory grajka, a wręcz jeszcze je powiększyłęś ;)

 

Jakbyś miał czas to mile widziane byłyby jeszcze dokładniejsze pomiary baterii: na 320/192 kbps, z efektami/bez...itp :) za dużo wymagam...może

 

Ciągle mi siedzi w głowie ifp 799...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<zemdlał> :P Akurat to co Cie najbardziej interesuje, ja praktycznie ominałem :rolleyes: zbyt mało czasu uplynelo bym mogł robic testy bateryjek. Własnie dzis o 13 :P kurier przywiózł mi 2 komplety Sanyo 900 :D (da best wsrod AAA) i nawet mi sie nie naładowały a Ty juz bys chcial testy.. <_< Widze ze chyba masz problem tam gdzie ja go nie mam bo kupilem sobie 4 akumulatorki zmiana raz na dzien dla mnie nie stanowila by problemu ale mi jedno ogniwo bedzie starczac na 2 lub 3 dni takze.. jeszcze lepiej, a moze nie o dlugosc grania Ci chodzi hmm?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to niech będzie działał te 10 godzin, ale żeby miał dokładne wskazania stanu akumulatorków.

 

:) ...to też byś mógł sprawdzić :P , ile czasu trzyma po zniknięciu 1 kreski itd.

 

Mnie wkurza jak mi siądzie bateria a nie mam przy sobie innej, ponieważ nie beznadziejny wskaźnik wskazywał pełną pojemność....(moj stary spróchniały player)

 

Zapytałbym sie coś jeszcze o tego i5 ale nic mi sie nie nasuwa...

Ma regulacje siły podświetlenia i czy nie sadzi po oczach w ciemności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam z góry gorsze scenariusze (taki styl pesymisty), nie znam Cie, a niektórzy ludzie nie lubią jak sie o dużo prosi. Czy ja dużo prosze czy mało to też sprawa względna bo nie wiem ile to dla Ciebie. Więc już wiesz czemu tak myślałęm :) .

 

Dzięki za zdjęcia...jak nie Twoja łąpa to skąd je masz :D

 

Playerek prezentuje się wyśmienicie...namieszane mam w głowie równo (nie przez %) co tu wybrać....

 

 

PS. Święto...setny post :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozwiałeś moich wątpliwości co do wybory grajka, a wręcz jeszcze je powiększyłęś ;)

Ciągle mi siedzi w głowie ifp 799...

 

ql recka :-) Chociaz nadal się wacham co do wyboru playerka.

 

 

Nic tak nie krzepi ;)

MAzgaje do sklepow zamiast dzielic włos na 4, to nie rozrusznik do serca :lol:

Dzieki za wszystkie ciepłe słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie ciepłe słowa :)

Tylko i wyłącznie z wrodzonej skromności przypomne, że ja byłem pierwszy. :)

 

Pisze to na wypadek, jakbyś szukał kogoś do dalszych testów :).

 

Jakbyś miał kiedyś wolną chwilke to opisz playlisty.

Na wyświetlaczu chyba widać nazwe folderu z którego jest odgrywany dany plik ?

 

zmierzam do tego czy będe mieć informacje o wykonawca - album (nazwa katalogu) oraz nazwa pliku nn - title.

Rozumiem, że jak plik jest otagowany to info o : artist, album, year, track, title weźmie z tagów.

 

kto pyta nie błądzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie z wrodzonej skromności przypomne, że ja byłem pierwszy. :)

Tak uwzglednie Cie przy podziale spadku

Jakbyś miał kiedyś wolną chwilke to opisz playlisty.

Plej liste mozesz zrobic sobie na komputerku badz samemu w czasnie uzywania playera, mozesz dodac odrazu caly folder do badz poszczególne pliki. Ja jade na starym firmware wiec widze wykonawce i tytul piosenki ale ucina mi taga np album. lecz najnowszy firmware to rozwiazał.

A powiedzcie jak to jest z kolorkami obudów. Są one przyporządkowane do danej pojemności, czy dla każdej pojemności istnieje kilka wersji kolorystycznych?

Chcialem rózowy i zonk <_< w konsekwencji mam czarny ale też ładny. To zalezy od pojemnosci, az takiego wyboru nie ma B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam, bo umieściłem przedtem go w złym miejscu ;)

 

"...a kiedy przyjdzie także do mnie...

...iAUDIO z wstawką purpurowy :)

...by mi zabełtać błękit w głoooowie..."

 

No i zabełtał - tak mi się z wyglądu podoba, że nie wiem, czy sam jego wygląd nie zwycięży u mnie z długością grania g3

 

...i bądź tu mądry człowieku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups;) cholera a juz bym mial 42 :angry:

Level 42 ?

 

dzięki za info o playlistach.

wynika z tego co napisałeś, że nie da się widzieć nazwy pliku oraz nazwy folderu (ew. tytuł albumu z taga).

 

chodzi mi o to, że jak spojrze na display-a to widze, z którego katalogu leci dany track. bo po samym tytule jak mam 15 albumów to już nie zgadne co jest co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Level 42 ?

 

Jesli wyobrazic sobie to forum jako pegasusa z róznymi grami a mario bross byl by naszym iaudio to kazdy post mogł by stac sie levelem ;)

 

 

chodzi mi o to, że jak spojrze na display-a to widze, z którego katalogu leci dany track. bo po samym tytule jak mam 15 albumów to już nie zgadne co jest co.

 

wystaczy wcisnac menu i pokaże Ci sie nazwa katalogu gdzie ta piosenka jest i inne piosenki znajdujace sie obok, mozesz wtedy zjechac na dol lub w gore po innych piosenkach,a jeszcze powiem ze mozna zmienic zmienic sposob wyswietlania tak ze pokazuje katalog i nazwe pliku.

 

No i zabełtał - tak mi się z wyglądu podoba, że nie wiem, czy sam jego wygląd nie zwycięży u mnie z długością grania g3

...i bądź tu mądry człowieku!

:lol:

Hahaha To powiem tak, na poczatku.......... mialem chec na muzyke zawsze i wszedzie i tak patrzalem patrzalem, wyszlo ze aj rzeka najlepsza jest tylko nie do konca bylem zadowolony bo design ifp 7xx 8xx siakos mi nie pasowałm, seria 9xx najbardziej mnie uwiodla ;) ale ten akumulator mnie jakos zniechecał i bylem nieszczesliwy :ph34r:<_<:o

I pewnego pieknego dnia na amazon.com czytalem sobie opinie amerykanow na temat iriverków i ktos napisał ze przesiadł sie na iaudio bo jest lepsze a ja :blink: yyy dobra googluje patrze i patrze i oczom nie wierze to Cos mi sie podoba ^_^ i ma 2 GIGA :o na paluszek a nie jakis akumulator przebrzydly <_< pozniej sporo czytalem czytalem jak własciciele mowia o swoich cudenkach i generalnie kazdy sie cieszyl ze go ma i ja sie tez teraz ciesze i nie załuje zadnej wydanej złotówki wiec GIT :lol: Ale tak samo jak Tobie podoba mi sie ten plejer a ze maly esteta we mnie siedzi... ;) plus jakosc muzyki nie ustepuje ajrzece tym bardziej nie mialem watpliwosci ktory wziasc.Chcialem sprowadzic sobie ze stanow a tu niespodzianke Cowon mi walnał i sie do nas sprowadzil dzieki czemu mam plejer na gwarancji ;) polskiej. A teraz w najnowszej serii T iriver poszedl w slady iaudio 5 i jeden z plejrków ma taki sam kształt

Mi sie tez bardzo bardzo podobaja Te soniaczki ^_^ ja jak sroka a te soniaki tak sie blyszcza hehe ale naprawde spoko wygladaja.

Dzis piatek a ja w domu :huh: chyba sie czyms albo kims zatrułem albo na kogos choruje

:unsure:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej co to za cEnZuRa!! <_< przed chwila nie chciano mi wyslac postu ZNALEZIONO BŁĘDY:

Użyłeś więcej emotikonek niż na to pozwala forum. Prosimy zmniejszyć ich ilość.

 

No rzesz K@#$%^ mac :rolleyes: to forum wchodzi w moje dewizy zyciowe :blink:

 

** ExpreSS youRself ** :P

 

Ps. usunałem tylko 2 hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stratos, o to właśnie biega aby być happy ze swojego mp3. Jak już kosztuje dużo to niech sprawia dużo radości.

 

Ja jestem ciekawy tylko, kiedy będe mógł normalnie obejrzeć G3 i 5 w sklepie. Nie wiem tylko, czy dam radę na flasha 2 GB. mam jeszcze ok. 2 tygodni na myślenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności