Skocz do zawartości

LG FM37 - Piękny kawałek elektroniki.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzje postanowiłem pisać w ratach. Wygląd, funkcjonalność czy interfejs można opisać beż specjalnych długo trwałych testów. A to co potrzebuje czasu, czyli wrażenia odsłuchowe, napisze w odpowiedniej chwili. :)

 

19.04.08

 

Ale na początek opowiem czemu LG. A no dlatego że trafiła mi się niezła okazja. Nowe FM37 kosztuje według ceneo.pl ponad 610zł. Swoje nabyłem za 300zł, nowe z gwarancją, od pracownika LG który wystawił je na allegro (bo następna mp4rka mu nie potrzebna). W planach były różne inne maszynki jak E10 czy I7. Lecz ich cena przekraczała grubo ponad 350zł z przesyłką. Czekałem długo z wyborem i co? I g***. Ani Iriver, ani Cowon. Tylko LG :D Po szybkim odświeżeniu informacji bez zastanowienia wybrałem "Kup Teraz" by po trzech dniach móc osobiście go odebrać. Tak oto stałem się posiadaczem rzadko spotykanego FM37.

 

Pierwsze wrażenia. Czyli pudełko, wygląd i interfejs.

 

Odtwarzacz nie raz trzymałem w rękach (Saturn czy na mp3store). Ale kunszt jego wykonania można dopiero ocenić z bliska. Dobra. Od początku.

 

Pudełko, tak. Samo opakowanie przykuwa wzrok. I kojarzy sie z... FM37. Błyszczące, o czarnym spodzie i wierzchu. Boki w kolorze srebrnym, pokryte różnymi informacjami typowo technicznymi. Pudełko jest z dwóch części. Z środka i tego w co chowamy ten środek (zrozumiecie po fotkach). Odtwarzacz grzecznie siedzi wyeksponowany w środku. Nic więcej prócz niego nie widać. Od samego początku widać że miał przykuwać wzrok.

A co w środku? Minimum. Słuchawki (grają podobnie do mx450, pod Clipem strasznie szumią), kabel usb (nawet przy nim było majstrowane bo wtyczki są owalne nie kwadratowe), płyta z WMP10, LG Media Center, Adobe Reader'em, instrukcją w pdf'ie no i instrukcja w parudziesięciu językach w formie małej książeczki. Nie ma ładowarki która się trafia w zależność której nie znam.

 

Player, mimo tego że jest cały metalowy, nie jest ciężki. Według producenta waga to <b>65g</b>. Przyjemnie trzyma się go w ręce. Nie jest gładki jak na większości zdjęć w internecie. Przód i tył są całe pokryte płytkimi, gęstymi okręgami. Do okoła ma srebrny pasek, jak w Z5 Samsunga, zrobiony na wysoki połysk. 100% palcolubność. ;) Ośmielam się stwierdzić że wszytko co jest na nim (logo, nazwa modelu itp) prócz naklejki, zostało wytrawione chemicznie lub wygrawerowane laserowo.

 

Obudowa została pozbawiona wszelkich dodatków. Został tylko suwak On/Off/Hold, przycisk REC i gniazda jack oraz usb (ukryte za nieźle wykonaną zaślepką). No i wyświetlacz (TFT LCD 320 x 240 2.4"), który jest najważniejszym miejscem na obudowie. Dokładnie w centrum, otoczony srebrną ramką.

 

Jak na razie pięknie. Do momentu w którym chciałam uruchomić tą piękność. Akumulator (5V, 1A, bateria 600mAh LiPo) był w takim stanie że nie pozwalał na włączenie grajka. Dopiero po paru minutach po podłączeniu do komputera zareagował. :)

 

W trakcie komunikacji wyświetlacz wiele nie pokazuje. Czarne tło z białą czytelną czcionką, informacje o firmwarze, animacja ładowania akku, i stanie komunikacji (są dwa, USB Connected - podłączony do komputera, gdy przebiega transfer odtwarzacz informuje by go nie odłączać i USB Suspended ( po potraktowaniu go bezpiecznym usuwaniem). W trybie suspended odtwarzacz powinien się ładować koło 3 godzin (z ładowarką z zestawu też) gdy normalnie zabiera mu to 4 godziny i dłużej jeśli jest jakiś transfer w między czasie.

 

Za pierwszym razem FM37 wykryło mi jako urządzenie MTP (fabryczne ustawienia). Nie ma później problemu zmianą tego na MSC w ustawieniach grajka. Ale by to zmienić trza było go włączyć. Sam start nie zajmuje mu dużo czasu. Tak samo jak budowa biblioteki. Pieć sekund maks i leci muzyka (jeśli się go wyłączy bez pauzowania). Animacja podczas włączania jest trochę dziwna... Wygląda jak test wyświetlacza. Najpierw widzimy napis "Life's Good", potem wszędzie w rządkach i kolumnach czerwone punkty, efekt fali i wszystkie kolory tęczy. Następnie logo LG, to trwa parę sekund by potem mogło się pokazać homemenu (tak pisze w instrukcji). Wygląd homemenu może skonfigurować dwoma sposobami, poprzez zmianę kolorów (czerwony lub niebieski) i aranżacji ikon (w kółko lub listę). Na wygląd reszty menu ma wpływ już tylko kolor. Wszytko co widać jest bardzo wyraźne. Przyciski mogą sprawić problem na początku ale po około godzinnej zabawie już jest ok. W załączniku jest pokazane jak menu wygląda i działa. :) Nawet nie trzeba do instrukcji specjalnie zaglądać.

 

Brzmienie. Tak na szybko.

Ze względu na bebechy (<b>TCC 7801 + WM 8731LS w FM37, Iriver Clix 2 z TCC 7801 + kodek Wolfson WM 8731S</b>) gra podobnie do Clix 2 z moich odsłuchów. Ale w porównaniu do Clip'a, różnica jest znaczna, LG jest subtelne i względnie spokojne a Sandisk wali basem i górą. Ale najbardziej rzuca się różnica w niskich częstotliwościach. Lecz możemy uzyskać coś w deseń Clip'a. Może LG nie posiada SRS'a ale też można się pobawić dźwiękiem. W odtwarzaczu mam funkcję <b>3D Sound</b> (EQ z presetami i User EQ też jest), jest to pozycja dostępna w ustawieniach odtwarzacza jak i w podręcznym menu EZ, która posiada 7 presetów takich jak: 3D Expander, Stadium, Concert Hall, Club, Room, Bass Boost i X-Live. Ostatni preset uznaje za najciekawszy, po wybraniu go odtwarzacz dostaje trochę więcej adrenaliny, nie zwala z nóg ale czuć. Gra głośniej i agresywniej/dynamiczniej. Mocno zostaje zarysowana góra z dołem i znacznie lecz nie nachalnie zwiększa się przestrzeń. Już mamy bliżej do Clip'a, jednak nadal jest to coś innego.

 

Jak na razie koniec. Zobaczymy co wyjdzie przez tydzień. Na pewno coś zmienię. :)

 

23.04.08

 

<b>Małe spostrzeżenia.</b>

Narzekam na brak Clix 2 do bezpośredniego porównania. Znalazł by się ktoś taki miły i użyczył na parę dni? :)

Aby zrobić playlistę i mieć okładki trza używać WMP10 albo LG Media Center. LGMC jeszcze się nie bawiłem. A praca z WMP jak do tej pory nie owocuje. Czyli nie mam okładek albumów i playlist. To ostatnie bardzo by się przydały. Pod MSC nie idzie tego zrobić. Dlaczego nie ma obsługi *.M3U? :/ Biorąc go w teren zauważyłem że płeć piękna wykazuje dość spore zainteresowanie nim. :) Odtwarzacz z K518DJ trzyma mniej więcej 14 godzin, mniej jeśli się nim bawi oczywiście.

 

25.05.08

 

W sofcie 2.20 nadal są błędy. Problem z odczytem tag'ów w ogg (opisywane w winampie, o dziwo Clip też ma taki sam problem) i podświetleniem ekranu. Czasem nie reaguje na zmianę jasności, podczas odblokowywania w ogóle się nie zapala. Upierdliwe to jest.

 

Co do zdjęć. Znajdę jakiś lepszy aparat by wrzucić coś w lepszej jakość. Aktualnie foto robione były K750i. (czemu mi je tak dziwnie układa?)

DSC00500.JPG DSC00501.JPG DSC00503.JPG

DSC00504.JPG DSC00505.JPG DSC00506.JPG

DSC00507.JPG DSC00509.JPG DSC00511.JPG

DSC00514.JPG DSC00515.JPG DSC00516.JPG

DSC00517.JPG DSC00518.JPG

 

 

_FM37_Emotional_Touch.rar

 

Wideo recenzja na mp3fan

DSC00502.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sprawa.... podzespoly Clix'a 2 i cena 300 PLN... widzialem ta aukcje [ladnie trafiles] :)

 

Tylko jakos zawsze bylem nastawiony negatywnie do palcujacych sie odtwarzaczy, telefonow itd itp...

 

Milo by bylo zobaczyc zdjecię zrobione podczas odtwarzania filmu :)

 

Fajny, malo znany odtwarzacz. Dobra recenzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik *.rar zawiera film pokazujący obsługę FM37. Tak dla informacji.

 

Nie jestem pewien czym się różni WM 8731LS w LG od WM 8731S w Iriverze. Touchscreen sprawia, że przykuwa wzrok. Jest powodem by go wyjąć z kieszeni aby inni mogli go zobaczyć. To nie jest odtwarzacz na rower, od tego jest Clip. :) On nie tylko świetnie gra, ale doskonale się wyróżnia mimo, że to nie Ipod.

 

Edit:

Nadal nie rozgryzłem tego jak okładki wrzucać. W Clixie 2 jakie są metody? Bo wiem że WMP11 dodaje je automatycznie ale czy są inne metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem dwa razy mi sie zawiesił. Podczas wybierania opcji "last played file". Zauwarzyłem również że brakuje czegoś na kształt aktualnej listy odtwarzania jak w Sandiskach. Jak słucham utworu 45 a chce posłuchać tego na 312 pozyzcji to jest problem z bezpośrednim dostępem. Trza przebijać się przez bibliotekę.

 

Może w nowym firmware zostało to poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wczoraj byłem w saturnie w magnolia park i jestem na 90% pewny że był tam za około 350 zł. Tak przeglądałem co było i wydaje mi sie że to był fm37 bo w sumie nie ma podobnych lg a ten na pewno nie miał przycisków i był srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 360zł widziałem w Saturnie @ Złote Tarasy FM33. FM37 było za chyba 590zł. Coś w obrębie tego. Wątpie by we Wrocławiu tak z ceny zeszli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak podbijam, LG wprowadzana rynek model T80, 3' wyświetlacz o rozdzielczości 420 x 240, posiada moduł DVB-T. Początkowo pojawił się w krajach skandynawskich na terenie EU. To nowszy model T54órki (FM37 z tunerem TV).

film z youTube. Odtwarzacz był wprowadzony na rynek mniej więcej w kwietniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności