Skocz do zawartości

Konkurent Dla X5? :p


Rekomendowane odpowiedzi

Joł :D

 

Buszowałem sobie w necie .....i w końcu zdecydowałem się (raczej z nudów :lol: ) przejrzeć ofertę Archos'a czyt. lidera na rynku PVP. I tak patrzę ,patrzę...i zaciekaiwła mnie jedna pozycja - Archos Gmini 400. W sumie bardzo ciekawy playerek. Po zapoznaniu się z suchymi tabelkami ,ruszyłem na przegląd recenzji i jestem bardzo pozytywnie nastawiony na tego playerka :D Jedyna rzecz ktoora przeszkadza to 10h playback time ,ale masz zasilacz w zestawie ,a przy odrobinie zdolności technicznych da się zrobić battery packa na dłuższe wycieczki...

 

And what do ya think bout this ,men ? :D

 

 

 

 

P.S ale mam hiphopolowy nastrój dzisiaj. To przez nie nawróconych kolegów którzy słuchają tego shita :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łee jaki brzydki :)

 

To jest player z konsolą do gier czy konsola do gier z playerem <_<

Nie lubie takich kombajnów.

 

"Co jest do wszystkiego to jest do niczego"

Gry to tylko dodatkowy bajer...

 

BTW. Nie oszukujmy się ,popatrz na iRivera ,iAudio... patrz co doszło do standardowego wyposażenia mp3... filmy ,kolorowy LCD. Porównaj sobie z iAudio X5. A jak nie chcesz kombajna to kup se shitPoda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj , "iaudio lover" myśli o zdradzie ?

 

co do wtykania bajerków to ja bym chciał jeszcze GPS.

Zdrada... mówisz tak jakbyśmy byli na forum iPoda :D

Ja po prostu badam rynek i staram się wybrać jakieś ciekawe produkty innych firm ,i kupić najlepszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrada... mówisz tak jakbyśmy byli na forum iPoda :D

Ja po prostu badam rynek i staram się wybrać jakieś ciekawe produkty innych firm ,i kupić najlepszy :D

badanie rynku to poważna i odpowiedzialna kwestia.

 

jak być wybadał coś godnego uwagi ze slotem na karty mmc/sd to pochwal się.

ja z najciekawszych pozycji chyba znalazłem model sandkisk sansa. ale cholercia nikt go ze znajomych nie ma i nie wiem co to za cudo.

takie cacko na flashu + slot świetnie by uzupełniało playerka z hdd, będąc przy tym w pełni rozbudowywalne w przyszłości. karty tanieją bardzo szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrada... mówisz tak jakbyśmy byli na forum iPoda  :D

Ja po prostu badam rynek i staram się wybrać jakieś ciekawe produkty innych firm ,i kupić najlepszy :D

badanie rynku to poważna i odpowiedzialna kwestia.

 

jak być wybadał coś godnego uwagi ze slotem na karty mmc/sd to pochwal się.

ja z najciekawszych pozycji chyba znalazłem model sandkisk sansa. ale cholercia nikt go ze znajomych nie ma i nie wiem co to za cudo.

takie cacko na flashu + slot świetnie by uzupełniało playerka z hdd, będąc przy tym w pełni rozbudowywalne w przyszłości. karty tanieją bardzo szybko :)

Sandisk też mnie interesuje ,bo jak sprzedam U2 to chcę mieć tani backup do jakiegoś HDD. Z drugiej strony o Sandisku nic nie wiem ,dopiero wchodzi na rynek. Karty flash według mnie robi najlepsze na świecie ( może jedynie Lexar mu dorównuje).

 

Co mnie interesuje w tym Archosie to właśnie możliość bezpośredniego kopiowania plików z karty CF na playera.To dla mnie duży plus bo nie musiałbym wszędzie chodzić z tym kablem OTG (tak jak w X5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, że po pewnym czasie producenci mogą już nie wspierać jakiegoś tam rodzaju smartdisca. Zastopują na 5 GB (ja tylko spekuluje) a za te pare lat okaze sie że to jest tyle co dzisiaj dyskietka 1,4 MB. A z resztą bazując na tym co dotychczas mówiłeś...po kilku latach player będzie już całkiem przestarzały i potrzebna będzie zmiana.

Nie wytrzymałbyś chyba, będąc posiadaczem jakiegoś odtwarzacza ze slotem (ok niech będzie superancki ;) ), gdyby ludzie w Twoim otoczeniu zaczęli chodzić z playerkami o jakich teraz (w chwili zakupu) nawet nam sie nie śni.

 

W sumie to nawet nie wiem jaki jest sens tego co pisze <_<

 

Przecież to wiadome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywotność playerka ze slotem oceniam na 1.5 do 2 lat. potem oczywiście pokaże się sprzęt nowej generacji, a obsługiwane w tej chwili karty SD czy MMC będą dziecinną zabawką.

 

dlaczego kombinuje z playerkiem na slot ? otóż:

 

-kupuje raz dobre bebechy playerka

- nie przepłacam na starcie na drogiej pamięci flash

- kupuje karty kiedy stanieją

- kupione karty są szybsze w zapisie (obecnie są SD do 9 MB/s zapisu, a nie ~1MB/s jak to bywa z flashami w naszych mp3)

- możliwość współdzielenia pamięci z aparatem cyfrowym (znowu aspekt ekonomii, ale nie tylko).

 

pewną wadą jest fakt, że nawet taki player szybko się zestarzeje. bo nie ma GPS, bo nie ma bluetooth, bo nie ma zegarynki, bo nie ma dmuchanej lalki z sex-shopu, bo nie wyświetla horoskopu i nie podpowiada w rozwiązywaniu krzyżówek :). I tak musi być, przecież to wiadome :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywotność playerka ze slotem oceniam na 1.5 do 2 lat. potem oczywiście pokaże się sprzęt nowej generacji, a obsługiwane w tej chwili karty SD czy MMC będą dziecinną zabawką.

 

dlaczego kombinuje z playerkiem na slot ? otóż:

 

-kupuje raz dobre bebechy playerka

- nie przepłacam na starcie na drogiej pamięci flash

- kupuje karty kiedy stanieją

- kupione karty są szybsze w zapisie (obecnie są SD do 9 MB/s zapisu, a nie ~1MB/s jak to bywa z flashami w naszych mp3)

- możliwość współdzielenia pamięci z aparatem cyfrowym (znowu aspekt ekonomii, ale nie tylko).

 

pewną wadą jest fakt, że nawet taki player szybko się zestarzeje. bo nie ma GPS, bo nie ma bluetooth, bo nie ma zegarynki, bo nie ma dmuchanej lalki z sex-shopu, bo nie wyświetla horoskopu i nie podpowiada w rozwiązywaniu krzyżówek :). I tak musi być, przecież to wiadome :)

W sumie player ze slotem to dobre rozwiązanie ,ale problem w tym ,że nikt nie chce go realizować :D Jak dobrze pamiętam to SD Sandisk Ultra II ma max szybkość 20Mb/sek ,ale przy tym jest strasznie droga :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie player ze slotem to dobre rozwiązanie ,ale problem w tym ,że nikt nie chce go realizować :D

jest kilka modeli , jakieś zoltrixy, jeden model creativa (ale kiepski), wspomniany sandisk, jakieś za 80 pln no-name. generalnie nie ma w czym jednak wybierać :( oferta jest niewystarczająca z całą pewnością.

 

co do zapisu na SD 20 MB/s - tak, tyle pozwalają - tu racja. co do ceny ich - też racja :)

te 9 MB/s weszło mi do głowy z racji pewnego kompromisu pojemności, szybkości i ceny. bazowałem na ofercie z allegro sprzed jakiegoś czasu. takie informacje techniczne są dość krótko aktualne.

 

przy okazji 20 MB/s to więcej niż typowe hdd w mp3 !!!!

jest to niezły speed, album w 5 s - to już robi wrażenie.

i dlatego mając playerka ze slotem można czekać aż takie karty stanieją do rozsądnych wielkości.

a ten sandisk ma usb 2.0 .... :)

zaczyna mi się podobać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka modeli , jakieś zoltrixy, jeden model creativa (ale kiepski), wspomniany sandisk, jakieś za 80 pln no-name. generalnie nie ma w czym jednak wybierać :( oferta jest niewystarczająca z całą pewnością.

 

co do zapisu na SD 20 MB/s - tak, tyle pozwalają - tu racja. co do ceny ich - też racja :)

te 9 MB/s weszło mi do głowy z racji pewnego kompromisu pojemności, szybkości i ceny. bazowałem na ofercie z allegro sprzed jakiegoś czasu. takie informacje techniczne są dość krótko aktualne.

 

przy okazji 20 MB/s to więcej niż typowe hdd w mp3 !!!!

jest to niezły speed, album w 5 s - to już robi wrażenie.

i dlatego mając playerka ze slotem można czekać aż takie karty stanieją do rozsądnych wielkości.

a ten sandisk ma usb 2.0 .... :)

zaczyna mi się podobać :)

Nad jedną rzeczą musi sandisk zdecydowanie popracować... dizajn tych mp3 Sandiska daje nieżle po oczach. Kup Zoltrixa :D i zdasz nam potem relację po ilu minutach go wyrzuciłeś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te sandiski ze slotem zgoda - są dość duże a ich keyboard jest dość nietypowy z ułożeniem guziczków.

co do samego zinga-slota , jednak go nie kupie, jest opisany na mediatune w pozytywnym świetle (jest w sprzedaży sklepowej) oraz jest mini recenzja na mp3fan (już go tak mp3fan nie chwali - i go nie sprzedaje).

 

a co do samego sandiska - wygląd tego normalnego na flashu nawet mi się podoba. był niedawno na allegro - 399 pln za 512 (pisze z pamięci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do samego sandiska - wygląd tego normalnego na flashu nawet mi się podoba. był niedawno na allegro - 399 pln za 512 (pisze z pamięci).

Kojarzy mi się z IFP-7xx :P

A ja tymczasem wybywam na miasto obejrzeć tego Archosa 400 live ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

 

Wykonanie bardzo dobre ,solidna metalowa obudowa.

Ergonomia średnio dobra (przyciski na swoim miejscu ,ale trza używać 2 rąk do nawigacji itp.)

Jakość dźwięku średnia (brak equalizera wyklucza ten sprzęt z moich kandydatów :/ )

Jakośc LCD bardzo dobra ,filmy chodzą płynnie i fajnie się ogląda

 

Ogólnie player bardzo fajny tylko ,że brak ww. equalizera całkowicie wyklucza go z moich rankingów.

 

BTW. W drodze powrotnej wstąpiłem do MP3Store i porównałem sobie organoleptycznie H320 i X5. Oglądając ,słuchając ,macając H320 ,a potem X5 doszedłem do wniosków.

 

- iRiver to cegła w porównaniu z X5 :D

- LCD lepszy w iRiverze

- Menu bardziej przejrzyste w X5 = proste ,bez fajerwerków jak w H320

- Biorę na 100% X5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(a dla mnie też może być ;) )

:o aż mi sie buzia otworzyła ze zdziwienia.

Co tak tanio :blink:

Jakby to był i5 to był brał na deche ;)

 

...iriver 512 MB...więcej o 33zł i 12 groszów :P Masakra...

 

 

Gadam bez sensu ale ta cena mnie ogłupiła :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla ciebie Krecik. U2 1Gb za 580zł... jak dla mnie wypas oferta... :huh:

nie powiem, cena bardzo uczciwa :)

ale ja uparcie zacytuje swoje :

 

"Ładowalny akumulator onacza koniec kupowania baterii! Odtwarzacz może być ładowany zarówno z zasilacza sieciowego jak i poprzez łącze USB w komputerze. (Zasilacz sieciowy sprzedawany jest oddzielnie)"

mam sporo akumulatorkow ni-mh o rozmiarach AA i AAA oraz dwie ładowarki procesorowe. musze wykorzystywać to co mam :)

 

U2 - nie dla mnie, pomimo, że oferta z linka jest naprawdę cenowo atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ciekawe czy obniżka cen na tym się zakończy :unsure:

aby tak się stało. bo ceny czy to iaudio czy irivera są nie dla murzynów a już na pewno nie dla polaków (tych pracujących na jednym przeciętnym etacie).

 

sądze, że to są odosobnione akcje, obliczone na opróżnienie magazynów przed wprowadzeniem nowych modeli. jak teraz nie sprzedadzą po tej cenie to potem będą musieli ją jeszcze bardziej obniżyć.

 

przecież nie wzruszyli się faktem jak bardzo mi ich ceny nie pasują. mają w tym swój interes. oraz pieprzone 25 rodzaji podatków i akcyz, bo to przecież kurde towar luksusowy.

 

ale nie ciągne tego wątku bo się denerwuje automatycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności