Skocz do zawartości

Ustawienia Dźwięku Na Standardowych Słuchawkach


Dru

Rekomendowane odpowiedzi

tak właśnie, player już do mnie przyszedł więc mogę zadać to pytanie

 

niech każdy pochwali się ustawieniami equalizer`a, no i resztą w zakładce "Sound"

 

fajnie by było jeśliby się pochwalił jakiego typu muzyki głównie słucha

 

aha, no i jak jest w temacie, chodzi o użytkowanie playerka ze standardowymi słuchawkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 3D lub normal (ten ostatni szczególnie tam gdzie lubię mieć nieco "realniejsze" doznania, a czasami , szczególnie do niekótrych piosenek wydumałem sobie ustawienie Extreme (od lewej): -3, 0 +3, +3, 0 lub coś bardzo zbliżonego. niektóre piosenki Sinatry brzmia na tym jako tak przejrzyściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze mi powiedz o co chodzi w dwoma ustawieniami equalizera - u samej góry, gdy wchodzimy do menu "Sound" jest XTREME EQ i tam ustawiamy wartości i kilka linijek dalej jest 3D EQ SETTINGS i tam też są te same ustawienia, więc ja się trochę w tym wszystkim gubię. Które w końcu są do ustawiania brzmienia odgrywanych plików??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba, ale jeden pozwala zmieniać ustawienia Extreme EQ, a drugi ustawienia 3D Sound. Są to dwa różne rozwiązania dźwiękowe.

 

Powiedzmy, że najpierw masz te wszystkie POP, ROCK, CLASSICi NORMAL - to wszystko jeden typ, tylko ustawienia się różnią. Potem masz Extreme EQ (to już coś innego) i 3D Sound (to też coś innego). Te pierwsze różnią się tylko ustawieniami, a ostatnie dwa rodzaje to już inne rozwiązania, pozwalające pogłębić pewne efekty. Masło maślane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz i przytrzymujesz ok 2 sekund przycisk A->B (środkowy w iFP7xx) i jak pojawi sie na ekraniku jeden z presetów, to potem naciskasz przycisk już na krótko kilka razy aby ustawić preferowane ustawienie equalizera. W Menu - Sound można sobie po prostu dostosować extreme i 3d do własnych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne, ta wiadomość mi się na 100% przyda :)

 

widzę, że masz zainstalowany firmware 1,25 eu a ja mam 1,25 us. Wiem, że się różnią zmiejszeniem mocy na słuchawkach (w eu 16 w us 18), ale czy mogą także różnić się jakością dźwięku jaki generują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze moje ustawienie: normal :P

Polecam

 

Najlepiej słuchac dzwięków tak, jak chciał tego realizator (gdzieś na forum ktoś tak powiedział)

...

Nalerzy jednak wziąść pod uwage, że sprzęt (najbardziej słuchawki) nie jest w stanie zagrać tak jak chciał tego realizator, dzwięk będzie się różnił i po to słuzy EQ aby zminimalizować zjawisko zniekształcenia oryginalnego dzwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj się przekonałem jak tandetne są słuchawki dołączone do playerka, gdyż podłączyłem do niego po wielkich trudach (bo słuchawki te mają obok Jacka mały wtyk do sterowania pilotem, znajdującym się na słuchawkach) słuchawki od mojego kilkuletniego Walkmana Sony, który w tamtym czasie był najwyższym modelem Walkmana Sony. Są to słuchawki tzw. Groove, może ktoś wie jak one wyglądają i przede wszystkim grają. Bo jak się porówna to jak grają do tego jak grają te Senheisery/Iriver to jest niebo i ziemia. W tych default`owych słuchawkach nie ma w ogóle basu, w tych Sony jest on głęboki i po prostu taki jak ma być.Inne tony też odwzorowane są o wiele lepiej niż w standard słuchawkach.

 

Jeśli te MDR-EX71 Sony grają porównywalnie a może lepiej to chyba się skuszę na nie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to znowu ja, piszę pod moim postem bo i tak nikt się nie wypowiadał a ja dzisiaj dostałem swoje Sony MDR-EX71SL i to jest przesada co te słuchawki potrafią. Od razu te dołączane standardowo wyrzuciłem do kosza ;) . Ale na serio to jest niebo a ziemia. Basik super, reszta tonów jak najbardziej w porządku no i są trzy końcówki, które można wymieniać zależnie jak duże ucho się ma. Teraz naprawdę nie żałuję tych pieniędzy wydanych na te słuchaweczki. I zdziwiłem się, że Sony wypuszcza coś tak dobrego. Trochę zmieniłem zdanie o tej firmie. Tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam, ja używam standardowych słuchaweczek iRivera i naprawde podoba mi się dźwięk jaki przenoszą. Jeszcze w moim krótkim życiu nie spotkałem się ze słuchawkami tej wielkości a tak dobrze przenoszących linie basu. Jasne, pewnie są lepsze od nich ale nie ma co narzekać. Ja w nich słucham Heavy Metalu na ustawieniach własnych w Xtreme EQ, chciaż mam Philipsy (muszle) SBC HP140. Swoją drogą też dobre słuchawy a mam je juz kilka lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności