Skocz do zawartości

Słuchawki do około 200 zł :)


infantry

Rekomendowane odpowiedzi

Będę kupował Meizu m6 i potrzebuję do tego porządbuch słuchawek w granicy 200 zł. Nie mem pojęcia, które wybrać, więc zwracam się o pomoc do yżytkowników tego forum. Gatunki muzyki, do których słuchania będą przeznaczone te słuchawki to: Rock, Metal, Techno, Electric. Poprostu lubię muzykę, która daje przysłowiowego "POWERA". Proszę o pomoc przy wyborze słuchawek

 

P.S. Nie muszą one być zamknięte i raczej myślę o nausznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie "POWERA" poza np. Children of Bodom czy Prodigy dają też Koncerty Brandenburskie Bacha ;)

 

A co do wyboru słuchawek to może oprócz PX100 zainteresuj się także AKG K518DJ lub Creative Aurvana Live! - zamknięte, więc na miasto jak znalazł. Pierwsze troszkę mniej wygodne, ale chyba lepsze do muzyki elektronicznej (mocniejszy bas) i lepiej tłumią, drugie lepsze do rocka.

PX200 nie polecam - słabe tłumienie i dość kiepski dźwięk. PX100 są zdecydowanie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ktoś tak polecił jakieś dokanałówki do iPoda classic w tym samym przedziale cenowym? Byłbym wdzięczny. Nadmienię, że słucham 256 aac i jest to najczęściej rock a.d. 1970 ;) ale także trochę współczesnego (punk, alternatywa). Nie stronię też od jazzu i bluesa, ale głównie to co podałem przed chwilą. Czyli na jakimś monstrualnym, nienaturalnym techno-basie mi nie zależy, a niestety taką "basową falę" fundują mi moje obecne słuchawki - (nie)sławne EP-630. Ma ktoś jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę polecić EX85 bo są naprawdę dobre, czasem słucham na nich Floyds'ów, Muse, Placebo, Radiohead i dobrze sprawdzają się również w takiej muzyce. Trzeba pamiętać tylko, że nie są to klasyczne doki z dobrym tłumieniem, trochę z nich wycieka jak i dostaje się do środka ale rekompensują to dobrym, przyjemnym brzmieniem. Napewno warto przynajmniej ich posłuchać zanim kupi się cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja tradycyjnie IEM'y czyli shure E3c. Genialne do gitarek, piana... bardzo przyjemny rock... Dość neutralne jak na swój przedział cenowy. Raczej dbające o wrażenia ze środka pasma, przyjemny dół choć przy mocnym jego podbiciu mogą dawać nadspodziewane efekty (trzaskopodobne coś) :) Najgorzej z górą - podbicie nieco poprawia efekt.

 

Przy dobrych wiatrach można je dostać w niezłym stanie za ok. 200zł. Ja mam swoje już zarezerwowane ale zdarzają się okazje.

 

pozdrawiam

siloe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja tradycyjnie IEM'y czyli shure E3c. Genialne do gitarek, piana... bardzo przyjemny rock... Dość neutralne jak na swój przedział cenowy. Raczej dbające o wrażenia ze środka pasma, przyjemny dół choć przy mocnym jego podbiciu mogą dawać nadspodziewane efekty (trzaskopodobne coś) :) Najgorzej z górą - podbicie nieco poprawia efekt.

 

Przy dobrych wiatrach można je dostać w niezłym stanie za ok. 200zł. Ja mam swoje już zarezerwowane ale zdarzają się okazje.

 

pozdrawiam

siloe

 

Ech... nie wiem czemu, ale perspektywa używania IEMów które już ktoś wkładał sobie w uszy... eee.. jakoś mnie nie przekonuje <_< , ale co kto lubi :). Chciałbym skupić się na przedziale cenowym z tematu (200 zł). Co do słuchawek Sony to trochę mnie niepokoi ich dopasowanie. Najczęściej słucham muzyki w autobusie i zależy mi na izolacji od otoczenia. Wiem, że wybrzydzam :rolleyes: , ale może ktoś by mógł polecić jakieś tradycyjne dokanałówki do 200 zł (nowe) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci polecił aurvany. W metalu i rocku się sprawdzą, w techno troche gorzej chociaz nie najgorzej :) .

 

Hmm.. nie słucham techno, więc nie powinno być problemów. Ale słyszałem, że w aurvanach jest bardzo słabowity bas i brzmią trochę zimno. Zważywszy na to, że moim odtwarzaczem będzie classic (zimne brzmienie) szuakłbym czegoś z cieplejszym dźwiękiem i nie chcę też zupełnie tracić "mięcha" w niskich tonach (no ale nie zalewania betonem jak w EP-630). Tak i nadal mówię o słuchawkach do 200 zł :) Może przesadziłem z oczekiwaniami, ale chciałbym znaleźć coś na kształt tego opisu. A co do tej charakterystyki aurvan, to poprawcie mnie, jeżeli mam złe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnych membranowych słuchawek do 200zł nie znajdziesz, liczą sie tylko kilka modeli. Bierz e3 albo dołóż i kup e4. Co do cudzych słuchawek, zdezynfekowanie słuchawek i gumek spirolem nie jest problemem.

 

Ech ja jednak nie chcę bawić się w używane, więc e3 odpadają, bo nowe kosztują z 250 zł, a to już za dużo dla mnie :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bierz aurvany, biorac pod uwage ze to prawie takie same sluchawki jak e3 (maja troszke lepsza gore) a roznica w cenie znaczna i imo nie warta doplaty :)

co do basu zle slyszales, tylko gorki im brak, a jesli classic jest z usa to powinien dac rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bierz aurvany, biorac pod uwage ze to prawie takie same sluchawki jak e3 (maja troszke lepsza gore) a roznica w cenie znaczna i imo nie warta doplaty :)

co do basu zle slyszales, tylko gorki im brak, a jesli classic jest z usa to powinien dac rade

 

Tak, będzie z USA. Dzięki wam wszystkim za pomoc, teraz tylko dorwać gdzieś aurvany do przesłuchania, ewentualnie zaufam opisom i kupię :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Miałem możliwość przesłuchania AKG K518DJ i Aruvanek Live. W końcu wybrałem te pierwsze.

Jestem bassheadem, więc wybrałem te, które lepiej sprawdzają się w muzie, którą lubię (drum'n'base, różne elektro, a czasami mocniejszy rock). To prawda, że są mniej wygodne - mam rozmiar głowy 60cm i ledwo je dopasowałem, a poza tym mocno cisną, ale dół mają boski. Co do aruvanek to były bardzo wyważone, jak dla mnie z za słabym kopniakiem w dole, ale za to szalenie wygodne. Jeżeli ktoś rozważa tylko te dwie pary słuchawek i nie zależy mu przede wszystkim na basie, to z ręką na sercu mogę polecić Creativy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności