Skocz do zawartości

Metal? Jaki?


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o źródło dotyczące zespołów metalowych, to polecam: http://www.bnrmetal.com/v2/main.php

 

Jak pisze sam autor strony, jest to swego rodzaju baza danych obejmująca metalowe grupy, których albumy sam autor przesłuchał.

 

Ze swojej strony dodam, że liczba opisanych tam zespołów przytłacza, a notki ich dotyczące przygotowane są w sposób bardzo rzetelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

".. Disco Polo z elementami ormianskiego folku .." Wiedzialem ze Wikipedia to nonsens ale to juz jest zabawne ;)

 

Niestety, chłopcy szybko zareagowali i już po kilkunastu minutach ten wpis zniknął, ale jak ma się zmienne IP - można cuda xD Pamiętam jak kiedyś przy haśle "sejm" było zdjęcie "laski marszałkowskiej" - mężczyzny trzymającego w ręku swoje przyrodzenie. Szkoda, że nie zdążyłem zrobić screena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, nie patrz na posty z kiedyśtam, bo wtedy byłem dzieciak słuchający numetalu i uważający "że wszystko wie" (teraz zresztą nadal uważam ze "ja wiem najlepiej"...taką mam cechę charakteru) :P

 

i nie bierz wszystkich moich postów na poważnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harsh nie jest gardłowy. Taki rodzaj "śpiewu" jest niezwykle męczący dla gardła, dlatego ciężko jest ryczeć samym gardłem dłużej niż kilkanaście minut (chyba, że się ma teflonowe gardło). Harsh, growl itp. są wszystkie głównie z przepony. Różnica w wysokości dźwięku bierze się z rozwarcia ust, basowy growl otrzymuje się delikatnie tylko otwierając usta, basowe ryki przy zamkniętych ustach, wysoki growl zwany harshem otrzymuje się szeroko otwierając usta. Podsumowując harsh jest odmianą growlu różniącą się brzmieniem a nie techniką wykonywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki rodzaj "śpiewu" jest niezwykle męczący dla gardła, dlatego ciężko jest ryczeć samym gardłem dłużej niż kilkanaście minut (chyba, że się ma teflonowe gardło).

 

 

to już teraz wiesz czemu wokalista chleje najwięcej w zespole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cale szufladkowanie na jakies mathcore, deathcore'y i inne grindcore'y przypomina mi sytuacje z szufladkowaniem muzyki szeroko pojetej elektronciznej... no juz panowie bez jaj - jakies terrorcore, speedcore, itp... smieszne mi sie to wydaje i tyle - faktycznie z core'em ma to wiele wspolnego - ale nazwalbym to po prostu coremetal czy tam metalcore, po co sie rozdrabniac skoro nikt nie wie o co chodzi? niedlugo to kazdy zespol bedzie "gral" swoj "typ" muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metal jest tak różnorodną muzyką, ze szufladki są potrzebne...bo jak rozróżniłbyś np. sludge od drone doomu gryby nie szufladki? :P

 

a metalcore metalem nie ejst, tak samo jak hardcore i grindcore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności