Skocz do zawartości

AKG K512/K514 - recenzja


colnet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oj mówiłeś, mówiłeś... całkiem sporo. Widocznie przejąłeś się swoją rolą. I dobrze!

 

Gratulacje recenzji! Bardzo dobrze się czyta, choć mam troszkę inne odczucia co do słuchawek. IMO tych słuchawek bez wzmacniacza nie ma sensu słuchać... Ale już ze wzmacniaczem dają radę, zwłaszcza K514. Jednak za 200zł znajdą się moim zdaniem lepsze nauszniki.

 

PS: Z wyglądu dla mnie tandeta (zwłaszcza K512), ale wygodne są... Plastyk na żywo również wygląda na chamski ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mówiłeś, mówiłeś... całkiem sporo. Widocznie przejąłeś się swoją rolą. I dobrze!

Ooo... :P

 

IMO tych słuchawek bez wzmacniacza nie ma sensu słuchać...

Zgadzam się... ustaliliśmy to chyba nawet na meecie :P

 

Ale już ze wzmacniaczem dają radę, zwłaszcza K514. Jednak za 200zł znajdą się moim zdaniem lepsze nauszniki.

No właśnie te Philipsy są lepsze a tak UR-40 nie bardzo...

 

PS: Z wyglądu dla mnie tandeta (zwłaszcza K512), ale wygodne są... Plastyk na żywo również wygląda na chamski ;-)

Oj tam tandeta... chociaż przy HD280Pro wyglądają... nie wyglądają wogóle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

PS: Z wyglądu dla mnie tandeta (zwłaszcza K512), ale wygodne są... Plastyk na żywo również wygląda na chamski ;-)

 

Oj tam tandeta... chociaż przy HD280Pro wyglądają... nie wyglądają wogóle tongue.gif

 

TWORZYWO SZTUCZNE w 514, nadaje mu [old school'owy] design, to jest fajne, retro w modzie jest.

512, tu jest gorzej, może jakby barwnik zmienili w nich np czarne ze srebrnym logo.:D

 

 

Jak dla mnie 514, są idealnymi słuchawkami do oglądania filmów, i nie przeszkadzaniu nikomu zbyt głośnym dźwiękiem, trzy godziny przy "powrocie króla", żadnego zmęczenia, dźwięk przestrzenny, rzeczywisty, w porównaniu do 518, o wiele wygodniejsze i dźwiękowo lepsze przy tej opcji.

 

Natomiast 512 męczą dźwiękiem po godzinie ("dwie wieże"), jest ciężki i zamulony (popularne słowo:D), natomiast przy produkcjach polskich nie jest tak źle ("Lejdis")

 

Ogólnie: 514 do filmów z rozmachem i plenerowych, ze scenami walki i batalistycznymi,

512 do filmów gdzie się głównie gada mało robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydkie w hooy, a plastik wygląda na taki 'chamski' Generalnie wydaje mi się, że całe słuchawki to żadna rewelacja.. tak jak Koss UR40 ;]

 

ten plastik jest naprawdę chamski :P i na taki wygląda... same słuchawki są wykonane tak "zabawkowo" imho i są za duże, aby były ładne (choć jak na swoją wielkość i tak jedne z ładniejszych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj miałem okazję posłuchać K512 oraz HD555. Miałem cichą nadzieje, że choć pod jednym względem będę mógł je ze sobą porównać i znaleźć wymówkę żeby nie kupować droższych słuchawek. Niestety, chyba zbankrutuje :D Chociaż... są bardzo wygodne :) Podoba mi się ten patent z samodopasowywaczem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Hej witam.

Widzę i czytam,że w tym temacie sporo marudzenia na słuchawki AKG K-514 a tym czasem dźwiękowy guru (hmmm chyba) blackninnja

HDTV Forum poleca je w cenie ok 200 zł sam nie wiem pewnie zakupię i coś skrobnę w tym temacie.

Pozdrawiam.

ps. że brzydkie niby?

Ja wiem? Dla nie których brzydka jest Heidi Klum czy Naomi Campbell albo Angelina...

...ciekaw jestem ich lasek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

NIE to NIE są podróbki. Nawet jeśli by były to jak myślisz, jak niby mielibyśmy je rozpoznać? Nigdy dotąd nikt nie zgłaszał podróbek praktycznie żadnego modelu słuchawek firmy akg prócz k324p.

 

@yogs

 

bo są godne polecenia, ludzie na tym forum obcowali z droższym i lepszym, a co najważniejsze różnym brzmieniowo sprzętem, stąd malkontenckie podejście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Czy te zdjęcia w rzeczywistości odzwierciedlają kolory tych słuchawek? Wyglądają strasznie kiczowato. A może za dużo lampy?

 

Co do k512 plastiki są wybitnie szare i w rzeczywistości też sprawiają wrażenie tandety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zamierzam zakupic k512. Czy kompletnie nie nadaja sie do odtwarzacza? Cicho grają? Jak nie te to jakie do ok 100zl +/-. Szukam juz jakis czas i nic nie moge znalezc. Zainteresowalem sie jeszcze Philipsami SHP 2700, ale nie sa zbyt chwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności