Skocz do zawartości

Słuchawki tylko do laptopa, cena 300 zł


kama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Debiutujemy:)

 

Mimo, że na forum znajduje się dużo postów na temat słuchawek wszelkiego rodzaju i maści rozpoczynam nowy topic. Sprawa jest dośc wrażliwa i wierzcie mi przetrząsnełem już setki stron na ten temat, ale za każdym razem ludzie schodzili na tematy wzmacniaczy słuchawkowych i wypasionych nauszników.

 

Ostatnio w niezidentyfikowanych mi do końca okolicznościach kumpel rozprawił się z moimi Philips HP840. Słuchawki mimo że miały już kilka lat dawały mi satysfakcje z użytkowania. Teraz przyszedł czas na coś lepszego. A więc znalazłem kilka modeli z (powiedzmy) średniej półki. Zaliczam do niej:

 

1. Beyerdynamic DTX-900 (cena przemawia za nimi, ale opinii jest mało:P)

2. Grado SR-60, SR-80

3. Sennhesier HD 515, HD 555

 

Pytanie: "Czy ja je rozpędze na laptopie, czy może kupic coś tanszego:"

 

1. Sennheiser HD-497

 

A może jeszcze tańszego:

 

1. Koss UR-40

2. Philips HP8900

 

Zaznaczam, że na żadne wzmaki pięniedzy nie zamierzam wydawac.

Rodzaj muzyki jaki słucham to techno, dance, rock, pop, itp. Ogólnie co podpadnie.

Słuchawki powinny byc dynamiczne na niskich częstotliwościach i niskoschodzące, wokal dobrze słyszalny i przyjemy. Więcej niestety z siebie nie wydusze bo audiofilem nie jestem, ale różnica w stosunku do HP840 powinna byc widoczna. W końcu to nie ta półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie zacznie!:) a tak serio, z tego co piszesz potrzebujesz uniwersalnych sluchawek, jesli nie jest dla ciebie problemem otoczenie, to mozesz poprobowac:

 

sr60, philips 8900, Aurvana Live (tych jeszcze nie slyszalem ale zbieraja pochlebne recenzje), Pionieer SAE1000, HD280Pro

 

kolejnosc dowolna jurorem bedzie twoj sluch i preferencje muzyczne

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sytuacja się krystalizuje i jak to bywa często temat zamyka sr-60. Co jest w tych słuchawkach, że warto wydac na nie tyle kasy? Czy zaskoczą mnie aż tak pozytywnie? Zwłaszcza w stosunku do HP840 (gorszy model HP890 ;) ) i do DTX-900. Gdybym miał taką możliwosc stanąłbym na głowie a bym ich posłuchał. Kupując je zamiast beyerdynamików teoretycznie tracę 100zł. No i ten design.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym ci doradzał sr60. Ich bas powinien ci się spodobać, w każdym bądź razie jest na pewno lepszy jakościowo od tego z HD555. Sennheisery za to będą moim zdaniem lepsze do filmów i gier, chociaż tu pewnie ciekawe będą też pionki SAE1000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym ci doradzał sr60. Ich bas powinien ci się spodobać, w każdym bądź razie jest na pewno lepszy jakościowo od tego z HD555. Sennheisery za to będą moim zdaniem lepsze do filmów i gier, chociaż tu pewnie ciekawe będą też pionki SAE1000 ;)

 

 

Rozumiem, wrażenia ze słuchu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SAE1000 podchodzę z dużym dystansem, czytałem o nich sporo.

Cenowo sprawa ma się następująco:

Allegro: GRADO SR-60 - 345 zł

Amazon: GRADO: $69.00

 

Allegro: SENNHEISER HD 555 - 369 zł

Amazon: SENNHEISER HD 555 - $106.74

 

Nie sądzicie, że na allegro to lekka przesada z sr-ami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie, że na allegro to lekka przesada z sr-ami??

Niestety prawa rynku - póki nie ma większej konkurencji wśród dystrybutorów i są chętni żeby je za tyle nabyć (+ swoista legenda Grado) to nic z tym nie zrobisz. Pozostaje dokonać zakupu za granicą albo czekać na okazje z tutejszego Komisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz powiem, że debiutujące właśnie Aurvana Live! mogą Ci się podobać. :P Wiem Co mówię. Radzę Ci, przesłuchaj ;)

 

Czytałem gdzieś opinie (niestety pojedyncza :( ) o tych membranach z biocelulozy, podobno może to byc strzał w 10. Chętnie bym przesłuchał, jakby ktoś się z lublina nawinął i wiedział gdzie coś takiego mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś opinie (niestety pojedyncza :( ) o tych membranach z biocelulozy,

:lol:

I kablu z platyny...

 

Oj ludzi ludzie, już chyba każdy sprzęt RTV czy komputerowy doczekał się swojego "marketingowego fetysza" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

I kablu z platyny...

 

Oj ludzi ludzie, już chyba każdy sprzęt RTV czy komputerowy doczekał się swojego "marketingowego fetysza" ;)

 

 

Spoko luz, tu są tylko pytania z mojej strony i odpowiedzi z waszej, nie ma żadnych aksjomatów. Po prostu oczytałem się tyle na ten temat, że już mi bokiem wychodzi i chciałbym się was poradzic. Modrzew co proponuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś opinie (niestety pojedyncza :( ) o tych membranach z biocelulozy, podobno może to byc strzał w 10. Chętnie bym przesłuchał, jakby ktoś się z lublina nawinął i wiedział gdzie coś takiego mają.

 

W Vico maja creativ'y aurvana x-fi. Kto wie, moze i live trafisz, chociaz nie ma pewnosci czy dadza posluchac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modrzew co proponuje??

Może rzeczywiście dorwij gdzieś i posłuchaj tych Creative'ów Aurvana Live. Tylko zaznaczam, że osobiście ich nie słyszałem i bazuję póki co na nader optymistycznej ale i na oko sensownej recenzji zamieszczonej na forum. Wydają się być dosyć uniwersalnymi słuchawkami i jeśli rzeczywiście są lepsze w pewnych aspektach brzmienia od SR-60/80 to w tym momencie nie ma sensu zawracać sobie głowy sprowadzaniem Grado czy tym bardziej przepłacaniem za nie w Polsce... Niemniej dalej sugeruję odsłuch przed zakupem, na forum było już kilka euforycznie przyjętych modeli, które potem upadły w ocenach równie nisko jak wpierw były wysoko ;) Także wolę póki co pozostać ostrożnym sceptykiem.

 

Ewentualnie wariant ekonomiczny: KOSS UR-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vico maja creativ'y aurvana x-fi. Kto wie, moze i live trafisz, chociaz nie ma pewnosci czy dadza posluchac..

 

Oglnie chlopaki z obsługi są skore do gatki, ale nie do pokazywania :lol: Kupowałem tam niedawno ram do laptopa.

Przypuszczam że kolega z lublina?? Może są tu jakieś fajne sklepy audiofilskie?? Na allegro znalazłem:

 

JTP System - Jerzy Berdak

20-354 Lublin

ul.Lotnicza 39

 

Jestem zawalony robotą, ale spróbuje go odwiedzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ja googlowalem, ze tego nie znalazłem. Od razu mi się lepiej na duchu zrobiło tutaj są za 333 zł. No to się pewnie mały urlop szykuje :P. Oczywiście na kolejne propozycje jeszcze czekam: a co z akg, audio-technica, opłaca się nimi głowę zawracać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności