Skocz do zawartości

iPOD Nano 3gen


EMU

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie/ Panie mam dylemat, posiadam Creativa ZEN, ale jakos mnie do konca nie przekonuje, wiec postatnowilem go sprzedac, i mysle o zakupie iPod Nano 8GB. A u mnie bywa tak ze jak cos sobie ubzduram to musze to miec i juz:) a znajac zycie kupie go jutro, jak mnie przekonacie ze warto:)

 

Nie ogladam filmow, podoba mi sie konstrukcja Nano 3gen. Ale nic wiecej o nim nie wiem:( jaka jakos dzwieku, jakie sluchawki, czy trzeba by bylo od razu kupic lepsze? ogolnie co sadzicie o tym modelu? czy moze kupic cos innego? jakiego iRivera? meizu? nie wiem juz sam. Nano mi sie podoba....

 

Prosze o pomoc.

 

temat do zamkniecia zamowilem nano 8gb+ jbl220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej aukcji zamówiłeś jbl'e?

iPoda i JBL zamowilem w sklepie.

za iPoda place 620zl a za słuchawki: 270zł

 

nie chcialem kupowac sluchawek na allegro. Te wiem ze beda na 100% oryginalne. Z tego co sie orientuje pochodza z dystrybucji z www.ab.pl

wieczorem lub jutro jak dojdzie wszytko napisze jak ipod z jblami wspolpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPoda i JBL zamowilem w sklepie.

za iPoda place 620zl a za słuchawki: 270zł

 

nie chcialem kupowac sluchawek na allegro. Te wiem ze beda na 100% oryginalne. Z tego co sie orientuje pochodza z dystrybucji z www.ab.pl

wieczorem lub jutro jak dojdzie wszytko napisze jak ipod z jblami wspolpracuje.

mam nano 3g + jbl i myślę, że to dobry duet, warty swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykorzystam ten temat, co by nie śmiecić za bardzo..

 

jak odróżnić nano 3g UE od USA? czytałem gdzieś że jak są te znaczki na tyle obudowy z dołu.. jest taki rząd kilku oznaczeń.. czyżby tego nie było w wersji amerykańskiej? bo albo mi sie wydaje, albo mój "europejski" nano gra trochę za głośno. np portishead- glory box 320kbs przy głośności 90% już bębenki wywala.. dziś to zauważyłem, bo zwykle nie kręce na maxa- dbam o siebie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz i przycisz go trochę :) Widziałbym raczej problem jeśli player miałby problem z napędzeniem słuchawek, a tak się niestety dziejez europejskimi classicami i touch'em, które wczoraj miałem okazję przesłuchać w iSpocie na Polnej (nano nie miałem na uszach, ale jest AFAIK podobnie) na 518DJ - zaczynają grać przyzwoicie (na komfortowej głośności) dopiero rozkręcone na full...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykorzystam ten temat, co by nie śmiecić za bardzo..

 

jak odróżnić nano 3g UE od USA? czytałem gdzieś że jak są te znaczki na tyle obudowy z dołu.. jest taki rząd kilku oznaczeń.. czyżby tego nie było w wersji amerykańskiej? bo albo mi sie wydaje, albo mój "europejski" nano gra trochę za głośno. np portishead- glory box 320kbs przy głośności 90% już bębenki wywala.. dziś to zauważyłem, bo zwykle nie kręce na maxa- dbam o siebie. :D

Jak masz dokanałówki to się nie dziw :) Ja na swoim nano EU 2G nie dociągne do końca skali na epkach. Problemy pojawiają się przy nausznych słuchawkach z dużym oporem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz i przycisz go trochę :) Widziałbym raczej problem jeśli player miałby problem z napędzeniem słuchawek, a tak się niestety dziejez europejskimi classicami i touch'em, które wczoraj miałem okazję przesłuchać w iSpocie na Polnej (nano nie miałem na uszach, ale jest AFAIK podobnie) na 518DJ - zaczynają grać przyzwoicie (na komfortowej głośności) dopiero rozkręcone na full...

 

ja przy ipodzie nie wykorzystuje nausznych, jedynie doki. jestem za blokadą głośności, bo społeczeństwo głuchnie coraz bardziej. z drugiej jednak strony, jeśli odtwarzacz ma problemy z napędzeniem np px100 to ihmo jest to już duży problem i poważny zarzut dla apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to już bylo pisane na tym forum, ajpołdy są popularniejsze wśród młodzieży która niszczy sobie słuch. :/ Dlatego mają takie ograniczenia.

szto skandal. a kierowcy czarnych aut mają wyższą składkę ubezpieczeniową. [sick.!] dokąd ten świat zmierza.. generalizacja przekracza właśnie granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muodzian: idąc twoim tokiem rozumowania to powinno się noże sprzedawać "na kartki", bo trzeba ten proces kontrolować - w końcu mozna nimi zabić (wiem, przykład stary i wyświechtany...). To zredukujmy moc odtwarzaczy do 1uW/kanał - wtedy na pewno nikt nie ogłuchnie... Wydaje mi się, że należało by raczej odwołać się do rozsądku kupujących, którzy mogą chcieć napędzić większe słuchawki niż pchełki/dokanałówki, a ci chcący ogłuchnąć będą sami sobie winni. Dlaczego Cowon może produkować odtwarzacze mające dobrze ponad 30mW/kanał (i7, D2!!!) i nikt mu nie ingeruje w specyfikację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Warto zakupić te słuchawki jbl220, tzn. faktycznie tak dobrze współpracują z nano? Na razie mam standardowe apple'a i faktycznie czasem skrzeczą trochę niestety :D Czy przy takich jbl reference 220 oprócz poprawy jakości dźwięku (czy to duża różnica?) uzyskuje się też nieco większą głośność? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Mam dylemat.

Jestem posiadaczem od ponad roku odtwarzacza mp3 Creative MuVo V100 512MB. Słuchawki, które były w zestawie są nie wygodne a jakość dźwięku przygnębiająca, dlatego wymieniłem je na EP-630 i od razu przyjemniej się z niego korzysta. Jakoś nie mogę powiedzieć, że jestem najszczęśliwszym człowiekiem z powodu jego posiadania, ale też nie wyrzuciłbym go do kosza :) .

Ale przejdźmy do konkretów.

Ostatnimi czasy bardzo zaczął mi przeszkadzać fakt, że posiada on tylko 512MB ( w rzeczywistości jest to ok 495MB :( ) ponieważ za każdym razem jak chcę wgrać nowe piosenki to muszę kasować stare ( które tez chciałbym zachować na mp3).

Kolejnym mankamentem jest mały wyświetlacz( przekątna 1" ). Żeby znaleźć odpowiednią piosenkę muszę po kolei przeglądać zawartość danego folderu ( nie wiem czemu ale piosenki za każdym razem są w innej kolejności, ale kolejność różni się nieznacznie ) podczas gdy w innych mp-trójkach z większymi wyświetlaczami proces ten jest szybszy i łatwiejszy.

Zaletą jest, że nie trzeba instalować oprogramowania ( podłączamy go przez wbudowane złącze USB), które jest w zestawie ponieważ muzykę można wgrywać metodą "kopiuj wklej". Kolejnym plusem ( dla niektórych może to być wada ) jest fakt, że działa on na baterie AAA, które w każdej chwili można wymienić.

Jednak od paru dni zastanawiam się czy kupić jakiś inny odtwarzacz z większą pamięcią i większym wyświetlaczem( najlepiej kolorowym). Na oku mam m.in. iPoda Nano 4GB 3-ciej generacji. Niestety nie miałem wcześniej styczności z tą firmą ani z tymi odtwarzaczami i nie wiem czy warto wydawać na niego 509zł + pokrowiec + ładowarka sieciowa(nie firmy Apple bo zbyt droga)= ok 600zł. Po zakupie Muvo v100 zraziłem się do firmy Creative jeśli chodzi o ich mp3 play-ery. Poszukuję odtwarzacza dobrej jakości i sprawdzonej firmy w rozsądnej cenie.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy do ipoda nano będą się nadawać słuchawki creative ep-630 ?

 

ja jade na nano 3rd i ep630 i wg mnie jest ok. napewno nie kosmos, miazga i wypas ale nie ma tez powodu do narzekan. poprzednio epki + iRiver wiec raczej ciepłe brzmienia. po switchu na poda to troche taka szklanka, jakby mało basu...? ale 2-3 dni, troche EQ i sie przyzwyczaiłem...do iRivera tez sie niemogłem z początku przyzwyczaic.

wg mnie połączenie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności