Skocz do zawartości

Test Sony Mdr-ex85lp


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

jak mielibyscie do wyboru EX85 czy UM1 to które byście wzieli ? bo sam już nie wiem, a soniacze podobno takie dobre są, niestety nie słuchałem ich :/

 

To jest zupełnie inna szkoła. UM1 są ciepłe, a ich atutami jest to, że tłumią. EX85 tłumią znacznie gorzej i są raczej chłodne, z bardzo dobrze kontrolowanym basem. Ma lekkie braki na średnicy i potrafi czasem nieprzyjemnie zaświszczeć przy jakiejś wybornej okazji, ale nie jest to w żaden sposób problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

osobiście wybrałbym UM1. W Sony przeszkadza mi trochę zbyt słabe tłumienie dźwięków z zewnątrz, także osoby postronne mają okazję dołączyć się do słuchanej przez nas muzy ;). Nie mogę do końca zgodzić się z reGGarf'em opisującym brzmienie EX'ów mianem chłodnego. Napewno brakuje im trochę do ciepła oferowanego przez AL! ale nie okreśiłbym ich jako chłodne. Pokusa otrzymania większego ciepła z U

1 skłoniłaby mnie jednak do ich zakupu, lepsze tłumienie to też dobry argument b

 skusić się na UM1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czego wy albo co wy badz jak wy mozecie wogole porownywac te sony do sluchawek nausznych, ktore ponoc sa wybitne i beda legendarne ...

 

jak przechodze z hd 25 na srs'y tez neiubolewam, bo wiem ze te drugie kosztowaly mnie 50zl i sa to tylko zwykle pchelki. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście wybrałbym UM1. W Sony przeszkadza mi trochę zbyt słabe tłumienie dźwięków z zewnątrz, także osoby postronne mają okazję dołączyć się do słuchanej przez nas muzy ;). Nie mogę do końca zgodzić się z reGGarf'em opisującym brzmienie EX'ów mianem chłodnego. Napewno brakuje im trochę do ciepła oferowanego przez AL! ale nie okreśiłbym ich jako chłodne. Pokusa otrzymania większego ciepła z U

1 skłoniłaby mnie jednak do ich zakupu, lepsze tłumienie to też dobry argument b

skusić się na UM1.

Co do tłumienia, to jak porównałem Aurvana'y do EX-90 to strasznie mi w Aurvana'ach przeszkadzał świszczący kabel, znaczy się tak jakoś słyszałem to czego nie powinienem, natomiast w 90 tego efektu nie ma mimo że niby nie tłumią tak dobrze, ale tłumią tak że nie wiele słychać, lecz za to scena jest o wiele lepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tłumienia, to jak porównałem Aurvana'y do EX-90 to strasznie mi w Aurvana'ach przeszkadzał świszczący kabel, znaczy się tak jakoś słyszałem to czego nie powinienem, natomiast w 90 tego efektu nie ma mimo że niby nie tłumią tak dobrze, ale tłumią tak że nie wiele słychać, lecz za to scena jest o wiele lepsza :)

 

 

efekt mikrofonowy jest jedną z nielicznych (imo) wad AL! ale siedząc z nimi w domu da się to przeżyć ;) . Nie mogę jednak zgodzić się co do tego, że AL ma gorszą scenę od 90-tek. Najlepiej słychać to na gęstych dźwiękowo utworach Muse gdzie EX85 trochę się gubią, tworzą ścianę dźwięku i zawężają scenę a Aurvany pracowicie separują instrumenty dzięki czemu scena jest bardziej czytelna i nie traci na przestrzeni

 

 

Herbee, AL! są lodowate ;P Chyba mylisz pojęcia. AL są piekielnie szczegółowe i selektywne, więc nie mogą po prostu być ciepłe. ;)

 

W moim pojęciu chłodnie brzmi wszystko to co gra przesadnie analitycznie z akcentem na wysokie tony. Moje Piano ma bardzo wyrównane pasmo, jest dość analityczne ale bliskie naturalnemu brzmieniu, brakuje mi w nim odrobinę tego nieopisywalnego, subiektywnego ciepła. Słuchając tego samego Piano ale z AL na uszach mam właśnie to czego mi brakowało. Jest w nich 'coś' co powoduje, że chętniej słucham teraz muzy na słuchawkach, barwa brzmienia na średnicy jest lekko 'przybrudzona' przez co w moim odczuciu jest cieplejsza i jeszcze przyjemniejsza niż z głośników Piano. Coś co jest szczegółowe i selektywne może być również ciepłe a czy jest to naturalne/neutralne to już inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie ma o co się kłócić, wszak najbardziej liczy się subiektywne zadowolenie z dźwięku a ten pochodzący z AL wielu forumowiczom przypadł do gustu ;). Chcę tylko być dobrze zrozumianym - dla mnie źródło dźwięku o brzmieniu szczegółowym i analitycznym może mieć barwę mniej lub bardziej ciepłą ale to jest już manipulowanie neutralnością/naturalnością. Mnie natomiast taka manipulacja w wykonaniu np. dość leciwych kolumn B&W CDM-1 baaardzo odpowiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj Słuchawki Sony MDR EX85LP 170 zl

 

To jest gdzieś koło świebodzkiego.

Kupiłem tam kabel component do PS2 po kilkumiesięcznych poszukiwaniach. Nigdzie indziej we Wrocławiu nie znalazłem. Więc lubię ten sklep ;)

Dobrze wiedzieć, na przyszłość, jakbym się skusił kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, chcę kupić MDR-ex90 lub 85, sęk w tym, że na allegro są za podejrzane grosze. Warto w ogóle się nimi interesować czy lepiej od razu pójść do sklepu? Jak odróżnić podróby? Gdzie najlepiej je kupić?

 

Czy któreś z nich mają rozłączany kabel? Zdaje się, że widziałem 90-ki z takim, ale teraz jak szukam to wszystkie są z całym. Chyba że da się to wyczytać z oznaczeń po liczbie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja dziś strzeliłem sobie czarne EX85 w Saturnie. Pierwsze wrażenie bardzo, bardzo dobre, czyżby Sony zaczęło robić sensowne słuchawki? Jak widać, gdy Japończycy piszą, że słuchawki są monitorowe, to są.

 

Zgadnijcie ile dałem po negocjacjach? Podkreślam w Saturnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności