Skocz do zawartości

Jaki Sprzet Do Domu?


pawel

Rekomendowane odpowiedzi

zdecydowanie ja bym wolal dobry wzmacniacz jako odrebny element.

oczywiscie w tej cenie dobrego wzmacniacza z dobrymi kolumnami sie nie kupi.

jednak jesli akceptowalbys sprzet uzywany to juz cos sie da zlozyc.

ja rozmyslam o wzmacniaczu marantz-a.

firma calkiem niezla.

potem tylko dobre glosniki, ktore moga kosztowac wiecej niz sam wzmacniacz :(

a iriver moglby dawac do wzmacniacza sygnal.

duze lepsze niz te plastikowe kompakty mimo wszystko.

 

wzmacniacz + dobre glosniki to podstawa. reszte mozna na biezaco uzupelniac / zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli masz zdolności manualne i interesujesz sie elektroniką to polecam zbudować gainclona na lm3886, lub podobnym. W sieci można znaleźć dużo informacji na ten temat. Sam jestem narazie na etapie kompletowania elementów do projektu narazie wydałem całe 80,50 PLN coprawda kolumny juz mam, ale planuję podłączyć CDEKA oraz iRivera do własnoręcznie zbudowanej końcówki mocy.

 

Pozostaje ewentualnie zakupić jakiś wzmacniacz, wspomniana wcześniej polska konstrukcja wydaje się być odpowiednim rozwiązaniem, cena przystępna a i kolumny niedrogie można kupić na allegro.

 

Jeżeli ktoś planuje zakupy do 3000 PLN, to swobodnie znajdzie nowego np. Rotela + Tannoy M2 - zestaw.

 

Ja znam osobnika który wydał 1000 PLN za uzywkę CD'ka + wzmacniacz Kenwooda + kolumienki Magnata i jest zadowolony. Zależy co i dla kogo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem przyjemnosc sluchac takze wzmacniacza lampowego w sklepie rtv. cena jednak byla ok. 3500 a moc ok. 30 W.

ale cos takiego to dla prawdziwego kolekcjonera-audiofila.

 

taki Rotela + Tannoy w mieszkaniu z "wielkiej plyty" to zupelnie wystarczajacy sprzecior.

inna sprawa, ze apetyt rosnie w miare jedzenia i czasami bywa, ze sie kupuje sprzet duzo lepszy niz jest uzasadnione.

chyba, jesli chodzi o jakosc dzwieku, to zestaw glosnikowy jest tym najslabszym ogniwem i tu warto przeznaczyc czesc srodkow. chodzi o to by w przyszlosci nie zalowac, a glosniki sie nie starzeja tak szybko jak inne elementy wiezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności