Skocz do zawartości

Jaki Sprzet Do Domu?


pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sluchanie mojego h120 na sluchawkach w domu zaczyna mnie meczyc, w zwiazku z tym chcialbym sobie sprawic jakis sprzet do ktorego moglbym to podlaczyc. Niestety jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o te tematy. Mysle o jakims wzmacniaczu i glosniczkach w niewielkiej cenie.

Jakich sprzetow Wy uzywacie w domach? Co mozecie polecic?

Pozdrawiam.Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel ...

podtraktuj playera jako normalny odtwarzacz dzwieku - wazne aby wieza/wzmacniacz amplituner mial wejscia i tyle (a maja chyba wszystkie).

podlaczasz playerka pod np. aux i gra.

oczywiscie mozesz byc niezadowolony z poziomu glosnosci. czasami na wzmacniaczu trzeba niezle podkrecic.

zalezy to juz od parametrow wejscia / wyjscia i ich dopasowaniu.

 

podsumowujac : potrzebny ci minimum wzmacniacz z glosnikami i gra muzyka z duzego glosnika.

 

Bommbel napisal w bardzo podobnym kontekscie : glosniki ze wzmacniaczem

a ja napisalem wzmacniacz z glosnikami.

 

calosc rozbija sie o koszty. moje rozwiazanie jest duuuuzo drozsze.

rozwiazanie Bommmbel-a kosztowac cie bedzie od 50 do 300 pln / jakosc wprost proporcjonalna do ceny/

najdrozsze aktywne zestawy maja dekodery dts i dolby digital - ale tu juz wykraczam poza glowny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel, napisz do jakiej sumy sprzęt Cię interesuje, bo tak to sobie można gadać... Dla jednego niweleika suma to do 3000zł a dla innego do 50zł...

 

 

A tak swoją drogą, to zauważyliście, że w MIPie sprzedają również, poza iRiverami i iAudio, również Creative, Mpio, Monolith, Mobiblu, Trekstor, Ergotech, Archos?? Trzeba to sprawdzić bo te info wziąłem ze stronki www.mp3store.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o tym zeby po prostu kupic glosniki komputerowe, ale jakos wydaje mi sie (nie wiem czy slusznie) to jako jakosciowo gorsze rozwiazanie.

Jezeli chodzi o wzmacniacz to chyba wybiore cos na allegro miedzy 300 a 500zl. Glosniki wolalbym nowe, wiec jesli zabraknie mi kasy to wytaszcze stare z piwnicy i bede zbieral dalej. Sa jakies modele/firmy ktore mozecie polecic.

Z serii pytan audio laika:Czym sie rozni amplituner od wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dokładniej:

amplituner to skrót od AMPLIFIER (wzmacniacz) i TUNER (radio), czyli 2 w jednym...

 

to tak, żeby wypowiedź skrótowa krecika, że "amp ma tuner" nie wprowadziła w błąd, bo amp to amp i go nie ma, ale amptuner jak najbardziej :) ...ale skrót myślowy może być :) pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma godna polecenia? Zalezy Ci na ogromnie korzystnym stosunku jakość/cena?? Odpowiedź brzmi: UNITRA!! Wzmacniacz np. Unitra Fonica PW-9013 można na giełdzie kupić za 100zł, na Allegro zapewne też nie będzie dużo więcej, warto się nim na pewno zainteresować. Z kolumnami do niego może być problem, gdyż Unitra (dokładnie Tonsil) nie robił już tak dobrej "mechaniki". Dlatego przed zakupem kolumn trzeba je przesłuchać. Jest jednak szansa, że znajdzie się jakiś smaczny kąsek za śmieszną cenę, np. jakieś Altony czy Perfecty :)

Ja do tegoż wzmaciacza kupiłem ostatnio kolumny Tannoy Fusion 1 za 700zł, za źródło dźwięku służy mi oczywiście iMP-550 :D Jeśli lubisz, żeby bas był porządny to nie polecam Ci tych kolumn, bo one grają minimalną ilością tonów niskich :(

 

Ostatnio we wrocławskim Zuberze jest taki fajny dział z tańszymi kolumnami - tam jest sporo egzemplarzy za 300-600zł. Ale Zuber jest chyba tylko we wrocławiu :( Polecam przesłuchać kilka-kilkanaście modeli, może znajdziesz jakieś w tej cenie przyzwoicie brzmiące gdzies w sklepie w Twojej miejscowości.

 

Jeśli natomiast postanowisz kupić jakieś głośniki komputerowe, to śmiało mogę polecić Creative iTrigue 3450/3500 (różnią się wyglądem, kosztują ok 400zł) lub 3600 (ok 350-400zł), ewentualnie 3400 (ok. 300zł), 3300 (niestety tylko w barzdo drogim Vobisie, dlatego kosztują aż 350zł), 3200 (za ok. 200zł w Proline!!) :) Fajnie wyglądają, szczegółowo, czysto brzmią - przede wszystkim przyjemnie i nie męcząco. Jedyna uwaga (nie dotycząca 3450/3500 i mniej dotycząca 3600) to osłabienie częstotliwości 200-300Hz. Jest to częstotliwość której subwoofer nie obsługuje, a satelitki mają problem do wytworzenia...

 

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma godna polecenia? Zalezy Ci na ogromnie korzystnym stosunku jakość/cena?? Odpowiedź brzmi: UNITRA!! Wzmacniacz np. Unitra Fonica PW-9013 można na giełdzie kupić za 100zł, na Allegro zapewne też nie będzie dużo więcej, warto się nim na pewno zainteresować.

i jest to rozwiazanie zapeniajace o wiele wiele lepszy dzwiek niz plastikowy panasonicx 1800W

wzmacniacze / amplitunery sprzed 20 lat byly naprawde niezle /radmor ?, tosca ? amator ?/

swego czasu produkcja zrk kasprzak byla chetnie kukpowana przez philipsa / ale to bylo dawno temu/

dzisiejsze plastiki to reklamowki przy tych sprzetach :)

 

a nazwy glosnikow ktore podales juz wklepuje w googla, nie moge ich skojarzyc.

na dzien dzisiejszy posiadam: tonsile scherzo 200 (140W), polarisy (diora) 200 (130W).

wczesniej duzo czasu przed wojskiem :) posiadalem altusy 110 i altusy 140, oraz suba od tonsila /pasywny/ 60 W.

niedawno robiac porzadki trafialem jeszcze na cewki i glosniki do gwizdkow wysokotonowych. takie byly czas, glosniki sie naprawialo. na pewno wiele osob pamieta jak sie przewijalo cewki liczac uzwojenia :)

 

mi sie to podobalo, mialo swoj urok mimo stacjonujacych pod legnica radzieckich czolgow, ale to juz inny temat na inne forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnorecznie zrobione 4 drozne (to nie pomylka, 4-drozne) kolumny (z liczona i robiona zwrotnica) do tej pory graja u tescia:)

napisze krotko : polak potrafi

a dokladniej: polak potrafil

ale dlaczego to nie napisze, bo to kolejny kij w mrowisko. a mroweczki tutaj sa wyjatkowo wrazliwe :)

 

kiedys (lata 1986-1988) jak ktos jechal do Wrześni (Tonsil) to zbieral zamowienia na podzespoly. w szczegolnosci na gdw :) glosnik dynamiczny wysokotonowy. ile ja ich zjaralem ...wlasnie przez zle zaprojektowane zwrotnice / dostawaly za duza moc i jaralo cewki/.

 

milo przeczytac, ze sa jeszcze ludzie, ktorzy pamietaja te interesujace czasy.

sam nie zbudowalem wlasnych glosnikow, ale cewki nawijalem :) ponadto wygluszalem altusy (pieluchy, wata, spadochron wojskowy) te eksperymenty byly calkiem zachecajace :) i ciekawe.

 

i nic nie napisalem o piwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rade! Do wczoraj sklanialem sie do zakupu Unitry, jednak... wczoraj bylem w sklepie i przesluchalem Creative iTrigue 3600 i musze powiedziec ze calkiem dobrze sie tego slucha. Jak dla mnie parametry wystarczajace, wiec taki sprzet sobie kupie. Moim zdaniem model 3500 wyglada duzo lepiej, ale chyba ciezko go dostac, bo ani na allegro go nie widzialem ani w Media Markt. Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative iTrigue 3500 sa dostępne w sklepach: Vobis (450zł), Age (425zł), Proline (400zł). Kiedyś 3500 były w MM. Ostatnio w MM widziałem tylko 3450. Od zawsze mi się 3500 bardzo podobały :rolleyes: Polecam wszelkie głośniki iTrigue, włącznie z pięknymi 2200, które sam posiadam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko Inspire T3000 , jak do peceta to wystarcza. muzyki nie cierpie na nich sluchac, chyba, ze jak ide spac do czasami odpale. lubie sluchac przede wszystkim na duzej wiezy. czesto podlaczam do niej playera - wazne aby na duzych glosnikach. ale playera glownie slucham poza domem na sluchawkach.

ale jesli ktos nie ma wiezy, to takie rozwiazanie moze sie dobrze sprawdzic. jednak dla mnie byloby to rozwiazanie tymczasowe. lubie kolumny glosnikowe o mocy powyzej 100 W / tak w skrocie/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy tez od naszego potencjalu imprezowego :D Jesli planujemy zakup srzetu pod urzadzanie zabaw w domu czy tylko rekreacyjne sluchanie nas zadowli - wtedy o ile nie jestesmy PRAWDZIWYMI audiofilami to zaniewielkie pienadze znajdziemy cos interesujacego. Kwestia podstawowa to okreslic precyzyjnie przeznaczenie sprzetu.

Sam osobiscie upajam sie w zasypianiu ze sluchawkami na uszach, puszczam nute i oooodloot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem pobudka z kablakiem owinietym wokol szyi. tez mozna.

najlepsze moje sluchawki to senn. hd-202, sa one typu zamknietego.

idealnie nadaja sie w sytuacjach, kiedy przemawia zona, ale do spania nie za bardzo.

planuje jednak w najblizszym czasie dokupic kilka par sluchawek to moze wtedy wyprobuje sluchania podczas snu :)

to musi byc super sprawa, spac i sluchac. extra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musi byc super sprawa, spac i sluchac. extra :)

proponowal bym samemu sprawdzic wplyw roznych gatunkow muzyki na zasypianie. ciekawe jest tez to jakie obrazy ukazuja sie nam przed oczami w zaleznosci od danego gatunku... do tych eksperymentow proponowalbym sie mocno zrelaksowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ciekawe jest tez to jakie obrazy ukazuja sie nam przed oczami w zaleznosci od danego gatunku... do tych eksperymentow proponowalbym sie mocno zrelaksowac.

mi to sie rozne obrazy ukazuja w zaleznosci ile dni do wyplaty pozostalo.

jednak na pewno z odmiennym gatunkiem relaksowac sie nalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to sie rozne obrazy ukazuja w zaleznosci ile dni do wyplaty pozostalo.

Wow :o ten syndrom jest chyba domena wielu ludzi. dobrze wiedziec ze nie jestem sam :D Szczerze powiedziawszy to nienawidze bankow i plastikoego pieniadza, niecierpie kart, bankomatow, przelewow, rozliczen i calej reszty. Lubie w rece trzymac gotowizne i bez ograniczen nia dysponowac :D

 

Ps. W paitek mialem miec kase na koncie, ale scierwa cos tak naszpacily ze dopiero bedzie w poniedzialek :angry::angry::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie opoznienia sa podyktowane niechecia bankow do ksiegowania pieniedzy natychmiast.

bo jak zaksieguja tobie to juz ci odsetki musza wyplacac. a tak przez weekend lub noc mozna niezle zarobic na lokacie np. overnight.

jak byly wyzsze stopy procentowe to oplacalo sie trzymac w banku.

teraz sie juz nie oplaca przy drobniejszych sumach. oplata za prowadzenie rachunku , koszt przelewow, oplata za posiadanie karty lub jej wydanie. oplaty pokazuja sie nawet w bankach wirtualnych.

mbank wprowadzil przeciez oplaty za przelewy do innych bankow, volkswagen bank direct 5 pln za prowadzenie konta, o innych nie wpominam bo jest podobnie lub gorzej.

 

sam korzystam dosc intensywnie z rachunku internetowego, oszczedzam sporo czasu dzieki temu.

jak mialbym isc do banku i stac w kolejce to bym sie pochlastal chyba.

 

co do trzymania w rece gotowki, w jednej garsc banknotow w drugiej cold beer.

a na horyzoncie blondynki z dowcipow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podlaczam sie do tematu: mam w planach za jakis czas pozbyc sie kiepsko brzmiacej masowki (miniwieza Panasonica) na rzecz czegos lepiej brzmiacego :) Chodzi mi raczej o jakis kompaktowy zestaw (ze wzgledu na brak miejsca w pokoju), cena najlepiej w granicach ~2000zl (absolutne maksimum 3000). Myslalem o czyms takim: Yamaha Ma to jakis sens czy lepiej nie bawic sie w cos takiego i rozejrzec sie raczej za wzmacniaczem i kolumnami? <_<

 

Poradzcie mi jakis dobry sprzet naglasniajacy za prystepna kase do niewielkiego pokoju w bloku z wielkiej plyty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności