Skocz do zawartości

Recenzja Sandiska Sansa Clip


colnet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok zauważyliście to poprawiłem, dzięki za to.

 

Gorzej... w sensie mnie równo bo np. iFP plus PX100, K518DJ to jest bardzo dobre zestawienia żadne pasmo nie dominuje itd. ale iFP za to gorzej gra np. z Aurvanami wokal jeszcze bardziej wyrzucony do przodu, a reszta z tyłu. Głównie o to chodzi choć Cclip według mnie zagra praktycznie ze wszystkim bardzo dobrze, choć odrobinę za ciepły czasami może być.

 

Z tymi zdaniami to ja wiem że długie buduje... ale nie umiem inaczej :P jak tak się machnę to w jednym zdaniu jest wszystko :P wiem że tak nie powinno być ale spokojnie wezmę to do serca i spróbuje poprawić :P

 

Specjalnie na @Wujek dodałem teraz zdanie o tym że klipsa można zdjąć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Dźwięk

I tu jest największy problem... mogę Clipa wychwalić jak wszyscy lub napisać tylko o jego niedoskonałościach dźwięku.... eee... przepraszam... jakich nie doskonałościach? Czyżby odtwarzacz idealny? Otóż nie, uchybienia jednak są. Największym uchybieniem dźwięku jest za bardzo cofnięty środek w stosunku do reszty pasma, to tyle wad...

 

Ale jestes tego pewien? Bo to wskazuje raczej na cos zupelnie innego:

fr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK... ogólnie małe sprostowanie... ten "cofnięty środek" nie bardzo pasował mi do określenia jakie zjawisko zachodzi (bo przecież instrumenty nie są cofnięte tylko wokal) w Clipie ale po kilu przemyśleniach, przesłuchaniu innego sprzętu w końcu znalazłem rozwiązanie. Clip faktycznie nie ma cofniętego środka jest on ocieplony - szczególnie wokal dlatego ma się wrażenie że jest trochę cofnięty, takie złudzenie.

 

Recenzję delikatnie poprawiłem punkt 5 i 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii wygody użytkowania - nie sądzicie że gniazdo słuchawkowe powinno być na dole/górze a nie osadzone z boku odtwarzacza? Takie rozwiązanie znacznie zwiększa realne wymiary playera np. przy noszeniu w kieszeni - odtwarzacz potrzebuje 2x tyle miejsca żeby uniknąć nadmiernego zginania się kabla (o co nie trudno przy takim rozwiązaniu). A przecież playery nosi się raczej w pozycji pionowej ;)

 

Doskonale rozumiem że ten problem rozwiązuje przyczepienie Clipa do spodni, ale mimo wszystko... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy obracasz clipa o 90* tak, żeby gniazdo było u góry i problem rozwiązany ;)

Gdyby player był kwadratowy to owszem. Ale ustawiając go "poziomo" możemy odczuwać pewien dyskomfort i czuć go w kieszeni (takie, ujmę to fachowo, "napięcie" spodni ^_^).

 

Naprawdę nie rozumiem dlaczego Clip ma gniazdo z boku (przecież nawet przy noszeniu przy pasku wejście od góry w niczym nie przeszkadza ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to ok :D

 

Ale mój filozoficzny wywód na temat zasadności umieszczania wejścia z boku nadal pozostaje bez odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ogólnie jakiejś większej straty jakości nie ma jak rozumiem ? ? ?

charakterystyką to spodziewam że może się różnic ;)

 

nie chcę żeby była np. taka niespodzianka że po podlączeniu clipa trzeba byłoby na EQ jakoś tam bardzo nadrabiać basy, albo górę

 

teraz na ifp to akg dj wydają się grać równo że mogę słuchać praktycznie na normal :)

 

POzdr.

 

PS. bo jak czasem wezmę sobie do przesłuchania siostry sansę m..., albo od kumpli jakiegoś creativa to przepaść jakościowa (nawet nie podchodzą mi te nowe modele creativa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności