Skocz do zawartości

Prntagram Vanquish FM RT


xadrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak obiecałem postanowiłem sie mobilnąć i zrobić wideo prezentacje + mała recenzje owego playera. Odtwarzacz ten posiadam już dość długo (ok 1.5 roku) tak wiec wiem co w nim piszczy :P Od razu mowie ze audiofilem nie jestem ale słuch mam dobry.. B) A wiec zapraszam do zapoznania sie z lekturą i do obejrzenia filmu.

 

Co w komplecie - czyli czy Pentagram sie wysilił

 

W pudelku znajdziemy oczywiście odtwarzacz, słuchawki, kable USB, ładowarkę samochodowa, smycz, oraz płytę z oprogramowanie do odtwarzacza no i oczywiście 2 letnia gwarancje S.O.S wszystko tak starannie upchane, że sie zdziwiłem, że sie to wszystko zmieściło.

 

Kilka slow o odtwarzaczu i dołączonych słuchawkach

 

Odtwarzacz wygląda rewelacyjnie - mały zgrabny w miarę dobrze rozłożone przyciski (menu, rec pogłaszanie, ściszanie, zmiana piosenki oraz play/pause no i oczywiście HOLD) no i ten 2 kolorowy bardzo czytelny wyświetlacz OLED. Player ma wbudowany akumulatorek, który ładuje sie za pomocą komputera (trzeba przestawić na HOLD) bądź ładowarki samochodowej i pozwala mu na dość długa prace oraz szybko sie ładuję. Nie wiem ile dokładnie wytrzymuje, ale kiedyś jak zajechałem do szkoły i zapomniałem go wyłączyć to nadawał przez transmiter od 7: 00 do 15: 30 i jeszcze nie padł. Pierwsze co jak wypakowałem playera to od razu chciałem przetestować ten transmiter (tak szczerze to głownie dla niego kupiłem ten odtwarzacz) podlaczylme do kompa wszystko super wykryło bez problemu - od razu format i zarzucam pioseneczkę i tu trochę zdziwienie, bo kawałek co miął 12MB dość dlugo sie wgrywal w porownaniu z plikami wgrywanymi na moj telefon. Odpalam playerek patrzę jest pioseneczka a wiec przelatuje po menu w poszukiwaniu opcji TRAN no i tu ZONK i panika, bo nie ma tej opcji.. Okazuje sie żebym mięć transmiter trzeba właśnie wgrać soft, jaki jest dołączony razem z playerem gdyż fabrycznie tego nie ma, bo w niektórych krajach jest to nie legalne. Soft wgrał sie błyskawicznie i faktycznie opcja TRAN pojawiła się sie w menu i spisuje sie rewelacyjnie. Teraz troszkę mniej zadowalająca sprawa a Mianowice słuchawki - jak w większości playerkow za ta cenę są nie za ciekawe kabel jest faktycznie gruby i nie sposob zeby sie gdzies, pozaginal ale jakość muzyki to troszkę pomyłka a głownie za sprawa ze praktycznie w ogóle nie słychać w nich basu za to wysokie tony jak najbardziej a nawet bym powiedział ze za bardzo.

 

Struktura menu

 

Menu jest proste i bardzo przejrzyste..

Na pierwszej pozycji znajduje sie MUSIC, czyli standard każdego playera.

Następnie mamy TRANS do nadawania naszej ulubionej piosenki do odbiornika radiowego.

Jako trzecia pozycja znalazł sie dyktafon.

Kolejne to Radio, ustawienia, kasowanie plików, i na samym końcu info o pamięci i wersja oprogramowania

 

Jakość dźwięku

 

Ze słuchawek standardowych zrezygnowałem i zakupiłem Creative EP-630. Różnica, w jakości musze przyznać ze jest dość duża w końcu można było usłyszeć bas no, ale nie testy bas ten jest dość płytki i jak by sztuczny, oczywiście mamy do wyboru EQ (normal, rock, jazz clasic, pop bass) ale mimo tego i tak nie ma rewelacji a samemu nie można sie pobawić w przesuwanie suwaków. Skala głośności wynosi od 0 do 23 ale przy tej ostatniej raczej nie wytrzymasz z dokanałówkami - Ja przeważnie słucham tak na poziomie ok 11. Dźwięk jak dla mnie jest dość dobry i czysty a bynajmniej lepszy niż w Motoroli E398, no, ale niestety do SE K800i którego posiadam teraz (ze zmodyfikowanym sterowniku dźwięku) trochę mu brakuje, ale przyznam ze nie jeden player (nie mowie o jakichś no-name) wymięknie przy tym telefonie..

 

Dyktafon

 

Jak większość odtwarzaczy tak i Vanquish posiada dyktafon. Można nagrywać zarówno z wewnętrznego mikrofon a także audycje radiowe w trybie stereo. Zapisuje on pliki w formacie *waw ale mamy do wyboru MSADPCM, PCM IMADPC oraz kanały mono oraz stereo (tylko podczas nagrywania z radia) wybór i częstotliwość od 8000Hz do 32000Hz

 

Radio

 

Radia praktycznie w ogóle nie słucham. Znalezienie stacji i jej zapisanie przysparza trochę problemów. Odtwarzacz znajduje i zapisuje praktycznie każdy sygnał nawet bardzo slaby co niekiedy trochę wkurza - może dlatego tez iż mieszkam w mniejszej miejscowości także troszkę szumi..

 

Radio transmiter

 

Jest to rewelacja na imprezach czy w samochodzie spisuje sie świetnie. Jego zasięg to ok 5m w budynku i 10 na dworze. Dźwięk jest porównywalny do bardzo dobrze nadającej stacji radiowej ale UWAGA koniecznie EQ musi być ustawiony na normal inaczej słychać szumy i zakluczenia. Żeby Cieszyć sie ta funka trzeba podpinać słuchawki które robią za antene ale ja kupiłem kable typu jack - jack i jest super. Przedtem podpinałem sam jack z kabelkiem ok 8cm ale w obecnym radiu samochodowym ma AUX in i zamiast nie kiedy transmitować po prostu podłańczam odtwarzacz.

 

Podsumowanie

Pentagram Vanquish FM RT jest dobrym odtwarzaczem jakość dźwięku nie jest może jakaś rewelacyjna ale za ta cenę myślę ze wywiązuje sie dobrze ze swojego zadania. Jedynie mogłem go porównać z jakimś no-name, starym Creativem oraz Motorola E398 i SE K800i i oprócz SE pentagram gra lepiej od tamtego sprzętu. Wykonanie niestety nie jest rewelacyjne - po 1,5roku przycisk obchodzą ze sreberka, wycierają się krawędzie ale to pewnie w większości playerów sie tak dzieje. Najbardziej co mnie wkurza to brak odczytu katalogów/folderów po prostu mamy jedna wielką play listę. Domyślam się że za tą cenę kupi sie lepszy player, ale mi zależało na tym transmiterze i jakość dźwięku także mi wystarcza.. i nie mam zamiaru nikogo przekonywać do tego odtwarzacza

 

Kilka fotek

 

ml74431a1d7db5dc65e16d5162918c45f5db99c16699.jpg ml74432a6b3af4944e058a7eec94566f6357e9a2226.jpg ml7443373b379bfcd1b74b5610d1083bce8fd7979094.jpg ml744359f71cb7d85f3ff834631d221f9089ff010333.jpg ml7443636938304f9defd819b5989cccc39684746258.jpg

 

 

 

 

WIDEO PREZENTACJA DO OBEJRZENIA ..::TUTAJ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen podziw, że chciało Ci się to 'pentagramowe cudo' recenzować i zrobić filmik.

Muzykę mogłeś dobrać inną, ta tutaj po prostu nie pasuje :P

Playerek pewnie i owszem, jakoś tam gra... menu z tego co widać w miarę czytelnie i intuicyjnie wykonane (pomijając czcionkę, fuj...)

A z plusów? podoba mi się ta antenka w trybie radio (wskaźnik poziomu natężenia sygnału, czy jakoś tak :) o ile to nie jest zwykły pic na wodę).

No i mógłbyś dorzucić fotki (filmik przynajmniej mi się zacina), oddadzą lepiej wygląd.

A poza tym odtwarzacz nadaje się na półkę w sklepie Real, czy Tesco.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ta antenka to taki raczej zarcik bo zawsze jest full :P Co do czcionki to mozna jeszcze wybrac inna. Fotki zarzuce jutro a co do filmika chcialm zarzucic na youtube ale ladowal sie 2h i nic <_< Jeszcze jutro zobacze. Co do muzyczki mi tam sie pooba bo chcialem cos gdzie praktycznie nic nie spiewaja no ale przeciez tu nie o to chodzi o muzyke tylko o przedstawienie playera :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki model bo moze W200 a to jest porazka.. Chodzi o to ze w K800i mam wgrany inny sterownik dzwieku niz jest standardowo - zmontowali go jacys Ruscy a jak wiadomo - oni potrafia i w polaczeniu z EP-630 gra naprawde swietnie az sam sie zaskoczylem.. Bo w porownaniu z kolegi W810i + HPM 70 (czy jakos tak) K800i RULEZZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata kupił ten player jakiś czas temu do słuchania audiobooków w samochodzie. Jest to jedyne zadanie które ten player ma wykonywać i wykonuje je dobrze. Niestety do słuchania muzyki się nie nadaje. Jakość dźwięku stoi na podobnym poziomie co w SE K530. Na epkach słychać ogromne szumy, których zupełnie nie ma na moim ZVM i które mi całkowicie odbierają przyjemność słuchania. Na portach jest lepiej, szumów tak nie słychać ale dźwięk jest bardzo przebasowiony i na dłuższą metę męczy. Przy większych głośnościach pojawiają się przestery, przy mniejszych player szumi <_< Equalizer to kompletna porażka. Jeszcze bardziej psuje dźwięk i powoduje większe szumy. Jeśli dodamy do tego strasznie długi czas kopiowania piosenek i zawieszający się firmware okazuje się że ten player to zwykły noname niewarty kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sama recenzja bardzo fajna! Duży plus za filmik, że Ci się chciało ;) Co do smaego odtwarzacza to nie miałem "przyjemności" posłuchać jak "gra" =) ale sam wyglad w moim odczuciu to totalna kaszana, i jeszcze ten mini jack umieszczony prostopadle =( jak takie cuś się do kieszeni mieści to ja nie wiem ale recenzja super! Przynajmniej może kogoś uświadomi czego ma nie kupować ;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności