Skocz do zawartości

V39 I Ekran


ksol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Nie wiem czy zakwalifikować to jako defekt czy też nie, wg. mnie z fizycznego punktu widzenia jest to nie normalne. Jeżeli spojrzę na ekran mojego V39 pod odpowiednim kątem względem źródła światła i ekranu następuje rozszczepienie wiązki światła (chyba - średnio mi leży optyka z fizyki). Wydaje się iż efekt powinien być równy na powierzchni całego ekranu, ale nie jest. Poniżej zamieszczam zdjęcie odbicia oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości poszczególnych pikseli ekranu w różnych kolorach - wynika z nich że sama matryca jest OK i świeci dobrze. Co ciekawsze efekt ten występuje tylko przy świetle pochodzącym np od monitora LCD i jarzeniówek. Bardzo ciężko zaobserwować go przy świetle słonecznym i pochodzącym od zwykłych żarówek i żarówek halogenowych, ponieważ kąt jest bardzo duży - bliski 160. Gdy patrzymy na ekran prostopadle (i kątach zbliżonych do 90) to nie wpływa to w żaden sposób na jakość obrazu, rzekł bym że jedynym efektem jest to denerwujące odbicie :angry: . Ważna informacja, nie zdjąłem jeszcze ostatniej foli bo nie mam nic na zmianę. (ale nie sądzę żeby była to jej wina) Kształt tego dziwnego odbicia zmienia się nawet przy niewielkim nacisku na matrycę (niewielki - taki że odtwarzacz nie wyczuwa go jeszcze jako dotknięcie).

refleks.jpgred.jpggreen.jpgwhite.jpg

blue.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to wina folii ochronnej. Jest zniekształcona lub źle przyklejona. IMO nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności