Skocz do zawartości

Iemy Do ~200$


norbar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Troche czasu minęło od moich ostatnich odwiedzin ale poszły mi epki, których zreszta miałem dosyć i teraz zastanawiam sie nad czymś poważniejszym.

Szukam Iemów do ca. 200$. Zależy mi na:

- Dynamice, Muzykalności(zwarty bas ale bez dmuchania w ucho zamiast słuchania muzyki)

- Czyste, namacalne brzmienie

- Dobry bas(bez przesady ale nie chce etymotica) i niezle wysokie

Ogólnie używane beda do Fusion, Jazzu, Szerokopojetej Elektroniki, Bluesa, Rocka i Metali czy jak kto woli Everything but country ;)

Zasilane bedą z meizu m6. Musze przyznać, ze najbardziej odpowiadałaby mi charakterystyka podobna do moich ATH-900 albo ew. Sennów 580(zblizona wiem, ze nie jest możliwe, zeby iemy osiągały takie brzmienie).

 

Z tego co pamietam to powinienem sie szykować na SF 5 PRO. Westone moge jeszcze próbować wychaczyc na jakiejs licytacji ale martwi mnie rozlazły bas. Pytanie brzmi czy wyszły na rynek jakies nowe ciekawe propozycje kiedy nie byłem na czasie? I czy ew. nie wiem czegos o moich potencjalnych kandydatkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Troche czasu minęło od moich ostatnich odwiedzin ale poszły mi epki, których zreszta miałem dosyć i teraz zastanawiam sie nad czymś poważniejszym.

Szukam Iemów do ca. 200$. Zależy mi na:

- Dynamice, Muzykalności(zwarty bas ale bez dmuchania w ucho zamiast słuchania muzyki)

- Czyste, namacalne brzmienie

- Dobry bas(bez przesady ale nie chce etymotica) i niezle wysokie

Ogólnie używane beda do Fusion, Jazzu, Szerokopojetej Elektroniki, Bluesa, Rocka i Metali czy jak kto woli Everything but country ;)

Zasilane bedą z meizu m6. Musze przyznać, ze najbardziej odpowiadałaby mi charakterystyka podobna do moich ATH-900 albo ew. Sennów 580(zblizona wiem, ze nie jest możliwe, zeby iemy osiągały takie brzmienie).

 

Z tego co pamietam to powinienem sie szykować na SF 5 PRO. Westone moge jeszcze próbować wychaczyc na jakiejs licytacji ale martwi mnie rozlazły bas. Pytanie brzmi czy wyszły na rynek jakies nowe ciekawe propozycje kiedy nie byłem na czasie? I czy ew. nie wiem czegos o moich potencjalnych kandydatkach ;)

 

qJays? Duzo lepsze wysokie niz s.f. 5 pro - w zasadzie cale pasmo bardziej mi sie podoba, o niebo wygodniejsze/mniejsze. W stanach do znalezienia w okolicach 200$ i IMHO nie do pobicia w tej kategorii - w europie niestety drozej (mimo ze to szwedzka konstrukcja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie ja słyszałem dużo o rozlazłosci basu w westonach (UM1 i UM2). A mało to mam wrażenie subiektywne odczucie. Ja chce czysto słyszec instrumenty, również w niskich partiach. Nie musze miec subwoofera jak juz pisałem.

 

super.fi 5 pro - jak lubisz funowski sound, dający naprawdę dużo frajdy,ale słychać lekkie V

 

e500-raczej Ci nie podejdą, z Twoją definicją basu, tak samo jak um2,

 

q-jays - nie słyszałem, ale z tego co pisze Dawindyk to już bardziej :)

 

Ja to bym dozbieraał i uderzył w custom - ostatnio spr jak gra meizu na moich LW,

bass w nich jest szybki i nisko schodzi, w meizu wg mnie jest troszke rozlazły, więc się razem

naprawde ładnie zgrały - mocne uderzenie ;)

 

 

moja opinia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz mojego moona do swoich 595 ?? ;)

 

no ba. nie przypominaj mi o tym, bo nie mam $$ ;];];]

 

 

 

chętnie go posłucham po apgrejdzie. porówna sie dźwięk poprzedniej wersji. (o ile bedzie tak duża różnica, że z pamięci ją zauważe ;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czello Spinacz

 

 

A ja mam pytanie dodatkowe. Ktoś słuchał SF 5 pro z modem z kablami z UM2? Podobno lepsza scena i bardziej zwarty bas.

 

 

A i znalazlem takie customy > http://www.freqonline.com/superfreq.htm < Cos wiadomo?

 

BTW. Dostałem dobrą oferte na Atrio M5. 125$. Ktos miał z atrio kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A i znalazlem takie customy > http://www.freqonline.com/superfreq.htm < Cos wiadomo?

Fiu fiu cena piękna ciekawe jak z dźwiękiem ale chyba nieźle :)

 

Mam pytanko co do Qjays-ów ponieważ ostatnio przewijają się w topicach... i jestem nimi zainteresowany!, ktoś wie skąd można je ściągnąć? no i cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu cena piękna ciekawe jak z dźwiękiem ale chyba nieźle :)

 

Mam pytanko co do Qjays-ów ponieważ ostatnio przewijają się w topicach... i jestem nimi zainteresowany!, ktoś wie skąd można je ściągnąć? no i cena :)

 

W stanach chyba aktualnie brak - ja kupowalem w sklepie w Szwecji. Na Audiocubes mozna zamowic ale nie wiem jak z dostepnoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanach chyba aktualnie brak - ja kupowalem w sklepie w Szwecji. Na Audiocubes mozna zamowic ale nie wiem jak z dostepnoscia

Aaaa to ty je masz! :)

 

Powiedz jak jest z basem , bo ktoś porównał je do E500, a tam bass jest chwalony :) I jeszcze jak jest w porównaniu z super.fi.5 , bo nad tymi sobie tak pomyśluje tylko się zastanawiam jak jest z basiskiem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności