Skocz do zawartości

Recenzja T60


wuwu

Rekomendowane odpowiedzi

To moja pierwsza recenzja więc prosiłbym o wyrozumiałość. :D

 

Miałem zamiar kupić jakiś mały odtwarzacz z 1gb pamięci, radiem i niezłym dyktafonem. Wybór padł na T60, po przeczytaniu wielu pochlebnych opini o nim.

Tak więc zamówiłem i czekałem niecierpliwie na paczkę.

 

Opakowanie:

 

Odtwarzacz otrzymujemy w małym białym pudełeczku przez które widać playerka. W środku pudełka znajdziemy:

 

- Odtwarzacz,

- Słuchawki z gąbeczkami

- Kabel USB,

- Baterię Duracell AAA,

- Instrukcję, niestety nie ma polskiej,

- płytę z oprogramowaniem

 

Na pierwszy rzut oka:

 

Odtwarzacz jest dość mały, wykonany z dobrych materiałów. Obudowa nie trzeszczy. Wyświetlacz jest mały, jednak czytelny, a kolory bardzo ładne – wyraziste.

Joy wymagał przyzwyczajenia, po tygodniu obsluga nim nie sprawiała żadnych problemów.

 

Menu:

 

W głównym menu mamy do wyboru następne:

 

Music – Okno odtwarzania muzyki

Browser – Biblioteka mediów

FM Radio - Radio

Recording - Dyktafon

Settings – Ustawienia

 

Menu jest przejrzyste i ułożone tak by obsługa była łatwa i przyjemna. Po pewnym czasie możliwa jest bezwzrokowa nawigacja.

 

Dźwięk:

 

Co by tu napisać, bardzo podoba mi się dźwięk T60, wyraźnie słychać wszystkie instrumenty, gdy podpina się dokanałówki słychać także przyjemny dla ucha bas, niestety słyszalny jest także szum. Ogólnie powiem, że T60 oferuje jakość dźwięku wystarczającą dla przeciętnego słuchacza, a połączenie z She9500 jest bardzo ciekawe. Skala głośności wynosi od 0 do 40. Mamy także dużo ustawień EQ w tym własny 5-cio pasmowy i SRS.

 

Radio:

 

Mieszkam w małym miasteczku, gdzie nie ma żadnych zakłóceń więc Autoscan złapał mi 6 stacji, ja ręcznie znalazłem ich 9 i podpisałem je z poziomu iriver Plus 3.

Odbiera nie najgorzej, najlepsze radio w odtwarzaczu jakie miałem okazję słuchać.

Można nagrywać z radia przy dobrze naładowanej baterii.

 

Dyktafon:

 

Naprawdę, ten dyktafon zwala z nóg, zbiera dźwięki z 3m tak, jakby ktoś mówił z odległości 0,5m. Są 3 stopnie jakości nagrywania. Jest także opcja, która zatrzymuje nagrywanie, gdy panuje cisza i wznawia gdy znów ktoś się odezwie (voice detect).

 

Słuchawki:

 

Średnie, żadna rewelacja, za to mają gruby kabel który dobrze odbiera radio.

 

Żywotność baterii:

 

Bateria Duracell, która była w zestawie, wytrzymała mi 14 godzin odtwarzania muzyki i radia. Producent mówi, że ciągnie 17h, 14/17 to niezły wynik. W błąd może nas wprowadzać wskaźnik poziomu naładowania baterii, który wariuje czasami uniemożliwiając nagrywanie dyktafonem.

 

Ocena ogólna:

 

T60 to udany model marki iriver. Na pochwałę zasługuje dobra jakość dźwięku i fenomenalny dyktafon. Jest jednym z ostatnich produkowanych playerów zasilanych bateryjnie, a szkoda po to dobry sposób zasilania. Myślę, że jest wart dość wysokiej ceny, bo w tej cenie dostajemy solidny i dobrze grający odtwarzacz z zasilaniem bateryjnym.

 

Pozdrowienia dla czytelników:

wuwu

 

EDIT: Wrzucam fotki ^^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@colnet, pisz do @ksy i poproś o mPlayera na testy. Chętnie poczytałbym porównanie mplayera z fipkiem, ew. t60 :)

 

{- recenzja dobra, krótka i na temat - lubie takie, bardziej od poematów na temat dźwięku. Brakuje jedynie dobrych zdjęć, porówania do czegoś oraz trochę większej czytelności tekstu (pogrubienia itp). Gratz ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ PX100 odesłałem na gwarę zostałem zmuszony przerzucić się tymczasowo na stocki od T60 (z założonymi gąbeczkami) i chociaż Ameryki nie odkryłem to rzucę kilka słów w tej kwestii:

 

Na Normal te słuchawki brzmią gorzej niż tragicznie, kto ma ten wie :D. Ponieważ odsłuch na flat to katorga, próbowałem poprawić brzmienie User EQ na wszelkie możliwe sposoby ale w zasadzie z pustego i Salomon nie naleje więc dół pasma nie bardzo się chce podbijać.

 

ALE (i tu rada dla wszystkich którzy jadą na tych pchełkach) ich brzmienie zmienia się nie do poznania na SRSie, ustawiamy wszystko na np. 6/60, Focus: MID i Truebass na 8-10 i otrzymujemy całkiem nową jakość brzmienia (pamiętam że taka zabawa SRSem z PXami kończyła się natychmiastowym przerzucaniem się na Normal, ale tutaj mamy zupełnie inny efekt). Imo SRS został stworzony do nadania pchełkom niskiej klasy głębi i mokrego basu. Z pustego, suchego, kartonowego, jałowego buczenia otrzymujemy mokry, mocny bas co w połączeniu z naprawdę przyzwoitą górą (oczywiście względnie :)) i zaakcentowaną średnicą daje świetny efekt (schodzi również to wrażenie stłumionego brzmienia całości).

 

Naprawdę polecam takie ustawienie ludziom którzy mają tanie pchełki totalnie wyprane z basu. I tak jak User EQ podbija dane pasma nie bardzo zmieniając całość (na dobrą sprawę jeszcze bardziej pogarszając brzmienie poszczególnych częstotliwości) to SRS świetnie zmienia całościowe brzmienie stocków, mogę z czystym sumieniem powiedzieć że otrzymujemy zupełnie inne słuchawki, myślę że grające o klasę wyżej ;). Z totalnego syfu otrzymujemy coś naprawdę słuchalnego ;)

 

Z pewnością umili mi to smutne (tymczasowe mam nadzieję :D) rozstanie z PXami ;)

 

Spróbujcie i opiszcie wrażenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PX100 SRS był "asłuchalny" ;). Ale do stocków nadaje się imo idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kekeke :D Ale na User EQ reagowały bardzo sympatycznie i elastycznie. SRS natomiast wydawał się nieziemsko sztuczny ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% ^_^

 

Btw napisałeś już reckę clip vs t60 że sprzedajesz irivera :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności