Skocz do zawartości

Iaudio 7 - Bugi


Karbulot

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy to mozna zaliczyc do bugow czy do dziwnych anomalii materialu i7, ale dzisiaj jadac sobie autobusem w pelnym sloncu (20 stopni w cieniu mial moj termometr czyli ok 35 przez szybe w sloncu :) ) i trzyjac sobie playera na kolanach slucham muzy a tu nagle przelaczaja mi sie piosenki naprzemian z przewijaniem co 10s tak jaby przycisk byl wcisniety non stop na sile .... mysle sobie bania:/ dotykam playera a tu ogien:) taki byl nagrzany ze myslalem ze cos mu sie zwalilo powaznie...:/ na szczescie jak tylko ostygl wszystko w normie :) przez ta dziwna przypadlosc w lecie na lezaczku trzeba bedzie go przykrywac czyms chyba:/ mieliscie takie cos?

 

parę postów wyżej pisałem o reagowaniu : "touchpada" na ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie wiem czy to mozna zaliczyc do bugow czy do dziwnych anomalii materialu i7, ale dzisiaj jadac sobie autobusem w pelnym sloncu (20 stopni w cieniu mial moj termometr czyli ok 35 przez szybe w sloncu :)) i trzyjac sobie playera na kolanach slucham muzy a tu nagle przelaczaja mi sie piosenki naprzemian z przewijaniem co 10s tak jaby przycisk byl wcisniety non stop na sile .... mysle sobie bania:/ dotykam playera a tu ogien:) taki byl nagrzany ze myslalem ze cos mu sie zwalilo powaznie...:/ na szczescie jak tylko ostygl wszystko w normie :) przez ta dziwna przypadlosc w lecie na lezaczku trzeba bedzie go przykrywac czyms chyba:/ mieliscie takie cos?

 

geez... to nie dziwna przypadłość; żadnego sprzętu elektronicznego nie wolno wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, tym bardziej takich, które posiadają ekrany LCD i touchpady już nie mówiąc w jakich warunkach działa wtedy bateria i procesory nie posiadające nawet radiatorów. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam sprzęt od 3 dni. Zapoznaję się z nim cały czas i nie widzę żadnych niepokojących błędów.

Jest tylko malutki problem z przyciskami przy obsługiwaniu radiu. Trochę monotonne jest przewijanie radia i jego pasma raz po raz naciskając przyciski, więc na początku żeby szybciej szło, dłużej przytrzymywałem przycisk aby szybko w miarę poruszać się po częstotliwościach i wtedy układ trochę wariował, zaczynam się przewijać, ale nie było możliwości zatrzymania go żadnym sposobem, ani klawiszem MENU, ani poprzez dotykowe klawisze i trzeba było czekać aż się całość uspokoi. Teraz jak na spokojnie już zapisałem sobie około 20 stacji to ten problem nie występuje bo i nie muszę go jakby sam wzniecać, mam wszystko automatycznie przygotowane. Dodam, że dodykowy panel spisuje się znakomicie, w żadnym innym przypadku mnie nie zawodzi, a obsługa wydaje mi się ogromnie łatwa, a bałem się trochę o to po czytaniu niektórych wątków na tym forum, szczególnie osób takich jak ja, czyli wcześniej przyzwyczajonym do joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że trochę śmiecę, ale lepsze to niż nowy, może niepotrzebny temat.

Zakładam go w tym wątku bo to dla mnie osobiście też jakiś bug :P

Wgrałem sobie na IAudio 7 teledyski w formacie AVI, które miałem pod ręką i gdy wchodzę do folderu z filmami, to nie mogę ich odtworzyć, są na liście, ale kiedy zaznaczam je, i klikam odtwórz to pojawia się filmik producenta, który jest następny w kolejce po moich plikach....co się dzieję?

 

PS - teraz przed chwilą wszedłem do tego Jet Audio, wybrałem opcje konwertowania, dodałem plik, start - jak się zrobiło to kliknąłem DONE i potem znalazłem plik na dysku, wgrałem do mp3, też jest widoczny....ale też nie działa. Nie wiem co robić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila spotkala mnie dziwna rzecz. Otow nawigujac po opcjach zauwazylem, ze jedna linijka jest w innym jezyku niz angielskim (chyba hebrajskim). Zmienilem na chyba niemiecki a pozniej ponownie na angielski i juz jest OK. Problem zaden, ale takie cudo wystapilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przyznam się, że nie spodziewałem się tak dobrego działania touchpada. Reaguje dopiero po "przyciśnięciu", niezależnie od ustawień czułości. Z noszeniem odtwarzacza w kieszeni spodni bez holda nie ma żadnego problemu. Jedyne kłopoty mogą wystąpić przy wkładaniu playera do kieszeni- trzeba uważać by nie nacisnąć przez przypadek np. play.

Występuje jednak u mnie jeden bug. Ostatnio dosyć często zdarza się, że przyciski na touchpadzie- góra i play/pause nie reagują (ale już samo przewijanie na pasku dotykowym działa). Wtedy jedynym rozwiązaniem jest wyjście do menu i powrót lub restart urządzenia.

Dosyć rzadko ale jednak- player wiesza się bez powodu. Na wyłączanie reaguje wtedy z kilkunastusekundowym opóźnieniem.

 

Co do zwalniania/przyspieszania utworów- w formacie wma też nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wykryte przeze mnie (być może jest to kwestia starego firmwareu - jeszcze nie wiem):

1. Nieczytanie tagów z ogg i flac (czyta tylko tytuły).

2. Zwolnienia muzyki podczas przeglądania menu z innymi albumami (pewno kwestia niewyrabiania procesora przy jednoczesnym czytaniu tagów i odtwarzaniu muzyki - uznaję za bład softu, bo w znacznie słabszych odtwarzaczach czegoś takiego nie uświadczyłem O_o ).

 

Poza tym drobne problemy z funkcjonalnością przycisków i niektórych ustawień menu, ale tego raczej nie należy traktować jako błędy. Dodam, że mój odtwarzacz do 16gb wersja z USA z softem 1.16 i być może jest to jedynie kwestia aktualizacji, za którą wciąż nie mogę się zabrać... <_<

 

Dałoby się coś z tym zrobić?? I czy w ogóle ktoś tu zagląda czasami? O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem pecha i zaraz po zakupie playera okazało się za na najniższej czułości panelu jeden "przycisk" słabo reaguje, albo nie reaguje wcale. odtwarzacz oczywiście wymieniłem. a teraz jest w serwisie bo wgrałem do niego muzykę i już nie mogłem go włączyć - w kółko się resetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dałoby się coś z tym zrobić?? I czy w ogóle ktoś tu zagląda czasami?

 

a kto ma tu zaglądać? inżynierowie z iAUDIO? :)

 

jak chcesz sprawdzić co się stanie, to napisz do serwisu iAUDIO (iaudio.com -> kontakt -> serwis)

 

... ale najprawdopodobniej będą to mieli w rzyciu ;) poza tym czego się spodziewać po iAUDIO ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć to paranoja jakaś - ledwo kupiłem i7 na miejsce samopsującego się Vibeza, żeby przekonać się, że przodująca na rynku do spółki z iRiverem firma wypuszcza odtwarzacz z zabugowanym firmwarem i nawet nie machnie pindolem, żeby coś z tym zrobić - jest to dla mnie co najmniej irytujące <_< . Czy ja stawiam takie wielkie wymagania? Chciałbym jedynie odtwarzacz niepsujący się, w miarę mały i lekki, z w miarę dobrą baterią i dobrą jakością muzyki odtwarzanej z ogg. A ten tutaj - niby cacko - nawet tagów nie chce porządnie czytać!! NIEDOCZEKANIE!!!!! :ph34r::angry: :angry:

 

Wychodzi na to, że przy obecnie nieakceptowalnych propozycjach iRivera, którego odtwarzacze ceniłem sobie dotąd najbardziej, szajsie od iAudio i samorozkraczającym się trekstorze - nie ma na rynku ani jednego nadającego się do czegokolwiek odtwarzacza! Skończyły się kilka lat temu, a obecnie produkuje się jedynie jakiś bubel! O tempora, o mores! Toć nie kupię sobie iPodaaa!!! :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przodująca na rynku do spółki z iRiverem

 

magia reklamy... widziałeś kiedyś moją entuzjastyczną reklamę iAUDIO? ;) a iriver też już od jakiegoś czasu dał po hamulcach...

 

> dobrą jakością muzyki odtwarzanej z ogg

 

iriver e10...

 

> ani jednego nadającego się do czegokolwiek odtwarzacza!

 

są nowe iPody w niezłych cenach ;) tylko czekamy na info jak grają... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam tagi z flaca czyta, fw1.17, sprawdzałem na kilku albumach (w jednym albumie nie czytał tytułów, ale inf o wykonawcy i artyście wyświetlał normalnie).

czasami górny przycisk touchpada (ff) nie reaguje, ale po wejściu do menu i wyjściu łapie bez problemu - imo ewidentny bug fw.

po wgrywaniu fw1.17, za drugim uruchomieniem miałem wszystkie info i tekst "od prawej" strony zamiast "od lewej", musiałem wgrać go jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności