Skocz do zawartości

Jaki Telefon Komórkowy Kupić?


KeNNy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tongue.gif <wnerw> mad.gif

musze to sprostować...nokia 6300 na baterii trzyma spokojnie tydzień normalnego użytkowania...gdybym jej nie ruszał z pewności wytrzymała by 14dni tak jak jest na stronie producenta...co do wyświetlacza to nie pożera on energii ze względu na podświetlenie na ful( zal.pl) tylko dla tego że nokia zamontowała w nim wyświetlacz 16mln kolorów(240x320)

 

 

hahaha kazdy uzytkownik Ci powie,ze ta nokia jak trzyma max 3 dni to jest super... zreszta nie ma na rynku jeszcze takiej baterii ktora by udzwignela koma z 16 mln i trzymala 14 dni ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 6300 tygodnia raczej nie trzyma - moj stary ma go i raczej nie narzeka, ale baterii nie wychwalal tak jak w swojej 6210 czy pozniej w 6310 :P. tak czy siak telefon badzo dobrze zrobiony i bardzo skromny gabarytowo. leciutki i malutki, a ma przy tym QVGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolego to ******lisz straszliwe głupoty.

 

1.Mój ojciec ma taką nokię. Trzyma mu 3-4 dni NIE WIĘCEJ a naprawdę dużo nie gada.

2.Oczywiście że wyświetlacz pożera dużo energii ze względu na swoje podświetlenie, jest on tak rozkręcony że w ciemnościach niemal nie da się go używać bo oczy łzawią.

3.Mogę ci pokazać SE. K800i/W580i. Ekran na papierze ma tylko 262k kolorów ale na żywo w niczym nie ustępuje temu w nokii. A jeżeli ekran jest według ciebie lepszy "bo ma 16M kolorów" to zapraszamy do media markt. Ilość kolorów to zawsze najbardziej eksponowana dana wyświetlacza, a często nawet jedyna, która bez wątpienia dużo mówi o całym wyświetlaczu...

 

 

Skopiuj sobie fotke min.5Mpx na K800i i na jakąkolwiek nokie z 16mln jest niesamowita różnica sprawdzałem

 

 

 

4.Bateria. Muszę cię wyprowadzić z błędu. 6300 chodzi na modelu BL-4C. Na takim samym modelu, o takiej samej pojemności chodzi również moja stara nokia 6100 (z 2003 albo 2004 roku, nie pamiętam już), więc niestety 6300 nie ma baterii o "specjalnie podwyższonej pojemności", kolejny błąd

 

 

 

OK.teraz mi powiedz jaką ma pojemność twoja bateria BL-4C 720mAh tak? a moja "BL-4C 860 mAh" na allegro nawet takich nie ma na stronie noki powinno być(drogie sa)...ale twój tata ma tą nokie wiec wyjmij baterie i sie zdziw :P o znalazlem moja- http://fototel.pl/nokia-bateria-bl4c-820-mah-p-493.html

twoja- http://gsm-akcesoria.pl/index.php?d=produkt&id=2671

 

A wiec musisz mi przyznać racje, że niestety 6300 ma baterie o "specjalnie podwyższonej pojemności

 

5.Nokia nie ma szybszego procka i więcej ramu niż jej konkurenci co czysto widać w wynikach Jbenchmarka. Nokia w JB1 wyciąga niecałe 2k a tymczasem motka Z6 ponad 12k - jak łatwo policzyć jest to ponad 6x więcej. SE wyciągają z reguły 7-8k i to widać. Gry dla SE na 6300 ( i innych współczesnych nokiach nie-symbianowych) w 50% się nawet nie uruchamiają.

po pierwsze wyniki w jben..niem mają wiele do procka...bardziej o ich wynikach decydują chipsety graficzne które sa do aparatów :P

jeśli chodzi o wyniki Jben..to zależa od rozdzielczości ekranu pewnie mówisz na takiej malutkiej 176x220 to nic dziwnego ze ma lepsze wyniki...ok z tego co wiem to K550 ma nawet dobre.

dlatego tak powiedziałem bo widze telefony moich kolegów i swój...grałeś kiedyś w gry na gemboya na fonie?

6. O joysticku w K700i nie ma co mówić, zdarzyło się. Równie dobrze możemy pomówić o jakości plastików w telefonach za 1300-3000pln (całą seria N od nokii ). Dla przykładu tylko dodam że w moim K700i joy działa cały czas(telefon ma ~3 lata, z czego prawie rok przeleżał w szufladzie nieużywany).

 

hehe tak samo nie ma co mówić o trzeszczącym głośniku w 5200, tylko K700i nei był jedyny w innych SE też sie psuły

np.ja miałem Motorole E398 i tam nie wiadomo co by sie nie robiło a dżoja nie da sie zepsuć

 

P.S

to wypowiedzi które znalazłem teraz przez przypadek szukając o baterii(tej o podwyższonej pojemności:P)nie mam czasu pisać już własnych...następnym razem postaram sie lepiej przedstawić moje argumenty co nie znaczy wcale że są bezpodstawne

"a W810i to plastikowa tandeta, co za idiota nazywa telefony walkman... przecież to coś jest grube, duże, i na kaseciaki które wyszły już dawno z obiegu... SE z serii W od kiedy wszedł na rynek zawsze mi się źle kojarzył..."

"Ej no sory W800i jest trochę stary, ale wogle po co porównujesz tą elegancką Nokie 6300 z plastikową zabawką z odpustu. :lol:

było wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha kazdy uzytkownik Ci powie,ze ta nokia jak trzyma max 3 dni to jest super... zreszta nie ma na rynku jeszcze takiej baterii ktora by udzwignela koma z 16 mln i trzymala 14 dni ;]

nie wiem czy wiesz ale w 6300 wyświetlacz sie całkowicie wyłącza...i jak sie korzysta z fona 3 razy dziennie to wyświetlacz nie jest wstanie „zeżreć baterii”

 

Dlatego tez napisałem że gdyby sie zostawilo i nie ruszalo i tego jestem w dalszym ciągu pewny

P.S sorki że w osobnym ale tamten za długi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.teraz mi powiedz jaką ma pojemność twoja bateria BL-4C 720mAh tak? a moja "BL-4C 860 mAh" na allegro nawet takich nie ma na stronie noki powinno być(drogie sa)...ale twój tata ma tą nokie wiec wyjmij baterie i sie zdziw tongue.gif o znalazlem moja-

 

A wiec musisz mi przyznać racje, że niestety 6300 ma baterie o "specjalnie podwyższonej pojemności

 

Nokia na swoich bateriach nie podaje pojemności, więc wyjmowanie jej chyba za wiele tu nie da...

Dobra, przyznaję ci rację że noew BL-4C są pojemniejsze, ale jednak 860mah to wciąż niewiele. O powiększonej pojemności możemy mówić np. w wypadku E51, która jest jeszcze cieńsza od 630 a ma baterię ponad 1000mah.

 

po pierwsze wyniki w jben..niem mają wiele do procka...bardziej o ich wynikach decydują chipsety graficzne które sa do aparatów tongue.gif

jeśli chodzi o wyniki Jben..to zależa od rozdzielczości ekranu pewnie mówisz na takiej malutkiej 176x220 to nic dziwnego ze ma lepsze wyniki...ok z tego co wiem to K550 ma nawet dobre.

dlatego tak powiedziałem bo widze telefony moich kolegów i swój...grałeś kiedyś w gry na gemboya na fonie?

Procek Nokii 6300 ma około 200MHz, tyle co większość współczesnych SE, sporo mniej niż nowe nokie na symbianie (369MhZ) bądź nowe motorole (~500MHz). Ale prędkość procesora nie jest tu najważniejsza. Najważniejsze jest jak cały ten telefon sprawdza się w działaniu. A fakty są takie że połowa gier w javie które śmigają na SE na 6300 się nie uruchamia.

 

hehe tak samo nie ma co mówić o trzeszczącym głośniku w 5200, tylko K700i nei był jedyny w innych SE też sie psuły

np.ja miałem Motorole E398 i tam nie wiadomo co by sie nie robiło a dżoja nie da sie zepsuć

 

Dysponujesz jakimiś statystykami serwisowymi? SE, przez wpadkę z K700i, zarobiło sobie opinię marki która cierpi na problemy z joyami i tak już pozostało. Obecnie te joy się już prawie nie psują. Jak już jesteśmy przy joyach to warto również wspomnieć o N73, w któej joystick był koszmarnie nie wygodny a do tego w sporej liczbie egzemplarzy po prostu wypadał.

 

P.S

to wypowiedzi które znalazłem teraz przez przypadek szukając o baterii(tej o podwyższonej pojemności:P)nie mam czasu pisać już własnych...następnym razem postaram sie lepiej przedstawić moje argumenty co nie znaczy wcale że są bezpodstawne

"a W810i to plastikowa tandeta, co za idiota nazywa telefony walkman... przecież to coś jest grube, duże, i na kaseciaki które wyszły już dawno z obiegu... SE z serii W od kiedy wszedł na rynek zawsze mi się źle kojarzył..."

"Ej no sory W800i jest trochę stary, ale wogle po co porównujesz tą elegancką Nokie 6300 z plastikową zabawką z odpustu. laugh.gif

było wiecej

 

Spędzając kilka minut na googlach mogę znaleźć ci kilkanaście stron A4 komentarzy w których userzy wychwalają swoje SE a jeżdżą po Nokiach, więc argumentem to nie jest żadnym..

 

nie wiem czy wiesz ale w 6300 wyświetlacz sie całkowicie wyłącza...i jak sie korzysta z fona 3 razy dziennie to wyświetlacz nie jest wstanie „zeżreć baterii”

 

Dlatego tez napisałem że gdyby sie zostawilo i nie ruszalo i tego jestem w dalszym ciągu pewny

P.S sorki że w osobnym ale tamten za długi :/

 

Idąc tym tropem możemy powiedzieć że jeżeli by się go w ogóle wyłączyło to by wytrzymał jeszcze dłużej...

Telefon jest po to żeby go używać. Co mnie obchodzi ile może leżeć na biurku nie ruszany. Ważne jest czas podczas normalnej eksploatacji (kilkanaście minut połączeń, kilka smsów na dzień) 6300 trzyma się i tak nieźle ale na pewno nie jest to tydzień, tylko jak już pisałem 3-4dni MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia na swoich bateriach nie podaje pojemności, więc wyjmowanie jej chyba za wiele tu nie da...
na mojej wyraźnie pisze :)
A fakty są takie że połowa gier w javie które śmigają na SE na 6300 się nie uruchamia.
ciężko żeby jakakolwiek gra napisana na SE chodziła na Noki...to ze sie nie otwierają to nieświadczy że nokia jest słabsza...spróbuj uruchomić jakąś gre z noki na SE też nei bedą działać...chyba żę gra jest napisana na nokie i SE...inaczej np.w noki wyskoczy"błąd aplikacj"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mojej wyraźnie pisze :)

Jest napisane jeżeli już :)

 

ciężko żeby jakakolwiek gra napisana na SE chodziła na Noki...to ze sie nie otwierają to nieświadczy że nokia jest słabsza...spróbuj uruchomić jakąś gre z noki na SE też nei bedą działać...chyba żę gra jest napisana na nokie i SE...inaczej np.w noki wyskoczy"błąd aplikacj"

 

Jest jedna specyfikacja standardu J2ME z którą (przynajmniej teoretycznie) są zgodne praktycznie wszystkie obecne telefony. Gry pisze się w taki sposób żeby działały na wszystkich. Jeżeli na jakiś konkretnych nie działają to dlatego że wynika to z ogranicznień sprzętowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko żeby jakakolwiek gra napisana na SE chodziła na Noki...to ze sie nie otwierają to nieświadczy że nokia jest słabsza...spróbuj uruchomić jakąś gre z noki na SE też nei bedą działać...chyba żę gra jest napisana na nokie i SE...inaczej np.w noki wyskoczy"błąd aplikacj"

Co za bzdura :lol: Mówimy tutaj o telefonach na JAVIE a nie na OSie.

 

Halo, Ziemia do Kamila.. Może poprostu przyznasz się, że piszesz głupoty i jesteś psychopatycznym fanem Noki? (też nie lubie SE, ale ze względu na to, iż polubiłem Symbiana w Nokii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura :lol: Mówimy tutaj o telefonach na JAVIE a nie na OSie.

 

Halo, Ziemia do Kamila.. Może poprostu przyznasz się, że piszesz głupoty i jesteś psychopatycznym fanem Noki? (też nie lubie SE, ale ze względu na to, iż polubiłem Symbiana w Nokii).

nie jestem fanem noki tylko po prostu uważam że SE to shit :)

pewnie go tak nie lubie przez to że jak mialem motorole e398 to mi mówili że SE K700i jest lepszy co z perspektywy czasu wydaje sie oczywiste że motka rullez

tak samo jak teraz ktoś porównuje K750i do N6300 to już mie trafia...

 

a kolega napisał:

 

Jako budżetowy telefon (telefon a nie zabawka multimedialna) brałbym 6300. Z poważnych minusów to słaba autonomia,

co jest nie prawdą!!

a co do tej "jawy" to na 100% mam racje jak bede miał czas to udowodnie i moze jeszcze dzisiaj wieczorem

P.S sorki za bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fanem noki tylko po prostu uważam że SE to shit :)

Bo tak!

co jest nie prawdą!!

Zdefiniuj co wg. ciebie znaczy "słaba autonomia".

a co do tej "jawy" to na 100% mam racje jak bede miał czas to udowodnie i moze jeszcze dzisiaj wieczorem

A ziemia jest płaska!! Jak będę miał czas to udowodnię.

P.S sorki za bledy

Tak ciężko jest zainstalować firefoxa2? Ma wbudowane sprawdzanie pisowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak!

nie prawda :P cały czas pisałem o jego wadach...

i dlaczego go nie lubie

 

 

Zdefiniuj co wg. ciebie znaczy "słaba autonomia".

ty uzyłeś tego zwroty wiec możesz zdefiniować :P

 

A ziemia jest płaska!! Jak będę miał czas to udowodnię.

udowodnię :P

No cóż gry na PS2 na PC też się nie uruchamiają czasami. Java to jedyne co może łączyć gry na różne platformy. Do tego trzeba jeszcze wziąć pod uwagę różne rozdzielczości itp.

Takie porównywanie nie ma sensu.

 

 

 

Tak ciężko jest zainstalować firefoxa2? Ma wbudowane sprawdzanie pisowni...

niestety na mozilli nie dział mi to forum, nie które linki odnośniki np.opcje center kursywa itp.

 

P.S Kiedyś czytałem, że procent kradzionych 6230i w stosunku do wszystkich marek i modeli przewyższa wszystkie SE razem wzięte. Wiadomo, że byle czego kraść się nie opłaca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda :P cały czas pisałem o jego wadach...

i dlaczego go nie lubie

Ja jakoś żadnych konkretnych argumentów nie zauważyłem

ty uzyłeś tego zwroty wiec możesz zdefiniować :P

Ja przez telefon ze słabą autonomią rozumiem telefon który trzyma przy zwykłym użytkowaniu mniej niż 5 dni. Inna sprawa że obecnie większość telefonów się łapie do tej kategorii.

udowodnię :P

Czekam

niestety na mozilli nie dział mi to forum, nie które linki odnośniki np.opcje center kursywa itp.

Mi wszystko ładnie śmiga na ff2 :)

P.S Kiedyś czytałem, że procent kradzionych 6230i w stosunku do wszystkich marek i modeli przewyższa wszystkie SE razem wzięte. Wiadomo, że byle czego kraść się nie opłaca. :)

A podawali w tej statystyce stosunek kradzieży do ilości zakupionych telefonów? Wątpię. Idąc tym tropem da się stwierdzić że passaty są lepsze niż dowolne BMW/Mercedes bo kradnie się ich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty uzyłeś tego zwroty wiec możesz zdefiniować

Tego określenia użyłem ja, nie @wtd. Już sam się gubisz..

 

6300 to rzeczywiście dobry telefon - świetna jakość wykonania i ładny wyświetlacz. Ale jego autonomia jest żałosna - góra trzy dni w telefonie bez OSa? Sory, ale nie. Mój 6120c z Symbianem potrafi tyle wytrzymać..

 

A porównanie 6300 z K750i, dlaczego nie? SE przoduje pod względem jakości dźwięku i aparatu, Nokia za to ma genialny wyświetlacz i jakość wykonania. Pozatym SE jest tańszy - każdy wybierze coś dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W950i jest od SE,ma Symbiana w wersji UIQ(znacznie stabilniejszego moim zdaniem niż s60-żeby nie było mam prównanie do s60),dźwięk jeden z najlepszych na rynku,bogaty zestaw startowy,dysk 4GB-spełnia moje wymagania w 100%.

Co do symbianowych Nokii-nic nie mam do tej firmy,szanuje i cenie są sprzęt od nich.

 

Ps.Zaraz pewnie ktoś wyskoczy że W950 nie ma aparatu-to jest odtwarzacz z funkcją telefonu.Jeśli potrzebujesz aparatu sprawdź W960.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym troche pocytować Pana Kamila i podyskutować, ale już mi sie nie chce. Napisze tylko, ze co do 'szybkości' Noki 6300 jest ona żalosna. 1800 punktów w benchmarku to jest załosne, K550i ma 12100, a nie jest to model z najwyższej półki... I nawet argument z rozdziałką nie trafia, stawiam, ze K550i w 320x240 by miał ~ i tak 10K lub wiecej bo K800i w 176x220 ma ~9700 punktów, a w 320x240 jakieś 7500... Testowałem to wiele razy, na emulatorze gameboya mam ponad 60 FPS w Pokemonie :P

 

btw: kolejną bzdurrą jest to, że 6300 ma lepszy aparat niż K750i LOL. Przecież ta zabaweczka w 6300 nie ma nawet startu do K750i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podawali w tej statystyce stosunek kradzieży do ilości zakupionych telefonów? Wątpię. Idąc tym tropem da się stwierdzić że passaty są lepsze niż dowolne BMW/Mercedes bo kradnie się ich więcej.

zobacz sobie to

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Swiato...,wiadomosc.html

 

a taki podpis na forum mojej N6300

żal mi nokii 6300, bo łatwo jej się rysuje ekranik

żal mi ekranika, bo teraz źle się światło odbija od niego

żal mi, że słuchawki dołączone w zestawie są kiepskiej jakości

żal mi tej baterii bo ekranik ją pochłania

:P:P

w ramach sprostowania wlasnej twórczości :

żal mi nokii 6300, bo łatwo jej się rysuje ekranik(mam futerał a rysuje sie tak samo jak w kazdym fonie)

żal mi ekranika, bo teraz źle się światło odbija od niego(nawet na słońcu wszystko bardzo wyraźnie widać)

żal mi, że słuchawki dołączone w zestawie są kiepskiej jakości(dlatego mam przejściówke)

żal mi tej baterii bo ekranik ją pochłania(ale warto ladować telefon co 3-4dni dla takiego ekranika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego telefonu w tej cenie.

 

Oczywiście, że jest. Nie nówka, ale N91 ma dźwięk porównywalny i ma 4GB lub 8GB pojemności. Gra naprawdę zaje..iście i można zdobyć za 550 zł już. Wiem bo miałem i porównywałem z dźwiękiem Creative Zen Xtra. Dodatkowo ma fajną opcję rozszeżenia stereo (coś jak SRS Wow).

 

Świetny i chyba jeden z najlepszych telefonów muzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie tydzień albo nawet 14dni? xD

To wszystko zależy ile czasu sie nim bawi..najlepszy motyw jest jak pisze słaba bateriia jak wezme go do ręki zaczne coś robić wejde na gg itp.to za 10 minut siada...a jak zostawie i nie bede ruszał to spokojnie 10h przetrzyma :D

 

A jak czepiacie sie tak tej baterii to N91 trzyma max.2dni  ;):P i ten rozmiar lol ale pozatym b.fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności