Skocz do zawartości

Sluchawki Do 100zł - Czysty Dzwiek, Aurvany?


tangofever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ; )

Zamierzam przeznaczyc 100zł na sluchawki. Zdecydowanie korki na styl Spark Plugow, z ktorych sie przesiadam (zbyt mocno podbite basy...).

Zalezy mi na czystym, wiernym dzwieku - jazz.

Czytajac forum mysle, ze teoretycznie najlepsze bylyby Aurvany (90zł - Musthave Creative'a). Ale. Sluchawki beda wspolpracowaly glownie z komorka (W200i, byc moze za niedlugo z jakas lepsza), wiec boje sie ich nadwrazliwosci na niedoskonale zrodlo dzwieku. Drodzy ekperci, powiedzcie, czy sluchanie muzyki z takiego zestawu bedzie nadal przyjemnoscia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy... do 100 zł będzie ciężko ale Aurvany ogólnie ujdą na pewno lepsze do jazzu będą niż KSP, SHE9500 czy EP-630. Choć nad SH9500 można by się zastanowić.... problem jest w tym że Aurvany wywalą wszelkie nie doskonałości telefonu (szum, pisk, zniekształcenia) i mają mało góry ale to by się chyba dało przeżyć ogólnie powiem tak: ciężko ale ja bym kupił Aurvany jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem opinie nt. SHE9500. Nie chce mi sie wierzyc, ze te Philipsy zagraja porownywalnie do 3 razy drozszych Aurvan (wiem, ze marke sie placi, ale zeby zaraz tyle?).

Mysle, ze jednak warto miec w domu Aurvany. Szczegolnie, kiedy mam zamiar zmienic komorke...

A alternatywy sa tylko takie, jak wymieniles?

Jakosc dzwieku Spark Plugow mi wystarczala, tylko basy byly zbyt mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, mi odtwarzacz w W200i zastapil irivera T30. Mam nadzieje, ze nowe sluchawki tez zaakceptuja-i komorke i moje pozapychane kieszenie (czytalem, ze te Aurvany sa dosc awaryjne).

A wracajac do alternatyw...w SHE9500 bardzo podoba mi pomysl krotszego kabla z przedluzaczem. Jak te Philipsy wypadaja przy Spark Plugach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W200i wcale nie gra źle. Powiem więcej, gra naprawde dobrze. Fakt, przy kończeniu piosenki, czy czasem jak gwałtownie się 'scisza' słychac elektronikę jak pracuje. I właściwie to wszystko. Sama gra jest naprawdę niezła, a szumy są na poziomie ~ iFP-ka.

Co to znaczy "słychać elektronikę"? pytam bez sarkazmu, ciekawość mnie zrzera właśnie kupuje aurvany i Ciekaw jestem czy u mnie też będzie ją słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "słychać elektronikę

 

Np. w mojej ukochanej piosence Tool Aenima na poczatku jest takie jakby szepczenie 'hey hey hey hey' i słychac tam taki podglos jakby szum czy zniekształcenie, trochę jakby wokalista miał chrypke ;) Na Sonym i iRiverku tego nie ma. Ogólnie jest to w cichych momentach, albo jak piosenka się zaczyna/kończy. Nie jest to uciązliwe, a podczas normalnej 'pełnej' gry nie ma tego wogóle. Ja tak mam przynajmniej na K550i, ale na W550i tez jest tylko, że jeszcze bardziej.

 

Co do HPM-70 to moge nie polecam ich z całej siły jeśli ktoś chce czysty dźwięk. Te słuchawki to istne muły, a z ciemnym SE gra to tragicznie. Dźwiękowo biją je takie HPM-62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w mojej ukochanej piosence Tool Aenima na poczatku jest takie jakby szepczenie 'hey hey hey hey' i słychac tam taki podglos jakby szum czy zniekształcenie, trochę jakby wokalista miał chrypke ;) Na Sonym i iRiverku tego nie ma. Ogólnie jest to w cichych momentach, albo jak piosenka się zaczyna/kończy. Nie jest to uciązliwe, a podczas normalnej 'pełnej' gry nie ma tego wogóle. Ja tak mam przynajmniej na K550i, ale na W550i tez jest tylko, że jeszcze bardziej.

 

Co do HPM-70 to moge nie polecam ich z całej siły jeśli ktoś chce czysty dźwięk. Te słuchawki to istne muły, a z ciemnym SE gra to tragicznie. Dźwiękowo biją je takie HPM-62.

 

 

może mam dębowy słuch a może mam lepszy odtwarzacz mp3 w telefonie ale dla mnie EP-630 vs HPM-70 ( same słuchawki) wypadają podobnie EP mają trochę więcej basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać elektronikę - słychać pracę elektroniki (wszelkiego rodzaju piski itd).

hehe ja bym powiedzial,ze lepiej umyj uszy,bo jest to [sorki wiem zjebiecie mnie] ale bardzo smieszne.

To nie machina z coolerami itp ,zeby bylo ja slychac ,nawet przy odtwarzaniu ze sluchawek Oo

 

jesli takie cos slyszysz to sa dwa wyjscia [jak dla mnie,czytaj wiekszosci pospolitych uzytkownikow]:

albo masz juz cos zbania ,ze sobie ubzdurales,

albo jestes jakims audiofilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jestes jakims audiofilem...

hmm... mam to uznać za komplement?

 

Weź jakieś porządne słuchawki i posłuchaj sobie np. sansy m240 jak wczytuje utwór (zresztą pewnie stone pracuje nie ciszej). Co ciekawe, było to słychać bardziej wyraźnie na KPP niż she Oo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać elektronikę - słychać pracę elektroniki (wszelkiego rodzaju piski itd).

hehe ja bym powiedzial,ze lepiej umyj uszy,bo jest to [sorki wiem zjebiecie mnie] ale bardzo smieszne.

To nie machina z coolerami itp ,zeby bylo ja slychac ,nawet przy odtwarzaniu ze sluchawek Oo

 

jesli takie cos slyszysz to sa dwa wyjscia [jak dla mnie,czytaj wiekszosci pospolitych uzytkownikow]:

albo masz juz cos zbania ,ze sobie ubzdurales,

albo jestes jakims audiofilem...

 

Przyznam ,że też podchodzę do tego "słyszenia" elektroniki z dystansem ale prawda jest taka ,że urządzenia generujące sygnał dźwiękowy mogę generować niepotrzbne skoki napięcia które będę na wyjściu w postaci trzasków( np duży skok amplitudy syg. analogowego w czasie) I tutaj większość słuchawek które dysponują odpowiednią wartości LC wytłumią je , ale przy odpowienio niskim tłumieniu mogą te trzeski przejść na słuchawkę.

 

Myślę ,że zmiejszenie wartości LC spowoduje większe ewentualne trzeski ale za to pasmo przenoszenia się poprawi, natomiast zwiększenie LC spowoduje efekt odwrotny

 

Trochę teoretyzuje ale akurat uczę się do koła z diagnostyki akustycznej i indukcyjne więc mnie ponosi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Aurvany, sprzedawca juz wyslal. Dzieki za rady ; )

 

no to kup sanse clip i przypnij do paska, rękawa, plecaka (hmm... zabrzmiało jak reklama) :lol:

Wiesz, ze sie nad tym powaznie zastanawiam?

Dzwiek T30 w zupelnosci mi wystarczal, a wg niektorych forumowiczow Clip gra lepiej...

Zobacze, jak sie Aurvany lacza z moim W200i... moze nie bedzie tak zle. Napisze ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać elektronikę - słychać pracę elektroniki (wszelkiego rodzaju piski itd).

hehe ja bym powiedzial,ze lepiej umyj uszy,bo jest to [sorki wiem zjebiecie mnie] ale bardzo smieszne.

To nie machina z coolerami itp ,zeby bylo ja slychac ,nawet przy odtwarzaniu ze sluchawek Oo

 

jesli takie cos slyszysz to sa dwa wyjscia [jak dla mnie,czytaj wiekszosci pospolitych uzytkownikow]:

albo masz juz cos zbania ,ze sobie ubzdurales,

albo jestes jakims audiofilem...

 

Z Twojego postu nic kompletnie nie wynika. Najpierw piszesz, że jest to nie możliwe i że czegoś takiego nie ma, a później zakładasz że być może mam tak dobry słuch, że to słysze. Elektronike JAK NAJBARDZIEJ słychać, najlepszym sposobem na sprawdzenie tego jest na chociażby iFP usunięcie piosenki. Kiedy nie gra muzyka, a mam słuchawki w uszach i usuwam jakieś piosenki to na ifp-ku można usłyszeć takie ciche jakby popiskiwanie czy jakkolwiek to nazwać jakiś dźwiek. W K550i występują różne dźwięki, których poprostu nie ma (na moich odtwarzaczach tego nie ma) i nie chodzi mi tu o szum, ani skoki napięcia bo za każdym razem kiedy odsłuchję Aemimę Tool'a zawsze te zniekształcenia brzmią tak samo. I są na tyle wyraźne, że jestem pewien, że każdy by je usłyszał, także z tym, że coś sobie ubzdurałem nie ma mowy.

 

Zobacze, jak sie Aurvany lacza z moim W200i... moze nie bedzie tak zle. Napisze

 

No to napisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pisze :)

Aurvany rzeczywiscie sa takie, jak mozna wyczytac na forum, jestem zadowolony z zakupu.

 

Porownywalem kilka mp3 320kb/s na SE W200i, iriverze T30 i Sansie C140 wygrzebanej z szuflady.

Gdybym mial zrobic 'TOP 3', pierwsze miejsce byloby zajete przez T30, drugie przez W200i, a trzecie? Nie przyznane. Ta Sansa to fajny pendrive z funkcja wyswietlania zdjec i z dyktafonem. A do tego wszystkiego potrafi jeszcze zagrac!

 

Musze przyznac, ze SE mocno mnie zaskoczyl. Roznice miedzy nim a iriverem sa naprawde niewielkie. Oczywiscie, ten drugi ma lepsza dynamike, gra wyrazniej i czytelniej... Ale sluchajac plikow gorszej jakosci mozemy sie pomylic, co jest zrodlem dzwieku.

Zostane przy swoim W200i, a wam jeszcze raz dzieki za rady ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności