Skocz do zawartości

Laberg


Paku

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wybrałem się do sklepu mp3store w Łodzi by przesłuchać kilka odtwarzaczy. Odsłuch zacząłem od t60, wrażenia? Dużo bardziej pozytywne aniżeli sie spodziewałem, krótko: czysty i dynamiczny, następne co znalazło się w moich łapkach to Clix2 niestety porównywać tutaj nic nie będę po na każdym playerku były inne utwory poza tym kilkadziesiąt minut to zdecydowanie za mało. Pierwszą różnica, która rzuciła sie w oczy przy Clixie a t60 to, że ten pierwszy jest zdecydowanie głośniejszy. Bynajmniej oba grały dla mnie bardzo dobrze. Następnie dostałem do odsłuchu iAudio i7 i u3, niestety tutaj się zawiodłem i w żaden sposób te odtwarzacze mi nie podpasowały poczynając od dzwięku kończąc na obsłudze (szczególnie w i7). W sumie miałem już opuścić sklep ale miły Pan za lady powiedział żeby posłuchał jeszcze Laberga... tak laberga;) Zrobiłem do dosyć niechętnie szczególnie że strasznie nie lubię iPodo mani a Laberg Smart kojarzy mi sie z tandetną podróbka appla... i to menu!;/ No ale zaimplikowałem swoje JBL 220 do uszu i zacząłem słuchać, co prawda na odtwarzaczu znajdowały sie tylko dwa utwory jeden 128kb/s zupełnie nie w moim stylu a drugi 320 jakiś spokojny instrumental. Szczerze laberg powalił mnie czystością i sceną. Gra naprawdę pięknie i przestrzennie, miałem ochotę odwrócić się w prawo i zobaczyć jak wygląda instrument który gra po prawej stronie za mną;) Podziękowałem Panu za miłą obsługę i poleciałem do domu poczytać na temat Laberga... a tutaj tak niemiłe opinie "podróbka", "badziewiak" "tania chińska zabawka" etc... No i pojawił się problem. Liczył bym że ujrzę tutaj jakąś opinie osoby która ten odtwarzacz już ma jakiś czas. Jak wygląda sprawa baterii, wytrzymałości i praktyczności. Chociaż wasze opinie na temat dźwięku w tym mp3 playerze też są mile widziane bo być może źle go oceniłem na tych dwóch piosenkach które tam sie znajdowały. Bardzo żałuje że nie posłuchałem Vedi v39 ale postaram sie naprawić błąd. Więc jednym słowem:, co sądzicie o Labergu Smarcie (pytanie precyzuje do ludzi, którzy mieli jakąkolwiek styczność z tym playerkiem, to chyba zrozumiałe ze nie interesują mnie opinie oparte na zdjęciu urządzenia). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem laberg smarta na gwiazdke i jestem z niego bardzo zadowolony. Bateria trzyma okolo 13 godzin grania na maxa muzyki. wyswietlacz filmow jest kapitalny. głosnik dosc czysty jednak troche slaby chociaz jak jestem sam w domu i to nie uzywam go na maxa :P a jakosc muzyki bardzo ładna

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Projektuje je firma, która robi to dla siebie, a później sprzedaje prawa do OEMów. W tym wypadku jest to chińska marka - Onda.

 

Tak to było głupie pytanie ;) i nie chodziło mi bynajmniej oto ze to co produkują Chińczycy to syf. W tym wypadku nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to co dalej ze SMARTem ? Dalej bedzie rozwijany o jakies dodatki lub cos podobnego czy z po pojawieniu sie nowego modelu ten akurat padnie ?

 

SMART będzie dalej w ofercie i będzie wspierany, jak długo to na razie tajemnica firmy. A na nJoyu nowości na 2008 rok się nie kończą, więc jak wejdzie kolejny player to nie będzie to oznaczało wycofania jego poprzednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak to jest z filmami bez konwertowania, chodza nawet takie w rozdzialce 640x480 ? Poza tym czy mozna podkladac napisy czy trzeba robic tzw. hardsub (napisy zintegrowane z filmem)? Filmy chodza w 30 fps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja pytań:

 

- czy w przyszłości będzie możliwe dodanie supportu innych formatów audio takich jak aac czy ogg?

 

- czy ten odtwarzacz ma funkcje tzw. "dźwięku przestrzennego" (coś jak Spatializer w Meizu czy SRS WOW w innych playerach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja pytań:

 

- czy w przyszłości będzie możliwe dodanie supportu innych formatów audio takich jak aac czy ogg?

 

- czy ten odtwarzacz ma funkcje tzw. "dźwięku przestrzennego" (coś jak Spatializer w Meizu czy SRS WOW w innych playerach)

 

Jeżeli chodzi o obecne modele to nie, bo to jest kwestia chipa. Czyli te formaty, które są teraz obsługiwane (MP3, FLAC, APE, WAV i WMA) już sie nie zmienią, nic nie dojdzie. Natomiast nowe modele, które planujemy to kwestia otwarta no i być może...

 

Odnośnie dźwięku przestrzennego to playery na Rockchipie (SMART i Laberg TV) mają dopalacz Microsoft PlayFX i jest tam opcja 3D Headphones.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nJoy'a to teoretycznie z kompa powinno być szybciej - max wydajność prądowa portu usb to 500mA, a ładowarka ma nominalnie 300mA.

 

Oczywiście ograniczenie może też wprowadzać układ odpowiedzialny za ładowanie wbudowany w odtwarzaczu. Ale to tylko takie dywagacje, bo z ładowarki jeszcze nie korzystałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności