Skocz do zawartości

Ogg Vorbis


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

Troche szkoda, że nie wszystkie iRivery radzą sobie z OGG w pełnym zakresie. Właśnie ściągnąłem konwerter OGG i będę się bawił z bitrate. Mam nadzieję, że doczekam się firmware'u obsługującego OGG powyżej 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej niemozliwe... ów "granice" ustalane sa przez bebechy playera, nie przez soft. Chociaz moze da sie jeszcze te loffane iriverki podrasowac ;] ale do tego cza magika z dekoderem softu. I mi tam ciecia zakresowe zupelnie nie przeszkadzaja ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby twórcy ogg poprawili prądożerność, czyli zmniejszyli zużycie energii, to byłby to format idealny...

niestety na razie nie jest :)

uzytkownicy irivera deklaruja, ze zalezy im najbardziej na jakosci dzwieku - jest to priorytetem dla (chyba) wiekszosci. cos kosztem czegos - ogg zuzywajac wiecej energii daje to na czym wiekszej grupie bardziej zalezy.

wada ogg to brak wsparcia w sprzecie "standalone" - tam rzadzi niepodzielnie mp3. a nie ma tam obawy o zuzycie energii :) jest to bardzo dziwne w tym kontekscie oceniania formatu przez aspekt tylko energetyczny.

 

moze jak akumulatorki beda sie ladowaly od swiatla slonecznego lub od dzwieku emitowanego z otoczenia to wtedy ...ogg bedzie dla mojego przedmowcy idealny :)

jest tez i pewien kierunek w powiekszaniu pojemnosci akumulatorow - ale nie o to przeciez chodzi.

w przypadku pewnych gatunkow muzyki ogg ladnie sie kompresuje i brzmi calkiem znosnie juz przy 96 kbps bijac na glowe windows media audio.

ogg posiada tez najwieksza zalete poza jakoscia dzwieku - jest publicznie dostepny, nieopatentowany i stale rozwijany. tego nie mozna powiedziec o rzadnym innym kodeku zaimplementowanym w iriver.

podsumowujac - dla mnie mp3 i wma moglo by nie byc wspierane jesli ogg by byl w ich miejsce.

 

bo tak na powaznie: po co w playerku mp3 format mp3 - to juz niemodne i przestarzale chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak na powaznie: po co w playerku mp3 format mp3 - to juz niemodne i przestarzale chyba :)
Dlatego, że jak narazie muzyka w formacie mp3 jest najbardziej dostępna. Wszyscy wiemy o ile łatwiej jest znaleźć konkretny kawałek w mp3 niż w ogg.

 

Sam zacząłem szukać utworów w ogg i niestety nie ma ich wcale tak wiele w miejscach publicznego dostępu, a na bawienie się w wyszukiwanie tajniackich zbiorów nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa

ogg to najlepiej zrobic z plyty cd-audio

i to nie takiej wypalonej z mp3

jakosc zobowiazuje.

popularnosc to nie jakosc , to zupelnie inne cechy

tak sie sklada, ze popularne rozwiazania sa wlasnie te najgorsze i najtansze.

na mp3 wszyscy jestesmy "skazani" jak kiedys na VHS.

chyba najlepszym zrodlem ogg sa jednak "zamkniete" huby direct connect. one pierwsze rozprowadzaly skutecznie pliki mpc, mysle, ze podobnie bedzie z ogg

 

ale jak zaznaczalem na poczatku: ogg warto zrobic o cdaudio by byc pewnym co sie ma. tak to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echelon - ogg zostalo dodane z mysla o ludziach z normalnych krajow, gdzie muzyki nie ssie sie z p2p tylko ripuje sie kawalki z krazka zeby je pozniej wrzucic do playera ;] Krecik sie chyba troszke zagalopowal zeby usunac mp3 na rzecz ogg... Jak na razie jest to zbyt popularny format by go wywalac. Ale nie rozumiem sensu istnienia wma :/ Obsluga tego kodeka zaimplemetowana zostala chyab tylko po to, zeby podlizac sie okienkom... ogg jest niepopularne, ale lepiej koduje od wma, a mp3 gorzej, lecz jest popularne, wiec co do cholery robi tu to wma?!

 

[sorry za skladnie, mysle ze mnie zrozumieliscie ;] ]

 

----edit----

 

no i Krecik mnei wyprzedzil ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie , celowosc wma jest nad wyraz watpliwa.

jedyna zaleta wma to szybkosc kodowania / transkodowania przy ustawieniach q50 i q75 i q90 - uzyskiwalem niezle szybkosci rzedu x24 real time. przy x4 dla preset standard roznica jest istotna.

 

co do usuwania i galopowania .... no fakt, mam dvd ktore obsluguje tylko mp3 ....moze niech mp3 jeszcze zostanie.

 

ps. co do zredelek ogg widze, ze jestesmy na 100 % zgodni, chociaz powody sa smutne tego faktu. ale taki jest ten swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie , celowosc wma jest nad wyraz watpliwa.

Czemu? Ja mam jeden (a moze kilka) albumów w wma 192kbps może i nawet troche lepiej niz mp3 to brzmi ... ale nie o tym ja, w każdym razie kupić się tego (tych) albumów nie da się więc o zoggowaniu mogę zapomnieć a konwersja tego wma by nie była pewnie przyjemna.

 

Pozatym fajnie mieć playera który potrafi pokonać wszelkie dziwne formaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transkodowanie jest z natury szkodliwe dla jakosci. ale czasami z wysokiego bitrate na nizszy moze byc oplacalne jesli bierze sie oszczednosc miejsca pod uwage.

co do oblsugi roznych formatow - wma jest jakby juz standardem, czego nie mozna powiedziec o innych konkurentach mp3 - a szkoda. na przyklad wav pack jest ciekawy jako hybryda lossy i lossless, ktore sie wzajemnie uzupelniaja :) ciekawa kombinacja moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności