Skocz do zawartości

Nie Ma To Jak "profesjonalizm"


Prescot

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jakoś tak z braku laku (czy może dla hecy - jak kto woli) postanowiłem zawitać do sklepu xxx. Nazwy nie podam, jednak żeby nieco przybliżyć Wam obraz sytuacji zdradzę, iż sklep o którym mowa należy do gatunku tych niewielkich, czyściutkich, posiadających liczne szklane gabloty umożliwiające nam podziwienie trzech na krzyż modeli laptopów, GPSów, kamer internetowych, dysków przenośnych, słuchawek i innego elektronicznego dziadostwa.

Za ladą stoi bardzo ładny pan, w śnieżnobiałej koszuli uwieńczonej eleganckim krawacikiem.

 

- Dzień dobry, może w czymś pomóc?

- Dzień dobry, dziękuję, tylko się rozglądam.

Chwila niezręcznej ciszy...

- Może jednak mogę w czymś pomóc?

Sam się o to prosił ;)

- OK, co może mi pan powiedzieć o EP-630?

- EP... sześćset

Skierowałem zwrok we właściwe miejsce gabloty.

- A no są to bardzo dobre słuchawki, grają bardzo dobrze... mają dobrą jakość...

- A czy mają podbicie bassu? [ :D ]

Facet patrzy na mnie, na pudełko, znowu na mnie.

- No niestety nie mają podbicia bassu.

Umarłem.

- A tamte - pokazuję na byle jakie słuchawki 3 razy droższe od ep - czym się różnią od EP 630, prócz ceny oczywiście?

- Które?

- No tamte za 220.

- A... no tamte mają podbicie bassu.

Umarłem. Po raz drugi.

Ale to nie wszystko.

- No dobra, nieważne. Zgaduję, że nie ma u was możliwości przeprowadzenia odsłuchu słuchawek przed zakupem...

- Nie, nie mamy... nie prowadzimy takiej działalności.

- OK, może mi pan powiedzieć coś więcej o EPkach? - tak powiedziałem - "epkach" - Może miał pan styczność z tymi słuchawkami i ma jakieś uwagi?

- Nie no są naprawdę bardzo dobre jak już mówiłem. Wie pan, ja sam na codzień używam tych ep, ep... eee... słuchawek, i jestem bardzo zadowolony...

 

Umarłem. Po raz trzeci. Sekcja zwłok wykaze, czy przyczyną mojego zgonu była frustracja czy niepohamowana fala śmiechu B) .

I teraz powiedzcie mi: skąd się biorą tacy ludzie? Kto ich przyjmuje do pracy? Jak wyglądają ich rozmowy kwalifikacyjne??

 

PS. W innym sklepie (takim gdzie można sobie kupić lodówkę i telewizor na raty :P ) dowiedziałem się, że pchełki są słuchawkami wyłącznie do MPtrójek, natomiast słuchawki wokółuszne - to słuchawki komputerowe. A to ci psikus! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to brzmi jak Sferis :P Ale tak czy inaczej, wiekszosc sprzedawcow jest z lapanki, dostaja malo pieniedzy i maja gdzies interesowanie sie profuktami, ktore sprzedaja. Zreszta i tak wiekszoc kupujacych wie 4x mniej od nich. A ci co sie znaja przeciez nie kupia tam, bo wiedzia, ze moga kupic 2x taniej, wiec ich i tak nie przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w empiku ;] Jakaś pani chciała kupić odtwarzacz mp3 muvo, pan z plakietką "uczę się" :P chętnie zaczął doradzać, rozmowa wyglądała tak:

Pani- Widzę, że ma wyświetlacz, czyli wyświetla nazwy utworów?

Sprzedawca- Nie, plik mp3 nie zawiera informacji o nazwie utworów i "niesie" ze sobą tylko bitrate :D, pierwszy raz się z czymś takim spotykam

P- Ale na pudełku piszę, że wyświetla nazwy utworów

S- Najprawdopodobniej jest to fatalny błąd Creativa

:D

Później zaczęła się gadka, że jakość odtwarzacza jest znakomita a słuchawki dołączone w zestawie mają potężny bas :P Nie wiem czy pani kupiła odtwarzacz ponieważ nie wytrzymałem nerwowo i natychmiast opuściłem te miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani- Widzę, że ma wyświetlacz, czyli wyświetla nazwy utworów?

Sprzedawca- Nie, plik mp3 nie zawiera informacji o nazwie utworów i "niesie" ze sobą tylko bitrate :D, pierwszy raz się z czymś takim spotykam

P- Ale na pudełku piszę, że wyświetla nazwy utworów

S- Najprawdopodobniej jest to fatalny błąd Creativa

:D

Później zaczęła się gadka, że jakość odtwarzacza jest znakomita a słuchawki dołączone w zestawie mają potężny bas :P Nie wiem czy pani kupiła odtwarzacz ponieważ nie wytrzymałem nerwowo i natychmiast opuściłem te miejsce

 

Rozbroiło mnie to :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło byłoby choć raz wejść do sklepu z elektroniką/komputerami gdzie byłaby kompetentna i profesjonalna obsługa. Większość ludzi uważa, że ci ludzie znają się na swojej pracy. Ale jeśli ma się jako takie pojęcie o danym sprzęcie to aż przykro czasem słuchać, choć nieraz jest zabawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vobis?

hehe

 

tez tak mysle;)

z własnych doświadczen krakowskich sklepów: jak byłem w mp4store:P jais czas temu- facet niekumaty ale musze pochwalic niebieski sklep w galeri krakowskiej o nazwie planety naszego układu słonecznego! dział z plejerkami fajny, duzo sprzętu, w miare kumata obsługa, ceny nawet nawet, oczywiscie odsłuc na własnych słuchawkach i nawet mozna sobie swoja muze zrzucic jak ktos chce... w szczególności pochwalić muszę poznaną tam dość przypadkowo młoda osóbkę płci żenskiej, która reklamowała tam iPody. Zaskoczyłą mnie znajmością rzeczy, moze profesjonalizmem to za duzo powiedziane, ale nie gadała bzdur!:D i miła była bardzo;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Jakiś miesiąc temu, usiłowałem kupić niewielki odtwarzacz MP3, jako prezent dla mojej siostry. O jej urodzinach, przypomniałem sobie w ostatniej chwili, dlatego na zakupy poprzez Allegro, czy sklepy internetowe, było za późno. Pozostawało więc tylko przejść się po sklepach z elektroniką, w mojej małej mieścinie- (20 tys. mieszkańców) i liczyć, że może akurat uda się cokolwiek znaleźć. Pech chciał, że najbliżej miałem do Avansu. Wpadłem do sklepu i spytałem, czy mają jakieś markowe odtwarzacze MP3. Koleś za ladą popatrzył na mnie, jak na jakiegoś oszołoma i normalnie zaczął śmiać. Zbaraniałem. Po chwili wszedłem do następnego, nie należącego już jednak do żadnej sieci sklepów. Powtórzyłem pytanie. Tym razem koleś zaczął pokazywać mi jakieś Mpowery, Larki i inne tego typu Apolla. Pytam się gościa, czy ludzie to kupują. Gościu mówi, że tak, oczywiście, wszyscy chwalą. Bez słowa, opuściłem sklep. Przez chwilę myślałem, że zaraz odwiozą mnie do Tworek. Ale jakoś udało mi się przełamać i wszedłem do kolejnego sklepu. Tam koleś polecił mi, "nieśmiertelne" MuVo V100. Stwierdził, że sam takiego używa i jest nieziemsko zadowolony. Na szczęście, znalazła się jeszcze w tym sklepie Sansa M240, którą kupiłem. I teraz, jak tu się dziwić, że tyle osób kupuje chińskie S1MP3, skoro wiedza sprzedawców i towar, jaki oferują, są na takim poziomie, że tylko wziąć i się za****ć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się fakt że kiedy miałem iść do saturna@arkadia i tam pracować na dziale z sprzętem audio przenośnym, car-audio i navigacji. :) Dla tego tak że są połączone ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja spotkalem sie [raz jedyny w zyciu] z pania ktora wiedziala te wymagane minimum o produktach ktore sprzedaje -mialo to miejsce w Satrunie w Galerii Baltyckiej,sam sie zdziwilem kiedy zadalem pytanie o jedne sluchawki a ona po udzieleniu odpowiedzi opowiedziala jeszcze troche o firmie-o dziwo wszystkie informacje nie zmyslone czy wyczytane z pudelka.

Ehhh ale w dalszym ciagu takich sklepow jest bardzo bardzo malo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o Sferis oni tam mają dwa laptopy i trochę sprzętu ale mało w szklanych gablotkach. Ogólną biedę klepią w sklepach a na stronie dość bogato. Choć ostatnio mnie tam bardzo zaskoczyli jak pytałem o Vedia SRS200 to gość mi polecił moją recenzję na stronie Viedi :)

 

Ale się przyczepię

 

- A czy mają podbicie bassu?

 

Raczej pytanie powinno brzmieć "czy mają podbity bas".

 

Jak ktoś by mnie spytał o takie coś to bym odpowiedział że nie mają podbicia basu ale grają basowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale załóżmy że dostajecie pracę na dziale elektroniki odtwarzacze komputery itd. same MP4 są i się ludzie was pytają czy to jest dobre i jaki z nich jest najlepszy... a firmy które są na sklepie to Vakoss, Omega, MP4 Player, colnet Mp4 player, Manta. I taki Kowalski się was pyta: "co Pan poleci, co jest najlepsze"? "Czy lepszy jest Omega czy colnet Mp4 player ? "Nie zepsuje się to na pewno od razu?"

 

A że to wszytko to ten sam shit w innych obudowach to inna sprawa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale załóżmy że dostajecie pracę na dziale elektroniki odtwarzacze komputery itd. same MP4 są i się ludzie was pytają czy to jest dobre i jaki z nich jest najlepszy... a firmy które są na sklepie to Vakoss, Omega, MP4 Player, colnet Mp4 player, Manta. I taki Kowalski się was pyta: "co Pan poleci, co jest najlepsze"? "Czy lepszy jest Omega czy colnet Mp4 player ? "Nie zepsuje się to na pewno od razu?"

 

A że to wszytko to ten sam shit w innych obudowach to inna sprawa :P

 

Hehe, też prawda :) Wtedy można powiedzieć na ucho: mp3store.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności