Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do ekspertów ; ) Nie znam się zbyt bardzo na starszym rapie, jestem na czasie tylko w ostatnich produkcjach. Moglibyście wypisać mi tak pi razy drzwi najlepsze polskie albumy jakie wyszły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 najlepsze płyty i wymieniasz Światła Miast ? Klasyk, wiadomo. Ale pod względem techniczym, lirycznym, muzycznym, jest wiele innych płyt które miażdzą. A jak nie znasz Smarka to umieraj w otchłani mainstreamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 najlepsze płyty i wymieniasz Światła Miast ? Klasyk, wiadomo. Ale pod względem techniczym, lirycznym, muzycznym, jest wiele innych płyt które miażdzą. A jak nie znasz Smarka to umieraj w otchłani mainstreamu.

Znam Smarka,podałem mu płytę którą warto przesłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarka trochę słuchałem i jakoś mnie nie przekonał, już wolę posiedzieć w tej otchłani mainstreamu. Chociaż tak prawdę mówiąc to z polskiego rapu prawie nic nowego już nie słucham, jakoś "jp na 100%" i inne podobne wynalazki mnie nie przekonują, wolę sobie czasami puścić jakiegoś starego kalibra czy pfk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paktofonika nie wniosła nic do polskiego rapu ? Ziombel, nie wiem po co prowokujesz. Rozumiem, że są gusta i guściki, jednak takie stwierdzenie to Twoja osobista porażka. Zacytuję Raha z nowej płyty: "Dinozaury nie umarły to raz. One szlaki dla Was przetarły." - to właśnie wnieśli do polskiego rapu. Nie wiem, może nie zauważasz przekazu tej płyty, jeśli tak to cienko z Tobą.

 

Co do jednych z najlepszych albumów polskich to polecam:

 

- Księga Tajemnicza. Prolog.

- Tabasko.

- Kinematografia.

- Światła Miast.

- Jazzurekcja.

- Podróże po amplitudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej, jak wyżej.

jeżeli ktoś nie sprawdzał podróży na amplitudzie, to serio, szkoda czasu.

co to za moda na jakieś durne rankingi?

też mi się śmiać chce z osób, które uważają, że to pfk w ogóle zaczęła rap w polsce, że przed kinematografią to żadnego albumu nie było i w ogóle, jak nie lubisz pfk to jesteś lamus.

edit

a stawiacie w oknach gromnice i ubieracie się na czarno w rocznice śmierci magika?bo ja nawet wtedy brudu zza paznokci nie wydłubuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co wziąść pod uwage wybierając czołówke polskich raperów, sprzedaż płyt, rozpoznawalność,dobrą muze, "hity" w radiu czy najczęściej puszczany syf z telefonu na przystanku czy autobusie. Kalibra słuchało sie dobrze zarówno kiedyś jak i teraz, tak samo Ostrego, a np Liroya nie pamięta już nikt, młodsze pokolenie będzie myślało że to były premier albo prezenter z telewizji. Nowych dobrych można wymienić na palcach jednej ręki, jak dla mnie to coraz lepsze bity, coraz gorsi raperzy. A nowa płyta Rahima nawet fajna. Od tych z wyższej półki oczekuje się coraz więcej lub czegoś na poziomie poprzedniej płyty, stąd np Peja skończył się już lata świetlne temu, teraz to tani chłam dla mas, idealna pozycja dla fanów hg i firmy. Dla mnie ****o, a dla wielu superstar jakby nie patrzeć. Tak jednoznacznie nie można powiedzieć kto jest "dobry" ale są tacy których nawet fani firmy nie okopią,np taki Dab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności